DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 08. 2009.   #31
merjadok
NFNF
Certified
 
Avatar merjadok
 
Datum učlanjenja: 12.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 63
Hvala: 55
19 "Hvala" u 10 poruka
merjadok is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za merjadok Pošaljite poruku preko MSN za merjadok Pošaljite poruku preko Yahoo za merjadok
Default

Meni je Twitter interesantan isključivo kao zamena za feed agregatore, pošto mi omogućava da na pregledan način dobijem informacije o hosting kompaniji (downtime, promene, promocije ...), novim verzijama programa koje koristim, patchevima itd.

Ako ti nalozi krenu da se koriste i za neke interne zajebancije i ćaskanje, onda je to već druga priča.
__________________
DevBooks
merjadok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #32
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Citat:
U najboljem slucaju mogu da napisu nezvanicnu objavu.
A to moraju da rade kako bi ostali konkurentni sa ostalim stanicama i medijima.


Citat:
Nisam bas siguran u to. Dobar alat jeste u smislu da se lako distribuira informacija ali pitanje koliko efektivan u smislu koliko ce ljudi zapravo da je procitaju i kliknu. Jako puno spamera ima na Twitteru i to sto neko ima na hiljade followera ne znaci mnogo.
Zato sam napisao "za one koji znaju kako da koriste". Nije poenta imati hiljade followera i s'vremena na vreme pustati poneki tweet. Mora se uspostaviti komunikacija sa followerima tako da se osete da ucestvuju u komunikaciji a ne da pasivno citaju tweetove, kao sto je inace problem sa klasicnim medijima (TV, radio, novine).

Citat:
Sto se tice FB, sam servis se i ne moze porediti onakav kakav je sada i FB od pre 2 godine. Tada se i mogao nazvati kao "nista posebno". Sada to niko ne moze da kaze. Snaga FB je u njegovoj FB platformi i mnogobrojnm aplikacijama (zahvaljujuci kojima je i doziveo ogromnu ekspanziju u poslednje 2 godine) a druge velike prednosti ce biti ako dobru implementiraju oglasivacku mrezu i Pay by Facebook model. U danasnjem Web-u, FB vise nije sajt, nego web u web-u. Medjutim, i pored svega toga, za druge dobre drustvene mreze uvek ima mesta kao i za sve ostalo u zivotu ako je kvalitetno.
Ne bih se slozio da je snaga FB-a u aplikacijama. To je mozda bio slucaj pre 1-2 godine kako su aplikacije bile "driving force" za sirenje FB-a. 99.9% aplikacija ne sluze nicemu i samo spamuju i zagadjuju user feed i ja mislim da ce to biti najveca prepreka FB-u da udje u domen realtime searcha na onaj nacin na koji to trenutno radi Twitter. Aplikacije generisu previse suma i djubreta.

Citat:
Zato sam i napisao u mojoj prethodnoj poruci - Twitter moze da bude ekstra servis ali samo ako uvede nesto revolucionarno. U protivnom, vrlo je verovatno da ce ga FB marginalizovati.
Zar ne mislis da je twitter sam po sebi nesto revolucionarno?
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #33
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao deda Pogledajte poruku
Naravno da se ne ljutim. Kako bi se ljutio kad si izneo istinu a ja od nje ne bezim?.
Hvala ti na tome, znam da sam ponekad težak tip i da ljudi generalno ne vole da im se kaže otvoreno šta misliš, ali to je nešto jače od mene (što reče u jednom domaćem filmu "ja ću da mu ga kažem, moram da mu ga kažem pa makar puk'o"), i najbitnije je da shvate da tu nema ništa lično.

Citat:
Originalno napisao igors Pogledajte poruku
Heh, vidi se da ne koristis twitter Pa realtime search je trenutno najveci buzz na webu a twitter je predvodnik. Pored gomile djubreta i shuma koji postoji na twitteru mogu se naci i konkretne stvari mnogo brze i lakse nego preko google-a.
"Evo rešenja". "pored gomile đubreta i šuma" je ključna rečenica. Znaš, ja recimo sednem da gledam neki film... ispostavi se da je jako dobar, a onda krenu da ga seckaju reklamama (đubre i šum) i lagano izgubim interesovanje i gledam nešto drugo jer mi ovo pokvari utisak. Ili kupiš burek, pa se ispostavi da je sir kiseo, pa jedva malo gricneš poneku koru jer si baš gladan. Hoću li da ga kupim ponovo? Hoću, ali ne uskoro i ne u toj pekari.

Citat:
Originalno napisao igors Pogledajte poruku
Ova cela prica o tome kako je twitter sranje
Tu bih ja zastao na trenutak Reći da je twitter sranje je vrhunski bezobrazluk, i ja to nisam nikada rekao. Verovatno si pogrešno shvatio.

