DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 08. 2009.   #21
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

wtf?!?!
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2009.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

A twitter ima chat?

Ne znam kako uopšte pronalazite parametre da poredite facebook i twitter? Meni twitter liči samo na još jednu facebook aplikaciju, tu nema šta da se poredi. Jedino je iole razumno da se poredi samo "wall" funkcija na facebook-u sa komplet twitter-om, a i tu ga po opcijama FB razbija. Da se razumemo ja sam povremeni posetilac FB, da neko ne shvati da sam FB-fan. Jednostavno kažem da se te stvari ne mogu porediti.

BTW, svašta sam čuo, ali još nisam da je nekome twitter prebrz. Možda bi bio prebrz kada bi se rešio tih 40,5% (i više) noisa koje prave članovi kojima i nije bitno da drugi vide šta postuju - njima je dovoljno da sami sebe vide. Još uvek se sećam legendarnih poruka tipa "mnogo sam ljut, ukiselilo mi se 2 litre mleka u frižideru". Totalno je nebino da li je to na Twitter-u ili Facobook-u, takve postovi jedva da zanimaju vaše ukućane (tipa: hajde idi baci u đubre ono mleko što se pokvarilo), a to sigurno ne zanima tvoj "prijatelje" (ili "followere").
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2009.   #23
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

FB vs. Twitter? Well, na twitter-u nema fotografija polugolih devojcica koje mi zaklanjaju pogled za bilo sta iole korisno.

(da priznao sam)
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2009.   #24
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

^ hajde priznaj da si ovo napisao dok ti je žena stajala iznad ramena
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2009.   #25
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

^Pa ti bar znas da nase zene obozavaju dpt )
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2009.   #26
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

Ako ponovim jos koji put, smoricu samog sebe...
FB koristim za samopromociju i nizasta drugo...
Twitter koristim za sve zivo a najvise me interesuju 3.nesto % informacija kao i fenomenalno druzenje sa ostalim twiterasima koje pratim...
Nekad sam koristio jedan forum gde je bila fenomenalna zabava starijih , a sada to imam na twitteru jer sam okruzen odlicnom ekipom.
Znaci, kad nisam u realu, na netu imam ljude sa kojima mogu da podelim informacije i dobro se zezam jer mi je osmeh uvek potreban...previse je ozbiljnosti u realu ( profesionalno)...
Zavoloeo sam Twiter i trenutno pokusavam da se skinem ili nekako manje vremena budem , mada je to jako tesko...uso mi u krvotok... :P
Neko juri samo informacije koje su vezane za njegovu struku pa je lako uci u takav krug korisnika i FB i Twitera, a neko ima razlicita interesovanja pa prati osobe koje se bave raznim stvarima. Svakome se pruza mogucnost da bira koga ce pratiti i kome ce dozvoliti da ga prate. Takodje, sami odlucujemo o tome koliko vremena posvecujemo drustvenim mrezama... a koliko ostalim stvarima. Najgore od svega je sto vremenom ukapiramo neke stvari, pa se ljutimo sami na sebe, ali je ucenje na sopstvenim greskama bolnije pa jednog dana, onako sa iskusvom proverenih korisnika ovog ili onog, ladne se ne ukljucimo u nesto novo sto na prvi pogled vidimo da ce nam uzeti dusu a kamoli previse vremena...
Kako objasniti da mi se zena najebala sto milosne majke kad sam twitovao i preticao kolonu vozila??? Debil, sta drugo da kazem za sebe??? Jebo me twiter..
Mada, tesko mi ide odvikavanje i sumnjam da cu prestati skroz da ga korsitim...
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #27
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Iskreno ne znam zašto bi neko tražio "informacije" na SN? Po meni su to sajtovi za zabavu, i kada odem na neki facebook ili nešto, poslednje što tražim su informacije. Link do nekog interesantnog youtube, smešna slika, neki interesantan članak,... to je ono što ja očekujem od takvog sajta, a ne "almost there" ili "pokvarilo mi se mleko".

