DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 11. 2008.   #61
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Sto se ulaganja tice, isto vazi - cak postoje celi investicioni fondovi (i ovde u Srbiji!) sa desetinama miliona evra koji se zovu private equity i koji imaju pravo da nikom ne polazu racune sem svom UO i osnivacima.
Ne bih da razvodnjavam temu, samo jedan savet: Procitaj zakon i malo prosurfuj po APR-u. Nesto mi govori da ces da se iznenadis

Poslovanje jedne firme je prilicno transparentna stvar i podaci o njenom poslovanju, ulaganjima i slicno se moze dobiti prilicno lako i normalna je stvar u poslovanju. Kad pozelis da saradjujes sa nekim, prva stvar koju uradi neko pismen je da se informise sa kim ima posla.

Mene licno ne zanima ni 0.5% kako posluje i cime se bavi aC, ali me iritiraju neki stavovi i deljenje nakaradnih saveta (pricam o prezentaciji u ZG) jer oni koji pocinju mogu da pomisle svasta.

Poslednja izmena od McKracken : 06. 11. 2008. u 12:58.
McKracken je offline  
Staro 06. 11. 2008.   #62
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Ovde opet ima rasprava na 5 tema, ali najgore je sto je diskutabilno sta treba da se izrodi kao zakljucak...odgovor na pitanje da li je Ilija los ili dobar covek, moralan ili ne, da li ima pravo da deli savete ili ne?

Kapiram Bluesmanovu frustriranost, ali na kapiram poentu, osim sto je resio da se isprazni i da da narodu na znanje kakav je Ilija covek. Ako, pak gledamo cinjenicno pricu...hmmm...kao i uvek verovatno ima istine na obe strane..

Ilija kaze da je ulozio 20k, tj on 10k i partner 10k...on nije imao svojih 10k recimo, pa je odlucio da prihvati posao za recimo 2k mesecno i da narednih 9 meseci 1.1k ulaze u proizvod, a od ostatka lepo zivi. Svestan je da ce da dobije otkaz i nada se da ce poslodavac da mu da otkaz sto kasnije. Ima srece, pa mu poslodavac daje otkaz tek posle 9 meseci. Ipak, cinjenicno gledano tih 10k je njegovih i on ih je ulozio u nesto u sta je verovao. Mogao je i da popije te pare, da potrosi na kurve, drogu, na sta hoce...njegove se. Da li je moralno od starta zavlaciti poslodavca...generalno nije, time seces granu na kojoj sedis i zatvaras vrata kod tog poslodavca i kod svih njegovih partnera, poznanika, sta god...da bi se odlucio na tako nesto, pa recimo da ti trebaju muda da doneses takvu odluku. E sad, ta prica da su radili posle radnog vremena ne pije vodu, ali je ja kapiram kao odbranu od bilo kakve tuzbe poslodavca...da Ilija kaze, u radno vreme radio sam na mom projektu poslodavac moze da ga tuzi jer mu je to radno vreme placeno da radi za poslodavca...ako pak kaze da je radio van radnog vremena, a da je onda u radno vreme bio umoran i nije mu islo, prakticno se zastitio. Ko moze da odredi koliko je brzo on mogao da zavrsi neki posao. Nije mu islo. Za to se dobija otkaz. Ko je poslodavcu kriv sto mu je otkaz dao posle 9 meseci, umesto posle mesec dana.

Ne mislim da je to bas beskrupulozno...nije moralno, ali to je to...nece u raj, ali nece bas ni u 9ti krug pakla..

A sto se tice price da ta firma nece zaposliti vise programera iz Srbije...to prvo nije Ilijin problem...drugo, nemam pojma koliko sad Ilijina firma pravi para na mesecnom nivou, ali i ona zaposljava neke ljude i izvozi neki proizvod...i kad saberes i oduzmes...20 programera u Srbiji puta 2k dolara u proseku (pitanje je da li je toliki prosek, ali ajde) je 40k mesecno...tih 20 programera su mozda i najbolji u zemlji u tome sto rade...sa svojim proizvodom svako od njih bi verujem mogao da pravi vise od toga i vise bih voleo da vidim 10-ak njihovih proizvoda sa istim uspehom koji je postigao Ilijin pa da tu radi i jos par programera i jos par nekih obicnih ljudi, nego da vidim da i za 5 godina oni sljakaju za te iste Amere i za par destina procenata vece pare
djoca je offline  
Staro 06. 11. 2008.   #63
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

degojs, ja sam se nadao da ces ti sigurno razumeti o cemu pricam. Mene bas briga koga je ko pokrao, odakle pare, da li bi nekoga preporucio, koga je on zajebao, i nisam ja "ogorcen" zbog toga, cak sam i rekao "to je licna stvar, ja u to ne ulazim". Cela ova priča nije o tome.

