DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 02. 2006.   #11
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Realno ako su sajt radila 4 čovjeka, koliko bar stoji u listi tima, ja ne bi imao srca ovo da kačim na recenziju.
definitivno tacno!!

Citat:
Originalno napisao mungos
OT: Inače možeš malo više da kažeš o tom sistemu "komercijalista" u drugim gradovima, iskreno nisam do sada čuo da Web dev agencije imaju takav pristup?
U principu i ja sam mislio da ne postoji taj princip rada, ali znam da je firma "bgmdesign" autor "mapabih.com" svojevremeno pravila neku listu potencijalnih klijenata i onda su ih njihovi komercijalisti posjecivali i nudili usluge..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #12
squall
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.12.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
squall is on a distinguished road
Default

Radila su dva čovjeka u veoma kratko vrijeme. Sada je to što je i nema šanse sad da odvojimo vremena(ionako radimo više projekata nego je fizički moguće) da nastavimo sa sredjivajem pa sam zbog toga spojio tu pauzu da mi svi kažu šta misle kako bih imao proširnen vidokrug kad odvojim vremena za dalje.
Evo usput gledam da smo izasli na http://www.unmatchedstyle.com/, samo tu nema nikakvih recenzija samo link na nas site. Nek se prijavi ko je poslao nas link tamo ima kafu

Ciljna grupa su nam ljudi izmedju 40 i 60 godina i 80% njih nosi naočale za vid, ali to nije jedini razlog zbog kojeg smo povećali veličinu slova.

Što se komercijalista tiče, jednostavno kao i za svaki posao kad radis marketing mix moras obraditi i taj segment tj. distribuciju vašeg proizvoda do kupca.
U našem poslu je to poseban problem(kao i kod svih branši gdje se prodaje specijalizovan, skup proizvod namjenjen užim ciljnim grupama).
Kad smo radili istraživanje došli smo do podatka da manje od 1% firmi u regionu koje se bave izradom Internet stranica je uopšte imalo priliku da mu se klijent javi putem Interneta i zatraži uslugu. Da sad ne iznosim ostale podatke iz istraživanja samo ću naglasiti da je više nego očito bilo zaklučiti da je jedini isplativ pravac bilo akviziterstvo.
U našem slučaju mi smo daj subjekat proširili i ukomponovali sa ličnim PR-aom i prema tome obučavamo saradnike.
U prvoj grupi imamo 2 muškarca i dvije djevojke. Dok je sada bio izbor za još jednu grupu u koju su izabrane 4 djevojke i obuka kreće sljedećeg mjeseca.

Ako neko želi još kakvih informacija neka se javi na v.kezic@3stepsict.com
squall je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #13
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Mnogo pojmova si uneo proslim postom, a vidim da ih bas i ne shvatas.
Kao prvo da bi ostali koji ne znaju znali sta obuhvata marketing mix to su:
1. Proizvod
2. Promocija
3. Cena
4. Distribucija

Naravno da ces ti distribuirati svoj proizvod klijentu, ali cekaj za tvoj posao ti ne treba komercijalista (moje shvatanje komercijaliste je da je to covek koji ima robu i treba da je dalje distribuira ljudima koji ce je koristiti ili dalje prodavati) a sta da kod tebe komercijalista distribuira (kad ti klijentu nudis nesto sto on ne moze da vidi, nesto cega jos uvek nema. Ti u svom poslu obradjujes ove cetiri stvari iz marketing mixa, ali tako da vrsis promociju tj reklamu svog proizvoda i time ces steci svoje klijente, a kasnije sami ti klijenti su ti reference, a ti se sad ponasas kao oni "sektasi" iz Kirbija ides od vrata do vrata da nudis svoje usluge. Pa to ne rade cak ni u Amercici gde je preko 70% delatnosti iz oblasti usluga.

