DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 10. 2005.   #1
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Arrow VOBAN VISA Internet kartica - iskustva

Cao!

Kako sam i sam imao neke nedoumice u vezi Visa Internet kartice, mislim da ce ova prica biti od koristi onima koji bi se susreli sa slicnim problemima. Moram naglasiti da nisam imao iskustva sa internet kupovinom pa su mi neke stvari bile strane.

U upustvu koje dobijete uz VISA Internet karticu Vojvodjanske banke stoje dve recenice koje su mene zbunjivale i cinile mi se protivurecne. Tamo pise: "Sve vise Internet stranica trazi trocifreni zastitini broj koji se nalazi pored roka vaznosti i broja kartice. Ukoliko samo Vi znate taj broj mozete biti sigurni da niko drugi nece moci da koristi Vas broj kartice".

Prva recenica mi kaze: Sve vise sajtova trazi i taj broj, aha, znaci pored broja kartice i datuma vazenja moram i njega da unosum, OK!
Druga recenica mi kaze: Ovaj broj mi je sigurnost od zloupotrebe pa ga ne smem nikome davati.

Zakljucak: Cekaj, bre, znaci sve vise sajtova tezi zloupotrebi moje kartice, ili ja na sve vise sajtova necu smeti da kupujem !!!!

Zovnem banku, kazu, to je zastitni broj, ne upisujte, ... a odakle Vam to uputstvo, posle pet minuta, ostanite na vezi, ..., taj broj treba da upisujete ako Vam sajt trazi.

Dakle - TREBA upisivati i zastitni broj, a zastita se vrsi telefonskim zakljucavanjem/otkljucavanjem kartice.

Druga nedoumica je bila oko licnog imena - da li pisati nasa slova (jer je tako na kartici) ili bez kukica. Odgovor: BEZ kukica (kvacica).

Trece - u uputstvu pise da je po defaultu dnevni limit za trosenje postavljen na 20 evra, ali je ipak bio 150evra. Najbolje da ga pri prvom aktiviranju sami odredite tako sto cete ljubaznoj (ali zaista, bez sarkazma) gospodjici reci cifru 20, 50, 150 (i ne znam jos koje su mogucnosti).

Zatim odem ja na GoDaddy i probam da kupim domen. Posle svih koraka dodjem do kraja i dobijem poruku Unable to Process. Pa zar smo se za to borili?!? Fazon je u tome da izaberete Yugoslavia umesto Serbia and Montenegro.

Sve ostalo je istorija Salim se, nadam se da ce ovo biti od koristi onima koji tek nameravaju da sa Voban Visa internet karticom krenu u internet shoping.

Sada pitanje za one iskusnije. Da li ce GoDaddy moci da odradi Renew domena samostalno ili cu ja morati, kada vreme dodje, da otkljucam karticu?
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2005.   #2
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

"Visa Internet" karticu sam imao dve godine. Kartica je uz par problemcica radila sasvim ok, support srednje zalostan (kako se ko javi na telefon), ali radnici ovde u banci u Kragujevcu - UZAS. Jednostavno, nijedan posao sa njom (pocev od trivijalne uplate na racun) ne mozes da zavrsis bez cimanja. Da ne pominjem da kada uplatis pare one legnu za 3 dana!?? Pisao sam vec o tome na ES-u u vise navrata, pa da se ne ponavljam, koga interesuje moze da procita epilog na http://www.elitesecurity.org/poruka/873399

Sto se zakljucavanja tice, iako sam cim sam otvorio karticu eksplicitno rekao supportu da je otkljucaju i sklone sve limite, malo malo pa su sve kartice na sistemu zakljucavali, pa sam pre svake kupovine morao da cimam support da je otkljuca (veoma su ljubazni kad ih cimnes u nedelju negde oko ponoci )

Juce sam izvadio Visa Virtuon kod Raifeissen banke. Za sada fino radi, ali opet bezveze, jer kao i kod Vobana nemas nikakav elektronski uvid u stanje, transakcije i sl (moras da imas dinarski racun za to). Da ne pricam da sam tri puta cekao po sat vremena u banci da bi izvadio karticu (nevidjene guzve u banci zbog kredita), da bi se na kraju ispostavilo da je doslo do nekakve greske (zasto uvek jaaaa ...) pa su celu proceduru odradili ponovo, i nakon mesec dana od zahteva sam dobio karticu.

