DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 10. 2007.   #51
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Daj sjasite sa coveka malo

Ako mu kupe licencu samo oni sa bloga/foruma koji su rekli da ce uzeti, imace dovoljno novaca da zaposli sekretaricu da 8h dnevno radi support i odgovara na pitanja po forumu, pise dokumentaciju itd.

Pritom $199 nije uopste velik novac (140 EUR) ... narocito za nekog u inostranstvu ko koristi project management software za (manje) komercijalne projekte.

Jeste bila navlakusa, ali... dajte vase software i hosting pakete i reklame na posecenim sajtovima besplatno pa pravite odan community. Od neceg mora da se zivi

Ko hoce community varijantu, eno mu MySQL Eventum
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #52
ylodi
član
Na probnom radu
 
Avatar ylodi
 
Datum učlanjenja: 19.03.2006
Poruke: 38
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
ylodi is on a distinguished road
Default

Zar se i dalje mora ponavljati besplatno!=open_source? :-(

Možda se varam, ali meni se čini da Ilija nije namjerno išao na navlakušu, tj. to mu nije bila osnovna strategija. Uspjeh njegovog projekta nagnao ga je da donosi odluke u hodu.

A takvima koji kažu da će nešto kupiti ja vjerujem tek onda kad sjedne lova na račun. :-)

Da se razumijemo, meni bi bilo drago da se na slijedeći Web.Start Ilija doveze u nekom bijesnom autu i da ga možemo pokazati kao primjer uspješnog web poduzetnika koji mlati silnu lovu. Draže mi bi bilo da kao takav postane uzor klincima, a ne da smatraju da jedino kriminalom možeš nešto postići na ovom brdovitom Balkanu.
ylodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #53
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Daj sjasite sa coveka malo
Nesto nisam video da u naslovu teme pise da je dozvoljeno slati samo hvalospeve i nista drugo? Mozda da neko edituje naslov i pobrise poruke kritike, stvarno nema smisla.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #54
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ma opušteno, kritike vrede 100x više nego pohvale.

Kada uhvatim nešto slobodnog vremena poslaću malo opširniji odgovor.

Hvala
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #55
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Jedan ozbiljan reality check...
Citat:
Originalno napisao ylodi Pogledajte poruku
Da li će ljudi kupovati nešto što mogu dobiti i koristiti besplatno? Hoće, jer žele da se Ext i dalje razvija i jer znaju da Jack i ekipa zaslužuju da ih se nagradi za tako izvrsni library.
Apsolutno ne. Ext ce kupovati developeri/kompanije kojima treba ozbiljan support i odgovarajuci licensing terms. Kakva nagrada, kakve zasluge, kakve emocije?

Citat:
Originalno napisao ylodi Pogledajte poruku
Da li bi vi radije imali klijente koji žele platiti za vaš produkt ili one koji će ga platiti jer im nije ostavljen drugi izbor?
Ne znam da iko kupuje neku aplikaciju jer mu nije ostavljen drugi izbor? Tako nesto prvi put cujem.

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Ako mu kupe licencu samo oni sa bloga/foruma koji su rekli da ce uzeti, imace dovoljno novaca da zaposli sekretaricu da 8h dnevno radi support i odgovara na pitanja po forumu, pise dokumentaciju itd.
Ja ne znam kako da te shvatim ozbiljno posle ovakve krajnje pausalne izjave? I to nakon svega sto se (bar ja) upljuvah da objasnim da upravo tako ne moze da se razmislja... I to ne pricam o Iliji, on je covek svoj put odabrao, nego jednostavno diskutujem na forumu...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" boccio za poruku:
Staro 06. 10. 2007.   #56
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Nisam advokat I.S. niti koristim njegov program (naprotiv, koristim konkurentni) tako da nemam nikakav interes u onom sto sam napisao, osim da "profesionalnom odboru za docek" (tm) porucim da pusti coveka da radi svoj posao. Poruke kritike treba da sluze da projekat ucine boljim u narednoj verziji, a ne da budu samo kukumavke kako je "zajednica nasamarena".

