DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 02. 2006.   #11
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
bluesman:
Dakle, interes, pa deset mesta prazno, pa onda tek sve ostalo.
Amin.

Što više zanemaruješ vlastiti interes ispadaš sam prema sebi veća budala. Sada nekom je interes = tapšanje po ramenu i "dobar si ti momak...", ali u ljudskoj svijesti značajna činjenica jeste da prohtjevi progresivno rastu, uključujući i interes

Citat:
zigor:
Jedino je pitanje sta je veci projekat, obicno svako svoje projekte smatra da su 'mission critical, uzasno komlikovani i zahtevni' ...
vrlo tačno, možda:
veći projekat = puno para, puno vremena
veći projekat = puno para, visok kvalitet
veći projekat = visok kvalitet, puno vremena

(mad opet "puno" i "visok" su relativni pojmovi...)
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

+
veći projekat = veća (bolja) referenca
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #13
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

A jos kad bi neko nesto napisao na zadatu temu, bilo bi dobro
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa ne znam tačno peđa šta želiš da čuješ? Kako nalazim klijente? Ako hoćeš iskreno bar 10 godina nisam nikome ponudio da radim sajt - uglavnom oni nađu mene. Sada ovo može da zvuči ne znam ni ja kako, arogantno ili ne, ali to je 100% istina. Mnogo puta sam se pitao kako uopšte dođu do mene, nigde se ne reklamiram, nigde se ne oglašavam, portfolio ažuriram jednom u 2 godine... ali to je cela istina.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #15
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Ote mi rec iz usta... tu i tamo preko freelance sajtova, ali samo ako mi se nesto ucini zanimljivim da mogu da iskoristim kasnije u svojoj prici. Sve manje i manje zapravo i trazim klijente, vise se fokusiram na svoje proizvode - a preko njih i dobijam poslove. Pocne prica o customizaciji, a zavrsi se na necemu desetom
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #16
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default ..kod mene..

ja imam slican slucaj kao i bluesman.. s tim sto se kod mene uglavnom radi o manjim projektima, i ja takodje nikom nisam nudio svoje usluge uglavnom su me ljudi zvali(dodju do mene preko nekih drugi ljudi itd..). u principu bar kod mene(bl) vecina poslova iz ovog domena se obavlja po principu "znam te, znas me"..i slicno
Off Topic: npr. nedavno sam cuo od jednog poznanika kako mu je jedan kolega rekao kako ja dobijam poslove "preko veze" .. mislim

Radim po principu, ako me neko kontaktira trazim da mi objasni koliko moze sta mu treba(ovo je najtezi dio) i onda objasnim sta mogu da uradim a sta ne (ne obecavam avione, kamione..itd) i odradim posao..
takodje veliki dio poslova sam dobio na osnovi prethodno (dobro- po misljenju klijenta)obavljenog posla..
konkretno mislim da kod nas ne prolazi prica u nudjenu usluga web dizajn-a ali ako neko uspije u tome spreman sam da mu cestitam..
medjutim, definitivno sam se uvjerio u jednu stvar (preko jednog kolege cije znanje se zavrsava na instalaciji windows OS-a i podesavanja interneta), on gdje god ode, sjedne itd prica o tome kako radi internet stranice, kako je on "php majstor" itd.. i sad meni je to bilo smijesno..ali ta prica prolazi i onda on mene nazove i ja uradim prezentaciju dam njemu procenat.. i to je to..
a pogotovo je smijesno sto je on na taj nacin dobio i neke poslove oko poslovnog softvera itd...
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #17
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Ajd da ja postavim jedno podpitanje: Kakvi su vam planovi oko prosirenja poslova? I da li smatrate da je put ka tome povecati broj klijenata u sadasnjem poslu, ili pokusati da se probijes u neki drugi segment trzista (kao Nixa sa kaficem )

Ovo pitam jer i samnom je slicna prica, ima par stalnih klijenta koji salju poslove, dovoljno da nas drze zaposlene, i skroz smo prestali da trazimo nove klijente.. Povecanje obima posla bi zahtevalo ozbiljnije promene nacina rada i nove troskove (da se uzme kancelarija, da neko od nas digne ruke od programiranja i posveti se full-time menadzerskim poslovima i sl...), i za sad to izbegavamo kao novi rizik...

kako vi rezonujete oko toga? Sta planirate dalje?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #18
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default pa

pa mislim da svaki kvalitetan freelancer u odredjenom momentu dodje u situaciju da ne moze sam da odradi sav posao koji ima pa mora da angazuje saradnika/e, nakon toga vjerovatno slijedi i otvaranje firme..
sto se toga tice otvaranja firme treba napraviti dobar i dugorocan (bar za 2-3 godine) biznis plan koji ce omoguciti normalno poslovanje firme..pod ovim mislim na pronalazenje poslova(ili stavljanje postojecih u domen firme) koji se omoguciti placanje poreza, kancelarije, radnika(tj. da se ne desi da firma dolazi u finansijske probleme, blokiranje racuna itd) itd..
Ovo sa otvaranjem kafica mi je definitivno jedan od ciljeva u buducnosti, kao i ulaganje u neke druge djelatnosti koje bi se finansirale iz trenutnih aktivnosti

Da zaboravih da kazem da je sve ovo potrebno ukoliko se radi o domacim klijentima tj. potrebom za izdavanjem racuna i sl..
Ukoliko je neko zadovoljan poslovima sa inostranstvom tj. outsourcing-om i slicno, onda je dovoljno zaraditi neki dobar kes, i uloziti u nekretnine.. i eto para...

Poslednja izmena od bokacbl : 21. 02. 2006. u 20:16.
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #19
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Tema je stvarno interesantna, i mislim da nije problem ako se prica malo rasiri i o projektima koji se rade, da li raditi velike ili male projekte, i sta je to malo, a sta veliko

Prikljucio bih se struji koja kaze 'ne znam otkud nam poslovi, klijenti nadju nas, a portfolio retko menjamo'. Retko, kada naletim na nesto sto je zahtevno i zvuci ineresantno, onda napisem pismo. Nekada bude (na obostranu radost) saradnje, nekada se zavrsi na par pisama.

Drugi je problem sto ne mogu reci ne poslu, pa smo cesti zatrpani i preko glave.
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 02. 2006.   #20
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Ajd da ja postavim jedno podpitanje: Kakvi su vam planovi oko prosirenja poslova? I da li smatrate da je put ka tome povecati broj klijenata u sadasnjem poslu, ili pokusati da se probijes u neki drugi segment trzista (kao Nixa sa kaficem )
Pusti nixu, on jednom rukom vrti pljeskavice, drugom cuka po onom laptopu

Inace, samo pitanje je prilicno nejasno... Povecati broj klijenata? To uvek, nema zbora Ustvari, tu je pre izbor kvalitet ili kvantitet - broj projekata ili kompleksnost. Da sad ne tupim, ionako se bas o tome pricalo u prvom delu ove teme...

Probijanje u drugi segment trzista je interesantno, ali ja ipak mislim da u ovoj websmith industriji jedino fokusiranost daje rezultate. Moze da se divergira, i da od jedne price nastane deseta (ima mungos dobar post na blogu o startapima, bas na tu temu), ali se realno uvek gleda u samo jednom pravcu. Ja se bar trudim da se drzim toga...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 21. 02. 2006. u 23:16.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako otkriti kako je neko provalio u sajt Aleksandar.Ilic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 41 21. 03. 2008. 23:45
Kako dolazite do klijenata? Goran Cirkovic e-Business 12 14. 08. 2007. 10:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.