DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 02. 2011.   #201
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Portal/sajt ocistimosrbiju.rs je u izradi, i ocekujem da bude gotov do 5. juna, dana zastite zivotne sredine. Tada cemo svi mi videti sta smo dobili posle vise od godinu dana.

Licno cinim znacajan napor da ova epizoda ne bude korak unazad, zalazem se svom snagom da se svi oni koji odlucuju ne povuku i odloze uvodjenje egov usluga po svojim ministarstvima. Cenovnik je uspostavljen, niko ko ceni sebe nece mu pasti na pamet da njegova firma radi za manje pare od para koje su date za ocistimosrbiju.rs, ali za ove pare se mogu napraviti cuda (mnogo bolji sajt, potpuna tacnost i dostupnost informacija i multipliciranje broja e-usluga, s obzirom da "najjaca" ministarstva imaju izmedju 5 i 6 ipo usluga, da se malo nasalim). Jedan dobar sajt jednog od vaznijih ministarstava, koji gradjanima u roku od pola godine stedi vise para nego sto su poreznici dali u drzavnu kasu, a ja se nadam da ce to biti upravo za mandata Dulica i u njegovom ministarstvu, moze biti najbolji promoter eGov u Srbiji. Sta ce biti, videcemo. Ili ce neko videti nesto drugo na sledecim izborima.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2011.   #202
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
Korejsko rešenje za javne nabavke
Auuu majku mu, nisam znao da je i Severna Koreja naprednija od nas
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2011.   #203
Milos Micic
magla diler
Qualified
 
Avatar Milos Micic
 
Datum učlanjenja: 13.02.2007
Poruke: 168
Hvala: 69
18 "Hvala" u 13 poruka
Milos Micic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Portal/sajt ocistimosrbiju.rs je u izradi, i ocekujem da bude gotov do 5. juna, dana zastite zivotne sredine. Tada cemo svi mi videti sta smo dobili posle vise od godinu dana.

Licno cinim znacajan napor da ova epizoda ne bude korak unazad, zalazem se svom snagom da se svi oni koji odlucuju ne povuku i odloze uvodjenje egov usluga po svojim ministarstvima. Cenovnik je uspostavljen, niko ko ceni sebe nece mu pasti na pamet da njegova firma radi za manje pare od para koje su date za ocistimosrbiju.rs, ali za ove pare se mogu napraviti cuda (mnogo bolji sajt, potpuna tacnost i dostupnost informacija i multipliciranje broja e-usluga, s obzirom da "najjaca" ministarstva imaju izmedju 5 i 6 ipo usluga, da se malo nasalim). Jedan dobar sajt jednog od vaznijih ministarstava, koji gradjanima u roku od pola godine stedi vise para nego sto su poreznici dali u drzavnu kasu, a ja se nadam da ce to biti upravo za mandata Dulica i u njegovom ministarstvu, moze biti najbolji promoter eGov u Srbiji. Sta ce biti, videcemo. Ili ce neko videti nesto drugo na sledecim izborima.
Mene i dalje fascinira nivo neogovornosti,ti koliko mi se cini radis u tom ministarstvu,ako je tako onda razumem ovaj stav?. I te floskule videcemo na sledecim izborima kakve veze ovo ima sa izborima? Pa bre ovo je za pravosudje?! Neko je dao za poster 485k eura i pravda se postoji ugovor evo vidite potpisan ugovor sve po zakonu,monopolista (telekom) potpise ugovor sa privatnom firmom o sponzorisanju i reklami (ej njima treba reklama) evo vidite sve po zakonu, isti taj monopolista potpise ugovor o marketingu sa privatnom firmom plati debelo ,evo vidite ima ugovor sve po zakonu. Sto bi rekao drugar pa i ja sutra da napisem 2+2=5 i da to potpise Gradimir Milovanovic (vraski dobar matematicar u internacionalnim okvirima) zar se neko ne bi zapitao ej cekaj pa to nije tako. A jasno je meni odavno da ta prica oko eGov kako bi je ti nazvao, je odlicno mesto da se "zaradi" dobra lova. Drzava da je htela da uradi posao, kako treba do sad bi imala OSS centar gde bi joj dolazili mladi sa ETF,FON faksova gde bi mogli da se edukuju i volontiraju i steknu neke reference i da odrade dobar deo tog isog eGov-a,na kraju krajeva i da je zaposlila 20 strucnjaka (ali strucnjaka) mogla je da resi problem eGova pre sto godina i za mnogo manje pare, ali naravno tako se ne mogu izvuci pare u privatne dzepove. Pogazio sam rec za zadnji komentar no dobro posle teksta gde me neko uverava plata ovde nije 330e nego je to zapravo 1100e. A ako me pitas zasto sam se uhvatio bas za ovo a ne za neke druge kradje eto ima simbolike u samom domenu.
Milos Micic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Milos Micic za poruku:
Staro 09. 02. 2011.   #204
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

