DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 11. 2006.   #1
glaspodrinja.com
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 117
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
glaspodrinja.com is on a distinguished road
Default Tele.kom - MUUUUUU !

Kako sam pobedio idiota u sebi: internet drama u nekoliko recenica

Autor ukupno koristio:
reči: 599
karaktera: 3,327



Citat:
Zasnivanje pretplatničkog odnosa
Cena
Naknada za zasnivanje pretplatničkog odnosa za ADSL (dinamička IP adresa) 5.000,00
Naknada za zasnivanje pretplatničkog odnosa za ADSL (jedna statička IP adresa) 10.500,00

Dinamička IP adresa
Paket Cena
256/64 kb/s 1.208,00
512/128 kb/s 1.811,00
768/192 kb/s 2.415,00

U cenu je uključen ADSL modem, spliter i jedna e-mail adresa. Nema merenja protoka (tzv. "flat rate").
Statička IP adresa
Paket Cena
256/64 kb/s 2.700,00
512/128 kb/s 4.000,00
768/192 kb/s 5.500,00

'U cenu je uključen ADSL modem, spliter, samo jedna statička IP adresa, 5 e-mail adresa. Nema merenja protoka (tzv."flat rate").

* sve cene su bez PDV-a

Ukoliko podnesete zahtev do 01.12.2006, ne plaćate setup od 5.000 dinara (modem uključen u cenu), i stičete pravo na popust od 15% na prva tri meseca korišćenja usluge.

Telekom Srbija - datum, negde tokom 2006. godine
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????

Citat:
Samo ne znam preko koga se ovde zasniva pretplatnicki odnos! Ne bi SMELI da naplacuju tu uslugu jer:
1. Zvanicno nema monopola;
2. Ti si tu uslugu vec kupio kada su ti uveli telefon!

Oni ne ugradjuju nikakvo svetsko cudo vec najobicniji spliter ADSL i govornog signala na prikljucku za tvoj broj (u telekomu) i mali spliter (plasticni sto ima da se kupi na buvljaku) kod tebe! Kakvih 5.000? Ljudi, nedajte im novce! Pokrasce vas! Usluga omogucavanja ADSL je BESPLATNA!

Mislim ... pljacka na sve strane!

256/64 ... nema tu sta da varira. Ti ne mozes nikada ostvariti punih 256 u downstreamu ... pa da ebe orla u ledja! Realni downstream se krece oko 210kbps i to je najveci. Moze pasti na malo ispod 200, recimo 190kbps ali to zavisi od vaseg provajdera, ne od linije.

Sto se tice upstreama, on je 64 i realno, upstream, koliko ja znam, ne moze biti veci 1 Mbit/s (teorijski) zbog spektra kojim signali putuju. Maksimalni teorijsi downstream moze ici do 8Mbit/s. Zasto? Zato sto u telefonskoj parici imas 256 kanala od po 4312.5 Hz, od toga, se nulti kanal koristi za prenos govora, 5 kanala sluzi za razmak, tj. offset izmedju govornog i ADSL signala. 32 kanala ide za upstream i ostatak ide za downstream.

Samo cekam kada ce uvesti VDSL i koliko ce to cudo naplacivati (iako je to samo uopstenija varijanta ADSL servisa). Verovatno ce ga ispromovisati kao osmo svetsko cudo ...

(korisnik interneta 1 - Juče, 00:13)
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Citat:
Telekom hoce da odere ovce i zato naplacuje uslugu na koju ti imas pravo jer je BESPLATNA! Instalacija je BESPLATNA, zapamtite to i nemojte im davati novac jer cete ispati naivcine kada dodju malo ozbiljniji internet provajderi!

Objasnio sam zasto je ADSL usluga besplatna tj. zasto se placa samo koriscenje. Medjutim ... lopov je lopov pa da na kraj sveta nikne...

Telekom treba zatvoriti, ZATANDARITI, bagra lopovska! Ja imam ADSL i nikome nisam platio tzv. "otvaranje porta" u mojoj centrali jer ja imam pravo na to! Placam samo mesecnu pretplatu i nista vise. Inace, kod vecine provajdera se ne placaju ni druge stvari (instalacija u kuci itd). Necu navoditi preko kog provajdera se kacim na net, ali FLAT rezim 256/64 kosta 1390din na mesecnom nivou.

