DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 12. 2012.   #41
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Mozda je ovo za drugu temu, ali meni je adsense bolji od bilo kog domaceg cpc programa (etarget, httpool contextual i sl) po pitanju konverzije i zarada (duplo ako ne i vise).
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 12. 2012.   #42
serge
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 25.07.2008
Poruke: 39
Hvala: 5
11 "Hvala" u 8 poruka
serge is on a distinguished road
Default

Nije nikakav problem poterati Wordpress da radi sa 100.000 poseta dnevno na sasvim prosecnom serveru. Sa dobro podesenim wordpress-om na single serveru koji kosta oko 300USD mesecno mozes da poteras oko 300.000 poseta dnevno. Ovo je iz licnog iskustva. Wordpress mi je hakovan jednom za 5 godina na jednom sajtu. Mislim da sam imao neki los plugin. To se desilo pre dve godine otprilike. Toliko o Wordpressu, posetama, idiotima i isplativostima.

Ono sto predstavlja problem je dovodjenje wordpress u to stanje da izdrzi veliki broj poseta. Za to ce ti trebati znanje (licno ili od nekoga kupljeno). Doduse, ako ti dodjes do toga da moras da optimizujes Wordpress da ti radi sa stotinama hiljada posetioca dnevno, onda je to slatka muka, jer ces onda zaradjivati dovoljno para da platis nekoga da to i uradi.

Wordpress je jeftin u startu. Uz veoma malo ulaganje mozes da pocnes nesto svoje. Problem je sto ces i sa Wordpress-om morati da ucis gomilu stvari o tome sta znaci imati i razradjivate website, a i pre ili kasnije moraces da platis pare nekome da radi development naprednijih stvari (ili da Wordpress izdrzi 100.000 posetioca). Jedino sto Wordpress pruza jeste za 100$ gomila pocetnih funkcionalnosti (od kojih ti neces znati 80% ni da postoje).

Moja poenta je sledece. Ulozices malo za Wordpress u pocetku i onda ulagati sve vise ako ti projekat pocne rasti. Ako platis developera na pocetku da ti isprogramira kod po tvojim specifikacijama, platices vise na pocetku ali ces kasnije morati manje da platis za optimizacije i razna cuda (ako programer ista valja).

Sve ti to dodje na isto i zavisi od toga koliko na pocetku mislis da ulazes. Posto vidim da si planirao da das 1200$ i da si jos trazio ljude da se utale sa tobom u startu, mislim da ne planiras da dajes puno para na pocetku tako da fino startuj sa najjeftinijom varijantom (wordpress-om) pa ako ti se svidja drzanje vlastitog websajta i umes da zaradis koji dinar od toga onda razmisljaj o rekodiranju, refactoringu, dependency injection-u i kom god andraku hoces.

P.S. Taj script sto si pominjao je potpuni promasaj zato sto ljudi koji je prodaju ne pominju nikakvo pravno lice koje stoji iza te prodaje. Nema adrese ni broja telefona. Nema ni jedan site naveden da koristi njihovu skriptu. To sto oni pominju da njihova skripta moze da izdrzi x ili y upita i poziva su samo reci na njihovom sajtu. Sve u svemu - zaobici u velikom luku.
serge je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" serge za poruku:
Staro 05. 12. 2012.   #43
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Upravo tako sam i krenuo raditi - sa WP-om.
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 12. 2012.   #44
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Re: Wordpress i posete:

10 Million hits a day with WordPress using a $15 server
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje srdjan za poruku:
Staro 05. 12. 2012.   #45
serge
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 25.07.2008
Poruke: 39
Hvala: 5
11 "Hvala" u 8 poruka
serge is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Da se odmah razumemo - test nije validan zato sto wordpress ima samo jedan post i jedan tag/kategoriju. Da bi bilo validno mora da se napuni wordpress postovima, tagovima i kategorijama. Wordpress kada udari 10.000 postova pocne da pravi probleme.

Ipak, ovo sto je opisano u clanku je tacan raspored koraka potrebnih da se natera Wordpress na saradnju. Neko ce da koristi nginx - neko litespeed. Neko ce da koristi varnish, a neko memcache. Ono sto je vazno da je Wordpress sposoban da tera sajtove sa velikim brojem poseta.

Jos jedna napomena. Koraci opisani u clanku su odgovarajuci za bilo koju PHP aplikaciju - ne samo Wordpress. Ucenja radi - pravio bi sajt bez svih ovih pomagala, pa onda kada vise ne umem nista u kodu da uradim da nateram da stvari rade bolje prelazim na koriscenje varnisa, apc-a i ostalih zabava.

Odlican clanak BTW.
serge je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 12. 2012.   #46
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Ne znam kako ce se Wp ponasati jer je ovo sto nameravamo da napravimo svojevrsna drustvena mreza i bice dosta aktivnosti od strane korisnika a ne jednostavne staticke strane sa slikama i tekstom. To je ono sto mene brine
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2012.   #47
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao serge Pogledajte poruku
P.S. Taj script sto si pominjao je potpuni promasaj zato sto ljudi koji je prodaju ne pominju nikakvo pravno lice koje stoji iza te prodaje. Nema adrese ni broja telefona. Nema ni jedan site naveden da koristi njihovu skriptu. To sto oni pominju da njihova skripta moze da izdrzi x ili y upita i poziva su samo reci na njihovom sajtu. Sve u svemu - zaobici u velikom luku.
To sto nemaju spisak sajtova koji ovo koriste sam i ja licno pitao ali pouzdano znam da jedan sajt kojeg je predstavio techcrunch koristi njihov kod - manteresting.com
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2012.   #48
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

moj savet ti je da pogledas malo buddyPress i da nadjes dobrog developera da ti to prekroji po meri... ne bi trebalo da te kosta mnogo vise od te skripte, a imaces coveka pri ruci koga mozes da pitas i juris za sve sto treba... ovako imas skriptu i ako nisi programe, a koliko razumem nisi, opet ces na kraju morati da placas nekom da ti to prilagodjava, ili ces da se mesecima dopisujes sa nekim Indusom sa supporta (ako skript uopste ima dedicated support?)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2012.   #49
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

CDN nikada nisam koristio, ali mislim on mogao da resi te probleme, Ne znam da li CDN moze da se nekako podesi da procesira php, medjutim cak i da ne moze, opet zavrsava dobar procenat posla koristeci kesiranje fajlove. Tacan procenat naravno zavisi od dizajna sajta, ali 90% je razumna pretpostavka.

Ja npr koristim W3TC bez CDN-a, sto skracuje load time nekoliko puta. Znam neke ljude ciji su sajtovi na serovanim serverima uspevali da izdrze ~ 50 000 pageview-a samo sa ovim pluginom - bez icega drugog.

Poslednja izmena od buksula : 06. 12. 2012. u 15:18.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2012.   #50
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

CDN je samo za serviranje staticnog sadrzaja, a pretpostavljam da si mislio na cloud hosting.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho

Poslednja izmena od MorenoArdohain : 06. 12. 2012. u 23:12. Razlog: typo
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:57.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.