Ja sam samo rekao da ne mogu vise da slusam te pridike i bajke o tome kako je dosao do toga, direktan povod su njegove arogantne izjave "fale muda". A prica koju sam ispricao je samo objasnjenje odakle "muda" onome koji proziva druge za nedostatak istih. Licemerno je da takva osoba morališe i proziva druge ljude.

I moja prica pocinje sa "Znaš kako Ilija... upravo taj tvoj stav je ono što meni smeta", znači meni smeta njegov attitude a ne ac, godza, a51, papermoon ili bilo ko drugi. Ako ti to kapiraš kao linč... wth... ja sam to napisao kao "shut the f up, please". Radi šta god da radiš ali prekini sa bajkama i prozivanjem.

Znaš, napiše čovek:
Citat:
baš najsumnjičavija ekipa je ekipa koja bi mogla da finasira sličan projekat. Možda ne ovog trenutka, možda ne odjednom, ali uz par meseci štednje, cimanje veza i prijatelja za pozajmicu, neki zajam... Ako baš žele da ulože u posao i misle da bi bio profitabilan, našli bi način sigurno.
Ja nisam "sumnjičav" jer ja znam tačno šta se desilo, zato me i iritiraju i te priče o "par meseci štednje", "pozajmice", "neki zajam"... jer su obično foliranje i laganje. Nisi ti ništa štedeo već si izmuzao koga god si mogao, odakle ti pravo onda da pričaš takve stvari? A "način koji si ti našao" je "jedan od načina" ali na tvoju žalost to nije bilo tako kako ti sada želiš da predstaviš, neki kao "romantični startup". Više je bilo "ogrebi se gde god možeš".

Kao što rekoh, shvatite kako hoćete, ja sam rekao šta sam imao.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 06. 11. 2008.   #64
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao djoca Pogledajte poruku
Kapiram Bluesmanovu frustriranost, ali na kapiram poentu, osim sto je resio da se isprazni i da da narodu na znanje kakav je Ilija covek.
Ne, nisam frustriran već samo ne želim više da slušam te "romansirane biografije", nisam hteo ni da se ispraznim ni da obznanim kakav je on čovek, boli me štikla za njega, kakav je on čovek - to je njegova stvar i stvar njegovih prijatelja. Samo sam hteo da kažem, kada me već vučete za jezik, - "prekini više da sereš i deliš lekcije kada to što pričaš nije istina". Da li je sada iole jasnije? Tako isto misli još ljudi odavde, samo sam ja izgleda jedni koji nema potrebu da mu se uvlači, i nema nikakav problem da mu to otvoreno kaže. Ostali govore isto što i ja, ali samo private.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 06. 11. 2008. u 14:24.
bluesman je offline  
Staro 06. 11. 2008.   #65
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Off Topic: a da ipak odradimo lock...
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline  
"Hvala" Eniac za poruku:
Staro 06. 11. 2008.   #66
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Ne bih da razvodnjavam temu, samo jedan savet: Procitaj zakon i malo prosurfuj po APR-u. Nesto mi govori da ces da se iznenadis

Poslovanje jedne firme je prilicno transparentna stvar i podaci o njenom poslovanju, ulaganjima i slicno se moze dobiti prilicno lako i normalna je stvar u poslovanju. Kad pozelis da saradjujes sa nekim, prva stvar koju uradi neko pismen je da se informise sa kim ima posla.

Mene licno ne zanima ni 0.5% kako posluje i cime se bavi aC, ali me iritiraju neki stavovi i deljenje nakaradnih saveta (pricam o prezentaciji u ZG) jer oni koji pocinju mogu da pomisle svasta.

Pozdrav, MacKracken...

kao (ex) novinar EMG magazina Preduzece (www.emportal.co.rs), dnevnih novina Biznis (www.biznisnovine.com ) i magazina Biznis & Finansije (www.bif.co.yu) imala sam prilike da licno razgovaram sa brojnim (naravno, ne i svim) fondovima prisutnim u Srbiji. I stvari zaista stoje kao sto sam navela. Ukoliko je fond ZATVOREN, i PRIVATAN (kao private equty fond KD grupe npr) ili ako je rec o biznis andjelu, informacije na APR bice nedostupne.