Malo se reklamiraj, i uradi malo bolje taj sajt, jer da sam ti ja klijent, nikad ti sajt ne bi narucio kad bi video kakav je tvoj.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #14
squall
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.12.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
squall is on a distinguished road
Default

He he ne shvatam marketing mix, ok kad ti to tako kažeš onda mora da je tačno. Na ovo moram odgovoriti jer je izašlo iz subjektivnog misljenja prvo i prvo fali ti tu stavka pod 5. a to jeste "Ljudi" (uzmeš malo neku knjigu i pročitaš, položiš ispit ili dobiješ neki sertifikat ovako ko ja pa onda pričaš).

Molim te da ne lupaš sa svojim podatcima o tome ko i koliko koristi akviziterstvo(komercijalu). Sve i jedan marketing plan se bar jednim dijelom oslanja na to. Skoro sve i jedna firma od Telekoma Republike Srpske i Mobisa pa do američkih pošta ili srednjih firmi kao što je Rols Rojs ili velikih kao Folksvagen koristi komercijaliste (akvizitere) u istom smislu kao i moja firma.

Jedan od problema IKT-a je to što je ista dostupnost informacija i dezinformacija pa i gluposti.
__________________
3 Steps ICT
squall je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #15
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Evo link pa nek se svi uvere koliko su tacne moje reci, i koliko je neko ovde ne obrazovan (citaj: polagao je neki sertifikat, mora da ga je polagao u NL Pro group kod Zarka Radosavljevica)

http://www.netmba.com/marketing/mix/

@Squall:
Ko je tebi rekao da ti imas nesto slicno sa jednim VolksWagenom ili sa Telekomom Republike srpske ili sa Americkim postama,a da ne govorim o Rols Rojsu. Mislim stvarno ko ovde sad lupeta, u marketingu se posmatraju konkurenti (a to su organizacije koje imaju iste ciljne grupe) a ti nemas nista zajednicko sa pobrojanim organizacijama, a cak ni one jedna sa drugom, tako da ne sprovodite marketing na isti nacin.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #16
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao squall
Radila su dva čovjeka u veoma kratko vrijeme. Sada je to što je i nema šanse sad da odvojimo vremena(ionako radimo više projekata nego je fizički moguće) da nastavimo sa sredjivajem pa sam zbog toga spojio tu pauzu da mi svi kažu šta misle kako bih imao proširnen vidokrug kad odvojim vremena za dalje.
Pa evo i ja da se javim:

Kako je u pitanju "Firma za razvoj internet aplikacija, strateski dizajn, Internet komuniciranje,In" kako pise u naslovu stranice, glavnu referencu predstavlja (ili bi trebao da predstavlja) upravo maticni sajt.
Naveo si da su ga radila dva coveka u veoma kratkom vremenskom periodu, sto se sa linka moze zakljuciti (mislim na kratko vreme).

Po meni, sajt ne deluje da nije bilo vremena da se uradi, vec mi deluje da je to neuspeo pokusaj izrade sajta (komentarisem sa ugla posetioca sajta), a to su dve potpuno razlicite stvari. Savetovala bih da kompletan sadrzaj sajta svedete na apsolutni minimum sa sto manje strana (po mogucnosti na jednu ali vrednu) , dok ne budete imali vremena da ga uradite kako treba.
Dakle nije cilj postici efekat skrolovanja velicinom slova, debljinom linija, upotrebom apsolutno nepotrebnih elemenata ... da bi se na taj nacin obezbedila "popunjenost strane" vec je cilj da svojim potencijalnim klijentima date do znanja da postojite, radili ste to i to i kako da vas kontaktiraju(tacka), i naravno da ce se full verzija sajta pojaviti uskoro (nadam se).

Cheers
Cony
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #17
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Interesatna je veoma ova priča oko komercijalista i mislim da bi bilo dobro da moderator ovo odvoji u posebnu temu da možemo da disktujemo on-topic.

