DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 11. 2009.   #1
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default Android telefoni

Kada je već počelo sa diskusijama ....

Šalu na stranu, budućnost (a i pare ) su u mobilnim telefonima.

IPhone neću pominjati, više me zanima Android varijanta.

Da li ste radili sa nekim konkretnim aparatima, kakvi su utisci?

(prvenstveno mislim na regularno nabavljive aparate u Srbiji)
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #2
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Samsung Galaxy - utisci odlični, više o tome.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #3
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Htc hero regularno nabavljen u Srbiji (sa koga i kucam ovu poruku). Utisci vise nego povoljni uprkos smaracini da isti nateram da radi na Mac-u

Te probleme ti neces imati posto podrska za windoze ide out of the box
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 11. 11. 2009. u 11:40.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #4
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Inace od android uredjaja u Srbiji su trenutno dostupni ovi:

HTC Tattoo
HTC Magic
HTC Hero
(mogu se uzeti i preko vipa lockovani na njihovu mrezu)

I vec spomenuti Samsung Galaxy koji se moze uzeti preko Telenora a verovatno postoji i u slobodnoj prodaji.

Sto se HTC-a tice nemoj da te specifikacije telefona zavaraju, posto ces gledajuci u njih tesko naci neke razlike, a razlike u ceni nisu male. Tattoo je najpovoljniji (preko VIP-a je mislim 30-tak hiljada din) ali ekran je toliko los u odnosu na Hero-a da postaje prakticno neupotrebljiv. Sa druge strane Magic ima skoro identican hardware (razlika jedino u kamerici) ali Hero ima sense interface koji dramaticno poboljsava opsti utisak androida. Kako Sense izlgeda u praksi mozes videti ovde:

http://www.youtube.com/watch?v=aaFH0vI2w1A

Magic opet moze da se "hakne" tako da se na njega instalira Hero-ov ROM, i onda prakticno dobijes Sense za novac koji dao za Hero (Hero je 120e skuplji mislim), ali ne znam da li postoje primetne razlike u kvalitetu ekrana. Sve u svemu, ako zelis da testiras sva 3, odes lepo u neko predstavnistvo VIP-a i poigras se sa njima.

Nadam se da sam bio od pomoci
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 11. 11. 2009. u 11:55.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dinke za poruku:
Staro 11. 11. 2009.   #5
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Nezgodacija je što im cene i nisu baš povoljne kod operatera. Na oglasima se mogu naći stari par dana po znatno povoljnijim cenama... i bez ugovora.

Valjda će se operateri smilovati i izbaciti nešto povoljnije decembra.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #6
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

ja imam HTC Magic, crni, i prejak je telefon.
imao sam i HTC Hero kod sebe oko 7 dana, skoro je identican fon.

ovo sto Dinke kaze da je Sense "velika razlika" - meni iskreno i nije neka razlika. znam koje su razlike, vidim da ima i "pinch zooming" i sl. stvari, ali to je overall mala razlika, a cena je priblizna. a iskreno Magic ima lepsi oblik, nekako je vise.. "telefon".. a Hero je nekako kockica, i to sa bas naglasenom "bradom" (ona kosa krivinica). i Magic ima 'bradu', ali mnogo manju, ceo je zaobljen i sl.

overall - android je vrh platforma, bilo koji telefon da uzmes - na pravom si putu. (ja bih isto preskocio Samsung Galaxy, jer kosta skoro isto koliko i HTC, pa bi onda poslusao Dinketa i pre uzeo HTC Hero ili Magic i resio posao )

btw, jedina prava "mana" HTC telefona je baterija traje realno oko dan (max dva, ako ga ne diras (sto je izazov, jer je ultra zabavan fon ), a drugi problem mu je sto ne postoji auto-wake-up opcija, drugim recima, ako koristite telefon kao BUDILNIK, ja sam sa svim telefonima do sada prosto imao weekdays (pon-pet), i telefon ugasim u ponoc, i on se sam upali ujutru u 8h, jel'te, i svira alarm. HTC nema to. ne postoji. pitao sam i na dev forumu za HTC. prosto - nema. life sucks.

i zato ga prosto drzim upaljen celo vece, ali to mu je dodatnih 8-10h sati nepotrebnog rada, i to je malo smor, ali polako.. dominacija Androida je tek pocela, bice sve bolje i zabavnije..

cheers!
dootzky je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #7
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

oh, yes, one more thing - nije istina da su HTC telefoni iz VIPa, koji se dobijaju uz pakete "lockovani" za mrezu, tj. da su kodirani ili sta vec - ja sam preuzeo ovaj moj HTC Magic od ortaka koji je uzeo VIP broj, a ja sam na 064, i sve radi perfektno i normalno, a probao sam i 062 mrezu - prosto - telefon ko telefon, uopste nije kodiran/lockovan/whatever. eto dodatni info.
dootzky je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ja sam se u par navrata igrao sa zstevinim magic-om, i moram priznati da je jako zanimljiva igrackica (doduse on je njegov telefon zestoko ishakovao).. nisam video hero uzivo, pa ne mogu da uporedim, ali poredeci sa nokijama, magic ima skroz pristojan i upotrebljiv ekran...

jedina IMHO mana svih ovih HTC uredjaja su relativno lose kamere, bez blica, sto ponekad zna da nervira... sa telefonom fotkam samo kad nemam pravi aparat pri ruci, i to je obicno bas uvece, ili negde u zatvorenom, i bez blica mi je kamera na telefonu prilicno neupotrebljiva...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #9
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

^Slazem se, kamera je uzasna pogotovo ako se poredi sa mojom bivsom Nokiom. Mana je i pozivanje, tj. mnooogo je lakse sa fizickom tastaturom sa brojevima, ali ja ovu koristim tek nekoliko dana, kontam da za sve treba malo i vremena
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #10
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

stoji, kamera mu je skoro-pa-neupotrebljiva, osim ako je osvetljenje dobro :P
a ja sam ga povezao sa Linuxom lako, uopste nisam imao problem, ali iskreno, sada kada mogu - uvek koristim wifi za prebacivanje bilo cega, i sinhronizaciju gmaila i gCalendara.. prosto je lakse

i kada imam fotku - radije je posaljem preko gmaila, fejsbukujem je, ili stagod, i sve to opet bez kabla.. da li je brze? nije. ali da li je lakse? jeste!
dootzky je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mobilni telefoni...na internetu glaspodrinja.com e-Business 2 22. 05. 2009. 19:20
Mobilni telefoni - wallpaper bojan_bozovic Web design, Layout, User Interface 4 31. 12. 2005. 05:41


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.