DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 10. 2007.   #61
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Nisam imao nameru da bilo koga "drvljem i kamenjem', ali Ilija vise nema "Amulet of Open Source" koji ga stiti od realnosti
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #62
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Posalji mi broj te low consumption super-sekretarice i domah je zaposljavam.
Dao bih ti svoj broj, ali na zalost, posle 7h programiranja i 1h dokumentovanja, imam jos 3h sekretarskih poslova pa necu stici.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2007.   #63
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Vidim da neki nisu razumeli šta sam hteo da kažem. Ne radi se ovde o tome kolika je cena, već o ceni uopšte. Da je od početka proizvod koštao neke pare, čisto sumnjam da bi se javilo puno entuzijasta da pomognu i da bi bili toliko srećni da oteraju basecamp "tamo gde mu je mesto". Pričali ste o etici, po meni je i ovo nešto o čemu može da se raspravlja na tu temu.

Druga stvar je oko "uspeha". Niko to ne poriče, ali isto tako ne može da se poništi to što su svi odavde redom pomogli Iliji da proširi buzz. Čim se digne frka, beba je rođena... Zašto recimo ne uradimo isto za ovaj Vivvo (ili kako već beše ime) ako ćemo iskreno, ja mislim da je to daleko bolji i zreliji projekat od ovoga. A zna se i zašto nismo. Zato što je boccio od početka krenuo sa nekom cenom i niko od vas nije osetio potrebu da "pomaže nekom drugom da uzima pare". Da li se vidi sada jasnije razlika između ta dva projekta?

Ovo je još jedan od razloga zašto ja mislim da je taj opensource jedna velika prevara i foliranje. To je samo najjefitniji način da nađeš ljude koji će da testiraju umesto tebe i da ti pomognu da napraviš bolji projekat. Ja više verujem u freeware: evo vam ljudi ovo, ništa ne garantujem, ne dajem podršku osim po ceni XXX po satu. Fer i korektno.

Ono mi nekako dođe kao neko iznajmi stan, pa ga sredi, a onda mu gazda digne kiriju jer je sada stan bolji nego što je bio pre nego što ga je sredio.

Moja najveća zamerka Iliji je što se zaneo i poslušao pogrešne savete, ništa više ni manje od toga, sve je to u principu samo njegova stvar.

Srđane, ok je da "braniš ortaka", ali veruj mi da nema potrebe da ga braniš, niko ga i ne napada. Ovo je forum, svako kaže svoje mišljenje, nema potrebe da citiraš svakoga ko je ostavio post i pobijaš "napade". Rekao si šta si hteo, kao i svi ostali, i to bi trebalo da bude sve što se računa u granicu dobrog ukusa, sve preko toga postaje preterivanje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 06. 10. 2007. u 22:34.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2007.   #64
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ono mi nekako dođe kao neko iznajmi stan, pa ga sredi, a onda mu gazda digne kiriju jer je sada stan bolji nego što je bio pre nego što ga je sredio.
Poređenje nije na mestu, jer je stara verzija aC-a još uvek opensource i svako može da nastavi tamo gde je Ilija stao (koliko sam ukapirao, već postoji aktivan fork). To je lepota softvera, začas od jednog napraviš dva, dok sa stanovima ne ide tako lako...

Probajte da Ilijinu odluku posmatrate ne kao "odlučio je da naplaćuje aC", već "prestao je da razvija otvoreni aC". Stari i novi aC su defakto dva različita proizvoda. U tom smislu, jedino što u celom slučaju može biti pod sumnjom etike je zadržavanje istog imena za taj različiti softver. Po mom ubeđenju, svaka dramatična promena licence bi morala biti praćena promenom imena.

Poslednja izmena od jablan : 07. 10. 2007. u 12:19.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje jablan za poruku:
Staro 09. 10. 2007.   #65
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
Kakve su reakcije?
1. Ljudima se app sviđa i kupuju ga. Iako još uvek ništa nismo objavili na blogu i nismo pustili newsletter (par hiljada ispravnih, targetovanih adresa) jako sam zadovoljan brojem prodatih licenci. Pomalo me i straši da pošaljem newsletter dok ne izbacimo novi fix release (vidi 3.) tako da ćemo verovatno sačekati malo. Korisnici će dobiti stabilniji sistem, a nama će biti lakšsa podrška.

2. Jako mnogo je ekipe koja se prebacuje sa activeCollab 0.7.1 što potvrđuje pretpostavku da ljudima nije problem da nešto plate ako u tome vide vrednost i ako je cena prava. activeCollab 1.0 pruža znatno više i to je ono što im je bitno.

3. Support prži strašno mnogo vremena, posebno što je cela stvar mlada (oko 90% koda je novo) i sistem nije preležao neke dečije bolesti. No, polako se stvari peglaju. Do kraja nedelje bismo trebali da imamo activeCollab 1.0.2. Ne dodajemo nove feature već peglamo bugove tako da upgrade nije zahtevan, više idemo zbog nove ekipe kako ne bismo morali mesec dana da podržavamo isti set problema. Rešiš i mirna Bačka.

4. Pravila igre i očekivanja su drugačija, no, toga smo bili svesni i pre nego što smo se upustili u celu priču. Zato activeCollab 1.0 nije ni zamišljen kao bedroom projekat. Sad kada vidim da ovo ima prođu valja ulagati više, granat' biznis i slično

Odoh sad da spavam. Sutra opet maraton (ja se zezam da nam je radno vreme od devet do devet, ali više mi nije smešno ).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 09. 10. 2007. u 00:20.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ActiveCollab i Chrome Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 1 18. 11. 2009. 18:32
Kako je nastao activeCollab boccio Web aplikacije, web servisi i software 70 06. 11. 2008. 15:31
activeCollab alpha1 Ilija Studen Web aplikacije, web servisi i software 58 16. 08. 2006. 06:10


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.