DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 05. 2007.   #11
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^A verovatno nisi nikad ni imao posla sa Javom, zar ne?

Mislim, da vidimo kako je komplikovano:

Uz pretpostavku da imate Javu (čini mi se da je sada za TC dovoljno imati samo JRE, ne i SDK) na sistemu:

1. TomCat se skine i arhiva raspakuje, bilo gde.
2. Da bi se TomCat pokrenuo, potrebno je poterati skript iz jakarta-tomcat/bin foldera: startup.bat na Windowsu (statup.sh na *nix)

A stvarno veliki problem - morate da skinete i raspakujete program koji vam treba, pa da ga još i pokrenete
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 05. 2007. u 17:12.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2007.   #12
milano
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Poruke: 50
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
milano is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic Pogledajte poruku
Dva problema:
1) ako nije setovan eXecute bit,
chmod 755 startup.sh

2) Kucaj ./startup.sh umesto startup.sh (moras da imas "punu" putanju do skripte)
Sad si uzo trofej pasaplje....... uradio sam ove dve stvari i sad radi tomcat kao zmaj. Nije mi jasno zasto je trebalo da se kuca "./startup.sh" kad sam vec bio u bin folderu, al nema veze.

Ubacio sam aplikaciju koju treba da testiram u tomcat folder i kad kliknem na bilo koji jsp file dobijam razne error komentare, tj ne radi.

Sto se tice instalacije same jave u tutorialu pise da java dolazi sa os x - om, tako da se ne treba posebno instalirati.
milano je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2007.   #13
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

skini novu verziju moguce je da nisu podrzane neke funkcije, nije to veliko
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2007.   #14
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ubacio sam aplikaciju koju treba da testiram u tomcat folder i kad kliknem na bilo koji jsp file dobijam razne error komentare, tj ne radi.
Možda nisi iskopirao potrebne dodatne biblioteke koje su deo aplikacije, tj. koriste se u tim JSP fajlovima.

Imaš li WAR fajl (Web application archive)? Ako imaš, samo ga stavi u /webapps - TomCat će sam da vidi novi WAR fajl i raspakuje celu aplikaciju kako i gde treba. WAR fajlovi sadrže sve potrebno za rad aplikacije.

Rade li test aplikacije koje dolaze uz TomCat? Ako rade, onda je verovatno ovo što sam napisao.. nedostaje ti fajlova koji su deo aplikacije

E da, proveri i da li ti treba Java SDK da bi TomCat mogao da kompajlira fajlove. Kako rekoh, mislim da za novije verzije TomCata nije obavezan SDK (tj. JDK), ali nemoj me držati za reč. MacOS možda ima samo JRE (java run-time; nema kompajlera). Pošto su sve test aplikacije iz TomCat-a, čini mi se, već prekompajlirane, onda ne treba SDK za njih, ali tebi možda treba da bi tvoja aplikacija mogla da se iskompajlira..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 05. 2007. u 18:35.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2007.   #15
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Citat:
kad kliknem na bilo koji jsp file dobijam razne error komentare, tj ne radi.
Posto si rekao da se ne bavis programiranjem, mozda nisi shvatio sta tacno radi tomcat. Ne trebas da kliknes na fajl vec da ga gledas iz browsera, tipa:

http://localhost/mojastrana.jsp
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2007.   #16
milano
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Poruke: 50
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
milano is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Gruja Pogledajte poruku
Posto si rekao da se ne bavis programiranjem, mozda nisi shvatio sta tacno radi tomcat. Ne trebas da kliknes na fajl vec da ga gledas iz browsera, tipa:

http://localhost/mojastrana.jsp
toliko sam uspeo da ukapiram

Oko ovih gresaka sto mi izbacuje, kontaktirao me je programer, i rekao da uz aplikaciju ide i baza podataka koju ja nemam, tako da ova kombinacija otpada.

Ono sto me jos zanima za ubuduce je: generalno pored instalacije tomcata, sta je jos potrebno da aplikacija radi u lokalu? Znaci tomcat radi, java ide sa os x-om, i jos valjda treba da radi baza. Da li se ovo poslednje posebno instalira i podesava?
milano je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 05. 2007.   #17
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao milano Pogledajte poruku
Ubacio sam aplikaciju koju treba da testiram u tomcat folder i kad kliknem na bilo koji jsp file dobijam razne error komentare, tj ne radi.
Jel ovo neka igra pogađanja? Pejstuj te "error komentare".

EDIT: zakasnio

Poslednja izmena od kaizen : 25. 05. 2007. u 19:37.
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 05. 2007.   #18
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ono sto me jos zanima za ubuduce je: generalno pored instalacije tomcata, sta je jos potrebno da aplikacija radi u lokalu? Znaci tomcat radi, java ide sa os x-om, i jos valjda treba da radi baza. Da li se ovo poslednje posebno instalira i podesava?
Baza se posebno instalira. I onda verovatno moraš da izmeniš kod web aplikacije (ili konfiguracioni fajl) da joj kažeš gde je baza (tj. na kom serveru, koji username i password da se koristi za povezivanje na bazu, itd).

Što se Jave tiče: postoje 2 "osnovne verzije": JRE (Java Runtime Environment) i JDK (Java SDK).

JRE ti služi samo za izvršavanje Java aplikacija koje su već kompajlirane. JDK sadrži i JRE i Java kompajler. MacOS verovatno dolazi samo sa JRE (pošto retko kome treba kompajler za Javu, pogotovo korisnicima MacOS-a ).

Dakle, moožda ćeš morati da skineš JDK kako bi TomCat mogao da kompajlira JSP-ove, klase, itd. Test aplikacije koje dolaze uz TomCat su, čini mi se, sve prekompajlirane pa ti JDK za njih ne treba, ali za tvoje aplikacije će ti trebati, kako bi TomCat uopšte mogao da kompajlira npr. JSP stranicu, itd (čim izmeniš neki JSP fajl, TomCat mora tu stranicu da kompajlira ponovo, zato ti treba Java kompajler).

E sad, već ti rekoh - nešto sam negde (davno) pročitao da će novije verzije TomCat-a možda da rade bez JDK-a (pominjali su nekakav Java kompajler koji bi bio deo TomCat-a), ali nisam siguran šta je bilo sa tim.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 26. 05. 2007. u 04:37.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 06. 2007.   #19
milano
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Poruke: 50
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
milano is on a distinguished road
Default

samo sa javim, nisam uspeo da pokrenem java masineriju, problem je resen na drugaciji nacin. vise nikad necu da se bavim ovakvim stvarima, pozdrav. logout ) nije zvaka za seljaka )
milano je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 06. 2007.   #20
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

A ja lepo rekao "lol @ java", ali me ne slusas...
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
softwersko Testiranje AJAX aplikacije tasmaniski PHP 3 26. 11. 2010. 12:42
bug - dobijam prazne zapise na lokalu? flash_back SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 13 27. 11. 2006. 02:41
Testiranje mail-a Vokic PHP 0 04. 01. 2006. 18:08


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.