DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 09. 2012.   #11
AlexG
novi član
 
Avatar AlexG
 
Datum učlanjenja: 27.08.2011
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
AlexG is on a distinguished road
Default Konkretnije

Izvinjavam se, potrudiću se da sada budem malo jasniji.

Konkretno potrebna mi je kursna lista Narodne Banke Srbije na dan koja će prikazivati sve valute ili samo najpopularnije, čitao sam na dosta strana i vodeo da kao prvo treba registracija na NBS kako bi se dobio licencni kod, to sam nekako uspeo da uradim, poslao podatke NBS-u, oni to odobrili i dosao sam do licence, potom sam uradio sve sto je napisao Peđa Supurović na svom Blogu: LINK. Dakle taj prvi deo je uspeno odrađen, kreirao sam kurs.php koji sada kada se direktno udje na njega prikazuje podatke tipa:

Citat:
182 21.09.2012 21.09.2012 31.12.4172 3 2 978 978 EUR Евро Evro Euro ЕМУ EMU EMU 1 0.0000 115.2809 0.0000 0.000000 182 21.09.2012 21.09.2012 31.12.4172 3 3 36 036 AUD Аустралијски долар Australijski dolar Australian Dollar Аустралија Australija Australia 1 0.0000 92.9310 0.0000 0.000000 182 21.09.2012 21.09.2012 31.12.4172 3 3 124 124 CAD Канадски долар Kanadski dolar Canadian Dollar Канада Kanada Canada 1 0.0000 91.0807 0.0000 0.000000 182 21.09.2012 21.09.2012......... itd.
Ali kada uđem u Page Source te stranice vidim da su podaci lepo sloeni kao XML i izgledaju ovako:

Kd:
<ExchangeRateDataSet>
  <ExchangeRate>
    <ExchangeRateListNumber>182</ExchangeRateListNumber>
    <Date>21.09.2012</Date>
    <CreateDate>21.09.2012</CreateDate>
    <DateTo>31.12.4172</DateTo>
    <ExchangeRateListTypeID>3</ExchangeRateListTypeID>
    <CurrencyGroupID>2</CurrencyGroupID>
    <CurrencyCode>978</CurrencyCode>
    <CurrencyCodeNumChar>978</CurrencyCodeNumChar>
    <CurrencyCodeAlfaChar>EUR</CurrencyCodeAlfaChar>
    <CurrencyNameSerCyrl>Евро</CurrencyNameSerCyrl>
    <CurrencyNameSerLat>Evro</CurrencyNameSerLat>
    <CurrencyNameEng>Euro</CurrencyNameEng>
    <CountryNameSerCyrl>ЕМУ</CountryNameSerCyrl>
    <CountryNameSerLat>EMU</CountryNameSerLat>
    <CountryNameEng>EMU</CountryNameEng>
    <Unit>1</Unit>
    <BuyingRate>0.0000</BuyingRate>
    <MiddleRate>115.2809</MiddleRate>
    <SellingRate>0.0000</SellingRate>
    <FixingRate>0.000000</FixingRate>
  </ExchangeRate>
  <ExchangeRate>
    <ExchangeRateListNumber>182</ExchangeRateListNumber>
    <Date>21.09.2012</Date>
    <CreateDate>21.09.2012</CreateDate>
    <DateTo>31.12.4172</DateTo>
    <ExchangeRateListTypeID>3</ExchangeRateListTypeID>
    <CurrencyGroupID>3</CurrencyGroupID>
    <CurrencyCode>36</CurrencyCode>
    <CurrencyCodeNumChar>036</CurrencyCodeNumChar>
    <CurrencyCodeAlfaChar>AUD</CurrencyCodeAlfaChar>
    <CurrencyNameSerCyrl>Аустралијски долар</CurrencyNameSerCyrl>
    <CurrencyNameSerLat>Australijski dolar</CurrencyNameSerLat>
    <CurrencyNameEng>Australian Dollar</CurrencyNameEng>
    <CountryNameSerCyrl>Аустралија</CountryNameSerCyrl>
    <CountryNameSerLat>Australija</CountryNameSerLat>
    <CountryNameEng>Australia</CountryNameEng>
    <Unit>1</Unit>
    <BuyingRate>0.0000</BuyingRate>
    <MiddleRate>92.9310</MiddleRate>
    <SellingRate>0.0000</SellingRate>
    <FixingRate>0.000000</FixingRate>
  </ExchangeRate>
...
...
</ExchangeRateDataSet>
Ono to je meni potrebno je da na neki način izvadim iz toga "<Date>", "<MiddleRate>" i "<CurrencyNameSerLat>".