Cela ova priča je krenula u pogrešnom pravcu, mi ne pričamo o tome da li je twitter žešće sranje, već o racionalizaciji vremena. Koliko u stvari đubreta ti treba da progutaš da bi izvukao par korisnih informacija. Tu je jedino pitaje - vrlo lično: gde je tvoj prag tolerancije?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 19. 08. 2009. u 13:04.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #34
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Citat:
"Evo rešenja". "pored gomile đubreta i šuma" je ključna rečenica. Znaš, ja recimo sednem da gledam neki film... ispostavi se da je jako dobar, a onda krenu da ga seckaju reklamama (đubre i šum) i lagano izgubim interesovanje i gledam nešto drugo jer mi ovo pokvari utisak. Ili kupiš burek, pa se ispostavi da je sir kiseo, pa jedva malo gricneš poneku koru jer si baš gladan. Hoću li da ga kupim ponovo? Hoću, ali ne uskoro i ne u toj pekari.
Poredjenje twittera sa filmom je malo nezahvalno jer film moras da gledas od pocetka do kraja. Na Twitteru mozes sam da odaberes ljude koje ces da pratis - prijatelje, one koji ne spamuju, kolege iz struke, ljude sa istim hobijem i sl. Ja ne dozivljavam twitter kao servis gde moram da visim 24/7 i da pratim sve sto je svako rekao - to je potpuno besmisleno. Tome sluzi search i tu je puna snaga twittera. Mogu brzo da pogledam da li je neko u poslednjih par dana pisao o necemu sto me interesuje i odmah da se ukljucim u diskusiju ili pronadjem zanimljive ljude. Twitter - interaktivan, film - pasivan. Tako da vrlo lako mozes da se izolujes od djubreta i spama pa cak i ako te interesuje samo 0.01% od toga sto ljudi pisu po twitteru - mozes da pronadjes nesto za sebe.


Citat:
Tu bih ja zastao na trenutak Reći da je twitter sranje je vrhunski bezobrazluk, i ja to nisam nikada rekao. Verovatno si pogrešno shvatio.
U pravu si - nisam se dobro izrazio.

Citat:
Cela ova priča je krenula u pogrešnom pravcu, mi ne pričamo o tome da li je twitter žešće sranje, već o racionalizaciji vremena. Koliko u stvari đubreta ti treba da progutaš da bi izvukao par korisnih informacija. Tu je jedino pitaje - vrlo lično: gde je tvoj prag tolerancije?
Slazem se - nekome je twitter super da ubije 8h na poslu u drzavnoj administraciji gde se beskonacno smara, neko voli da vidi sta mu rade prijatelji a neko koristi kao realtime search engine. Kome nista od toga ne treba - ne mora ni da koristi U svakom slucaju twitter je zanimljiv kao fenomen i siguran sam da ce vremenom transformisati u nesto sto ce svima (ili vecini) koristiti.
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #35
Vitkovic
član
Certified
 
Avatar Vitkovic
 
Datum učlanjenja: 05.08.2009
Poruke: 51
Hvala: 5
7 "Hvala" u 6 poruka
Vitkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Mozemo diskutovati o upotrebljivosti facebooka za nesto vise od puke zabave, ali je cinjenica da samo u Srbiji korisnika ima vise od 1 000 000.
Gledam i ne vjerujem da Rumunija koja je od Srbije dva puta(mozda i vise)veca ima samo 270 000 korisnika.
Vitkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #36
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Slazem se da ce to biti i real time web, mozda ce to i biti najveca snaga FB, iako i dalje mislim da to nece biti najveca snaga FB (barem ne iskljucivo kao takva da se dodje do neke zeljene informacije u realnom vremenu vec nacinom na koji je prezentovana) vec tzv. brand konverzacija i socijalno oglasavanje gde ti npr. o stvarima koje te zanimaju kao npr. najnoviji film neces dobiti kao sada na Googleu vec ces brzo i lako videti sta oni kojima verujes misle o istom. To je jedna oblast.

Naravno, ne treba zaboraviti FB Connect koji implementiraju sve vise biznisa a cuo sam da je Google podrzao neki novi open standard koji treba da bude univerzalan (nije OpenID).

Aplikacije jesu jako bitne zajedno sa samom platformom jer omogucava drugim kompanijama da zive samo od FB i jos od par drustvenih mreza. Naravno, mnoge aplikacije jesu trash ali kada kazem aplikacije ja smatram pod tim i social gaming a pogledaj samo za proteklih 1-2 godine kakav je biznis izgradjen kod kompanija Zynga, Playfish, Playdom... Oni jako puno zaradjuju od FB.

Ne mislim da je Twitter sam po sebi revolucionaran, mislim na sam model Sta radis sada jer koliko mi je poznato oni cak nisu ni prvi to pokrenuli. Revolucionaran jeste real time web ali trenutno Twitter prilicno manjka u dodatnim alatima. Nedavno su postavili pretrazivac za tweetove ali mi se cini nakon sto sam uradio neke pretrage da mu treba jos usavrsavanja da pokaze sve rezultate i na pravi nacin da odvoji bitno od nebitnog. Za Twitter se moze reci da je "kompanija koja obecava".

