DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 02. 2012.   #21
eraser
profesionalac
Qualified
 
Avatar eraser
 
Datum učlanjenja: 24.08.2009
Lokacija: Berlin
Poruke: 101
Hvala: 37
300 "Hvala" u 17 poruka
eraser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished roaderaser is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Kad upišeš FON bićemo kolege praktično.
hehe, koji si ti kralj!
__________________
job board software | find job in USA
eraser je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2012.   #22
AdriaMart
expert
Expert
 
Avatar AdriaMart
 
Datum učlanjenja: 15.03.2011
Poruke: 518
Hvala: 16
20 "Hvala" u 17 poruka
AdriaMart is on a distinguished road
Default

Problem je sto faks koji sam ja zavrsio nema mnogo dodirnih tacaka sa FON-om jer sam ja polagao uglavnom pravne ispite sto priznajem sada me bas mnogo i ne zanima i zeleo bih da se okusam pre ili kasnije u vodama preduzetnistvam, sad dal u intenet preduzetnistvu ili nekom drugom, zelim da budem svoj na svome i da ono sto radim radim za sebe, da mi bude zadovoljstvo da radim!
Zato mislim da je FON odlican jer pruza znanja kako organizacionih nauka tako i ekonomskih a uz sve to i informatickih.



p.s. ...a i ribe tamo su vrh!!!
__________________
I'm not sexy and I know IT!

Poslednja izmena od AdriaMart : 28. 02. 2012. u 19:25.
AdriaMart je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" AdriaMart za poruku:
Staro 29. 02. 2012.   #23
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Ma razumeo sam. Sto se tice tih promena, ziva istina, nista nece kao sto je nekad bilo da bude, ne samo sto se ucenja tice nego i zaposljavanja. Ipak jos ima dosta do toga. Jos uvek je, ukoliko neko moze, dobro da se faks zavrsi. Malo mi je zao jer sam mnoge stvari, Lisp konkretno mogao na faksu da naucim a nesto sam izvoljevao pa sam ga tek mnogo kasnije naucio i razumeo.
Sto se studentskog zivota tice, i to je veoma lep momenat, takodje je momenat gde sa mnogim ljudima ostanes u kontaktu i kasnije ih sreces u profesionalnom zivotu i pomazete se.

Moram da se ispravim za ono 'ako neko moze', trenutno je faks minimum za bilo kakav iole pristojan posao. U principu moras da imas mnogo vise od faksa.

To da su FON-ovci najbolji **baci, to nema sumnje i ne treba da se diskutuje . Ja mislim da je AIESEC izmisljen zbog toga da se stekne internacionalno iskustvo. (auuuu)

Eto.

Sto se inovacija tice, one bi trebale da krenu od informatike jer smo mi tu najzainteresovaniji da brze i bolje ucimo. Videcemo kako ce to da ispadne. Singulariti se blizi u svakom slucaju

Sta vidis kao neke elemente buduceg obrazovanja trenutno? Khan Academy, ipad?

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
@Desireco
Nisi me uopste razumeo. Ja stvarno se ne bavim programiranjem niti se krecem u krugu programera svakodnevno tako da ne znam. A iskreno veliki sam skeptik po pitanju obrazovanja kako je ono formirano u 20-om veku i opstaje u 21.

Sistematicne promene u obrazovanje su polako pocele da nagrizaju temelje fakultetskih ustanova i mislim da je ta cinjenica ono sto ce dovesti do nove svetske revolucije. Mislim da cemo da predjemo iz informacionog doba u sveobuhvatno obrazovno doba.

Poslednja izmena od desireco : 29. 02. 2012. u 05:22.
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 02. 2012.   #24
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@desireco
Bas zato sto pricam iz licnog primera mogu da kazem da fakultet nije obavezan u IT jer se relativno lako utvrdi ko sta zna.
Promene se najbrze desavaju gde ima velikog finansijskog interesa tako da sam ja prvo naleteo na lika koji radi Personal MBA i kao jednu od stvari redovno obnavlja listu knjiga koju bi trebalo znati da bi neko imao znanje priblizno MBA diplomcu. (http://personalmba.com/best-business-books/). Pise covek o tome godinama i ima dosta zainteresovanih ljudi.

Khan je sjajan ali mislim da je uopsten i nestruktuiran. iPad je iako lepa alatka samo deo price.

Ono sto je interesantno je da su knjige ponovo cool, sve vise je mladih i onih srednjih godina koji ponovo citaju ako ni zbog cega drugog onda zabave. Ebook citaci su definitivno pomogli.

Fakulteti i organizacija kao Khan ce morati negde da se nadje na pola puta i zato verovatno se vec nekom smucilo na DPT kad kazem da ce morati u nekoj buducnosti da se pojavi jednogodisnji kurs koji ce stvoriti junior programera/database admina/network admina.

