DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > PHP
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

PHP PHP aplikacije, Smarty, PEAR

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 01. 2012.   #51
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Off Topic: Rokni ga, rokni!
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2012.   #52
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: bilo bi kul dodati jos jedno dugme pored ovog "zahvalite se". moze da se zove "nabodi ga" ili nesto slicno
xippi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" xippi za poruku:
Staro 19. 01. 2012.   #53
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Ova diskusija IDE/text editor sa pluginovima me je podsetila na nesto sto sam delom kao posmatrac i delom kao ucesnik doziveo pre 6-7 godina. Iako vrlo neprijatno iskustvo, rado se secam istog .

Radjena je neka Swing aplikacija u javi i Netbeansu (prvi put sam se tada susreo sa Swingom). Otisli mi (deo tima koji je radio) da instaliramo kod klijenta i ispostavi se da klijent ima 14" CRT monitor sa 1024 rezolucijom. Mi smo testirali app na vecim rezolucijama. Kada je kolega (koji je bio vodja tima) otvorio app na tom racunaru imao je sta da vidi. Pola aplikacije i formi se ne vidi. Kako u to vreme nisu bili nesto rasprostranjeni laptovi kao danas, kolega je pokusao da potera NB na tom racunaru, da edituje forme iz SWING layout managera ili kako se zove plugin za NB i to na 256 MB RAM-a. Naravno OutOfMemoryException ko vrata. Ok, probao je da edituje rucno xml layout fajlove, ali tu je vec imao dva problema. Nikada nije radio sa istim, pa nije znao kako da to izvede, a drugi sto mu je projekat uvek buildovao NB i java -jar pa par parametra nikako da pogodi. (Treba pomenuti da sve vreme direktor te firme ti stoji iznad glave i ceka da vidi neku cool aplikaciju za koju je dao pare).

Setimo se onda, daj barem da im pokazemo izvestaje. Koristili smo jasper reports (valjda tako bese). Isto se prevlace komponente/text polja, to se binduje na odredjene JavaBean klase... ko je radio zna o cemu pricam.
Prvi izvestaj i puce nesto. Problem je bio da su neke putanje do slicica bile razlicite od nasih dev okruzenja i okruzenje na samom tom problematicnom racunaru. Preimenovali smo .jar u .zip da bi mogli da otpakujemo i da pogledamo source. Nasli smo problematicnu putanju zahvaljujuci search f-ji Win XP-a. Da je bilo nesto sto je sam Jasper generisao, verovatno da bi prosli kao u prvoj situaciji.

Kasnije smo "malo" i pricali izmedju sebe o ovom dogadjaju...
Sustina je sto nas neki IDE koji radi magiju u pozadini, prakticno "uspavljuje" i odvlaci od samih detalja i srzi kako nesto funkcionise. A opet skracuje vreme da se nesto uradi. Znati te detalje, ali i koristiti te automatizme je big win ... za onog ko zna oba.
Samo pravljenje izvestaja u jasper reportsu je bilo prosto ko pasulj kada imas neke relativno uobicajene izvestaje. E kada imas neku kompleksniju situaciju i tu treba malo zagrebati ispod povrsine, a i vrlo cesto pored grebanja malo pocupati svoju kosu ili onog ko ti trazi takav izvestaj. Mada opet to povezujem donekle sa nepoznavanjem kako funkcionisu stvari ispod haube do neke zadovoljavajuce mere.

Gde preseci i neke stvari pustiti da se rade automatski kroz IDE, plugin, sta vec, a druge raditi peske je po meni tesko pitanje.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje _korso_ za poruku:
Staro 19. 01. 2012.   #54
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku
Sustina je sto nas neki IDE koji radi magiju u pozadini, prakticno "uspavljuje" i odvlaci od samih detalja i srzi kako nesto funkcionise.
Ja bih čak išao dotle da tvrdim da vendori uvlače korisnike u "lock-in" sa svojim alatima praveći svoje biblioteke i resurse toliko kompleksnim da jedino njihovim alatima možeš da ih koristiš.

Ilustracije radi, zamislite da je CSS binarni proprietary format.

Citat:
Znati te detalje, ali i koristiti te automatizme je big win ... za onog ko zna oba.
Zato i rekoh da su najveći hackeri u VS - 95% vremena sve funkcioniše automagično, za 5% ćeš ili osedeti ili platiti masne satnice raznim konsultantima.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2012.   #55
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@korso: ne moze necije neznanje da bude greska alata. Moze covek koji nema polozen vozacki da sedne i zakuca se u prvo drvo pored puta, pa ce auto da bude kriv? Svako moze lako da nadje primer aplikacije koja ne radi, iz iskustva, ako nista drugo. Ja sam napravio, ma ne znam koliko, izvestaja koristeci dizajner iz VS-a i nije bilo problema. A kompleksnije alate kao CrystalReports da ne pominjem. I to se masovno koristi u poslovnim aplikacijama vec dugo godina, tako da..

@jablan: ja ne znam vise odakle ti crpis te gluposti, sta tacno se desava automagicno? Pa eno ti na drugoj temi srdjan pokazao kako da sidjes na low-level ako hoces? Ko te tera da koristis ovo ili ono u VS-u? Niko, tvoj izbor. Mozda si ti tako "programirao" u VS-u, pa prema sebi sudis ostale. A cini mi se da to jeste slucaj citajuci tvoje komentare na racun MS-a ili Jave. Tvoj problem amigo.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 19. 01. 2012. u 19:03.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2012.   #56
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

@degojs
Pa nisam ni rekao da je to sto se covek nije snasao u source fajlovima greska alata. Vec da zato sto je uvek radio na isti nacin preko NB UI-a, imao problem (tj. svi mi smo tamo crveneli) da vrsi low-level izmene kada nije imao alat uz sebe.
Generalno ovo je bila anegdota na koju me je podsetila ova diskusija i nista vise.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2012.   #57
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Vidi.. ja iskreno ne znam zasto se crveneli. Mozda samo zato sto se niste unapred raspitali na kakvom kompjuteru, koji hardver, ce da tera aplikaciju.

Pa evo, ja sad, da me pitas kako da iz komandne linije da kompajliram citavu soluciju u VS-u, ne bih znao. Morao bih da odem na MSDN i potrazim. Ili kako da rucno izmenim XML fajl koji VS generise na osnovu izvestaja koji vizuelno kreiras.. Nesto bih znao da promenim gledajuci imena atributa i slicno, ali sve da znam.. pa to je naucno-istrazivacki rad :-) Ljudi moji, ako bih ja SVE to trebao da znam rucno da podesavam, morali bi oni mene da plate 1000x vise. A meni ne bi te pare nista znacile jer bih bio lud :P

Lako je biti pametan kada non-stop radis HTML/CSS i neki jezik iza (na serveru). To nije tako komplikovano, a i ako jeste, naucio si davnih dana. Ali kada radis i desktop (i to nekoliko platformi) i web i mob i dibaguj XSLT i jos ti tovare i izvestaje i ko zna sta sve ne.. ko ce sve da zna u detalj?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 19. 01. 2012. u 19:45.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" degojs za poruku:
Staro 21. 01. 2012.   #58
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Default

VS je jos dobar u odnosu na nove Delphi-je. Jos uvek nisam siguran za sta koji tip fajla sluzi. Fino sam napravio clear.bat fajl koji brise svo to djubre i onda saljem source nekome.
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:53.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.