Sto se tice sigurnosnog koda, stvar je jednostavna. Tamo gde se trazi - uneses ga. Gde ga ne traze uneses onih 16 cifara, i to je to.

Sto se renew-a na godaddy-u tice, ja to uvek radim manuelno. Cak i ako zaboravis na renew, dobices mail vise puta pre nego sto domen zaista istekne. Ako bas imas 50-tak domena na accountu, stavi na automatic, poprilicno sam siguran da ce te godaddy obavestiti ako na bilo koji nacin dodje do problema sa naplatom.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2005.   #3
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Koriscenje domacih Internet kartica zna vrlo cesto da bude zanimljivo. Prvu Internet karticu sam napravio neposredno po pojavljivanju iste na nasim prostorima, decembra 2003. To je bila Visa Virtuon. Radilo je sve kako treba do negde leta 2004. da bi mi posle prestala da radi sa Go Daddy-jem. Puno puta sam zvao njihovu tehnicku podrsku, prvo su mi objasnjavali kako problem nije do njih nego do Go Daddy-ja ili njihovog servisa za naplatu sto nije bilo tacno. Tipicno, kod nas se obicno svaka krivica svali na drugog. Problem je bio u Adress Verification Systemu. Karticu sam prestao da koristim i pre nego sto je istekla.

Pa sam presao na Voban, i koristim je i danas, nedavno sam dobio novu karticu. Dobro radi, svidja mi se sto imaju opciju za zakljucavanje kartice, tehnicka podrska im radi ~ 16 sati dnevno sem nedeljom. Ne svidja mi se sto nema online uvida u stanje. U principu sam zadovoljan sem sto nekad, iz ko zna kojih razloga, ne proknjize uplatu tog dana pa moram da ih cimam za bonus.

@shoba: Sto se tice tog zastitnog broja koliko mi se cini Go Daddy ga vise ne trazi, barem ga ne trazi za renewal. Iako meni za domene stoji automatski renewal, mozda je bolja da ti stoji manual renewal kao sto je Dinke napisao da koristi. To kazem iz prostog razloga sto ako ti stoji na automatskom renewalu, Go Daddy ce ti vise puta pokusati da ti doregistruje domen. Ako ti tada nemas sredstava na racunu (npr. drzis malo novca zbog sigurnosnih razloga) ili si zakljucao karticu oni ti mogu karticu oznaciti kao "sumnjivu" i da ti onemoguce placanje istom. Onda moras da razmenis sa njima nekoliko mailova i da ih zamolis da ti Go Daddy odblokira karticu. Inace, u slucaju da si izabrao automatski renewal Go Daddy ce tri puta da pokusa da ti produzi domen. U slucaju da ne uspe i prodje 12 dana od isteka domena, nakon toga ti domen prelazi u Redemption status. Tada da bi produzio domen moras jos da platis $80.

@dinke: Jesi li siguran da sa Visom Virtuon nemas elektronski uvid u stanje? Drug je koristi i kaze da ima uvid u stanje.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2005.   #4
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ima uvid u stanje ali samo ako otvori i dinarski racun, jer po njihovim pravilima, ne mozes imati elektronski pristup ako nemas dinarski racun..

Ja kad sam vadio virtuonku, odmah sam zatrazio elektronski pristup, pa sam prosao i kroz tu proceduru otvaranja dinarskog racuna..

@Dejan
Zbog tih problema sa godaddy sam presao na namecheap.com.. Kasnije je godaddy otklonio probleme, tako da koristim oba sistema.. Ne mogu da se otmem utisku da je namecheap jednostavniji i BRZI za rad..

