DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 07. 2013.   #1
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default Validacija ideje

Imam skoro spremnu verziju 0.1 moje aplikacije za planiranje putovanja

Aplikacija obuhvata kreiranje :

-detaljanog plana putovanja po danima, satima i napomene
-ruta na mapi
-kontrola troskova


Zanima me konkretno jer sam vise puta cuo "ko jos pravi plan putovanja za npr. more" da li je bolje okrenuti se tur.agencijama i za njih izraditi aplikaciju kojom bi oni mogli lepse, detaljnije, preglednije predstaviti plan putovanja svojim putnicima.

Koristi li ko ovde neki slican app?

Da li je bolje kreirati takvu aplikaciju za krajnje korisnike ili za agencije i sl.


(inace znam da ima dosta takvih slicnih aplikacija ali znam da mogu izraditi jednostavniju aplikaciju za koriscenje sa istim mogucnostima i mnogo boljim UI - zbog toga sam se i prihvatio posla; ... takodje moram da napomenem da sam na ideju dosao gledajuci SAT patrolu do grcke)
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 07. 2013.   #2
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Jel pod "skoro spremnu verziju" misliš - imaš ideju da napraviš takvu app?
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 07. 2013.   #3
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

offtopic
Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
Jel pod "skoro spremnu verziju" misliš - imaš ideju da napraviš takvu app?

Ne, funcionalnosti su gotove, ostaje samo da se ispeglaju bagovi u dizajnu
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2013.   #4
vlador
član
Certified
 
Avatar vlador
 
Datum učlanjenja: 26.01.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 53
Hvala: 18
19 "Hvala" u 6 poruka
vlador is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za vlador Pošaljite poruku preko Skype™ za vlador
Default

Ne slušaj ih. Zašto ne bi pojedinci pravili plan za putovanje? OK, more manje-više, nema tu šta veliko da se planira, ali ako neko ide na vikend u npr. Pariz, i te kako bi trebalo da bar otprilike unapred zna kako će provesti to kratko vreme.

Dakle, mislim da ima smisla nuditi obema grupama. Još ako možeš da podeliš funkcionalnost na free i premium...

Citat:
Originalno napisao mslavko Pogledajte poruku
Ne, funcionalnosti su gotove, ostaje samo da se ispeglaju bagovi u dizajnu
Onda je nemoj zvati "skoro 0.1", vec "skoro 1.0". I ja sam se zbunio.
vlador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2013.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

problem je jedino sto takvih aplikacija vec ima dosta, znam najmanje 5
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2013.   #6
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default da

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
problem je jedino sto takvih aplikacija vec ima dosta, znam najmanje 5
Slazem se, probao sam ja gotovo sve na koje sam naisao na netu i nove su upripremi (link), ali ni jedna nije jednostavna za koriscenje. Igram na kartu boljeg UI-a i jednostavnosti.
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2013.   #7
vlador
član
Certified
 
Avatar vlador
 
Datum učlanjenja: 26.01.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 53
Hvala: 18
19 "Hvala" u 6 poruka
vlador is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za vlador Pošaljite poruku preko Skype™ za vlador
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
problem je jedino sto takvih aplikacija vec ima dosta, znam najmanje 5
Ja se ne bih mnogo brinuo. U stvari, to je dobar znak, jer postoji generalno interesovanje. Ako mslavko smatra da nijedna od postojećih njemu ne odgovara, sva je prilika da ima još ljudi koji će misliti isto. Dovoljno je da bude u nečemu bolja ili bar drugačija.

Teško je naći, a još teže progurati potpuno novu ideju.
vlador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 07. 2013.   #8
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Ovo je jos vek veoma rana faza ali imam dosta ideja kako napraviti bolji i jednostavniji korisnicki interfejs

screenshot: http://i.imgur.com/ipwAALQ.png
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 07. 2013.   #9
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default

Tema nosi naziv "validacija ideje" ali mislim da ti ovo svakako nije konačna validacija ideje i da je se ne držiš "slepo" jer je mali broj ljudi koji su odgovorili i pitanje je koliko su/smo svi tvoji potencijalni korisnici (lično ne koristim takve appove ali i trenutno ne putujem zbog posla). Sa druge strane, ovo možeš smatrati još jednim mestom gde si dobio neku povratnu informaciju pošto validaciju ideje ne možeš uraditi jednim pitanjem na forumu.

