DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 02. 2009.   #81
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Zbog razlictih razloga nije bilo predvidjeno da se upustim u ovu
diskusiju ali zbog postovanja ovog foruma i svih clanova koji ga cine
odlucio sam da postavim i moj odgovor, kako bi stvari, u vezi samnom i
citave ove price bile jasne.

Ja se ne bavim direktno i aktivno online oglasivackim poslovima Webgazde
zbog mojih obaveza oko Karika. Ono cime se bavim preko Webgazde, kada mi
opet to primarna delatnost dozvoli, je Internet konsalting drugim
kompanijama koje se obavljaju preko pravnog subjekta WebGazde.

Moje ukljucivanje u online oglasivacki biznis (mislim na ADS sistem)
WebGazde do sada predstavlja samo ponudu 5-6 mojih Internet kolega da
isprobaju partnersku mrezu. Kao sto znate, Aleksandar je i pre WebGazde
vodio Wiimarketing oglasivacku mrezi i to nastavio ovde i ja nisam i ne
zelim da se mesam u taj sektor. Drugi razlog, ne racunajuci nedostatak
slobodnog vremena za to i zbog toga sto je to prebaceno u firmu od
prethodne aktivnosti je i taj sto iskreno jos ne vidim neki veci
potencijal za ad network u Srbiji i to ne mislim samo na WebGazda mrezu.
Mene konkretno zanimaju druge stvari kojima se WebGazda bavi.

Zelim da se zna da iako smo deo iste firme, oboje zadrzavamo nezavisnost u
misljenjima i odlukama, kako medjusobno tako i u odnosu same firme, tako
da vrlo cesto izneti stavovi uvek predstavljaju licne stavove osobe koja
ih je iznela a ne neophodno i firme kao takve.

Ono sto mi je posebno drago je da WebGazda, iako se nalazimo u teskim
vremenima za oglasivacki biznis, uredno izmiruje sve svoje obaveze prema
partnerima a za neke usluge i unapred placa. Ono sto mogu i javno da
napisem je da trenutno, koliko znam, jedino neizmirena obaveza koju
WebGazda ima prema nekom je prema Marku Bijelicu i zaista jedva cekam da i
to bude izmireno, a bice koliko mi je poznato vec sledece nedelje.
Saradnja sa Mungosom inace i ne datira od vremena od kada sam ja u ovoj
prici vec od pre, ali je to na sebe kao logican nastavak obaveze preuzela
firma WebGazda.

Moja uloga u ovoj diskusiji nece biti bilo kakva konfrontacija. Siguran
sam i da Aleksandar nije imao nameru da diskusija poprimi taj tok i ton.
Kada ste mladi cesto ne razmisljate previse kada neko iz bilo kog razloga
napise kritike.

Puno postujem sve profesionalce koji zive od Interneta. Ne zelim ni da
komentarisem WebGazda TOS jer nisam ucestvovao u njegovoj izradi. Ne kazem ni da je dobar ni da je los.

WebGazda profesionalno obavlja svoje usluge prema partnerima i klijentima.
Ne mali broj i partnera i klijenata produzavaju saradnju sa WebGazdom iz
meseca u mesec. Takodje, koliko mi je poznato i za sta smo dobili pohvalu
je da smo se prvi javili Beti za ispunjenje uslova koje trazi za sajt
Aktuelnosti.com prakticno i pre nego sto je sajt krenuo u pravoj meri.

Svi koji poznaju mene i/ili moje aktivnosti znaju moje principe i nacin
rada. Zelim uvek win-win saradnju. Ovim putem se izvinjavam svim clanovima
foruma, bez obzira da li jesu ili nisu partneri WebGazde, za eventualno
bilo kakve neprijatnosti.

Hvala na razumevanju.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 03. 02. 2009. u 15:23.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2009.   #82
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 24.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

^ profesionalno
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 02. 2009.   #83
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@Webgazda: E tako se to radi,... Uči malo od profesionalaca.