I to stavim u neku tabelu npr:
Kd:
     <div>
    <p><b>-->> XML row <Date> <<--</b></p>
    <table>
    <tbody><tr>
    <td>-->> XML row <CurrencyNameSerLat> <<--</td><td>-->> XML row <MiddleRate> <<--</td></tr>
    <td>-->> XML row <CurrencyNameSerLat> <<--</td><td>-->> XML row <MiddleRate> <<--</td></tr>
    <td>-->> XML row <CurrencyNameSerLat> <<--</td><td>-->> XML row <MiddleRate> <<--</td></tr>
    <td>-->> XML row <CurrencyNameSerLat> <<--</td><td>-->> XML row <MiddleRate> <<--</td></tr>
    <td>-->> XML row <CurrencyNameSerLat> <<--</td><td>-->> XML row <MiddleRate> <<--</td></tr>
    <td>-->> XML row <CurrencyNameSerLat> <<--</td><td>-->> XML row <MiddleRate> <<--</td></tr>
    </tbody></table>
    </div>
Znam da ove ima mnogo posla ali predpostavljam da je to neko već uradio s obzirom da veliki broj sajtova ima svoju kursnu listu pa me zanima da li bi neko bio dobre volje da to podeli.
Meni konkretno ovo treba za fakultet, dobio sam kao zadatak na jednom predmetu, ako ne uspem crno mi se pie

Unapred hvala.
AlexG je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 09. 2012.   #12
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Poaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Poaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Poaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

http://php.net/manual/en/simplexml.examples-basic.php
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Nemanja Avramović za poruku:
Staro 23. 09. 2012.   #13
AlexG
novi član
 
Avatar AlexG
 
Datum učlanjenja: 27.08.2011
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
AlexG is on a distinguished road
Default

Hvala Nemanja, pokuao sam da uradim to sa Basic SimpleXML-om na ovaj način iz njihovog primera:
Kd:
include 'kurs.php';

$ExchangeRateDataSet = new SimpleXMLElement($xmlstr);

foreach ($ExchangeRateDataSet->ExchangeRate as $ExchangeRate) {
   echo $ExchangeRate->CurrencyNameSerLat, $ExchangeRate->MiddleRate, PHP_EOL;
}
To je nova stranica lista.php, ali kada se uđe u nju direktno izgleda identično kao i kurs.php

Citat:
182 21.09.2012 21.09.2012 31.12.4172 3 2 978 978 EUR Евро Evro Euro ЕМУ EMU EMU 1 0.0000 115.2809 0.0000 0.000000 182 21.09.2012 21.09.2012 31.12.4172 3 3 36 036 AUD Аустралијски долар Australijski dolar Australian Dollar Аустралија Australija Australia 1 0.0000 92.9310 0.0000 0.000000 182 21.09.2012 21.09.2012 31.12.4172 3 3 124 124 CAD Канадски долар Kanadski dolar Canadian Dollar Канада Kanada Canada 1 0.0000 91.0807 0.0000 0.000000 182 21.09.2012 21.09.2012......... itd.
Predpstavljam da se to deava jer u kurs.php nemam ubačen:
Kd:
//Na pocetku
$xmlstr = <<<XML
<?xml version='1.0' standalone='yes'?>
...
//Na kraju
XML;
Tako da sve to sam ubacio od drugog reda pa na dalje u lista.php nema nikakvog značaja.
Ako je u tome problem onda bih predpostavljam trebao neto da ubacim u ovaj deo kurs.php-a:

