DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi > Domain Name Service (DNS)
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Domain Name Service (DNS) Sva pitanja vezana za DNS servere i domene

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 02. 2010.   #1
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default Problem sa pravom nad .com domenom

naime posedujemo grafikum .com domen, koji predstavlja kao neki adresar graficke struke, to je moze se reci neki projekat sa fakulteta, apsolutno nista posebno.

e sad kod nas ima firma sa istim nazivom, koja je uvoznik grafickih masina, i kojoj se sad ne svidja sto se .com domen koristi kako se koristi.

domen je bio slobodan, ovo je druga godina kako ga posedujemo, jedno vreme smo hteli i da ga prodamo, no posto nismo, ipak smo odlucili da "parkiramo" taj nas projekat tu gde jeste. Danas sam cuo da smo indirektno kontaktirani (ja licno nisam) i da nam potencijalno preti tuzba, sto koristimo njihov tm, i sto smo u istoj industriji.

Nije mi mnogo stalo do tog domena, ... ali eto opet sam ulozio neko svoje vreme u to i jednostavno ne zelim da ga predam ikome bez nadohnade.

Interesuje me Vase misljenje, i saveti. Sajt se hostuje na DH, i samim tim server nije u Srbiji.

Ne razumem se u ovo i voleo bih da mi neko objasni. Ali smatram da imam apsolutno pravo na domen.

Vidim da su se za .rs domene spominjale arbitraze i slicno, ... kako to u ovom slucaju ide.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2010.   #2
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

mogu da ti prete do prekosutra
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2010.   #3
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

Ne znam kako to ide u nasoj zemlji, ali strane firme obicno registruju "Trade mark".
Jednom mom klijentu je stigla tuzba i povukao je domen, ali je morao i da preregistruje naziv firme.

Stoga se rapistaj o nacinu da zastitis ime legalnim putem.
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2010.   #4
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Pa ne znam, mislim da ako nemaju neki zaštićeni TM u svetu, i to iz perioda pre nego ste vi registrovali domen, u šta čisto sumnjam, ne verujem da imaju i neki žig zaštićen u Srbiji, baš i nemaju neke jake argumente za .com.

Vi čak i ne zloupotrebljavate njihov "brend", sajt ipak ima drugu namenu i nije im ni u kakvoj konkurenciji (osim što je na Googlu ispred njihovog, što predpostavljam da ih najviše boli). Naravno da će sajt koji se zove grafikum da se bavi grafikom, sigurno neće kikirikijem.

Samo ime kompanije ne znači ništa jer i nije jedinstveno, mogu da postoje Grafikum d.o.o. Beograd i Grafikum d.o.o. Subotica kao dva posebna i nevezana pravna lica. Uz to i neki preduzetnik može otvoriti Agenciju Grafikum.

Sve mi to liči na pretnju praznom puškom i na igranje na kartu straha "malih" od "velikih". Da ste registrovali plazmakeks.com pa da razumem. Šta bi radili da je domen registrovao neko iz Hrvatkse?! Da il bi i onda pominjali tužbe?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2010.   #5
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

@xippi upravo, ...
@agvozden uopste nemam nameru da zastitim bilo sta, ... stoji kako jeste.

@mileusna

pa da, upravo tako, i moja reakcija je bila slicna, ... to im verovatno najvise smeta.

Nisam znao da mogu da postoje dva ili vise d.o.o. sa istim imenom, ili je Beograd/itd sastavni deo imena ?
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2010.   #6
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

ne bi trebalo da postoje dva pravna lica sa istim imenom, to bi agencija trebalo da spreci, mada je moguce da su u ranijem periodu tako i registrovani.
Moguce je da postoji pravno lice i agencija sa istim imenom, ili vise agencija ali u drugim opstinama.
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2010.   #7
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Da, fora je u mestu, ne mogu dva Grafikuma u Beogradu, mada i za to postoje rešenja tipa "Grafikum N&S", "Grafikum dizajn" i sl...

Idi na APR pa kucaj npr "Sunce", "Duga", "Alfa", "Omega" ili slične neke popularne nazive pa ćeš videti koliko ih je. "Delta" takođe...

Citat:
Originalno napisao agvozden Pogledajte poruku
ne bi trebalo da postoje dva pravna lica sa istim imenom, to bi agencija trebalo da spreci, mada je moguce da su u ranijem periodu tako i registrovani.
Može sasvim legalno, ne mogu jedino da budu u istom mestu.

Poslednja izmena od mileusna : 01. 02. 2010. u 23:01.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 02. 2010.   #8
ljtruba
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.10.2006
Poruke: 460
Hvala: 39
17 "Hvala" u 14 poruka
ljtruba is on a distinguished road
Default

Neka dostave dokaz da imaju trademark i resen problem.
A 100% nemaju.

Procedura je uzasno dugacka, zapetljana i relativno skupa.
ljtruba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2010.   #9
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Default

Ni slucajno da im dash domen (bez jedno 2k EUR) moja firma PRINTEX, postoji u mitrovici a isto printex doo pod potpuno istim imenom postoji i u Subotici i obe firme su stamparije i nema problema sto se imena tiche... A .com domen samo furaj i ponudi im ga uz "razumnu" cifru uputi ih na mene kao svog menadzera da ti izborim shto vishe nula
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2010.   #10
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

A koliko tek Grafikum posotoji u svetu, ja sam pricao o tome u temi TM,

i dalje mi nije jasno kako stoje stvari sa tim zakonom


sada coveku moze da se javi i neko iz Japana, i da mu kaze
e pa to je moj tradeMark
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Double float problem - resen, ali ima dodatni problem :0 ljtruba (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 34 23. 08. 2008. 03:28
[internodium] 26-dec: U novoj godini sa novim .RS domenom torbica IT događaji 0 25. 12. 2007. 21:22
Predlozite sto da cinim s domenom "softver.org"? Milos Vukotic Opušteno 9 03. 03. 2006. 02:39
Basecamp redirekcija pod mojim domenom mungos Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 13. 07. 2005. 19:03


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:57.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.