DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 03. 2006.   #11
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Da, i ja sam to primetio. Mnogi sajtovi koji ne koriste dobre SEO tehnike su odlicno rangirani. Ne sitepointu, valja zameriti Google-u. kada je banovan (nakratko) bmw.de Google je zaduzio ljude da traze spam sajtove (i zakacili su bmw.de a ne geocities.com/Mike1981, naravno) umesto da salju IE user-agent.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #12
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Mozda si u pravu da sam malo bio preostar, ali je prodaja linkova vrlo prljava rabota.
Ajde citiraj deo gde stymiee prica o prodaji linkova? wtf? Ako mislis na to sto kaze da PR znaci, pa time posredno govori u prilog prodaji linkova sa visokih PR sajtova, to veze sa vezom nema...
Citat:
PR, bar dosad, nije uopste imao neki uticaj na SERP
Vidi, ivanhoe je lepo pokusao da ti objasni... Jel mozes da mi das link nekog white papera gde se to eksplicitno tvrdi? Ili navedes konkretno na osnovu cega, iz svog bogatog iskustva, mozes tako decidirano to da tvrdis? Ja se recimo nikad ne bih usudio da budem tako izricit u izjavi da PR nema uopste uticaj na SERP...
Citat:
Meta description tag, bez obzira koliko da je koristan, bez contenta nema sanse da ista nacini za SEO
Ti, rekao bih, nisi shvatio kontekst u kojem je to spomenuto. Meta Description ne pomaze u rangiranju, ali pomaze korisniku u pregledu organskih rezultata pretrage - jel bolje da stoji tvoj, rukom napisani Meta, ili guglov proizvoljni isecak sa HTML strane? Verovao ili ne, taj opis mnooogo pomaze korisniku da klikne bas na tvoj link...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #13
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

SEO i Internet marketing su dve razlicite stvari.

Proizvod koji ima odlicnu marketinsku kampanju i koji se odlicno prodaje ne znaci da je kvalitetniji od proizvoda koji nema toliko izrazenu kampanju.

Nadam se da ste izvukli analogiju.

Sto se tice SEO-a, mislim da je potpuno beznacajno pricati o tome i donositi neke zakljucke sta je nonsense a sta nije. Nesto sto prolazi kod jedne prezentacije ne znaci da ce i kod druge raditi posao. Sve su to relativne stvari. Postoje smernice koje govore sta treba raditi a sta ne ali niko sa sigurnoscu ne moze tvrditi da nesto 100% provereno radi a nesto ne. Upravo iz razloga sto ako na jednom sajtu radi ne znaci da ce raditi i na drugom.

Poslednja izmena od jasmanac : 24. 03. 2006. u 15:54.
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #14
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Ajde citiraj deo gde stymiee prica o prodaji linkova? wtf? Ako mislis na to sto kaze da PR znaci, pa time posredno govori u prilog prodaji linkova sa visokih PR sajtova, to veze sa vezom nema...
Na to sam mislio.

Citat:
Citat
PR, bar dosad, nije uopste imao neki uticaj na SERP
Vidi, ivanhoe je lepo pokusao da ti objasni... Jel mozes da mi das link nekog white papera gde se to eksplicitno tvrdi?
Mogu ja obrnuto da trazim od tebe, navedi white paper gde je pokazano da PR utice na SERP. Moj pristup je da ne radim nesto u ciju efikasnost nisam siguran. Tvoj je pristup drugaciji. Zasto to nije OK?

Citat:
Ti, rekao bih, nisi shvatio kontekst u kojem je to spomenuto. Meta Description ne pomaze u rangiranju, ali pomaze korisniku u pregledu organskih rezultata pretrage - jel bolje da stoji tvoj, rukom napisani Meta, ili guglov proizvoljni isecak sa HTML strane? Verovao ili ne, taj opis mnooogo pomaze korisniku da klikne bas na tvoj link...
Slazemo se za taj meta tag, ali ako content nije dobro napisan nema ni dobrog ranga. Pomenuo sam da redosled SEO tehnika na sitepoint clanku nije adekvatan pre svega za onoga koji o seo ne zna nista i prvi put se srece sa seo preko istog clanka

