DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 02. 2006.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Meni malo smeta i sto je text u listi na vrhu sav boldovan, a i font je nezgodan za bold, nekako je krzav i ruzan i tesko se chita (bar u FF na windowsu), narocito pri dnu gde gradijent u pozadini postane svetao (spagete sa paradajzom su skroz necitljive..). Mozda da ipak taj deo odradis bez sarene pozadine ili malo da smiris boje ?

Ne dopada mi se kako onaj crno-sivi deo sece stranu (onaj banner deo), nekako mi mnogo deluje nabudjeno tu...

I jos jedna mala zamerka ide na toliko forsiranje engleskog u headeru, ako ce vec textovi da budu na srpskom?

Inace sam layout je prilicno zanimljivi i originalan, sajt mapa na kraju je super ideja da se rastereti gornji deo, i meni se onaj veliki list dopada (mozda bih ga samo stavio u sredinu, izmedju texta i linkova ?).
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2006.   #12
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Lucida je krzava pomalo na Win-u. Ali nemam pojma, kod mene to nije tako kritično, možda samo meni ne smeta?

Definitivno slične primedbe sa mnogo strana, definitivno razlog dovoljan da se poradi na tim stvarima.

Hvala najlepše na fidbeku ljudi, napisaću koju reč više ovde samo da se domognem kuće.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2006.   #13
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Jedan screenshot govori više od hiljadu karaktera. Zapravo, ovaj govori koliko i 180 hiljada

Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2006.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja bih probao, umesto RGB u headeru da stavim nijanse jedne boje ili bar neke slicnije boje. I meni smeta sto je ceo header na engleskom a sve ostalo na srpskom. U stvari, ne smeta mi, nego ne vidim razlog za to.

Onaj button "100% sveže" je nečitak i CYAN boja ne asocira na sveže.

Linkovi "nastavi sa čitanjem" su prenaglašeni, smetaju mi border-top, bottom. Pri tom bih razmislio da li "nastavi sa čitanjem" ili recimo "pričitajte ceo tekst".

Očiju ti, promeni ČPP u nešto smislenije, recimo "pitanja i odgovori" ili "najčešća pitanja"

Zašto oniliko naglašen Google Ads?

Kod search, mnogo ljudi će ti tražiti button gde da kliknu kada unesu tekst. Ja bih ga obavezno stavio pa makar i najmanji mogući.

Tipografski: obično je tekst uvučen u odnosu na naslov a ne naslov u odnosu na tekst kao kod tebe. Smallcaps je možda ok, ali spacing je toliko loš da postaje nečitko.

Konceptualno ne bih sada... očigledno veggie sajt a bog teme su jako čudne. Od lartprurlartista, preko PC do antiglobalista. Meni je čudno.

[edit]Ja sam samo nabrojao ono sto bih promenio, da ne bude zabune. Posto kada ovo procitas mozes da pomislis da mi se ne svijda ni malo... Ako mene pitas samo popravi ovo sto sam nabrojao i bice super [/edit]
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 17. 02. 2006. u 22:52.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 02. 2006.   #15
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default

Interesantno resenje - u pozitivnom smislu.

Meni bode oci onaj footer. Glomazan je. Znam, verovatno si hteo da zatvoris prostor onako kako si ga otvorio gore (crnom trakom sa GoogleAds). Mozda da Google ads stavis sa strne, a da footer bude malo neuocljiviji

Ako je sajt za nase ljude ja ne bih stavljao engleski, mislim na ono u vrhu.

Pozdrav i samo napred!!!
__________________
Natalna karta

Poslednja izmena od shoba : 17. 02. 2006. u 21:21.
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 02. 2006.   #16
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

OK ljudi, frka je užasna, počeo sam da izučavam kritike i već polako da usvajam i uvažavam one koje nalazim korektnim i trenutno izvodljivim. Glavne probleme je kod mene pravio liquid layout koji sam zaboravio da ograničim sa max-width, ludi dizajneri izgleda zaista surfuju na 1600xkoznakol'ko pa su skontali.

Moram da vam se zahvalim neizmerno na kritikama, niste štedeli reči i zato ste meni uštedeli dosta dosadnog posla. Carski.

