DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 11. 2008.   #1
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default Kako je nastao activeCollab

Inace, na temu same konferencije BizBuzz ja sam bio prisutan samo drugi dan, i mogu reci da je bilo zanimljivih prica. Kao najinteresantniju bih izdvojio pricu Tatjane Lukic - definitivno jedina prica iz "esnafa" koja ima zaista pravu upotrebnu vrednost. Jedva cekam da je Flylord okaci online sa ostalim video materijalom, da odgledam ponovo natenane.

Ostalo je bilo ok - bas mi je bilo drago da cujem pricu @mileusne, Ilija je dao interesantnu retrospektivu aC-a... Jedino mi je usi zaparao jedan detalj, mislim da ipak tu ima more than meets the eye

Statement #1 - aC je nastao jer sam bio student i nisam mogao da priustim Basecamp od $10/month
Statement #2 - razvoj aC-a je kostao $20,000

Malo tu mozda ima i poneke kontradiktornosti, ne?
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od bluesman : 04. 11. 2008. u 15:24. Razlog: premešten post iz druge teme, pa je samo promenjen početak da bi imao više smisla.
boccio je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #2
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default Kako je nastao activeCollab

Nema, kada je rekao da je aC nastao dok je bio student, to je govorio o opensource verziji aC-a. $20.000 je kostao razvoj commercial activecollab-a, koji je medjuostalom 95% rewrite starog. U tu cenu su ukljuceni troskovi smestaja, firme, birokratije, plate coveka koji je radio za nas, troskovi opremanja kancelarije, opreme (3 apple rachunara) i nashi troskovi zivota.
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mislim da boccio pita odakle tih 20k ako niko nije uleteo sa parama?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #4
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

@Boris:

Ti si bio drugi dan kada je net bio OK. Prvi dan, kada smo mi došli uopšte nije radio.

Originalni WiFi komentar zvuči previše dramatično. Naravno da svet neće stati ako par sati ne proverim mail, ali opet - mi pružamo podršku i imamo relativno živ forum. Što pre pomognemo ljudima, to bolje. Pošto postoje neke stvari koje ipak ili ja ili Goran moramo da uradimo i meni je sasvim normalno bilo da očekujem da ću moći bar da pogledam šta se dešava nakon 16h (noć + odmah ujutro put od Zagreba do Niša).

Oba puta u Zagrebu i na Paliću ove godine WiFI je radio jako lepo. Nije bio "zaklan" ceo dan.

A ove priče o bus faktoru i problemima što ipak postoje stvari koje osnivači moraju da urade u firmi sa 5 zaposlenih (jep, osnivači čine 40% firme i oba su bili na putu) - nekom drugom prilikom. Duga je to priča... Stoji da je trebalo da imamo alternativu, ali nije se činilo kao a must. Nauči čovek na greškama. Sada smo pazarili neki Telenorov paket - nisam ni gledao specifikacije. Radi posao...

@bluesman: Uleteli mi.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 03. 11. 2008. u 19:02.
Ilija Studen je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
@bluesman: Uleteli mi.
Pa da, bas to je interesantno, "odakle?" Imali ste 20k u slamarici? Nasli ste u zadnjem dzepu pantalona kada si trebao da ih bacis na pranje? I meni je sada interesantna prica, "kako investirati 20k u projekat bez investitora?".

Mozemo da pocnemo drugu temu ako zelis, nadam se da ti nece biti problem, posto nisam bio u nisu, nema nigde video, a mislim da bi bilo interesantno. Nekoliko puta si vec pricao o tome, a ja nikako da se nadjem na istom mestu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #6
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Stvarno očekuješ da ću da kažem "odakle" na forumu? Prvo, ne sviđa mi se uopšte ideja što se cifra i pomenula na forumu, ali dobro - šta je tu je, sad je tako (osim ako admin ne izmeni na moju molbu - mogu i sam, al' dobro).

Kada se vidimo na nekom okupljanju (OCC, DPT skup etc) - pomeni pa ću ispričati priču. Nije bio jedan izvor, ali nije ništa spektakularno... Ko radi, zaradi. Tebi bar to ne moram da pričam.
Ilija Studen je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #7
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Ilija ne nerviraj se
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #8
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ma opušteno - ne nerviram se, samo mi je malo čudan inspektorski pristup: "Oklen lova frajeru?"