Sasvim je drugo stanje sa otvorenim fondovima, ali to je prica koja ce nam svima biti jasna onog momenta kad se Srbija prevede u sistem korporativnog upravljanja. Ja ne mogu vise da pisem o tome, mogu samo da probam da izvadim kliping ako te zanima Ili da se sretemo da ti iskopiram IFC-ijev prirucnik.


Kada je rec o privatnim sredstvima ulaganja, kao biznis andjeli u Srbiji (jos nemamo asocijaciju kao sto imaju Hrvati) pojavljuju se razliciti ljudi, od rodjaka i prijatelja do risk venture capitalists iz Svajcarske ili brokera pri stranim bankama koji bi svoj privatni kapital da pod vecim rizikom uloze. U svimtim slucajevima pitanje je njihove dobre volje da li ce izaci u javnost sa sumama ulozenim u poduhvate.

U svakom slucaju svi proveravamo sa kim radimo, i tu nema spora. Ali da je Ilija kojim slucajem uradio nesto sto je za krivicno gonjenje - nije, tako da ne vidim potrebu da se obicna radoznalost pretvara u ovo u sta se pretvorila.

btw.
APR je najveca glupost na svetu, i informacije koje su tamo dostupne su nezamislive u USA npr - ako bolje pogledas moci ces da pronadjes sta je koja firma uzela na lizing, sa kojim rokom otplate i sl, i povrh toga - broj registrarskih tablica i vozacke dozvole nosioca! Naravno, ko je dovoljno vispren zna sta s tim informacijama moze da se uradi te ja necu objasnjavati i davati hintove. To je propust i APR nije primer ni za sta sem za glupost i neobrazovanost drzave Srbije. Isto kao i sa databazama korisnika Telekoma koje mnogo lako iscure (hvala blogu, prepisali su to od Deutche Telecoma, nismo jedini ) , vasim JMBG objavljenim po sajtovima SO....

Pitajte Shabica sto je tako nervozan ))
__________________
nja

Poslednja izmena od Papermoon : 06. 11. 2008. u 15:20.
Papermoon je offline  
Staro 06. 11. 2008.   #67
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
degojs, ja sam se nadao da ces ti sigurno razumeti o cemu pricam. Mene bas briga koga je ko pokrao, odakle pare, da li bi nekoga preporucio, koga je on zajebao, i nisam ja "ogorcen" zbog toga, cak sam i rekao "to je licna stvar, ja u to ne ulazim". Cela ova priča nije o tome.


Kao što rekoh, shvatite kako hoćete, ja sam rekao šta sam imao.
Ako zaista tako mislis, onda je Eniac u pravu i moze katanac. Jer se inace sve ovo pretvara u "svako je kriv dok se ne dokaze suprotno" varijantu.
__________________
nja
Papermoon je offline  
Staro 06. 11. 2008.   #68
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Nebitno ko je "upravu", a ko nije. Ajde da ovo zatvaramo dok ne bude kasno, jer destruktivni potencijal ove teme na skali od 1 do 10 je 20.
cvele je offline  
Staro 06. 11. 2008.   #69
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
kao (ex) novinar EMG magazina Preduzece (www.emportal.co.rs), dnevnih novina Biznis (www.biznisnovine.com ) i magazina Biznis & Finansije (www.bif.co.yu) imala sam prilike da licno razgovaram sa brojnim (naravno, ne i svim) fondovima prisutnim u Srbij
Mogu da kazem samo da je jedno pricati sa fondovima a drugo je imati blizak poslovni kontakt sa njima, ovde i u US i na jos par mesta ukljucujuci i bratsku Kolumbiju.

Citat:
i informacije koje su tamo dostupne su nezamislive u USA npr
I onda je mrmot zavio cokoladu ...

No to je van domena ove diskusije, a i ne zelim vise da dajem informacije for free.
McKracken je offline  
Staro 06. 11. 2008.   #70
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Off Topic: Ne bih ja lock-ovao dok se Ilija ne oglasi jer ipak je on prozvan i ima pravo na repliku. Lock bi mu to onemogucio.
__________________

jasmanac je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ActiveCollab i Chrome Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 1 18. 11. 2009. 18:32
Kako otkriti kako je neko provalio u sajt Aleksandar.Ilic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 41 21. 03. 2008. 23:45
activeCollab 1.0 Preview Ilija Studen Web aplikacije, web servisi i software 64 09. 10. 2007. 00:13
activeCollab alpha1 Ilija Studen Web aplikacije, web servisi i software 58 16. 08. 2006. 06:10


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.