Hajde sada da se malo detaljnije pozabavim vašim predlozima i primedbama:

letter-spacing u #recents (reoepti, iz blogova, edukacija):
Usvojeno-promenjeno. Nisam imao pojma da će ovo ljudima toliko da smeta, kod mene na kompu to nije tako izraženo, ali izgleda ipak ljudima smeta. Takođe Windowsov clear type ne zna lepo sa Lucidom (kao ni sa Helvetikom ali ona se ne koristi ovde, samo pravim poređenje), a to je još izraženije kad se zabolduje.

Hoveri u footeru:
Posvetlio sam onu plavu u najdonjem bloku (top link, lista sa linkovima, (C)...), opet, radim na TFT i kod mene ima više saturacije pa je bilo dosta istaknuto, sada je svetlije i nadam se uočljivije.

Tamno sivi banner pri vrhu sa adsenseom:
Adsense je tu privremeno, a moje mipljenje je da on "uružnjuje" taj blok jer ne dopušta transparenciju svoje pozadine pa "ometa" onaj gradijent u pozadini. Kada izbacimo Adsense odatle doći će lepi banneri jarkih boja koji će dati lep kontrast tom zacrnjenju, a možda do kraja taj blok i ne bude tako taman nego recimo #ccc siv. Na ovome treba poraditi, ali mislim da ima važnijih stvari.

Engleski u headeru:
Hm, ovo je totalno slučajna pojava. Ti quoteovi su u stvari sa jedne od ranijih verzija mog bloga (ako se neko seća one ljubičasto sive emo verzije), a tada je blog bio na engleskom. Otuda i masa citata na engleskom, ali i to ćemo vremenom popuniti citatima na našem.

Takođe igrom slučaja strapline na logou je ostao na engleskom ("Get your nibble on.") jer je ceo projekat bio prvobitno zamišljen na engleskom, a logo je nastao istog trenutka kada mi je pala na pamet ideja o projektu, nažalost do dan danas nisam smislio bolji strapline na našem, a trudio sam se i mislio o tome-verujte. Ako neko ima ideju neka mi javi.

ČPP-ovo zaslužuje posebnu sekciju u ovom odgovoru :
Hehe, meni je ovo urnebesno smešno, nisam mogo da odolim i da ga ne stavim. Ostaje!

Kolorit:
Slažem se, ima puno boja. Trenutno nemam vremena da nešto radikalno menjam tako da je za sada to-to.

Kategorije:
Ovo je manje više upućeno Goranu, koji je i izneo primedbu o njima.
Ne razumem gde vidiš da se kolju teme? Veg kultura je jako usko povezana sa celom indie pričom, a pogotovo kod nas koji smo se okupili oko ovog zina. Stoga stavovi igraju veliku ulogu u celoj priči, otuda odabir kategorija koje će moći da prihvate one diskusije koje želimo pokretati.

Svaka od tih kategorija je usko povezana sa zinom i tim lajfstajlom takoreći (da upotrebm tu groznu reč). Politička korektnost na primer je nešto što ja lično želim da istražim i preispitam sam sebe šta mi znači u stvari. L'art pour l'art je jedna stvar koja se proteže kao lajtmotiv kroz sve naše kretivne akcije. Među nama ima slobodnih umetnika, fotografa, muzičara koji nikada nisu radili te stvari da ih prodaju ili na bilo koji način zarade na tome. Tu mislim da možemo da diskutujemo o "čistoti" i iskrenosti u umetnosti.

Ne znam koliko ste upoznati sa tom scenom uopšte, verovatno bi i zvučalo logičnije da neko dolazi direktno iz nekog skvota. Šala.

Bojan (Žule) na primer ima skate shop u Banja Luci, ima i skate firmu Grave skateboards koja se totalno vodi vegan principima u svom poslovanju (koji nisu vegan u smislu da se ne ubijaju životinje da bi se napravili točkovi za skejt nego je priča o nekoj posebnoj etici i moralnim načelima), Ivan iz (ZG) je na primer bio gitarista i pjevač u jednom od mojih omiljenih bendova - "Nikad" koji je nažalost sada rasformiran. Ako nekoga interesuje mislim da se može naći na SLSKu po koji snimak.
Mali Nemanja iz BGa na primer je straight edge, mislim da će njegovi tekstovi biti zanimljivi svima, ne samo strejterima, već i meni koji na primer ne vidim superiornost tog načina života nad ovim koji ja vodim (pijem alkohol), ali me zanima šta on ima da kaže povodom toga.

Ufff, raspisao sam se živo... Ko će ovo sve čitati. Eto nadam se da sam vam možda i približio celu akciju ovim "referatom", pa vam i bude jasnije o čemu se radi.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:34.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.