DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 06. 2007.   #41
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

Evo ja sam probao da koristim samo Safari danas, i odustao sam, fontovi mi stvarno smetaju... Ima u podesavanjima 3 tipa umeksavanja ivica, al nijedan ne izgleda dobro kao IE7/FF/Opera.

S druge strane, svidja mi se sto je brz, lepo radi...
Kada bi sredili fontove bila bi milina.
__________________
The knack of flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2007.   #42
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Inače, evo nešto o tim fontovima direktno od Joela: http://www.joelonsoftware.com/items/2007/06/12.html
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2007.   #43
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Ja jos uvek nisam uspeo da pokrenem ovu aplikaciju ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2007.   #44
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

offtopic - koliko ljudi ovde skida aliasing na fontovima u IDE-u/editoru? meni je obicno prvi impuls da stavim profont i ubijem aliasing na istom, ali sam primetio cak i bizarne slucajeve da ljudi ne koriste fixed size fontove, tako da sam radoznao.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #45
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao caboom
offtopic - koliko ljudi ovde skida aliasing na fontovima u IDE-u/editoru? meni je obicno prvi impuls da stavim profont i ubijem aliasing na istom, ali sam primetio cak i bizarne slucajeve da ljudi ne koriste fixed size fontove, tako da sam radoznao.
Verovao ili ne, kod mene imaju, čini mi se, dvojica ljudi što rade sa proporcionalnim fontovima. Boga pitaj..

Inače, ja na XP držim kako je po difoltu, bez antialiasinga, nešto mi se ne sviđa antialiasing u XP, ali u Visti su isto odradili f.e.n.o.m.e.n.a.l.n.o.

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
Inače, evo nešto o tim fontovima direktno od Joela: http://www.joelonsoftware.com/items/2007/06/12.html
Opa miki..

Citat:
Originalno napisao Jeff Attwood
That said, I'm curious why Apple's default font rendering strategies, to my eye -- and to the eyes of at least two other people -- are visibly inferior to Microsoft's on typical LCD displays.

This is exactly the kind of graphic designer-ish detail I'd expect Cupertino to get right, so it's all the more surprising to me that they apparently haven't.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 13. 06. 2007. u 00:45.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #46
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

@caboom: Nema šta da skidam AA, bitmap fontovi (npr .proggy square koji koristim) se ne AA-suju po difoltu.

BTW, Vesić i ostali, ako koristite ClearType (što je logično ako imate LCD ekran), nema smisla da kačite skrinšotove jer se subpixel smoothing ne dâ snimiti u skrinšot.

Edit: Al se Džoel isprovaljivao najstrašnije: "To see the following illustration correctly, you need to have an LCD monitor with pixels arranged in R,G,B order, like mine. Otherwise it's going to look different and wrong." Baš ovo o čemu pričam gore, ne mogu da verujem da čovek ne kapira da se na skrinšotu ne može uhvatiti subpixel smoothing...

Poslednja izmena od jablan : 13. 06. 2007. u 00:51.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #47
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
BTW, Vesić i ostali, ako koristite ClearType (što je logično ako imate LCD ekran), nema smisla da kačite skrinšotove jer se subpixel smoothing ne dâ snimiti u skrinšot.

Edit: Al se Džoel isprovaljivao najstrašnije: "To see the following illustration correctly, you need to have an LCD monitor with pixels arranged in R,G,B order, like mine. Otherwise it's going to look different and wrong." Baš ovo o čemu pričam gore, ne mogu da verujem da čovek ne kapira da se na skrinšotu ne može uhvatiti subpixel smoothing...
Pa u čemu je razlika jablane --- mislim da je više nego vidljiva i kod Vesića i kod Joela, a i kod ovog Attwood-a? Kako to --- na Firefoxu uspeva da uhvati nešto pa fontovi izgledaju bolje, a na Safariju ne? Na, pretpostavljam, istom desktopu?

Osim toga, što im ne bi verovali na reč?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 13. 06. 2007. u 00:58.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #48
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

@degojs - yup, i mene to fascinira; kada sam video to kod dvojice ex-kolega bio sam potpuno zbunjen. vremenom sam naucio da to prihvatam, ali sam izbegavao da gledam u kod kada me pozovu do njihovog stola, kulturno bih ih zamolio da mi bace kod na mail ili pokazu gde mogu da ga povucem iz svn-a. moracu da ceknem vistu, nisam jos imao prilike nazalost, posto sam prilicno vezan za *nix, tako da nemam ni najblazi osecaj za aliasing u istoj.

@jablan - ako puknes ttf-ove za profonts i pustis ga freetype na *nix-u, ili (zlo)upotrebis pakete za os/x, obicno je veoma mudro ubiti aliasing na odr. fontu/velicini inace sledi blaga glavobolja.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #49
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

@degojs: Ja ne kažem da nema razlike, samo kažem da se jednostavno ne može napraviti veran screenshot subpixel smoothovanog fonta.

A očigledno je da postoji razlika i verovatno je uzrok tome što se FF, za razliku od Safarija, oslanja na operativni sistem kad je renderovanje fonta u pitanju. BTW, osim Safarija, Acrobat Reader je još jedna aplikacija koja renderuje fontove u sopstvenoj režiji, pa tako ima i posebno podešavanje za SPS (heh, subpixel smoothing) za sebe.

Poslednja izmena od jablan : 13. 06. 2007. u 01:09.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #50
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
BTW, Vesić i ostali, ako koristite ClearType (što je logično ako imate LCD ekran), nema smisla da kačite skrinšotove jer se subpixel smoothing ne dâ snimiti u skrinšot.
Ovaj, ne znam šta se ne da snimiti, ali je ovo veran prikaz onoga što vidim na ekranu.

Probao sam i na CRT-u i dalje stoji da FF/IE imaju daleko bolji prikaz fontova od Safarija.
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Urađeno do sada Dragan Varagić e-Business 4 10. 05. 2010. 11:58
Sudo u Windowsima (Vista,7-ca) ? ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 7 13. 11. 2009. 19:49
Safari 4 nixa Web aplikacije, web servisi i software 20 18. 06. 2009. 14:39
Iskljucivanje Restart Now dijaloga na windowsima ivanhoe Linkovi 1 15. 01. 2009. 08:26
problem sa php pod windowsima ivanhoe PHP 6 26. 12. 2006. 02:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.