Kao da nikada niko nije uložio sopstvene pare u posao. Odakle ljudima novci za aute, stanove, otvaranje kafane, letovanja? Ili ih imaju, ili ih pozajme pa vrate. Ako se udružiš sa nekim, još je lakše - troškovi i/ili posao se dele na više ljudi. Ne moraš sve da guraš na svojoj grbači.

Investirati svoje pare vs. investirati tuđe nije u potpunosti isto. Stvarno nije lep prizor da otvoriš e-banking i da ti je pola godine, dan za danom crven total (trošiš više nego što zarađuješ).

Što je najveći fazon, baš najsumnjičavija ekipa je ekipa koja bi mogla da finasira sličan projekat. Možda ne ovog trenutka, možda ne odjednom, ali uz par meseci štednje, cimanje veza i prijatelja za pozajmicu, neki zajam... Ako baš žele da ulože u posao i misle da bi bio profitabilan, našli bi način sigurno.

U zadnje vreme sam u par navrata imao prilike da pričam sa nekim investitorima - najmanji problem su pare. Fale muda...
Ilija Studen je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #9
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Wink

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
U zadnje vreme sam u par navrata imao prilike da pričam sa nekim investitorima - najmanji problem su pare. Fale muda...
Kao sto kaze legenda o nastanku Amazona: "Roditelji prodali svoje fondove za penziju, dali kes sinu, sin na osnovu toga podigao kredit, itd"

Koliko znate ljudi koji bi rizikovali penzije svojih roditelja za svoj online biznis?
(Da me ne shvati neko pogresno ne pravim se pametan i ne kritikujem nikoga - ja radim za platu - pitanje je hipoteticko)

Poslednja izmena od Miloje Sekulic : 03. 11. 2008. u 21:21. Razlog: pojasnjenje stava
Miloje Sekulic je offline  
Staro 03. 11. 2008.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Znaš kako Ilija... upravo taj tvoj stav je ono što meni smeta već neko vreme, što si sigurno mogao da primetiš po mom odnosu prema tebi i tvojim postovima.

Pričaš neke stvari na sve strane, a onda je problem što se pojavi na forumu? Šta su trebali ljudi da urade? Pre tvoje prezentacije da potpišu neki NDA da neće nigde da "pisnu" o stvarima koje si im sam ispričao? To nije pitanje "oklen lova, frajeru" već obično pitanje da li si mađioničar ili postoji neka tajna koji mu ne znamo.

Što se tiče "odakle", ja znam odakle, ti znaš da ja znam, znaju još neki ljudi koji ćute sve ovo vreme, zato si se toliko i "cimnuo" kada se potegla ta priča (koju ipak ti sam potenciraš neko vreme, stalno pričaš o tome kako si ti sam svojim snagama to odradio "u slobodno vreme"... što je jako daleko od istine). Tako da i nema mesta "sumnji", jer se sumnja kada u nešto nisi siguran, ja sigurno znam kako si finansirao svoj projekat, bar veći deo vremena. Da bar ne pričaš konstantno o tome - pa da ćutim i ja, ali ti stalno iznova pričaš iste stvari i sve više "kitiš" priču, prosto iritira.

I tvoj poslednji post #110 na ovoj temi, naročito kraj "najmanji problem su pare. Fale muda..." je u istom tom tonu, prosto me provociraš da ti napišem sve što mislim o tebi, a znaš da mi to da kažem otvoreno šta mislim ne predstavlja užitak već potrebu.

Znaš i sam da sam te na nekim sajtovima "branio" odnosno ulazio u konflikt za tebe jer sam mislio da imaš iskrene namere. Takođe znaš da sam ti otvoreno rekao da šta mislim o tvojoj promeni koncepta, u ovom postu sam zažalio što ne mogu da povučem svoju reč (što se inače retko dešava).

Ja na neki čudan način poštujem ljude kao što si ti, beskrupulozne, koji se ne ustručavaju da koriste bilo kakva sredstva da dođu do cilja. Ja to ne umem na taj način i zato poštujem ljude koji od toga ne beže. Opet, strašno mi smeta kada počnu da pričaju neke bajke, odnosno svoje verzije šta se stvarno desilo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 04. 11. 2008. u 15:35.
bluesman je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ActiveCollab i Chrome Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 1 18. 11. 2009. 18:32
Kako otkriti kako je neko provalio u sajt Aleksandar.Ilic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 41 21. 03. 2008. 23:45
activeCollab 1.0 Preview Ilija Studen Web aplikacije, web servisi i software 64 09. 10. 2007. 00:13
activeCollab alpha1 Ilija Studen Web aplikacije, web servisi i software 58 16. 08. 2006. 06:10


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.