A bre, kakav smo to narod?
Uhvatili smo se za sitnicu a krupni problemi drzave nam promicu pred nosom!

Svaka cast ekipi
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2011.   #205
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic: Meni je inace prva asocijacija na domen bila neki Nacionalni stroj ili tako neki pokret koji bi da "ocisti" Srbiju, reciklaza mi uopste nije pala na pamet..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2011.   #206
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Off Topic:
Ja kontaktiram ministarstvo vera, dobio sam ideju za projekat

http://www.cnn.com/2011/TECH/mobile/...ion/index.html
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2011.   #207
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Micic Pogledajte poruku
Mene i dalje fascinira nivo neogovornosti,ti koliko mi se cini radis u tom ministarstvu,ako je tako onda razumem ovaj stav?
Ja radim za to ministarstvo, savetujem, predlazem, koliko mi okolnosti i realna situacija dozvoljavaju. Nisam imao, nemam sada, niti cu imati ikakve veze sa sajtom ocistimosrbiju.rs. Ne branim nikoga. Nisam clan ni jedne stranke. Ne pravim probleme, ne prodajem maglu.

I pored ovoga, razumem tvoj stav.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" oksite za poruku:
Staro 09. 02. 2011.   #208
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Miloše, tvoj problem (a i problem većine) ne što na ovu situaciju gledaš matematički. Na žalost u biznisu i politici (a to je samo levi i desni profil istog lica) vrlo lako je 2+2=5.

Devalviranje cena u branši? My ass. Ovo nije devalviranje cena u branši, ovo je devalviranje branše.

Prvo što je sama priča o tome u stvari skretanje sa glavne teme, odnosno mazanje očiju. To uopšte nije problem. Da li je devalviranje zidarske branše što su digli frku jer su onu klonju na Ž. stanici platili XXXX evra (ne sećam se tačno cene i grada, pa da me ne držite za reč)?

Drugo što ti ljudi "iz branše" su sami devalvirali svoj rad a samim tim i celu branšu ... branšu koju sada bije glas da smo šibicari koji će da se zadovolje sa soma-dva ... a razni posrednici mogu da skidaju kajmak koliko god ih nije blam, a videli smo da imaju jako visok prag.

Dakle ... mogu slobodno da kažem da taj koji priča o devalviranju branše, ili to radi namerno da zamaže oči, ili mukica nema pojma šta priča i ne vidi očigledno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 09. 02. 2011. u 20:58.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 09. 02. 2011.   #209
berkut
član
Na probnom radu
 
Avatar berkut
 
Datum učlanjenja: 30.09.2005
Poruke: 32
Hvala: 5
4 "Hvala" u 4 poruka
berkut is on a distinguished road
Default

Izgleda da sajt ne kosta 26,000 vec oko 70-80,000 sudeci po paritetu kupovne moci.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=491551

Nisam ni znao koliko je nama u stvari dobro.
berkut je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 02. 2011.   #210
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao berkut Pogledajte poruku
Izgleda da sajt ne kosta 26,000 vec oko 70-80,000 sudeci po paritetu kupovne moci.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=491551

Nisam ni znao koliko je nama u stvari dobro.
Off Topic:
Aha VRH. Još kad sam video komentar:
Citat:
Iz koje je ovaj stranke, da znam da glasam.
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.