Neki moj predlog za još bolju validaciju ideje ti je postavljanje nekog teaser sajta (sa subscriptionom) kako bi tu ideju predstavio svetu ispitao kakvo je interesovanje. Kada sakupiš npr. 1000 subscribera možeš im poslati i neku anketu sa konkretnim pitanjima na osnovu kojih ćeš moći da dobiješ dodatne informacije ili beta-testere (evo par tema za pomoć - link, link, link i link)

Sa druge strane, nisi naveo koje tržište ciljaš - domaće ili globalno, ali ako ti je ciljno tržište Srbija spremi se na "debeo" (ali baš, baš debeo) rad i ulaganje, stim što je i neizvesno koliko ćeš moći realno da zaradiš (nisi naveo biznis model pa ne znam kako planiraš zaradu). Ako ciljaš globalno onda sigurno možeš imati više sreće (domaće VS globalno tržište)

Naše iskusvo sa MagelanApp (poslovna web aplikacija za turističke agencije) je da je tržište prilično nerazvijeno. Glavni razlog za to je svest ljudi koja još uvek nije daleko evoluirala od devedesetih godina (mada to nije samo u turizmu) i za neke su papir, olovka i digitronče još uvek "sve i svja", čak i u 21. veku obilatom tehnologijama. Ono što je još gore jeste da je mnoge čak i sramota da pitaju ukoliko nešto ne znaju, što nam je pa tek nerazumljivo. Iz gornjih razloga smo se okrenuli globalnom tržištu i nekim novim aplikacijama.
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 07. 2013.   #10
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kwisko Pogledajte poruku

Sa druge strane, nisi naveo koje tržište ciljaš - domaće ili globalno, ali ako ti je ciljno tržište Srbija spremi se na "debeo" (ali baš, baš debeo) rad i ulaganje, stim što je i neizvesno koliko ćeš moći realno da zaradiš (nisi naveo biznis model pa ne znam kako planiraš zaradu).
Naravno da ciljam globalno trziste s tim da ovo nije konkurencija vasem apu, znaci nije travel CMS sistem vec klasican trip planner.

Sto se tice biznis modela takodje se premisljam sto je bilo i jedno od mojih pitanja u kviru teme, ali u prethodnih nekoliko dana sam istrazivao po netu i mislis da ce se ovaj app razvijatu u pravcu alata za turisticke agente koji prave planove putovanja a naravno i model pretplate za app.

Cilj mi je da jednostavnim alatom tur. agenti i agencije detaljnije predstave putovanje svojim ptnicima i time dobiju dodatnu lojalnost, da ptnik tacno zna gde sta kad koliko a sa druge strane da omogucim pravljenje detaljnih kvalitetnih planova od kojih ce naravno i turisticki agenti zaradjivati na taj nacin sto ce dodavati svoje afilliate linkove na odredjenu aktivnost.

Sve trip planneri su poprilicno slicni i svi ciljaju krajnje korisnike, a ni jedan jos uvek ne zaradjuje, zato sto je ovo jako komplikovan proces i jos uvek niko nije radio domaci zadatak


Mo0je licno misljenje je da ce gotovi planovi putovanja biti buducnost jer retko ko zeli da istrazuje satima gde da bookira, sta, kad, kako.

Ovo bi trebalo da bude jedna zaokruzena celina gde sve strane dobijaju -
Mi jer turisticki agenti placaju mesecnu pretplatu, u zavisnosti od kvaliteta njihovih planova oni dobijaju proviziju od sajtova koji se bavu bookingom a krajni korisnici dobijaju sve zazvakano do sitnice i savete eksperata (ne lutaju planirajuci i ne trose sate i sate), jer ipak koliko god bilo sve na internetu t.agen. znaju vise i upoznati su sa sitnicama i informacijama do kojih se tesko dolazi.
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.