Off Topic: Ima da sačuvam ovo što je Bizi napisao pa kad god mi neko nešto tupi - samo mu poturim ovaj tekst, ne verujem da može da odgovori bilo šta a da ne ispadne nepotrebno. Radni naslov teksta: "Amin" ili "Haug"
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 02. 2009.   #84
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Zbog razlictih razloga nije bilo predvidjeno da se upustim u ovu diskusiju ali zbog postovanja ovog foruma i svih clanova koji ga cine odlucio sam da postavim i moj odgovor, kako bi stvari, u vezi samnom i citave ove price bile jasne.
...
Zelim da se zna da iako smo deo iste firme, oboje zadrzavamo nezavisnost u
misljenjima i odlukama, kako medjusobno tako i u odnosu same firme, tako
da vrlo cesto izneti stavovi uvek predstavljaju licne stavove osobe koja
ih je iznela a ne neophodno i firme kao takve.
...
Puno postujem sve profesionalce koji zive od Interneta. Ne zelim ni da
komentarisem WebGazda TOS jer nisam ucestvovao u njegovoj izradi. Ne kazem ni da je dobar ni da je los.
...
Svi koji poznaju mene i/ili moje aktivnosti znaju moje principe i nacin
rada. Zelim uvek win-win saradnju. Ovim putem se izvinjavam svim clanovima
foruma, bez obzira da li jesu ili nisu partneri WebGazde, za eventualno
bilo kakve neprijatnosti.
Dejane, odlican pokusaj, ali u osnovi, ako pretpostavimo da je ova diskusija nanela stetu WebGazdi, onda si upravo ti dokrajcio ugled ove firme. I, da, slazem se da tvoj odgovor predstavlja tvoj nacin razmisljanja, win-win nacin poslovanja, ali ovde nema win-win. Nije win-win kada ti dobro prodjes, odnosno izvuces sebe iz cele krize, i kada citaoci ove diskusije dobro prodju tako sto odluce da nikada ne rade sa WebGazdom. Win-win je kada ti napises post koji ohrabri ljude da ipak rade sa WebGazdom i kada WebGazda kao firma ne dozvoli ove gluposti ponovo. Ovako, tvoj post moze biti simpatican jer se jasno vidi da si pametan i da su ti namere postene, ali ovo je katastrofa od pokusaja kriznog PR-a. Pa prvo i osnovno pravilo kriznog PR-a je da se posalje poruka da je izvor krize identifikovan, lokalizovan, neutralisan i bez daljeg tzv. novog dejstva na poslovanje. Ja ne vidim iz tvog posta da je taj mladi covek prestao da bude pretnja poslovanju i ugledu firme. Cak i ako si samo zeleo da se operes, mislim da nije bilo potrebe, tvoj rad i stil su vec odavno prepoznati kao vrlo pozitivni.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje oksite za poruku:
Staro 04. 02. 2009.   #85
adnanp
novi član
 
Avatar adnanp
 
Datum učlanjenja: 04.02.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
adnanp is on a distinguished road
Default

Obecao sam gosp. Aleksandru da cemo nastaviti diskusiju javno, kako bi culi i misljenje drugih.

Jos u doba wiimarketinga nasao sam sajt webgazda, kao i urbae, te odlucio da pored google-a dam sansu i domacem provajderu usluga ads. procitao sam tadasnje uslove koristenja i poceo sa koriscenjem na jednom od svojih sajtova na kanal sa malim brojem dnevnih prikaza. U to doba klik na google-u i klik na webgazde je bio u prosjeku skoro iste vrijednosti. necu iznositi impresije niti broj klikova, samo cu reci da se radi o godisnjoj statistici.

Na isti broj impresija, google je generisao 3,5x vise impresija i zaradio vise od 6x vecu zaradu. U medjuvremenu je "webgazda" promijenio i "gazdu" i pravila, da me prije toga niko nije obavjestio o tome. google vrsi takodjer izmjene na tos-u ali uvjek redovno obavjeste svoje korisnike. takodjer banka koja po ugovoru zadrzava pravo na povecavanje kamatne stope, uvjek obavjesti korisnike o promjeni. da ne govorim o manjoj cijeni klika, te potencijalnoh malverzaciji sa klikovima jer je nemoguce da google text adsima generira 3,5x vise klikova od webgazde koji ima puno ljepse i privlacnije banere. logicno bi bilo da je situacija obrnuta. takodjer sa jam oglasivac ih BIH, te su mi nametnuti dodatni porezi od skoro 50% ukljucujuci bankovne troskove (koje je google unaprijed ukalkulisao za strane gradjane) o kojima uopste nisam bio unaprijed obavjesten, te to vise nije 6x manja zarada u uporedbi sa google-om nego cak i 10x u zavisnosti od zarade. dakle oglasivaci van srbije, umjesto da vam google ispati 500eura, "gazde" ce vam trebati isplatiti 50eura, koje necete nikada dobiti jer je minimum 100eura, ili ko zna koliko je u ovom momentu pisanja.

