DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 03. 2012.   #31
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao azure Pogledajte poruku
U smislu da, posto se govori da je teze savladati Zend od drugih frejmvorka, da li moze da u pocetku ne koristim u vecoj meri Zendove klase, helpere i druga pomagala da bi mi mozda tako bilo lakse. Nadam se da me razumes

Da, naravno da mozes

Ovo je meni pomoglo na pocetku:
http://devzone.zend.com/search/results?q=autoload (trazi sta te zanima)
http://www.amazium.com/blog/using-di...zend-framework

http://www.zendcasts.com/
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 03. 2012.   #32
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@webarto: Za nekog ko pocinje da radi sa FW je dokumentacija (sa primerima) ubedljivo najbitnija stvar, sem ako se igras sa tim iz hobija, pa ti nije bitno jel ces zavrsiti prvi projekat za 2 nedelje ili 2 meseca...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 03. 2012.   #33
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

ja se divim svima koji imaju vremena da ispitaju nove FW i opcije i slicno
razumem potrebu i potencijalnu dobit, ali ukoliko je neko sam developer i dobar deo vremena provodi u ovome - mozda nije pametno iskorisceno vreme
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 03. 2012.   #34
Djuki
profesionalac
Professional
 
Avatar Djuki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Pancevo
Poruke: 251
Hvala: 60
47 "Hvala" u 34 poruka
Djuki is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Djuki Pošaljite poruku preko Skype™ za Djuki
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
ja se divim svima koji imaju vremena da ispitaju nove FW i opcije i slicno
razumem potrebu i potencijalnu dobit, ali ukoliko je neko sam developer i dobar deo vremena provodi u ovome - mozda nije pametno iskorisceno vreme
Ja imam sasvim drugačiji stav. Ako si developer, a ne ispitujes nove mogućnosti, drugačije pristupe problemu, ako ne učiš i ne koristiš dizajn paterne, ne čitaš o novim tehnologijama, ne isprobaš neke od njih, ti onda nisi developer, ti si onda programer kojeg je vreme pregazilo i koji ne radi na sebi i na unapređenju svojih veština. tačka.
__________________
Blog | Facebook | Twitter | PHP Srbija
Djuki je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Djuki za poruku:
Staro 22. 03. 2012.   #35
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

^word, mada se slazem i sa @webarto da treba napraviti razliku izmedju buzzwords i onoga sto donosi neku realnu prednost u radu...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2012.   #36
svlada
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 02.03.2007
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 53
Hvala: 8
10 "Hvala" u 4 poruka
svlada is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za svlada Pošaljite poruku preko Skype™ za svlada
Default

Moja preporuka ide za Symfony 2. Nemam mnogo iskustva u php-u, u svakodnevnom radu koristim javu. Ali par puta je bilo izleta sa nekim manjim php projektima i moram priznati da me je Symfony 2 prilicno odusevio. Neodoljivo podseca na Spring MVC zbog cega mi se najvise i dopada.
svlada je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2012.   #37
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

@Djuki - znam to, i nisam nesaglasan

ali ..
primecujem da se prate svi novi FW, da se stalno pipka i menja ..
jedan projekat u jednom FW, sledeca dva u drugom, pa onda treci u novoj verziji prvog, pa zatim neki naslednik ...

tacno je da se treba unaprediti
ali to ne ide bas od FW-a koji se izabrao
to sam hteo reci

opet, ja se ne bavim programiranjem vec koju godinu pa mozda malo stvari gledam iz drugog ugla, sta ga znam

P.S. necu kvariti temu vise, out

Poslednja izmena od robi-bobi : 23. 03. 2012. u 09:55. Razlog: p.s.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2012.   #38
azure
banned john
Na probnom radu
 
Avatar azure
 
Datum učlanjenja: 24.07.2010
Poruke: 25
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
azure is on a distinguished road
Default

Jos jedno pitanje. Kakva je razlika izmedju Zenda 1 i 2?

Sta mislite, sa kojom verzijom da pocnem?
azure je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 03. 2012.   #39
azure
banned john
Na probnom radu
 
Avatar azure
 
Datum učlanjenja: 24.07.2010
Poruke: 25
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
azure is on a distinguished road
Default

Neki lik na blogu je opisao ukratko svoje utiske o ZF2
http://fabrizioballiano.net/2012/03/...zend-studio-9/
azure je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 03. 2012.   #40
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

^ nema ovaj pojma o čemu priča...
__________________
Github // LinkedIn // PHP // ZCE // Stackoverflow PHP // Site5 Web Hosting
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.