Citat:
Skoro sve i jedna firma od Telekoma Republike Srpske i Mobisa pa do američkih pošta ili srednjih firmi kao što je Rols Rojs ili velikih kao Folksvagen koristi komercijaliste (akvizitere) u istom smislu kao i moja firma.
Ček, firme koje drže monopol u oblasti telekomunikacija (fiksna i mobilna telefonija) šalju ljude od vrata do vrata u sklopu njihovog 4P mixa? Rolce Royce pošalje prašinara sa aktovkom na vrata vile novokomponovanog milionera ne bili im uvalio jedan model, jel ti nas zezaš )

Jedno je primjenjivati ovaj prodajno-marketinški model u vlastitom poslovanju, drugo je izvaljivati poređenja poput gornjih.

Citat:
U našem poslu je to poseban problem(kao i kod svih branši gdje se prodaje specijalizovan, skup proizvod namjenjen užim ciljnim grupama).
Kad smo radili istraživanje došli smo do podatka da manje od 1% firmi u regionu koje se bave izradom Internet stranica je uopšte imalo priliku da mu se klijent javi putem Interneta i zatraži uslugu. Da sad ne iznosim ostale podatke iz istraživanja samo ću naglasiti da je više nego očito bilo zaklučiti da je jedini isplativ pravac bilo akviziterstvo.
U našem slučaju mi smo daj subjekat proširili i ukomponovali sa ličnim PR-aom i prema tome obučavamo saradnike.
U prvoj grupi imamo 2 muškarca i dvije djevojke. Dok je sada bio izbor za još jednu grupu u koju su izabrane 4 djevojke i obuka kreće sljedećeg mjeseca.
Zanimljivi je ovaj model, regrutovanje svršenog srednjoškolca ili djevojke koja je ranije radila u butiku ili kiosku, prođu obuku i prodaju intelektualne usluge!!
Mislim, zna se kako tržište funkcioniše na ovim prostorima i kakvi šalabajzeri se sve bave "izradom internet stranica", ali mislim da ovaj način ne vodi nigdje. Suština tvog modela jeste korištenje popularnog Marxovog principa "kvanitet proizvodi kvalitet" u cilju dobijanja nekoliko sitnih poslova mjesečno i izrade sajtove tipa ovog što si linkovao gore.

U suštini to nije ništa loše sa aspekta tvog poslovnog razmišljanja, ali loše je da razmišljaš da takvim pristupom ti mijenjaš nešto i radiš nešto novo i kvalitetno na sceni... Odnosno takvim postupcima ne razlikuješ se ništa od onih koje kritikuješ na svom blogu.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #18
squall
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.12.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
squall is on a distinguished road
Default

Prva stranica je uradjena po mom ukusu i ja smatram da ona ima sve informacije koje treba imati. Ostale stranice su uradjene na brzinu (čitaj bilo je samo copy paste sa srkaćene ponude).
Predložio bih da ako neko ima neki konkretan predlog ili ideju za rješenje nekog dijela (kao što su mi već napomenuli za smanjenje fonta, potamnjenje navigacije) neka se javi sa tim, valjda zbog toga ovi forumi postoje a ne da mi kaže kako nevalja nešto očigledno (to znam i sam) ili da mi to kaže neko ko nezna napraviti validan xhtml i css.

E zero cool ajd nemoj se javljati više, pusti ljude koji nesto znaju da izkomentarisu. Ovaj link o marketing miksu je star bar 5 godina.
Ovo što si naveo da nema sličnosti izmedju moje firme i folksvagena a pogotovo rols rojsa tu si pogotovo u zabludi jer je moj posao recimo po samoj strategiji dosta sličniji rols rojsu nego folksvagenu.
A to što ti misliš da su oni veća firma pa im se strategija mjenja tu su potpuno u zabludi. Zelje i potreba ciljne grupe su iste, ciljevi su slični(naši su manjeg obima) i najisplativiji načini dolaska do tržišta su isti. A ja lično znam da svi koje sam nabrojao koriste akviziterstvo i ne samo ti tu su još mnoge domaće i strane firme( slobodna procjena 99% srednjih i velikih preduzeća).

