DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 11. 2009.   #11
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Btw, napisao na Blogu review HTC Hero-a. Koga interesuje moze da pogleda
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2009.   #12
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Mora da sam mnogo razmažen, ali punjenje telefona svaki dan je nešto što mi neviđeno ide na živce.

Ja E71 dobro maltretiram, GPRS i WiFi, radi 3 dana. Ako se uzdržim od WiFi, izgura 4 - 5 dana.

Što li je to problem izvesti na drugim platformama (kapaciteti baterija su slični) je (meni) misterija ...
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" DejanVesic za poruku:
Staro 11. 11. 2009.   #13
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nisi razmažen, to je suludo za neku normalnu upotrebu. Po meni je apsolutni minimum 3 dana, sve ispod toga je dovoljan razlog da kupiš bolji telefon.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2009.   #14
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Imam HTC Magic, vec nekih 20ak dana...
Uzet je kao zamena dok ne osposobim iPhone (nemojte da vam ispada na mermer i na kaldrmu... ostalo je ok)

Prvi utisak je, zapravo, vrlo pozitivan... Dosta sam citao o Androidu, imao priliku da vidim ponesto, ali ne i da svakodnevno koristim. Neka resenja su nesvakidasnja i vrlo zanimljiva, ali ima i ekstremno iritantnih stvari.

Da se odmah ogradim.. snob sam, naviknut na iPhone... imam ga vise od dve godine... prilagodio sam ga maksimalno svojim potrebama i prosto ga volim... sa svim manama i prednostima, uspeo sam da napravim da mi je cela kancelarija na telefonu i da to osim sto postoji, zaista i radi dobro...

Magic je simpatican...
Graficki gledano, intrface je jako pregledan i ne deluje dovrseno i lepo uobliceno...
Paket u kome telefon stize je bogat i zaista covek nema potrebu da nakon toga ide u kupuje nesto dalje...
Gps radi brzo i dobro, konekcija sa racunarom je jednostavna i brza...
Sistem obavestavanja o novim desavanjima je jako lepo odradjen (iako nekad moze da iritira)...

Ono sto mene iritira je npr sledece...
Kada je telefon dosao, imao je nesto kapaciteta baterije puno i kao, sacekaj da se to isprazni pa na punjac... Noc, uzeh da se igram... i tako nakon nekog vremena samo crn ekran... Gledam ja, probam, ne reaguje... Upalim svetlo, vidim da je sve na ekranu, ali nema pozadinskog osvetljenja... ne budem lenj... on covek gasi pozadinsko kad baterija padne na 20% ... I ne moze da se jednostavno upali, a na telefonu se ama bas nista ne vidi ni pri prosecnom svetlu ako je tako...
Drugo... touch screen... nije ni blizu iPhone-u... nedostatak multitoucha takodje je problem (nije snobizam, prosto je prakticno)....
Zatim... upotreba touch screena nije bas inventivna... u nekim varijantama umesto da jednim pritiskom na text box dobijete mogucnost da upisete, desi se da je to proces od 3-4 pritiska jer se jednom selektuje koji je boks, drugim aktivira, trecim izvlaci tastatura i sl...
Browser je nedovoljnog kvaliteta za takav telefon... prosto to kako funkcionise...
Facebook aplikacija je klasicno djubre... sto je veliki minus obzirom na njegovu popularnost...
Kamera je bas ekstremno losa i spora... nisam nesto narocito zaludjen time, ali ovako nije bilo ni pre 3-4 godine na telefonima ove klase...
Nedostatak prikaza datuma na default ekranu... imate cak dva sata... analogni i digitalni, ali datuma nigde...

I naravno... najveca mana.. mali izbor aplikacija, koje su pritom niskog kvaliteta...

Uzmemo li u obzir da maltene isti hardware pokrece iPhone i Magic i to kako izgledaju aplikacije i igre na jednom i drugom, Magic stvarno deluje kao decija igracka... Banalan primer su Gameloft igrice... Znamo da su lider, da prave cudesa... na Magicu to izgleda kao igre sa automata od pre 20 godina... sto je simpaticno, ali na iPhone ima veliki broj izuzetno dobrih igara, ciji kvalitet u nekim situacijama prevazilazi i potrabl gejming platforme.... Sa aplikacijama je ista stvar... nije mi problem da platim, i inace koristim gotovo uvek legalan software, bar ono sto redovno upotrebljavam, ali mi predstavlja problem da placam nesto sto je nezadovoljavajuceg kvaliteta...

I iPhone je u pocetku bio bleda senka onoga sto je danas, ali je za samo (?!) dve godine postao cudo... Android je dostupan godinu dana, a ne mogu da kazem da je ovo gde je sada sto se razvoja tice - impresivno...
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Ivan Minic za poruku:
Staro 13. 11. 2009.   #15
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Samo da dodam uz sve ovo sto je Ivan rekao da za razliku od Magica, HTC Hero ima mutitouch i znacajno bolji interface (HTC Sense), koji u odnosu na Magic ima mnoogo bolju funkcionalnost, tipa posebne HTC widgete, teme (scenes), 7 ekrana, multitouch kod browsera i slika (tipa zoom in/out sa dva klika, sirenje pomocu palca i kaziprsta itd.). Zatim tu je mogucnost sinhronizacije kontakta sa podacima sa liste FB prijatelja (fotografija, rodjendan), pregled albuma (kako svojih tako i prijatelja) direktno na telefonu itd.

Inace na Magic moze da se instalira Hero-ov ROM i time dobijes sve ove feature jer su oni hardverski gotovo identicni ali jos uvek nije officialy supported by HTC (barem ne kod nas, ali bice uskoro).

Sa svim ostalim stvarima koje je rekao Ivan se slazem, narocito kada su aplikacije u pitanju, jednostavno deluju nedovrseno, na primer twiter klijent, Twidroid. Meni nije problem da platim pro verziju twidroida, ali i ova "obicna" se zakucava samo tako, izbace update koji popravi jednu stvar a sjebe niz drugih itd. Ali opet upravo ovo sto Ivan kaze, stvar se brzo razvija, kontam da ce se upotrebljivost third aplikacija povecavati sa vremenom. Apple je tu i dalje u ogromnoj prednosti.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 11. 2009.   #16
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

E da, da kazem da mi nakon pocetnog perioda, sada kada telefon malo "normalnije" koristim (tipa ne visim na njemu non stop) baterija traje duze, uspevam da izguram bar 2 dana, a dobra stvar je sto moze da se puni preko usb-a (nisam siguran da li je Nokia to mogla), tako da upravo dok ovo kucam hero veselo dobija struju od mog Maca
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2009.   #17
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

A kako cemo za v2? Jel neko uspeo da nadje HTC ROM za v2?
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2009.   #18
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Dinke je ROM master
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2009.   #19
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

^ Ma ja furam originalni HTC-ov ROM (koji sam doduse naknadno root-ovao)

Ako ti se zuri pogledaj http://android.modaco.com, siguran sam da vec moze da se skine 2.0 ROM, ako ne sacekaj jos koji dan/nedelju posto je HTC izjavio da ce uskoro izbaciti ROM za svoje android telefone sa A2
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 16. 11. 2009. u 21:59.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2009.   #20
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ma jok, nigde mi se ne zuri nego rekoh da priupitam posto sve ozbiljnije aplikacije ce koristiti v2.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mobilni telefoni...na internetu glaspodrinja.com e-Business 2 22. 05. 2009. 19:20
Mobilni telefoni - wallpaper bojan_bozovic Web design, Layout, User Interface 4 31. 12. 2005. 05:41


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.