DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 07. 2009.   #41
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Iskusio sam to na sopstvenoj kozi, ali dobro meni je najbitniji rezultat koji se ili postigne ili ne postigne a pljuvanje, negativizam ili primedbe me samo teraju da planirani rezultat ostvarim. Tako da i to ima nekih pozitivnih stvari . Kao i u sportu - trener obicno najvise vice na najboljeg/najperskektivnijeg igraca (been there done that, again)

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Inace, primetio sam da je opsti trend da se svaki novi projekat u startu proglasi propalim i neprofitabilnim. Iako sam i sam ucestvovao u par tih pljuvacina (gde je bilo vise nego ocigledno da ce da propadne) taj pristup je generalno nakaradan.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2009.   #42
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Mogu samo da kazem WOW neki ljudi razmisljaju
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2009.   #43
El Colonel
novi član
 
Avatar El Colonel
 
Datum učlanjenja: 07.05.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Hvala: 6
0 "Hvala" u 0 poruka
El Colonel is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Iskreno mislim da ti je pristup pogresan. Porazmisli o tome sta se podrazumeva pod ogdovornim objavljivanjem takvih informacija. To sto si ti dobronamerno dao savet, ne znaci da neko (ne)dobronameran nece da ih iskoristi u maliciozne svrhe.

Prijavi propust osobi zaduzenoj za projekat, sacekaj da isprave propust, pa tek onda objavi.

Takve stvari su kriticne za poslovanje, a svojim pristupom kao da namerno zelish da te firme propadnu. Sem toga imaju puno pravo da te prijave nadleznim organima.

Shvati ovo kao savet, a ne kao prozivku
Ja ne razumem zasto se ti bunis, Ivan mu cini uslugu, a ucimo svi zajedno. Pa da nije foruma, i da nije tu Ivan, putShare bi nahebao zesce koliko ja vidim, bar u pocetku
__________________
The future lies with the proles
El Colonel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2009.   #44
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao El Colonel Pogledajte poruku
putShare bi nahebao zesce koliko ja vidim, bar u pocetku
Objasni to malo
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2009.   #45
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

@Ivan, ne vidim sta imam da preformulishem. Ako mislish da nisi objavio detalje tu gresish. Rekao si da postoji XSRF propust. To je sasvim dovoljno nekom da potrazi na google i znace kako da iskoristi takav propust.

To sto si koristio varijente za testiranje koje ne mogu da nacine stetu, to ne znaci da nisi pokusao. Sem toga narusavas kredibilitet samog servisa. Ne kazem da korisnici ne treba da znaju da neki servis ima propuste, naprotiv mislim da trebaju. Ali isto tako mislim da treba da prijavish vlasniku servisa pre, i das mu sansu da ispravi problem pre javnog objavljivanja.

@El Colonel, bunim se zato sto smatram da takav pristup nije konstruktivan.
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2009.   #46
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@LiquidBrain

Za XSRF zna vecina korisnika (na svim sajtovima gde postoji) i to bez znanja da se tako zove (cemu sluzi bookmark neke precice npr). Taj tip propusta je opasan ako neko zeli da ga iskoristi (a u tom slucaju nece cekati mene) a sam po sebi je "design mistake".

Dakle, skrenuo sam paznju na nesto sto moze biti opasno ... ili sam mozda trebao da cutim ?

Zatim, sta hoces da kazes recenicom "... to ne znaci da nisi pokusao" ? Sta sam pokusao, da preuzmem kontrolu nad aplikacijom ? Tako sto sam ubacio string "fff;'a> u neku formu ili URL ? Nemoj da si smesan ...

Kredibilitet ne rusim ja, vec sam vlasnik. Zeleo je da cuje komentare, dobio ih je. Da, ne objasnjavam ponovo kako dizajneri kritikuju CSS i sl.

A to da sam trebao da prijavim propuste licno ... opet, covek je trazio da se sajt prokomentarise na forumu. A i ja nisam dobrotvorna ustanova (mada je veliki broj web sajtova u Srbiji dobio moj email u kome sam skrenuo paznju na odredjene propuste).

Ni u jednom trenutku nisam direktno narusio bezbednost korisnika, vec sam skrenuo paznju vlasniku da treba ispraviti neke stvari ako zeli da pruzi sto bolju uslugu.
Bas sam destruktivan ... zar ne ?