Ako ćemo iskreno deda, ti si baš jedan od aktivnijih samoreklamera (nisi jedini, nego si mi baš zapao za oko - pojavio si se niotkuda i od jednom te ima "svukuda"), i mislim da sam te kao takvog hide-ovao na FB, a društvo ti prave još cirka 30-ak drugih "prijatelja". Nije ništa lično i ne bih da se naljutiš, ali nemaš ni neki orginalni sadržaj na blog-u da bih ga redovno posećivao, pa još kada vidim te silne linkove i slično - smorim se. Ako već nekoga konstantno preskačem - poštenije je i da ga hide-ujem da slučajno ne bih ostavio ovakav komentar tamo

Off Topic: Ako zvučim grubo, sorry, samo iskreno govorim ono što mislim.


Ako već odlučim da odmorim mozak od onoga što trenutno radim tako što ću da nađem nešto zabavno, najmanje mi treba neko da me spamuje (kao recimo danas, kada sam napisao komentar "aman, više..."), čovek je u roku od par sati postovao 4-5 skoro identičnih linkova ka svom forumu. Jednom = dovoljno, dva = dosta, 3 = aman više, 4 = hide.

Ali opet... to sam ja i moji tripovi.. ko zna, možda tako treba a ja sam celu priču pogrešno shvatio.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #28
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

Naravno da se ne ljutim. Kako bi se ljutio kad si izneo istinu a ja od nje ne bezim?.
Samo bi trebalo biti iskren da DPT ne koristim za bilo sta osim za citanje i ucenje od vas koji imate sta da kazete. Jednom sam pogresio i ostavio neka dva linka ka zezanju ali su odmah i izbrisani jer me je RainDog opomenuo da sam spamovao.
Znaci, ovde komentarisem skoro bez spama ili ne komentarisem uopste, pa se nadam da je to korektno s moje strane...sto tebi Blus nece biti problem da pogledas i utvrdis ...

E sad, pitanje je kako ko odmara svoj mozak. Meni recimo prija da procitam postove za koje neki kazu da su pikila-kakila, volim da se druzim s ljudima na twitteru, volim da citam i DPT i ozbiljne teme iz kojih mogu da naucim nesto...
Najvise volim da postujem na svom blogu koji nekima pruza odmor, relaksaciju a nekima je potpuni tresh... Za mene je super, a redovno priznajem svuda da ostavljam linkove ka njemu jer to i drugi rade sa svojim postovima, samo nece javno da priznaju. Na FB samo to i radim...
Cini mi se da je sve manje "pravih" stvari na netu a da je sve vise "pikila sam-kakila sam"
, ali je to samo moje misljenje koje ce do drugih tesko da stigne jer je ova kategorija za njih podsmeh a neretko pricaju o raznim vrstama "suma" ...
Blusmen, iskrenost je najteza stvar koja se trpi na netu, ali je ja izuzetno postujem i niukom slucaju te nisam doziveo kao grubog..Samo tako nastavi, kad postanes pickica,obecavam da nikada vise necu doci ovde na DTP...
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" deda za poruku:
Staro 19. 08. 2009.   #29
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Iskreno ne znam zašto bi neko tražio "informacije" na SN? Po meni su to sajtovi za zabavu, i kada odem na neki facebook ili nešto, poslednje što tražim su informacije. Link do nekog interesantnog youtube, smešna slika, neki interesantan članak,... to je ono što ja očekujem od takvog sajta, a ne "almost there" ili "pokvarilo mi se mleko".
Heh, vidi se da ne koristis twitter Pa realtime search je trenutno najveci buzz na webu a twitter je predvodnik. Pored gomile djubreta i shuma koji postoji na twitteru mogu se naci i konkretne stvari mnogo brze i lakse nego preko google-a. Jedna od velikih prednosti je to sto lako mozes da stupis u kontakt sa ljudima slicnih interesovanja (zvuci kao reklama, ali je zaista tako).

Sve to naravno zavisi od toga sta ti je potrebno u zivotu - ako si information junkie twitter je idealna platforma, twitterashi su znali da je umro Majkl Dzekson 2h pre nego sto je objavljeno na CNN-u. Ako te zanima neka nisha (skoro) uvek mozes da nadjes ljude koji se time bave. Twitter je evoluirao u nesto sto je pocelo kao besmisleni chat/irc web klon (bar je meni tako izgledao u pocetku) u odlican research alat za novinare, blogere i sve ostale kojima su potrebne realtime informacije o tome sta je trenutno buzz (i sta nije) na web-u. A da ne pricamo o tome da je sjajan alat - ali samo za one koji znaju kako da ga koriste - za samopromociju, reklamu i oglasavanje.