Kako i sam znas da bi to bolje napisao od stymiee sa sitepointa, nemoj da ga branis, sasvim je drugaciji taj clanak za tebe, a sasvim drugaciji za pocetnika. Iskreno.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 24. 03. 2006. u 16:00.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #15
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Mogu ja obrnuto da trazim od tebe, navedi white paper gde je pokazano da PR utice na SERP. Moj pristup je da ne radim nesto u ciju efikasnost nisam siguran. Tvoj je pristup drugaciji. Zasto to nije OK?
Auh... pazi, izvlacis konkluzije iz nepostojecih premisa. To je jedan korak ka demagogiji Mislim da mozemo da se slozimo oko sledeceg:

1. Ne znamo sa sigurnoscu da li PR stranice utice na njen SERP
2. Ne znamo u kojoj meri utice (ako utice)
3. Znamo empirijski da kvalitet back-linkova utice na rangiranje stranice

Dakle, ako kvalitet linkova utice na strane, a pod tim se obicno podrazumevaju well-established sajtovi (koji po pravilu imaju visok PR), sta nam to govori?

Vidis, to je sve o cemu ja pricam... Dakle, da odgovorim na tvoje pitanje:
Citat:
Zasto to nije OK?
Nije OK jer ti kazes "Nonsens, PR je nebitan za SERP", sto je vrlo eksplicitna izjava iza koje jednostavno ne stoji nista cvrsto! Da bi rekao za nesto "nonsens", moras 110% biti siguran da si u pravu. A ti to jednostavno ne mozes biti. SEO se 90% zasniva na empirijskim rezultatima i nagadjanjima a 10% na utvrdjenim cinjenicama.

Ja kazem "Sam PR je nedovoljan da obezbedi dobar SERP, ali s obzirom da je PR posledica link building kampanje koja provereno utice na SERP, vrlo verovatno da je jedan od faktora u jednacini", sto je izjava data na osnovu gore navedenih premisa, i ja apsolutno ne moram da stojim iza nje u meri u kojoj ti moras prosto iz razloga sto nisam decidirano izjavio ni NE ni DA.

Nadam se da je sad jasnije...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #16
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

U vezi sa onim sto je Dragan pomenuo, da sva ova pravila ponekad, bar naizgled nemaju efekta, imao sam nedavno jedno takvo iskustvo...

sredjivao sam sajt jednoj turistickoj agenciji, i sve lepo izbalansirao, stavio odabrane fraze u title bas kako se preporucuje i dosao do 3-ceg mesta na google. Odlucim da vidim sta to konkurencija zna bolje od mene, i provalim da ladno oba sajta koja su ispred u rezultatima imaju 100% identican title koji se sastoji od malog miliona kljucnih reci ponovljenih vise puta, znaci ono najgore moguce...i to oba sajta imaju identican text, ocigledno su ga maznuli jedni od drugih...

i nista, uzmem pa im maznem i ja naslov (malo sam zamenio redolsed reci samo, kako sam mislio da je bolje), i hopa, eto ovog mog sajta na prvom mestu... proslo je pola godine od tad i jos uvek je prvi, a ona druga dva su mu za petama...

a apsolutno svaki tutorijal ce da kaze da se nikako ne pretrpava naslov kljucnim recima jer ce to imati negativan uticaj.... ocigledno nije tako jednostavno, ali kako zasto, nemam pojma...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 03. 2006.   #17
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Totalno trulex i poražavajuće i jednostavno loše... Neko stuffuje i ima vajde od toga, a ti po PS-u, i dojiš brate...

Mora to sve na mufte izgleda.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2006.   #18
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@dragan, ivanhoe

To samo sam pretrazivac moze da sredi.

Javascript redirect - ban
Keyword stuffing - ban
User agent cloaking (promeni se user agent ponekad) - ban.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2006.   #19
Black dots
novi član
 
Avatar Black dots
 
Datum učlanjenja: 04.02.2006
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Black dots is on a distinguished road
Default

http://www.nigritudeultramarines.com

Sta reci? Lik koji je koristio legalne tehnike tek je 24. Pogledajte ostale...
Black dots je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2006.   #20
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

obicno se trudim da se iskljucim iz tema gde se ljudi trude da budu pametni... ali wtf?
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban flash dizajner za izradu website intro-a bokacbl Poslovne ponude i zapošljavanje 2 20. 10. 2010. 09:07
Website editor rakche Sva početnička pitanja 1 24. 11. 2009. 22:10
Website-ovi na ti mLAN Opušteno 17 23. 10. 2009. 19:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:00.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.