Za mungosa pošto smo u isto vrijeme pisali post.
Da upravo taj isti telekom ima komercijaliste koji prašinaju po firmama(zovi pa se raspitaj znam to 100%), ali nije komercijala samo prašinanje. A i ti ne budi glup pa da pomislis da je to za usluge mobilne ili fiksne telefonije, ja sam gore naveo za kakve usluge se koristi akviziterstvo.
Uzmite MOLIM VAS neku knjigu o "Lateralnom" marketingu pisci recimo "Jay Conrad Levinson" ili "Philip Kotler" . To su osnove modernog marketinga. Nemojte da ja sad ovde objašnjavam stvari koje moraju biti jasne ko potreba head taga u htmlu.

Druga stvar je i ne mislim da radim nešto novo, ovo su sasvim normalni i krajnje logični potezi firme ovog tipa.
A kakav si ti lik kad možeš i zamisliti da neka firma sklopi posao sa komercijalistom tipa srednjoškolca ili srednješkolke. Samnom ne radi niti jedna djevojka iz butika ali imam par prijateljica koje su 3 ili 4 godina ekonomije(zaboravio sam tacno) koje rade u buticima a poznajem ih dosta sa završnih godina koje rade kao komercijalista u raznim firmama.
__________________
3 Steps ICT

Poslednja izmena od squall : 20. 02. 2006. u 18:23.
squall je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #19
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Necu se podsmevati kao sto to ti radis, a da se ne javljam e to vec ne mogu, jer ti stvarno ne da nemas pojma nego je to strasno. Ti si slican jednom Rols Rojsu, ne budi smesan, idi pokri se usima.

Sto se linka tice mozda jeste star 5 godina, ali idi onda na google pa kucaj marketing mix i na svakom linku ces naci isto jer je to tacno, da se marketing mix sastoji iz 4 dela. sto se tice teorija sa 5 ili 7 delova koji postoje oni nisu opste prihvaceni i ako ih ti prihvatas onda se ne mozes meriti ni sa jednom organizacijom kao sto ti to radis. I naravno da i dalje stojim iza toga da ti sa pomenutim Rols Rojsem i ostalima nemas nikakve slicnosti, niti sprovodite isti marketing.

Sto se tice akviziterstva, mozda ga i koriste premda nisam bas nesto siguran u to, ali sigurno je to da organizacije kao sto je tvoja ( a mogao bi malo da pogledas po netu) ne primenjuju takve stvari u svojoj praksi.

Sad videh i ovo za knjige, naravno Kotlerova knjiga je jedna od najboljih koje trenutno mozes naci, i ja je imam na hrvatskom, ali takodje to su novi pristupi po kojima rade Amerikanci i koji jos uvek nisu niti ce uskoro zaziveti kod nas. Ti probaj pa ces da vidis kako ces proci.
__________________
Mess with the best die like rest!!!

Poslednja izmena od Zero-Cool : 20. 02. 2006. u 18:28.
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #20
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

e sa diskusijom se definitivno otislo u OT..
Off Topic: stoga squall ako si postovao zahtjev za komentarima za svoj sajt onda saslusaj ljude i nemoj da se svadjas..
ukoliko si dosao da iznosis svoje misljenje (citaj pametujes) onda ti je dovoljan tvoj licni blog na kojem brises komentare ljudima koji ti postuju komentare.

Sto se nacina pruzanja usluga tvoje kompanije tice, vrijeme ce pokazati(za 3,4 godine) da li se tvoja taktika pokazala kao uspjesna (a ovo sto su ljudi ovdje napisali nisu napisali da bi ti da li do znanja da se kako ti kazes "provaljujes" vec da ti ukazu na moguce probleme ili daju licna iskustva na tu temu i zato to treba da cijenis).
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.