Normalnu visegodisnju evoluciju projekta od garaze do biznisa predstavljate kao da je neko nekom oteo igracku, a svima su puna usta startupa, e-startova, web buzzova itd. Ne znam kakve ste vi mega IT korporacije i zajednice stvorili svojim radom, ali za projekat iz Srbije koji je presao ovaj put mozete samo kapu da skinete.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje srdjan za poruku:
Staro 06. 10. 2007.   #57
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao boccio Pogledajte poruku
Ja ne znam kako da te shvatim ozbiljno posle ovakve krajnje pausalne izjave? I to nakon svega sto se (bar ja) upljuvah da objasnim da upravo tako ne moze da se razmislja...
Nisam mislio bukvalno na sekretaricu, vec na osobu koja bi u ovakvoj startup firmi imala i support (helpdesk) korisnicima kao opis posla.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #58
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Prijatelju - ja sam tebe razumeo, ali ti mene nisi

Hajde da uprostim, u firmi/ekipi/whatever koja se ozbiljno bavi komercijalnim razvojem softvera ima najmanje programera i dizajnera, a najveci deo u platnom spisku cine osobe koje rade customer care, tech. support, pre-sales, QA/testing i slicno...

Morate imati interni QA/testing, nema vise community-ja koji ce vam za dzabe testirati beta i RC verzije softvera A tek se onda polako moze stvarati neki malo siri pool ljudi i developera koji se ukljucuje u testiranja i razvoj - i za to dobija free licence, free upgrades, early access na nove verzije, bolje uslove komunikacije sa dev. timom i slicne benefits... Ja sam do zla boga zavideo Iliji koliko korisnog inputa dobija od svog communityja, dok meni samo kukaju, zahtevaju, traze, vriste... E, sad - welcome to the jungle

Valjda se sad razumemo...


//edit: samo jedan detalj... ko od vas ima vBulletin licencu, i imao je prilike da radi sa njihovim support-om, znace o cemu pricam.
http://www.vbulletin.com
Citat:
Average response time
(last 30 support issues)
1 hr : 03 min
Sad dajte malo masti na volju... koliko oni imaju prodatih licenci, koliko teoretski moze biti ticketa dnevno, pa malo proste matematike... koliko ljudi tu radi? OK, znam, to je vBulletin... ali jasno je valjda principijelno sta hocu da kazem.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 06. 10. 2007. u 17:08.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje boccio za poruku:
Staro 06. 10. 2007.   #59
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Normalnu visegodisnju evoluciju projekta od garaze do biznisa predstavljate kao da je neko nekom oteo igracku, a svima su puna usta startupa,
Samo sto ovde nije bila u pitanju normalna akcija koja pocinje u garazi vec hipi pokret koji se pretvorio preko noci u industriju duvana.

Moja zamerka je sto je trapavo izveden zaokret koji je mogao biti mnogo suptilniji i omogucio firmi koja se formirala iza projekta da se lakse i brze odrzi. Takodje, jednostavno mi se cini da ekipa koja je iza projekta pomalo previse samouverena kad je u pitanju pozicija na trzistu i da nisu svesni koliko lako moze da se ljosne

Ili, da jos jednom pokusam da pojasnim: Cak i najgadniji poslovni covek, bez trunke morala, ne bi dozvolio od hreoja postane izdajnik preko noci a da u medjuvremenu nije kapitalizovao prethodnu poziciju. To je sve samo ne pametan POSLOVNI potez iz koga izbija neiskustvo (hint: resursi koje imate kao free model su veci nego sto imate sada ili u bliskoj buducnosti i jos se ne odrazavaju na bottom-line -> Payroll == Hell on Earth)


Citat:
Ako mu kupe licencu samo oni sa bloga/foruma koji su rekli da ce uzeti, imace dovoljno novaca da zaposli sekretaricu da 8h dnevno radi support i odgovara na pitanja po forumu, pise dokumentaciju itd.
Ovo bi bilo steta komentarisati
Posalji mi broj te low consumption super-sekretarice i domah je zaposljavam.
__________________
HuxleyDev

Poslednja izmena od McKracken : 06. 10. 2007. u 18:46.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #60
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

no dobro, svako iskustvo kosta, nemojte sad svi drvljem i kamenjem na Iliju, on se bar trudi nesto da uradi... a uvek je lako biti pametan nakon sto se nesto desi, treba biti pametan pre, a to moze jedino sa iskustvom..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ActiveCollab i Chrome Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 1 18. 11. 2009. 18:32
Kako je nastao activeCollab boccio Web aplikacije, web servisi i software 70 06. 11. 2008. 15:31
activeCollab alpha1 Ilija Studen Web aplikacije, web servisi i software 58 16. 08. 2006. 06:10


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:08.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.