Citat:
Originalno napisao igors Pogledajte poruku
Ne bih se slozio da je snaga FB-a u aplikacijama. To je mozda bio slucaj pre 1-2 godine kako su aplikacije bile "driving force" za sirenje FB-a. 99.9% aplikacija ne sluze nicemu i samo spamuju i zagadjuju user feed i ja mislim da ce to biti najveca prepreka FB-u da udje u domen realtime searcha na onaj nacin na koji to trenutno radi Twitter. Aplikacije generisu previse suma i djubreta.

Zar ne mislis da je twitter sam po sebi nesto revolucionarno?
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 19. 08. 2009. u 14:17.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #37
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Vitkovic Pogledajte poruku
Gledam i ne vjerujem da Rumunija koja je od Srbije dva puta(mozda i vise)veca ima samo 270 000 korisnika.
Rumunija ima preko 21.5 miliona stanovnika a do nedavno FB ni toliko nije bio popularan u Rumuniji vec Hi5 i Neogen.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #38
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

twitter i fb su kao blogovi

(nista licno, tek, uzecu blues-a za primer)
blues ima blog
ne voli sum na FB i twitter-u (tako 'mali' servis a nema skracenicu? TW?)

evo, blues, zasto ti pises na svom blogu ?

jesi nekad napisao nesta a da ti nije stalo da nekome drugom to znaci i vredi?

znam, tvoji clanci uglavnom i jesu izraz tvog stava i nema tu puno suma, ali to je licni stav

FB (posto sam na njemu, twitter namerno ne koristim, jer mi je dosta sto imam RSS, DPT i FB)
dakle, FB je nesto sto (osim sto je socijalna mreza, sta god to bilo) daje ljudima mesto da imaju svoj blog
da kaze sta misle

blog je mesto gde se pise i razni howto i slicno - lepo i jako korisno. ja sam se tako navukao na rss
blog je mesto gde autori pise autorske stavove - dakle nesta licno ali i sadrzajno
pisu o licnom zivotu i sl - opet licno, ali i ne posebno vazno
a kasnije postali i marketing tool

uporedi sa FB

jedan od boljih poteza FB-a je sto su uveli ovaj hide
sigurno sam i ja u njemu kod nekih 'prijatelja', no to mene ne brine
tamo sam za razbibrigu, kao i da radim povremene social experimente
ko ce od drugara da se uhvati na neki status i sl

pustam tamo licne fotke, te gledam ko sta pise, pratim rad drugih fotografa, tako sto uradim like ispod fotke i pratim komentare (znam, brdo suma)

'pratim' nije pravilno receno
bio sam information junkee

ranije sam pratio 4-5 foruma
ali bas pratio
sad manje vise pratim 2 (jedan na kome ovo citate i drugi koji posedujem)

imao sam BRDO RSS feed-ova
sad ih je manje (opet puno)
ali mi sve manje vremena treba da preletim kroz novosti i tamo, jer sam jako lagan na 'mark as read' cim mi post nije interesantan

na isti nacin koristim i FB - ne pratim sve , jer je nemoguce
brdo ljudi me dodalo u prijatelje, meni ne smeta, primim svakog

odskora pisem manji app za FB i prosto je STRASNO koliko informacije FB deli sa developerima raznih apps
mene to ne brine posebno, ali jeste glupo, bezveze i verovatno deo njihove (uspesne) politike ....

u svakom slucaju
FB mi je razbibriga
ako neko kaze da mu se ukiselilo mleko, to mi je prikladniji sajt za tu informaciju, nego da na FB neko pise disertaciju o tome zasto se mleko ukiseljuje (prava rec?)
za ovo drugo postoje drugi sajtovi

HAUG

Poslednja izmena od robi-bobi : 19. 08. 2009. u 17:09.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #39
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

evo sad citam sta sam napisao - malo haoticno, ali ko se snadje, snasao se
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2009.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pročitah par puta li nisam baš najbolje shvatio analogiju.

Eto recimo i ti si mi na FB na hide (al' se ofiram, ali šta da radim) Ja redovno čitam tvoje postove na forumu i mislim da si pametan čovek, ali na FB su ti postovi uglavnom na bugarskom i govore o nekim stvarima koje me baš ni malo ne interesuju (kada uspem i da razumem o čemu se radi).

Ja nemam ništa protiv ličnih stavova, to je super i to uvek čitam, čak i kada se ne slažem. Imam protiv postova "jedem sendvič", pa čak i u takvim situacijama nemam šta da prigovorim autoru - on oseća potrebu da svi njegovi "prijatelji" znaju da on jede sendvič, ja osećam potrebu da posle par sličnih postova kliknem na "hide" i sledeći put ne zamaram očne jabučice čitajući takve stvari.

Off Topic: Što se mog bloga tiče - pišem u proseku 2 posta godišnje
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Srpski Twitter? Dragan Varagić Linkovi 52 05. 05. 2010. 00:30
Twitter XSS! lurker Obaveštenja, predlozi i pitanja 2 26. 08. 2009. 19:50
Twitter Dejan Bizinger Komunikacije 32 19. 12. 2007. 00:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.