DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 04. 2006.   #11
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Dugorocno gledano, ne preporucujem da ides toliko low - em ces da se namucis za male pare, em ces imati potencijalni problem sa drugim klijentima ako nacuju da radis za sitne pare. Treba ceniti svoj rad i ne dozvoliti da te muzu ko vola.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #12
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

U sebi #5 njemu #1 ...i spasi se!
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #13
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Question

Krcko je u potpunosti u pravu. I krcko ti nisi samo glupi programer ti si najbolji programer koga su moje oci videle u ove 22 godine zivota!
(Eto rekao sam)
Nama neumitno trebaju pare za hosting, tj. da bi imali svoj hosting. I da budemo makar na tome nezavisni. Sto se tice posla ja mislim da bi me trebalo streljati onog trenutka kada potpisem ugovor sa njima.

Razumem ja da oni nisu multi milijarderi i da je situacija generalno teska...

Ali evo nekih mojih solucija:
- Da im smanjimo kvalitet dizajna
- Da se pozdrave sa skriptama
- Da se pozdrave sa customizacijama
Al opet... Jooooj. Kako cemo onda mi pred svet...

Ne znam sta da radim.
Potpuno ste upravu. Sve sto ste rekli.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Totalno pogresno razmisljas.

- Da im smanjis kvalitet dizajna? Pa ako ces da radis za 2 litre koka kole, onda bar uradi kako treba da mozes kasnije da iskoristis to u svom portfoliju. Nije problem raditi za dzabe, ali je problem raditi za dzabe pa jos fusaris.

Umesto 150 EUR, bolje da si rekao "radimo vam za dzabe" bar znas kako i zasto, ovako si u tripu da si nesto naplatio a u stvari...

Znaci, ili radi za dzabe ili naplati koliko treba ili nemoj da radis uopste. Sve izmedju je totalno pogresno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #15
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Znaci, ili radi za dzabe ili naplati koliko treba ili nemoj da radis uopste. Sve izmedju je totalno pogresno.
Nista vise se ne moze dodati.
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #16
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Znam. Razmisljao sam i o tome.

Dzabe ne mozemo.
Za one pare se podcenjujemo, mislim da bi mi bilo bolje da me je pljuno u lice nego da mi je rekao da cemo tako.
A opet kada te pitaju sta si radio, mi i nemamo neki killer site da pokazemo.
Vecna dilema.

Da li mozda da pocnem da rotiram sat unazad? Ovde ionako vreme tako i ide. Jos malo pa cemo svi pod jednu krusku.

od ovog smajlija cu samo uzeti vristanje, radovanje zadrzite.

"Tamna noc je ambis mog zivota..."

(this guy is not laughing)
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #17
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Vec ste rekli sve sto ima da se kaze, a i covek je shvatio poentu... Nemam sta posebno da dodam, osim da sam imao slican problem vise puta... Odradis posao kvalitetno, a ne mozes da naplatis kao covek. Doduse, nisam imao ovaj prob sa izradom sajtova, vec sa administracijom mreza, servera...

Off Topic:
Citat:
Treba ceniti svoj rad i ne dozvoliti da te muzu ko vola.
Volovi se ne muzu.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 01. 04. 2006. u 05:05.
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #18
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Slažem se sa Oliverom - ako ne cenite sami sebe, ni klijenti vas neće ceniti. Kod nas ne postoji udruženje Web profesionalaca koje bi propisalo cene, klijent nema pojma o kom obimu posla se radi, tako da si u svakom pregovoru TI taj koji treba da staviš na sebe price tag.

Kad zatražiš 150€ za tebe i ortaka (znaci, oko 6200 din po osobi), da sam ja klijent prvo što bih pomislio je "Sa'će klinci da se igraju malo u Foto Šopu i Internet Ekspoleru". Da si rekao tri puta veći iznos, i otišao kod njega sa detaljnom specifikacijom posla na dve A4 strane, sigurno bi se i gazda drugačije postavio - ili bi vas oterao tamo gde sunce ne sija, pa ne biste morali da radite za siću, ili bi vam platio u tri rate čiji bi svaki iznos bio 150€.

Off Topic: Za svaki sajt može da se uradi specifikacija na bar dve strane, za one jednostavnije možeš da koristiš font šesnej'sticu, ceniće to što neće morati da stavljaju cvikere za čitanje


Trebaju vam pare za hosting. OK. A zašto ne biste imali i kusur?

Vidim po tvom smajliju da i sam znaš da si pogrešio u određivanju cene. Odradite ovaj posao kad ste ga već započeli, čisto da biste imali nešto da stavite u portfolio, a kod sledećeg klijenta dignite sebi cenu. Ako se neki klijent i pozove na to da ste ovome naplatili 150€, recite da je tu postojao neki posebni dogovor i zagonetno se nasmešite
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #19
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Post

Nama jedino i ostaje da se zagonetno smesimo.

[komentar nepotreban]
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 04. 2006.   #20
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Ja sam nedavno imao jedan "incident" koji mozes procitati na ovoj temi:
http://www.devprotalk.com/t750-kolik...-da-stete.html
i od tada sam se opametio...

Zacrtao sam sebi neki minimum za koji bi radio(a da ne kazem posle "radio sam za malo para") i po tome furam. Da sam na tvom mestu rekao bih klijentu sledece:

"Za ovo sto vi trazite, 150evra je malo. Ja cu tu uloziti mnogo rada i truda! Za 150evra mozete da dobijete to to i to, za ostatak ce cena skociti, naravno sve u dogovoru!"

I pazi se, oni koji se "ciganisu" za sitne pare, konkretno u tvom primeru, 20 je mnogo neka bude 15 mesecno, ti ce te najvise cimati i tesko ces se njih moci otarasiti posle. Videces posle nekoliko meseci cimanja da su to bile jako krvavo zaradjene pare!

Sto se tice smanjivanja kvaliteta dizajna, to nemoj da ti pada na pamet, jer tvoji radovi predstavljaju tebe i na osnovu starih radova ces i dobijate nove klijente..

Ooops telefon - moram da palim...

POzdrav!
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponuda za posao kickloop Poslovne ponude i zapošljavanje 0 02. 11. 2010. 01:48
Posao bluesman Opušteno 47 23. 05. 2008. 07:28
CNN: Saznajte je li vaš posao s**** Aleksandar Marković Opušteno 4 30. 05. 2007. 12:53


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.