DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 09. 2012.   #1
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default RoR, OS X, MySQL problem

Zdravo svima,

Instalirao sam na mac mini serveru (10.7.4):

- Apache 2.2.22
- Ruby 1.8.7
- Rails 3.2.8
- mod_passenger 3.0.17
- MySQL 5.5.27

I imam jednu custom aplikaciju koju kada probam da instaliram sa "bundle install" dobijem gresku:

Citat:
Installing mysql2 (0.3.11) with native extensions
Gem::Installer::ExtensionBuildError: ERROR: Failed to build gem native extension.

/System/Library/Frameworks/Ruby.framework/Versions/1.8/usr/bin/ruby extconf.rb --with-mysql-config=/usr/local/Cellar/mysql/5.5.27/bin/mysql_config
checking for rb_thread_blocking_region()... no
checking for rb_wait_for_single_fd()... no
checking for mysql.h... no
checking for mysql/mysql.h... no
-----
mysql.h is missing. please check your installation of mysql and try again.
-----
*** extconf.rb failed ***
Could not create Makefile due to some reason, probably lack of
necessary libraries and/or headers. Check the mkmf.log file for more
details. You may need configuration options.

Provided configuration options:
--with-opt-dir
--without-opt-dir
--with-opt-include
--without-opt-include=${opt-dir}/include
--with-opt-lib
--without-opt-lib=${opt-dir}/lib
--with-make-prog
--without-make-prog
--srcdir=.
--curdir
--ruby=/System/Library/Frameworks/Ruby.framework/Versions/1.8/usr/bin/ruby
--with-mysql-config


Gem files will remain installed in /Users/admin/.bundler/tmp/40325/gems/mysql2-0.3.11 for inspection.
Results logged to /Users/admin/.bundler/tmp/40325/gems/mysql2-0.3.11/ext/mysql2/gem_make.out

An error occurred while installing mysql2 (0.3.11), and Bundler cannot continue.
Make sure that `gem install mysql2 -v '0.3.11'` succeeds before bundling.
Probao sam sve moguce predloge sa Google ali nisam uspeo da namestim. Jel moze pomoc?

Hvala
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 09. 2012.   #2
djipko
član
Certified
 
Avatar djipko
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Poruke: 96
Hvala: 27
44 "Hvala" u 26 poruka
djipko is on a distinguished road
Default

Ako ti ovo pomogne - kul http://support.apple.com/kb/HT4006

Ako ne probaj da instaliras MySQL preko macports-a ili brew-a
djipko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 09. 2012.   #3
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Ubacio sam fajlove sa linka koji si ostavio ali i dalje dobijam istu gresku. Kontam da nekako treba da prosledim putanje do ovih novo dodatih fajlova ali ne znam kako ...

Za sada bi preskocio brew i macports jer sam vec probao tako pa sam neke druge delove pokvario Nisam bas blizak sa RoR ...

Jel ima neko jos neku ideju?
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 09. 2012.   #4
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Možda ovo pomogne:

http://stackoverflow.com/questions/5...l-h-is-missing
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 09. 2012.   #5
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 28.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Нисам имао проблем са mysql али јесам са неким другим џемовима, и ажурирање Рубија на последњу верзију тј. на 1.9.3. је помогло.
biske je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 09. 2012.   #6
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

I inače, treba preći na ruby 1.9.3 jer RoR 4.0, koji samo što nije, neće raditi pod 1.8.x.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2012.   #7
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Vrlo je jednostavno, treba da instaliras developer tools. Ono treba jos brdo stvari.

Mrzi me da googliramo ali...

Prvo podesi brew, niko vise macports ne koristi. Onda podesi developer tools (moras da odes na apple support da ih skines) i vidi da sve radi posle toga. Onda rvm. Onda instaliraj 1.9.3 ruby, mozes cak i da ga stavis da bude default.
Ja bih ti jos preporucio da podesis .rvmrc fajl u direktorijumu projekta, nesto tipa:
rvm use ruby-1.9.3@mygemset --create

Zvuci mi da si pocetnik, tako da je najbolje da nadjes nekog rubisu na chat barem ako ne mozes uzivo da ti pomogne da prodjes kroz sve korake. Ja bih ti preporucio ruby.rs , mailing lista se prati i sva pitanja se brzo odgovaraju.
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2012.   #8
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Ako nije bilo ocigledno iz mog odgovora, tvoj problem nije mysql tj. nisi stigao do toga. Ta greska je nedostatak developer tools-a.
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2012.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ako jos nisi resio probaj sa --with-mysql-dir=/usr/local/mysql da mu das putanju do dir-a gde su mysql headeri.. i pazi da bude 64bitna verzija
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2012.   #10
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@desireco probao sam sve kombinacije ...

@ivanhoe probao sam i to

Uglavnom prebacio sam se na drugu platformu (Linux) i postavio da radi. Problem je izgleda u mysql drajverima za ruby ili tako nesto, nasao sam po forumima diskusije o istom problemu. Kada budem imao vise vremena mozda se vratim ovom problemu.

Hvala svima
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.