Kd:
$p_parameters = array('date'=>$m_date, 'exchangeRateListTypeID' => $m_list_type);
A moda i ne, ne razumem se, jo uvek učim, nemojte zameriti.
AlexG je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 09. 2012.   #14
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Poaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Poaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Poaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Nemoj da inkluduješ kurs.php već string (XML) koji dobiješ od NBS servisa prosledi SimpleXMLElement() funkciji
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Nemanja Avramović za poruku:
Staro 23. 09. 2012.   #15
AlexG
novi član
 
Avatar AlexG
 
Datum učlanjenja: 27.08.2011
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
AlexG is on a distinguished road
Smile

Hvala puno jo jednom, konačno je sve na svom mestu.
AlexG je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2012.   #16
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Ni
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

http://pedja.supurovic.net/php-nusoa...rsnu-listu-nbs
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zatita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2012.   #17
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

To je SOAP servis, tako da ti i ne treba da parsiraš taj XML već lepo pogledaj na koji način funkcioniše SOAP tehnologija generalno. I na samom blogu Supurovića se sve odnosi na SOAP, pa ne znam kako ti završi sa parsiranjem XML-a? To je posao koji obavlja Soap Client za tebe, zato se i koristi.

Pored Nusoap koji se pominje u tekstu, sada je SOAP već standardni deo PHP-a, pa možeš da koristiš i PHP SoapClient http://php.net/manual/en/book.soap.php
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2012.   #18
AlexG
novi član
 
Avatar AlexG
 
Datum učlanjenja: 27.08.2011
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
AlexG is on a distinguished road
Post

Mileusna,
Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
To je SOAP servis, tako da ti i ne treba da parsiraš taj XML već lepo pogledaj na koji način funkcioniše SOAP tehnologija generalno. I na samom blogu Supurovića se sve odnosi na SOAP, pa ne znam kako ti završi sa parsiranjem XML-a? To je posao koji obavlja Soap Client za tebe, zato se i koristi.

Pored Nusoap koji se pominje u tekstu, sada je SOAP već standardni deo PHP-a, pa možeš da koristiš i PHP SoapClient http://php.net/manual/en/book.soap.php
Istina, SOAP radi ceo posao ali u slučaju da želim da kupim podatke o svim valutama odjednom sa NBS funkciom GetCurrentExchangeRate SOAP mi generiše xml file koji ima sve podatke o svim valutama te ako želim da iz celog XML-a izvadim samo neke redove koristim SIMPLEXML kao što mi je rekao Nemanja i umesto svih podataka dobijem samo one koje sam zatražio, možda postoji i drugi način ali ovaj mi je rešio problem.

Peco,
Moje pitanje se odnosilo na nešto drugo ali u svakom slučaju hvala.

Poslednja izmena od AlexG : 24. 09. 2012. u 09:22.
AlexG je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 09. 2012.   #19
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Ni
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Znam znam... ali mi se cini da si pitao da li NBS ima neki XML...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zatita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Moete ne započinjati nove teme
Moete ne slati odgovore
Moete ne slati priloge
Moete ne izmeniti svoje poruke
vB kd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Miljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadraji nastali na Sajtu su vlasnitvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadraje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za tetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt moe sadravati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadraje. Ne kontroliemo niti podravamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadraje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadraja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu tetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com dri i čuva druga prava vlasnitva na web sajtu. Web sajt sadre materijale zatićene copyright-om, zatitne znakove i druge informacije o pravu vlasnitva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zatićene pravima vlasnitva njihovih nosilaca i ona ostaju zatićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasnitvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvravate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zatićenu pravima vlasnitva. Slanjem informacija ili sadraja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvravaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadraje i da iz takvih sadaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadraje. Svi zatitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasnitvo kojim raspolau njihovi vlasnici.