DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 04. 2006.   #41
Mr.Paja
profesionalac
Professional
 
Avatar Mr.Paja
 
Datum učlanjenja: 22.06.2005
Poruke: 279
Hvala: 14
30 "Hvala" u 19 poruka
Mr.Paja is on a distinguished road
Default

Off Topic: Ko sa decom spava, popišan se budi
Mr.Paja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #42
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Mr.Paja
Off Topic: Ko sa decom spava, popišan se budi

ili ga uhapse

a i za davanje laznih podataka moze da se odgovara, ili bar da se procujes kao lazov, tako da kad mazes oci klijentima radi to tako da ne mogu lako da te uhvate u lazi...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #43
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default a..

a ma nemas potrebe da se lozis na te price o tm-u i slicno,
posao koji dobijes odradi kvalitetno i to ce ti biti najbolji trademark..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #44
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Mnogo je buke oko tako malo para.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #45
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

U potpunosti se slazem i konstatujem da je diskusija skroz postala pointless.
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 04. 2006.   #46
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Question Prepiska

Mislim da je red da ovu pricu privodim kraju. Na radost svih onih koji citaju ovu agoniju.
================================================== ======
Part 1
------
Pozdrav N/A,

Nemanja ovde iz Plum TS Inc.-a.
Interesuje me kada cete da me pozovete u vezi web sajta da se konacno dogovorimo? Evo prosla su vec dva dana od kako ste rekli da cete me pozvati, a jos uvek ni glasa. Pristali smo na vecinu vasih molbi koje ste zeleli sada barem budite blagovremeni. Hvala.

Molim Vas da mi na ovaj mail odgovorite ovaj put. Posto vidim da od telefonske komunikacije nema bas mnogo koristi zamolicu Vas takodje da svaka buduca prepiska u vezi web sajta ide preko emaila.
================================================== ======

================================================== ======
Part 2
------
Postovanje Nemanja,

izgleda da ste Vi izgleda ili mladi ili zaljubljeni, n'o i jedno i drugo je za
opravdanje. Mi smo rekli sta mozemo, doduse ne sad nego i na prvom sastanku. Vi ste nakon
toga meni izasli sa ponudom bas onakvom kako sam rekao da nam ne odgovara. To je naravno
trazilo dodatne konstultacije sa mojim timom i onda smo se i culi. U poslu ne treba nista
puno forsirati, moze da se stekne pogresan utisak. Ne bojte se ja ga nisam stekao, ali po
poslednjem dogovoru rekli ste da ce te Vi sesti sa vasom ekipom pa cemo se cuti. Dakle
ako smo mi rekli sta mozemo logicno je da se Vi javite i date neki odgovor. Sto se
telefona tice u pravu, ste to je najlosiji vid komunikacije samnom, pa se slazem da
ubuduce kontaktiramo iskljucivo putem maila, a i puno je profesionalnije. Dakle tu smo za
dalju prepisku, a i ukoliko se ne dogovorimo nece biti smak sveta, zar ne?

Pozdrav, N/A
================================================== ======

================================================== ======
Part 3
------
Postovanje N/A,

Mislim da me niste razumeli. Mi smo se culi u petak telefonom i razgovarali i ja sam Vam rekao da smo se globalno dogovorili u vezi svega. Medjutim moramo malo vise porazgovarati o novcu koji se u sve to ulaze. I ne razumem Vasu recenicu mi smo izasli sa ponudom koja Vama ne odgovara, kada sam ja eksplicitno rekao da sto se tice rata nije problem.

Ovo su nasi uslovi:
* Sajt kosta 150 eura
- 60 eura po zakljucivanju posla
- na ostatak od 90 eura koji se otplacuju naredna 3 meseca dodaje se kamata od 20% na ostatak dugovanja. Sto bi znacilo 108 eura na 3 mesecne rate = 36 eura mesecno.

* Odrzavanje web sajta
- od 12 do 50 eura (mislim da je to fer sobzirom na Vase trenutno stanje)
- odrzavanje sajta ce se naplacivti od dana otvaranja web sajta

U ponudi cete videti sta se smatra pod izradom web sajta a sta su dodatci. Samo da Vam napomenem sto se tice stranog jezika, mi cemo Vam engleski uraditi besplatno, dok za sve ostale pomenute u ponudi vazi tarifa u ponudi od 20% na cenu grafickog dizajna. Namensku galeriju slika i knjigu utisaka cemo vam uraditi besplatno.

Napominjem, ponuda je cisto da se informisete o tome sta i kako. Cene u njima se ne odnose na nas dogovor koji je napisan iznad.

Slobodan sam da Vam kazem da sam spereman na dalje pregovore oko cena, u slucaju da Vam ove nisu odgovarajuce.


Sto se tice nase korespodencije, i kontaktiranja. Niti smo mi mladi niti zaljubljeni. Drugarstvo je jedno, posao je drugo. Dogovor je bio u Ponedeljak da me pozovete da se dogovorimo gde da se nadjemo i detaljno dogovorimo. Medjutim ishod Vam je poznat. Je postujem tudje vreme, ali i svoje. Tako da me je Vas odnos uvredio, i naveo na razmisljanje. Ako cemo da saradjujemo dozvolite da to bude na nivou. Mi mozda i jesmo mladji nego sto je za ocekivanje, ali nismo od deca.

Mislim da je primedbe bolje reci istog trenutka nego zagorcavati zivot. Mi cemo prema Vam biti izrazito profesionalni i ne mozete ocekivati nista manje od nas. Ako Vam se dopada nacin na koji se odnosimo prema poslu, imamo dogovor. Ako ne. Molim Vas obratite se drugoj strani.

Ovom prilikom cu Vam postlati ponudu koja je sastavljena na dan kada smo se prvi put trebali videti. Pa ce te onda dobiti generalnu ideju koliko smo Vam izasli u
susret na Vase zahteve. I koliko nas rad zaista vredi. Mozete slobodno proveriti cene sa nekim drugim firmama ili iskusnim web profesionalcima i cujte njihovo misljenje. Ovo nisam uradio da bih Vas uvredio, vec iz prostog docaravanja stanja trzista danas.
================================================== ======

Ja mislim da sam im srocio. Pa ako hoce hoce. Ako ne...
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 04. 2006.   #47
Mr.Paja
profesionalac
Professional
 
Avatar Mr.Paja
 
Datum učlanjenja: 22.06.2005
Poruke: 279
Hvala: 14
30 "Hvala" u 19 poruka
Mr.Paja is on a distinguished road
Default

Off Topic: I dalje definitivno stoji : "Ko sa decom spava, popišan se budi"
Mr.Paja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 04. 2006.   #48
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Da, da, da... Znam... Ili ide u zatvor...
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 04. 2006.   #49
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ma bezi od ovog sto dalje

BTW, jesi mi uploadovao fajlove?
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 04. 2006.   #50
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao sirNemanjapro
Da, da, da... Znam... Ili ide u zatvor...
Pa ga malo posle puste "zbog nedostatka dokaza".
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ponuda za posao kickloop Poslovne ponude i zapošljavanje 0 02. 11. 2010. 01:48
Posao bluesman Opušteno 47 23. 05. 2008. 07:28
CNN: Saznajte je li vaš posao s**** Aleksandar Marković Opušteno 4 30. 05. 2007. 12:53


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.