1 godina ~ 40 radnih nedelja x 40 sati = 1.600 sati
Program moze da se sastavi na primer od 10ak predmeta (sad cu ja da pogadjam)
Smer: Programer - specijalizacija Web
1. Osnove programiranja
2. HTML/CSS
3. PHP
4. MySQL
5. Koncepti i razvoj CMS-ova
6. JavaScript i Ajax
7. Razvojne metodologije
8. Timski rad na projektima
9. Online poslovanje
10. Zavrsni rad

Mislim da je magicna cifra preko koje ne bi smelo da ide 3.000e, sa 10 studenata to je jedna vrlo fina plata u Srbiji pa i drugde. Predavanja i vezbe mogu da budu online ali mislim da je u ovom slucaju bolje da budu u ucionicama gde ce svi navici da disu ceo dan programiranje.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Dzordz za poruku:
Staro 29. 02. 2012.   #25
AdriaMart
expert
Expert
 
Avatar AdriaMart
 
Datum učlanjenja: 15.03.2011
Poruke: 518
Hvala: 16
20 "Hvala" u 17 poruka
AdriaMart is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
@desireco


1 godina ~ 40 radnih nedelja x 40 sati = 1.600 sati
Program moze da se sastavi na primer od 10ak predmeta (sad cu ja da pogadjam)
Smer: Programer - specijalizacija Web
1. Osnove programiranja
2. HTML/CSS
3. PHP
4. MySQL
5. Koncepti i razvoj CMS-ova
6. JavaScript i Ajax
7. Razvojne metodologije
8. Timski rad na projektima
9. Online poslovanje
10. Zavrsni rad

Mislim da je magicna cifra preko koje ne bi smelo da ide 3.000e, sa 10 studenata to je jedna vrlo fina plata u Srbiji pa i drugde. Predavanja i vezbe mogu da budu online ali mislim da je u ovom slucaju bolje da budu u ucionicama gde ce svi navici da disu ceo dan programiranje.
E upravo to meni treba ! + mozda jos neki predmet poslovno-ekonomsko-organizacionog tipa!
__________________
I'm not sexy and I know IT!

Poslednja izmena od AdriaMart : 29. 02. 2012. u 21:45.
AdriaMart je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2012.   #26
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Mislim da je magicna cifra preko koje ne bi smelo da ide 3.000e, sa 10 studenata to je jedna vrlo fina plata u Srbiji pa i drugde. Predavanja i vezbe mogu da budu online ali mislim da je u ovom slucaju bolje da budu u ucionicama gde ce svi navici da disu ceo dan programiranje.
Mislim da je računica loša. Teško da će da se desi idealan slučaj da u grupi bude 10 studenata, tako da će predavač verovatno pristati i na 8 studenata. Neka je to 24.000€. Tu su troškovi zakupa lokala od 500€ nesečno - 6000€ godišnje, ostaje 18.000. Tu su još režije 150€ mesečno - oko 2000€ godišnje, ostaje 16.000. Godišnja amortizacija 8 jeftinih laptopova neka je 1000€, ostaje 15.000. Taj posao ne može jedan čovek da radi 40 sati nedeljno, potrebna su bar 2 predavača, tako da po predavaču (ortaku u ortačkoj firmi) imamo 7500e godišnje ili bruto 625€ mesečno. Kada se plati porez od 40% na tu sumu ostaje 375€ neto. Nisam računao firmarine, razne takse, PDV i slično. E sad, koliko je dobar stručnjak i koliko će dobro naučiti studente neko ko radi full time posao za 375€?
__________________
/me sluša Ten Years After - Spider In My Web
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2012.   #27
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@BluesRocker
Ja ga preteram na jednu stranu ti na drugu U pravu si, kalkulacija mora drugacije da se izvede. Da probam da adaptiram racunicu.

Casovi:
Ponedeljak - Petak = online x sati
Subota i Nedelja po 8 sati u ucionici sa profesorom.
Ovako bi mogli da iznajmljujemo prostor neke skole racunara koje ionako ne rade vikendom i koristimo njihovu infrastrukturu (racunare, projektore i slicno).

Pretpostavka je da opet firma u dosta slucajeva placa vec svasta. Pa bi mogla sigurno da se izvuce neka racunica. Razne skole koje drze Microsoft kurseve imaju sasvim lep profit ali oni naplacuju 10 nedelja kurs oko 1.500e kad uletis kroz vrata. Sto je oko 4 puta vise nego koliko sam ja ovde zaracunao.

Moram za vikend da sednem bolje da proracunam ali iskreno verujem da je ovo profitabilno i za firmu direktno a i indirektno gde moze da dobije programere koje tacno zna kakvi su.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2012.   #28
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Program moze da se sastavi na primer od 10ak predmeta (sad cu ja da pogadjam)
Smer: Programer - specijalizacija Web
Ovo može biti program nekog jednogodišnjeg kursa za VKV programera, visokoškolsko obrazovanje ne može da se svede na jedan stack trendi tehnologija.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jablan za poruku:
Staro 01. 03. 2012.   #29
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Ovo može biti program nekog jednogodišnjeg kursa za VKV programera, visokoškolsko obrazovanje ne može da se svede na jedan stack trendi tehnologija.
Pa i mislio sam da je to za VKV programera a ne visokoskolsko obrazovanje
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 03. 2012.   #30
AdriaMart
expert
Expert
 
Avatar AdriaMart
 
Datum učlanjenja: 15.03.2011
Poruke: 518
Hvala: 16
20 "Hvala" u 17 poruka
AdriaMart is on a distinguished road
Default

Jos bolje zasto ne napravi neko tj. tim pro developera video tutoriale i tekstove kao i vezbe za sve gore nabrojane predmete i stavi to na nekoliko DVD-a pa neka se predmet prodaje po ceni od npr. 100e. 10-ak predmeta = 1000e za online kurs a ja cu prvi kupiti taj komplet dvd-ova i ostalog materijala za ucenje od kuce!

???
__________________
I'm not sexy and I know IT!
AdriaMart je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:36.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.