DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 07. 2006.   #31
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Ja sam obratio paznju na brzinu renderinga, naisao si u losem momentu Meni se desavalo da vidim i do 2.6 sec, a malo posle toga vreme je bilo ispod 0.3 na bilo kojoj stranici.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 07. 2006.   #32
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oliver
Jesam li ja uhvatio "los dan" servera, ili je ovo heavy metal (znajuci Iliju, ne bi me cudilo da provjeri i vremensku prognozu za Kamcatku prije nego sto se stranica "izrenda" ). Za login screen je trebalo nesto preko 0.5s
Inicijalno učitavanje je masivno plus sam primetio izuzetno slabe performanse određenih stranica. Tačnije, cela skripta je kabasta i troši dosta resursa. Gledaj to sa ove strane:
  • vreme provedeno u profileovanju skripte: 0s
  • vreme provedeno u izradi sistema za keširanje: 0s
  • vreme provedeno u optimizaciji koda: 0s (osim optimizacije koju radiš dok programiraš)

Veruj mi jednu stvar: performanse su jedan od prioriteta za 1.0. Keširanje, optimizacija koda, kresanje potrošnje resursa, smanjenje količine komunikacije sa bazom. Sam kod se sada menja suviše brzo...

Citat:
Originalno napisao oliver
Nego, Ilajdza, zasto free ovako nesto. Ajde, sredi da nesto ne radi osim ako se plati few bucks. Dinar po dinar...
Pogledaj ovo. Mislim da se ovako može izvući mnogo više uz manje uloženog truda (naravno, ako ti osnovni motiv nije stanje računa u banci).

Komercijalan app ne može dugo da drži u alpha / beta fazi, treba dokumentacija, support, sajt na mestu, cimanje sa papirologijom, ma treba ti sve. Troškovi: min 2K eura. Ovako su troškovi minimalni i količina truda za sam start minimalni.

Kada guraš kao open source dobici su neprocenjivi: u stečenom znanju (jedna od najpametnijih investicija IMO), ostvarenim kontaktima, referenca je dobra koliko je sama skripta dobra i popularna i vremenom se za tebe čuje mnogo dalje nego što sa komercijalnim projektom možeš da dosegneš.

Kasnije od svega stečenog možeš da imaš finansijsku korist i od znanja i od kontakata i od referenci i od toga što se zna za tebe u određenim krugovima.

Citat:
Originalno napisao zextra
Ja sam obratio paznju na brzinu renderinga, naisao si u losem momentu Meni se desavalo da vidim i do 2.6 sec, a malo posle toga vreme je bilo ispod 0.3 na bilo kojoj stranici.
Da. Potrebno je vreme dok PHP pohvata i učita tu silu fajlova (nisam brojao ali ih ima mnogo). Kad je ima u memoriji (ne mora da je parsira) stvari su mnogo brže. Zato je plan da se kod 1.0 distribuiraju paketi sa izvornim kodom + paketi progurani kroz Zend Encoder i IonCube za ljude koji imaju podršku za njih na serveru.

Inače, to je jedan od problema PHPa kao platforme. Zbog komercijalizacije i želje Zenda da zaradi jedan od najboljih načina za podizanje performansi aplikacija koji je inače podrazumevan kod ostalih skript platformi ovde je nedostupan većini (zbog cene).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 02. 07. 2006. u 14:52.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 07. 2006.   #33
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Dobar rezon Ilija
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2006.   #34
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default DreamHost Newsletter v8.7 July 2006

Upravo ovo dobih od DreamHost-a ...


Citat:
DreamHost Newsletter v8.7 July 2006
...
2. ActiveCollab one-click.

2. ActiveCollab one-click.

Speaking of lethargic, I added a new one-click install this month. Don't
get too excited.. it's not Trac. (Trac is crazy hard to install in our
one-click framework. Crazy hard for me at least.)

It's this possibly interesting new project for collaborating on projects
and stuff. It's under very active development (v0.6) and the website is:

http://www.activecollab.com/

The fact that activecollab.com is now hosted at DreamHost is honestly a
coincidence. And some might say foolhardy.

One-click your way to:

https://panel.dreamhost.com/?tree=goodies.installer

And collaborate actively with those you actively collaborate with the
most. Just not me right now, I'm feeling a little anti-collaborative. Or
rather, pro-isolative.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2006.   #35
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Dobar glas daleko se cuje.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2006.   #36
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

activeCollab One-Click Install on Dreamhost

Bio sam skroz iznenađen kad se to desilo. Nisam očekivao da će neko ubaciti skriptu čija je verzija 0.6 na komercijalni hosting. Uostalom, kad pogledam šta se dešava verzija ne znači ništa jer nema jasnog standarda. Kad probaš samo verzijom da kažeš da software nije stabilan nisi ništa uradio.

Problem trenutno je što nije u pitanju klasičan one click installer već su stvari malo komplikovanije od toga. No, i tome ćemo stati na kraj u jednoj od narednih verzija. Ideja: napraviti da stvari funkcionišu tako da bilo koji hosting provider koji ima PHP5 može da napravi one click installer za pola sata.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2006.   #37
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

vidi sa njima da poradis na stabilnosti rada te verzije koju instaliraju ljudima, jer koliko god da ti je ovo dobra reklama, to je i velika odgovornost... ako se nesto ujebe to ce da zna ceo net u roku od pola sata...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2006.   #38
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
vidi sa njima da poradis na stabilnosti rada te verzije koju instaliraju ljudima, jer koliko god da ti je ovo dobra reklama, to je i velika odgovornost... ako se nesto ujebe to ce da zna ceo net u roku od pola sata...
Upravo. Zato će 0.7 kad izađe biti bar dve nedelje u community preview verziji, da ljudi probaju i vide kako sve radi. Mogućnost da nešto zajebeš su proprcionalne kompleksnosti sistema i jedino kako možeš da staneš tome na kraj su testovi (koje ne koristim u potpunosti, ali već počinjem da razmišljam na test first način ) i da ne srljaš sa verzijama.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 08. 2006.   #39
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Hoće neko popust na hosting? http://www.microads.net/activecollab/
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 08. 2006.   #40
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Hoće neko popust na hosting? http://www.microads.net/activecollab/
jel mogu uplate iz Srbije za DH? Koliko dugo traje taj promotivni popust?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ActiveCollab i Chrome Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 1 18. 11. 2009. 18:32
Kako je nastao activeCollab boccio Web aplikacije, web servisi i software 70 06. 11. 2008. 15:31
activeCollab 1.0 Preview Ilija Studen Web aplikacije, web servisi i software 64 09. 10. 2007. 00:13


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.