Poslednja izmena od MorenoArdohain : 13. 10. 2005. u 21:09.
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2005.   #5
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain
Ja kad sam vadio virtuonku, odmah sam zatrazio elektronski pristup, pa sam prosao i kroz tu proceduru otvaranja dinarskog racuna..
Da, i ja sam to pokusao, ali bilo je previse "komplikovano". Naime, odmah po zatvaranju racuna u Vojvodjanskoj Banci pokusao sam da otvorim dinarski u Raiffeisen-u, ali sam od toga odustao, jer mi je covek iz obezbedjenja na ulazu (nakon sto me je poput gestapoa ispitao sta mi treba, gde radim, zasta mi treba tekuci racun i sl.) rekao da ce to sa tekucim racunom ici malo teze, jer ja pobogu radim u privatnoj firmi. )

Posle toga sam otvorio dinarski racun u delti (procedura je trajala 5 minuta, ali to je bilo pre "laki keš" kampanje ).
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 10. 2005.   #6
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Imam dva prijatelja koji nisu uspeli u posledjih 2-3 meseca da plate domene na GoDaddy, uključujući i mene, i ovih dana su ponovo pustili da plaćamo, umalo nisam izgubio 4 domena...

Problem kod automatskog plaćanja domena je kratko vreme isticanja Internet kartica, što mi se do sada dva puta desilo - baš sam trebao da produžim domene kada sam morao i da menjam karticu...

Rešenje za ovakve probleme je uzimanje ozbiljnijih (embosiranih) kartica kao što su Visa Business za firme klasične Visa kartice, Mastercard, kao i kreditne varijante ovih kartica koje su sada sve popularnije...

Cene ovakvih kartica sve više padaju, tako da ja sada mogu da na svoj račun u HVB-u da otvorim besplatno Visa Gold embosiranu karticu (inače, otvaranje košta 5.000 din), što će mi omogućiti lep uvid preko njihove online banke.

Kod ozbiljnijih kartica sa kojima uglavnom nema problema sa plaćanjem putem interneta treba samo voditi računa da se plaćaju samo ozbiljni servisi, i onda nećete imati problema...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 10. 2005.   #7
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja ne mogu danima da registrujem domene na GoDaddy, iako istu karticu koristim na drugim mestima bez problema, iako sam istu karticu koristio na GoDaddy bez problema, iako mi istice tek u aprilu 2006... ne znam sta da radim, treba da kupim neke domene a ne prolazi nigde kartica.

U stvari je problem najverovatnije sa njihovim CC gateway, jer sam pokusavao na nekoliko drugih sajtova i gde god je onaj "securepay...nesto" - ne prolazi mi kartica. Da nismo opet banovani ili nesto? Trazio sam i to, medjutim nigde se ne pojavljujemo na spiskovima banovanih drzava iako vidim da su i rumuni i bugari tamo stalni "gosti".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 10. 2005.   #8
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default

Ja sam na GoDaddy prekjuce kupio domene.
Nije hteo da mi prihvati karticu dok je stajalo Serbia and Montenegro ali kada sam stavio YU proslo je.

Cuo sam da Raifeissen kartice funkcionisu preko Visa centra Vojvodjanske banke. Nemam pojma sta bi to trebalo da znaci ali eto prenosim

Jos nesto, rekose mi u Vojvodjanskoj da ce centar za autorizaciju uskoro raditi non-stop.
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 10. 2005.   #9
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Evo, ja sam malopre obavio renew na godaddy-u (sa Visa Virtuon), i radi, ali samo ako izaberes Yugoslavia kao country, dakle ne Serbia & Montenegro. Nije mi jasno zasto na kraju procedure traze onaj verification code (koji se tipicno unosi kad radis whois) ali to valjda samo oni znaju.

U svakom slucaju, transakcija je prosla.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 10. 2005.   #10
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

U najgorem slucaju, ostaje NameCheap.com, koji provereno radi
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IPG (naplata kartica) u CG pcigre Web aplikacije, web servisi i software 1 10. 08. 2009. 19:00
GoDaddy i BancaIntesa Visa Internet mileusna e-Business 12 01. 04. 2009. 22:22
Preporuka: TV kartica ili TV f14Tr0n Hardware 5 18. 02. 2009. 12:30
TV Kartica cvele Opušteno 2 07. 11. 2008. 10:46
Visa Business kartica za placanje preko interneta u ime firme Mister Twister e-Business 8 03. 04. 2006. 15:04


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.