Zamislite scenario:
Dodjete na sajt a tamo pise, minimalni iznos za uplatu je 1'000'000$ U tom momentu teoretski sav novac koji su partneri zaradili postaje njihov. Ali ljudi, u cemu je problem, oni "zadrzavaju pravo" da urade. Dakle da nepovratno uzmu sav vas do sada zaradnjeni novac.

Moj prijedlog da cinjenice objelodanim na forumu, kako bi culi misljenje drugih gosp Aleksandar je smatrao prijetnjom. Zasto gosp Aleksandar smatra da je prijetnja objelodanjivanje fakti ?
Mozda ovaj citam post ne ide u prilog gazdama ali to je njihov njihovog poslovanja, ja samo navodim svoja iskustva i sta je tu lose ? Kolega Aleksandar mi je predolzio da svoju zaradu pretvorim u klikove na svoju stranicu, gdje bi vjerovatno za svoja 3 klika dobio jedan. To bi ispalo kao neka razmjena linkova u odnosu 1:3,4~ u zavisnosti od toga sta trenutno pise u njihovom tos-u. to nije fer play, onaj fer play koji mi je obecan prilikom prve prijave.
Svjestan sam da ni tih svojih 50eura nikada necu vidjeti ali zrtvujem ih za pravdu.

Pozdrav,
Walter
adnanp je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 02. 2009.   #86
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 24.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

^ sta reci sem Srbija
flash_back je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 02. 2009.   #87
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Nije to Srbija već ima svoje pravo ime.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 02. 2009.   #88
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Cool

Citat:
Originalno napisao adnanp Pogledajte poruku
Na isti broj impresija, google je generisao 3,5x vise impresija i zaradio vise od 6x vecu zaradu.
Da ne gresimo dusu, zavisi od oglasa. Ja sam neuporedivo vise musterija dobio sa tekstualnih oglasa nego sa banera...
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 02. 2009.   #89
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Dejanova reakcija pokazuje postovanje prema forumu i ljudima koji ovde obitavaju.

Ipak... ne vidim u tekstu smisao i poentu, osim iskazivanja postovanja...

Prvo... mladi ljudi mogu da odreaguju neprimereno... moze svako, ali se mladima to vise tolerise... ali odreagovati znaci odstupiti od uobicajnog ponasanja u negativnom smeru... Pogleda li se "minuli rad" vidi se da ovo nije izuzetak vec pravilo.

Drugo... WebGazda ne kasni sa isplatama... Ne kasni jer od onih koji se oglasavaju dobija novac unapred. Ne kasni jer dobar deo klikova uopste ne placa, jer je nekorektno izmenjen TOS, a zatim se jos prema tome odnosi posprdno.

Trece... licne stavove covek moze i treba da iznosi sa licnih naloga. U okviru postova sa "zvanicnog" naloga firme, nema mesta licnim stavovima.

Tekst je takav da covek ne moze da kaze da se nisi javio, ali ne moze ni da kaze da postoji ikakva naznaka da ce se ovo nakaradno poslovanje promeniti jer se to ne nazire ni u tragovima, cak se pre vide naznake da ce ostati ovako.
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li ste videli context.webgazda.com, nova kontekstualna mreža? Dragan Varagić Marketing i SEO 11 07. 07. 2010. 04:48
Koliko su sigurni vasi podaci u googlu? lurker Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 5 21. 04. 2009. 21:22
Google AdSense: maliciozni klikovi? Nemanja Avramović Sva početnička pitanja 9 30. 08. 2007. 07:35
Utisci sa eTrgovina 2007 nixa Opušteno 9 29. 04. 2007. 12:49
Vasi utisci o dizajnu - OŠ "4. oktobar" Glogonj oliver78 Web site, dizajn i multimedia 4 06. 09. 2005. 18:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.