DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 06. 2007.   #81
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Citat:
Originalno napisao nixa
OsX je jednostavno funcionalan, stabilan ..tra la la ..
I extra busan. Samo mi nije jasno kako tolika gomila ignorise sve te propuste i nadoknadjuje sve to fensy izgledom ...

p.s. Ne, ne bih se zalio da imam jednom minija kod kuce za experimentisanje ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 06. 2007.   #82
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Kako rekoh, nemam problem da držim noge na toj svojoj kanti, ne uzbuđujem se ako prospem kafu po tastaturi. Uživanje, opušteno
Uobicajena Mac kanta je iMac, ili iBook ili Mac Mini ili MacBookPro. Kako zamisljas da drzis noge na takvim kantama? Sto se tice kafe, verujem da bi pazio ako bi tastatura kostala vise od 50$.

S druge strane Dragan je pomenuo vrlo interesantnu stvar: na njegovom laptopu se antialiasing cini genijalan, kada ga prikopca na eksterni monitor, sve je puno losije. Verujem da antialiasing optimiziju za velicinu i tip monitora.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 06. 2007.   #83
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default

http://milw0rm.com/exploits/4061
twix je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 06. 2007.   #84
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Nije nova vest, a i sam exploit ne radi kako treba... bar ne uvek... a i zavisi od same podrske za gopher protokol...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 06. 2007.   #85
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Nije baš freško, ali nije na odmet podsjetiti se:
One thing PC users can do that Mac users can't
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 06. 2007.   #86
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao marinowski Pogledajte poruku
Uobicajena Mac kanta je iMac, ili iBook ili Mac Mini ili MacBookPro. Kako zamisljas da drzis noge na takvim kantama?
Ma nije bila poenta "gde ću da stavim noge ako kupim Mac" već odnos prema kompjuteru. Jednostavno, ja ne mogu da se tako odnosim prema toj kanti, da mi je bitno kako izgleda. Bitno mi je jedino kako radi.

Citat:
Sto se tice kafe, verujem da bi pazio ako bi tastatura kostala vise od 50$.
Pa da bre, šta će meni onda tastatura od $50? Kad bih ja video bar jednu prednost u tastaturi od $50, možda bih je i kupio, ali.. ne vidim ništa, osim što ću da se maltretiram da je pazim.

Citat:
S druge strane Dragan je pomenuo vrlo interesantnu stvar: na njegovom laptopu se antialiasing cini genijalan, kada ga prikopca na eksterni monitor, sve je puno losije. Verujem da antialiasing optimiziju za velicinu i tip monitora.
Da.. interesantno.. jer onaj Joel je te muljave fontove primetio baš na pomenutom MBP. Ko će ga znati. Kad se nađem u prodavnici kompjutera sledeći put, baš ću da pogledam ako se setim. Sad me zainteresovalo.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #87
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

nije mi se ubio, ali je spor, baguje, muljavi fontovi, ne konstatuje 'title' tag, sa http://localhost/ mi ceka oko 10 sec pa tek onda krene ... sve u svemu = jao

ali dobro, neka ih, tek je beta ...
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2007.   #88
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Jean velk pozdrav svima!

Ako niste instalirajte update na 3.0.1 Nije velik inkrement al izgleda pogadja sustinu, meni sad radi skoro bez ikakvog stucanja (copy mi nije radio u nekim situacijama). Brz ko notepad, ne jede memoriju, interface jednostavan i promisljen, sve cesce ga startujem ...

Fontovi zaista na prvi pogled deluju muljavo ... al nekako to ostavlja utisak topline a ne da pravi problem, bar meni. Dovoljno citljivo a ubija sterilnost ...

Iako nije im ovo trebalo al ich! Do sada sam bar imao neki razlog da ne testiram na Safariju

Jel zna neko koliko dobro Safari postuje standarde? IE 6 mi je vec preko glave sa njegovim hackovima ... Do sada je bilo FF+IE6 za testiranje ... ne daj Boze da sad moram FF+IE6+IE7+Safari!!!
Misha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #89
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Izgleda da napokon, zahvaljujuci Safariju, i Windows mozhe da uzhiva u color-managed browsing-u

http://blogs.adobe.com/jnack/2007/06..._brings_c.html

PS
Na temu "muljavih fontova" na Mac-u, meni ova slika u attach-u ne izgleda "muljava" ni malo
Monaco, Apple-ov maaatori font, sasvim lepo radi u Vim-u, bez antialias-a. Ostalo, u pozadini, je jako lepo aliasovano.

EDIT: Damn, jednom prenesen na sajt ovaj .png izgleda prilichno loshije iz nekog razloga
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	MacFonts.jpg
Pregleda:	452
Veličina:	44,9 KB
ID:	403  

Poslednja izmena od bNasty : 21. 06. 2007. u 00:25. Razlog: dodatni komentar
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2007.   #90
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao bNasty Pogledajte poruku
EDIT: Damn, jednom prenesen na sajt ovaj .png izgleda prilichno loshije iz nekog razloga
Koji .png? Pa ovo ti je jpg png ne "mrlja", iz aviona se vidi da je "dzej-peg"
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Urađeno do sada Dragan Varagić e-Business 4 10. 05. 2010. 11:58
Sudo u Windowsima (Vista,7-ca) ? ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 7 13. 11. 2009. 19:49
Safari 4 nixa Web aplikacije, web servisi i software 20 18. 06. 2009. 14:39
Iskljucivanje Restart Now dijaloga na windowsima ivanhoe Linkovi 1 15. 01. 2009. 08:26
problem sa php pod windowsima ivanhoe PHP 6 26. 12. 2006. 02:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.