Ova cela prica o tome kako je twitter sranje me podseca na pricu od pre 1-2 godine o tome kako je facebook besmislen sajt i kako ce uskoro da propadne. Mozemo diskutovati o upotrebljivosti facebooka za nesto vise od puke zabave, ali je cinjenica da samo u Srbiji korisnika ima vise od 1 000 000.
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #30
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao igors Pogledajte poruku
Heh, vidi se da ne koristis twitter Pa realtime search je trenutno najveci buzz na webu a twitter je predvodnik. Pored gomile djubreta i shuma koji postoji na twitteru mogu se naci i konkretne stvari mnogo brze i lakse nego preko google-a. Jedna od velikih prednosti je to sto lako mozes da stupis u kontakt sa ljudima slicnih interesovanja (zvuci kao reklama, ali je zaista tako).
Slazem se ali nedavnom pojavom unapredjenog search-a na FB vrlo je moguce da ce Twitter izgubiti primat u real time web-u.

Citat:
Sve to naravno zavisi od toga sta ti je potrebno u zivotu - ako si information junkie twitter je idealna platforma, twitterashi su znali da je umro Majkl Dzekson 2h pre nego sto je objavljeno na CNN-u.
Verovatno tacno, ali onda pre nego što se pojavilo na Twitteru se pojavilo na TMZ. To da li se nesto kasnije pojavilo na CNN-u ne mora puno da govori jer Twitter je nekonvencionalni medij tamo ce uvek neko moci da pokrene neku pricu o nekome i necemu. CNN, BBC i svi ostali ozbiljni mediji ne mogu sebi da dozvole da objave neku veliku vest bez dobre provere, vrlo cesto iz 3 nezavisna izvora. U najboljem slucaju mogu da napisu nezvanicnu objavu.

Citat:
A da ne pricamo o tome da je sjajan alat - ali samo za one koji znaju kako da ga koriste - za samopromociju, reklamu i oglasavanje.
Nisam bas siguran u to. Dobar alat jeste u smislu da se lako distribuira informacija ali pitanje koliko efektivan u smislu koliko ce ljudi zapravo da je procitaju i kliknu. Jako puno spamera ima na Twitteru i to sto neko ima na hiljade followera ne znaci mnogo.

Citat:
Ova cela prica o tome kako je twitter sranje me podseca na pricu od pre 1-2 godine o tome kako je facebook besmislen sajt i kako ce uskoro da propadne. Mozemo diskutovati o upotrebljivosti facebooka za nesto vise od puke zabave, ali je cinjenica da samo u Srbiji korisnika ima vise od 1 000 000.
Twitter nije s*ranje ali je daleko od onoga koliki PR dobija i to najvise od nedavno. Izjava Jason Calacanisa da bi platio 250 000 USD da ima Suggested slot na Twitteru na period od 2 godine je jos i najmanji hype u vezi Twittera.

Sto se tice FB, sam servis se i ne moze porediti onakav kakav je sada i FB od pre 2 godine. Tada se i mogao nazvati kao "nista posebno". Sada to niko ne moze da kaze. Snaga FB je u njegovoj FB platformi i mnogobrojnm aplikacijama (zahvaljujuci kojima je i doziveo ogromnu ekspanziju u poslednje 2 godine) a druge velike prednosti ce biti ako dobru implementiraju oglasivacku mrezu i Pay by Facebook model. U danasnjem Web-u, FB vise nije sajt, nego web u web-u. Medjutim, i pored svega toga, za druge dobre drustvene mreze uvek ima mesta kao i za sve ostalo u zivotu ako je kvalitetno.

Zato sam i napisao u mojoj prethodnoj poruci - Twitter moze da bude ekstra servis ali samo ako uvede nesto revolucionarno. U protivnom, vrlo je verovatno da ce ga FB marginalizovati.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 19. 08. 2009. u 11:35.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Srpski Twitter? Dragan Varagić Linkovi 52 05. 05. 2010. 00:30
Twitter XSS! lurker Obaveštenja, predlozi i pitanja 2 26. 08. 2009. 19:50
Twitter Dejan Bizinger Komunikacije 32 19. 12. 2007. 00:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.