Ako zelis mozes otvoriti drugu temu gde mozemo diskutovati o mom radu i uopste stanju svesti ljudi u Srbiji po pitanju sigurnosti ... jer smo ovde vec otisli previse offtopic.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 07. 2009.   #47
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Skrecete sa moje teme
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 07. 2009.   #48
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Ovo je valjda dev forum pa se sajtovi trebaju (ne obavezno) gledati kroz tu prizmu. Znaci da li aplikacija kao aplikacija radi, koje su joj mane i slicno a ne da se bavimo marketingom i brendiranjem...to je njegova stvar kako ce raditi u smislu promocije...
Ne, ne, ne... To je bilo nekada kada su ovaj forum posećivali "programeri" i "webmasteri". Sada smo svi prerasli u "Internet preduzetnike" i "startapere", tako da se markentiški i poslovni aspekt ne sme izostaviti.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 07. 2009.   #49
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Kao što Mileusna kaže, slažem se sa tim da ako se projekat predstavi treba ga prokomentarisati sa svih aspekata, uključujući poslovne i marketinške.

Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
@nixa - treba da se "tuce" sa brdo postojecih ali poznato je da ovakvi servisi imaju oko 15-20% svetske - dnevne posete a to su milioni korisnika - 200.000 da svaki dan koristi neki servis, malo li je? - od tih neka uplati 1/3 premium nalog, svakog meseca, i jos 1/9 da uplati SMS-om samo download - sta mislis?
Moj poslednji Tweet ima veoma velike veze sa ovom temom: Guardian: Twitter makes the noise, Second Life makes the money. http://bit.ly/zjG7j

1. Veoma logično zvuči poslovni model koji se zasniva na ogromnom interesovanju korisnika, ali sa druge strane nije naročito vidljivo da P2P servisi generalno uzimaju velike pare. Naravoučenije - ovo je poslovni model koji je zasnovan na velikom interesovanju, ne na velikoj potražnji.

Kada je dominantna verovatnoća interesovanja, fokus poslovanja je "prevođenju", u ovom slučaju, velikog broja korisnika u premium korisnike. Kada je fokus poslovanja verovatnoća potražnje, fokus je direktno prevođenje u kupce.

Kod online igrica karakteristika prevođenja u kupce je dovoljno zainteresovati korisnika. Kod P2P servisa treba ubediti zainteresovanog da ne koristi samo 1-2 premium servisa (već ste videli ovde nekoliko komentara u tom pravcu).

2. Veliki problem P2P servisa ovog tipa je sama download ponuda.

Igrom slučaja (da li je nešto slučajno uopšte?) učestvovao sam u pripremnim radnjama za pokretanje jednog veoma naprednog P2P broadcast servisa u SAD. Tom prilikom su rađena naručena i samostalna istraživanja poslovnih modela (i modela zarade) P2P file sharing servisa, i jedan od zaključaka je bio da ovakvi servisi počinju da imaju smisla sa aspekta donošenja profita kada broj svih vrsta korisnika ide preko 2.000 u jednom momentu (ne u jednoj sec).

Drugi, još bitniji zaključak: Profit donosi kvalitetna struktura ovih korisnika - istraživanje je pokazalo da najkvalitetniji servisi ovog tipa znaju da imaju mnogo bolje rezultate u zadovoljenju raznolikih potreba user-a, u odnosu na mnogo manje kvalitetne servise koji imaju i po 3-5 puta veći broj korisnika u jednom momentu! Pod opisanim kvalitetom ovih servisa podrazumeva se mogućnost da potencijalni premium korisnik skoro sigurno pronađe ono što ga interesuje!

3. Po mom mišljenju, najveći problem ovih servisa jeste velika verovatnoća da će u jednom momentu narednih godina preovladati legalni servisi ovog tipa - pogledati primer razvoja prodaje muzike online.

Ako hoćete da ozbiljno razvijate servis ovog tipa, potrebno je dosta vremena, energije, pa i sredstava da se od ove priče na kraju i uzmu neke pare. I šta se dešava sa vašim uloženim resursima onog momenta kada počne masovna "hajka" na ove servise?

Raspitajte se kod Pece kako izgleda uložiti dosta toga, i kada vas odjednom nema nigde...

Ovo sve napisano ne znači da vi ne treba da radite ono što ste zamislili - sa srećom nek' vam je... Čisto, da vidite i drugačiju perspektivu razmišljanja o ovakvom tipu servisa...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dragan Varagić za poruku:
Staro 31. 07. 2009.   #50
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

@Dragan Varagić
Hvala na komentarima i sugestijama. Jasno nam je vecina navedenih stvari, pogotovu prica oko recimo downloada "legalne" muzike, i to je neki sledeci nas korak, ali provo treba imati zainteresovanu publiku - posle je veoma lako sve plasirati.

Nase najvece brige trenutno su kako "legalno" iz Srbije naplatiti servise korisnicima iz inostranstva.

Inace, zasto ovaj servis nije legalan?

Inace odgovor kako privuci uploadere, mozete naci na samoj pocetnoj stranici http://putshare.com/
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs

Poslednja izmena od webgazda : 31. 07. 2009. u 14:10.
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.