DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 06. 2007.   #61
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Meni safari lepo radi, i to bas lepo. A shto se tice samih fontova na MAC-u to je stvar ukusa. Meni se recimo svidja kako je to izvedeno na Mac OS-u, samim tim i na safariju. Mnogo mi je tekst pregledniji, citljiviji i ne zamara mi oci...

Toliko, sada samo da testiram sigurnost, pa cemo da vidimo
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #62
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Evo kako da sredite crashovanje Safarija: http://www.mycity.co.yu/Web-browseri...su.html#556489

Problem je izgleda u podešavanjima za jezik.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #63
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Probao na 2 monitora da ukljucim ClearType (jedan Samsung 959NF - CRT, drugi Samsung SyncMaster 931BF - TFT) i ni na jednom mi taj smoothing ne odgovara. Volim vidjeti 'jasno' slova...
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #64
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Evo jednog mišljenja sa kojim se slažem:

http://www.codinghorror.com/blog/archives/000885.html
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #65
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bNasty
...
4. Apropo tachke 1 - zaista morash da prvo duzhe vreme koristish odredjeni hardver/softver da bi mogao tako da se razbacujesh jeftinim shotovima.
Drugim rečima, trebaš da ga koristiš toliko dugo da i zaboraviš (da ima bolje)?

Čuj, čovek može da se navikne na svašta i da mu bude OK, to ne sporim (pogotovo ako ni ne zna da može bolje).

Navika je čudo, ali kad se stave dva screenshota, jeftina ili ne (šta ti to znači "jefin shot"?), jedan pored drugog, izlišno je pričati gde je kvalitet veći. Mislim, meni je besmisleno raspravljati dalje na tu temu. Svaka tebi čast ako ti je ono sa Maca kao "bolje" ili "dobro".
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 13. 06. 2007. u 16:18.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #66
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default

joj
japan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #67
aleck
član
Certified
 
Avatar aleck
 
Datum učlanjenja: 09.12.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 0
5 "Hvala" u 4 poruka
aleck is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Drugim rečima, trebaš da ga koristiš toliko dugo da i zaboraviš (da ima bolje)?

Čuj, čovek može da se navikne na svašta i da mu bude OK, to ne sporim (pogotovo ako ni ne zna da može bolje).

Navika je čudo, ali kad se stave dva screenshota, jeftina ili ne (šta ti to znači "jefin shot"?), jedan pored drugog, izlišno je pričati gde je kvalitet veći. Mislim, meni je besmisleno raspravljati dalje na tu temu. Svaka tebi čast ako ti je ono sa Maca kao "bolje" ili "dobro".
"Bolje" je - u ovom slučaju - totalno subjektivna kategorija. Svaki Windows user koji je ovo video je rekao da je ClearType bolji. Svaki Mac user koji je ovo video je rekao da je Mac bolji.

100% stvar navike.

Čoveče, 7 stranica flejma.
__________________
AV
aleck je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #68
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^Pa rekoh da se slažem da je stvar navike. Neko je navikao na muljavo, a neko nije.

Stvar nije čisto subjektivna --- tehničko objašnjenje koje je Joel dao jasno govori zašto MS fontovi izgledaju bolje na ekranu: zato jer je čitav sistem prilagođen takvom prikazu. Na Macu nije.

Dakle, postoji konkretno tehničko objašnjenje zašto i kako, te nije "totalno subjektivno".

Citat:
Čoveče, 7 stranica flejma.
Obećajem, zadnji post na temu (a i počelo je malo kasnije, nije baš 7 )

P.S.
Mac korisnici nisu objektivni, najgori su po tom pitanju. Sama činjenica da su kupili Mac dovoljno govori o tome. Seti se samo kako su branili izbor PowerPC procesora. Tako ti je sad i da ih pitaš za te fontove.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 13. 06. 2007. u 18:48.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #69
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Sve 2D radnje uključujući i baratanje fontovima na Macu za osnov imaju PDF. Više na Quartz Extreme stranici.

I meni je bilo strašno čudno kada je caboom to prvi put pomenuo.

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Mac korisnici nisu objektivni, najgori su po tom pitanju. Sama činjenica da su kupili Mac dovoljno govori o tome.
100% tačno. Razlog zašto je većina Mac korisnika ponosna na to je zato što su oni IZABRALI Mac, dok je većina Windows korisnici uglavnom počinju da ga koriste po inerciji (većina koristi Win, u školi je sve Win, u firmi kupili mašine itd).

Samo treba imati jednu stvar na umu - iako su Mac fanboji jako glasni, nisu svi Mac korisnici takvi.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 13. 06. 2007. u 18:59.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #70
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Postoji ogromna razlika između renderovanja fontova na Macu na niskim i visokim rezolucijama, kao i na manjim i većim displejima.

Recimo na ekranu od mog MBPa je font rendering prosto božanstven, dođe mi da ližem ekran koliko je lep rendering, ali kada prikačim mašinu na eksterni monitor (sa istom rezolucijom, mind you) fontovi se pojebu jer taj sub piksel rendering valjda postane isuviše očigledan, nemam pojma.

Dakle ukoliko nemate ultra dobar ekran - Mac font smoothing je sranjex, ukoliko imate obični, kućni ekan - Microsoft takes the gold.

Inače, for what it's worth - više sam priklonjen Microsoftovoj filozofiji, tj. da je bolje da stvari budu čitljivije nego kvazi lepše jer daleko više ljudi ima obične setupe kompova (ništa fancy), mada me u stvari baš briga za to jer kod mene sve izgleda odlično.

(Što opet govori kojoj kompaniji su koji korisnici ciljna grupa.)
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Urađeno do sada Dragan Varagić e-Business 4 10. 05. 2010. 11:58
Sudo u Windowsima (Vista,7-ca) ? ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 7 13. 11. 2009. 19:49
Safari 4 nixa Web aplikacije, web servisi i software 20 18. 06. 2009. 14:39
Iskljucivanje Restart Now dijaloga na windowsima ivanhoe Linkovi 1 15. 01. 2009. 08:26
problem sa php pod windowsima ivanhoe PHP 6 26. 12. 2006. 02:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.