Crko Telekom! PU! Lopovcine!

(korisnik interneta 2 - Juče, 16:37)
__________________________________________________ _________



Teлесом Ваш поуздан интернет провајдер


Провајдер, меанинг оф тхе ворд :
Енглески-Српски језик
provider snabdevač
provider pribavljač
provider liferant
provider posrednik
provider nabavljač
provider dobavljač

Internet posrednik (provajder) eng.


ТЕЛЕСОМ ! компанија за превођење жедних преко воде !
Српски језик . право значење

__________________________________________________ ________

svaka sličnost sa kompanijom T. je namerna !
(prim.aut.)


__________
Šabac :: mali Pariz
glaspodrinja.com je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #2
glaspodrinja.com
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 117
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
glaspodrinja.com is on a distinguished road
Default TELE.COW presents :

and now something completely the same







Sponsored by :

TELE.COW

Your company !
glaspodrinja.com je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #3
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Šta da ti rečem ... pogledaj životne činjenice, pa se javi ;-)
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #4
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Ja bih voleo da kod mene u LEskovcu dodje neki "ozbiljan" provajder. Do tad bicu na Telekomovom prevarantskom servisu (jebi ga, dali su casnu pionirsku da mi nece naplatiti 5K dinara...). Mislim, stvarno mi nije jasno sta naplacuju 5K dinara kad je teta iz Tелесома rekla "dobijate sami kutijicu i modem i to prikljucite kuci". Mislim, fala. Kad smo vec kod toga, nervira me i SBB koji naplacuje 1K5 dinara za uvodjenje Interneta?!
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #5
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ja nisam mogao da cekam da u leskovcu dodje neki provider pa sam puko 10k dinara za wireless...
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #6
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ma ljudi, sbb rulez!
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa mislim da j ovo glupost... ti kad si kupi o telefonsku liniju kupio si to i nista drugo... ako hoces Caller ID placas posebno, isto tako ako hoces da ti aktiviraju ADSL moras to da platis kao dodatnu uslugu (tj. nigde u ugovoru koji si sklopi sa telekomom ne pise da ne moras, a da li ce oni naplatiti i koliko, to je njihova stvar)

E sad, da li Telekom ima pravo da prodaje ovakvu uslugu direktno, jer time ostvaruje monopol, to je vec drugo pitanje, mislim da ne bi smeo, sta vise mislim da bi njih trebalo rascepiti na nekoliko manjih firmi, da prodaja usluga korisnicima i komutacija+prenos budu odvojeni.. kao sto se planira sa EPS-om.. ali tesko da ce se to desiti posto niko nije lud da se lishi koke koja nosi zlatna jaja..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 11. 2006.   #8
Vokic
In da house
Qualified
 
Avatar Vokic
 
Datum učlanjenja: 19.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 131
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
Vokic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vokic
Default

Takodje i ja cu biti prisiljen na Telekom... U svakom slucaju bolje je od 56k pa makar morao i da platim tih 5k... Nego jel postoji neka druga prijava od one na sajtu gde samo upises svoj broj, ime i prezime i da hoces adsl?
__________________
Zasto bih se izlagao mamurluku? Bolje je da ostanem pijan...

oN tHe WeB
Vokic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2006.   #9
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Da ne otvaram novu temu, konkretno me zanima da li ima nekog na adsl-u kome veza puca neko vreme konstantno pa onda radi normalno...? :-(
EUnet optuzuje telekom, sto je i logicnije jer mi puca link a ne veza sa EUnet-om, a telekom optuzuje da je EUnet kriv. Zacarani krug. Konkretno objasnjenje im je da domaci ISPi zakupljuju manje portova od broja korisnika (sto mi je ultra nelogicno, jer bi onda neko stalno bio offline- osim ako se rasporedjuje pa se zato desi da kada dodje na mene red da budem offline nemogu da se konektujem po sat vremena nekad i vise), i to im je adut da predjem na njihov adsl jer su ultra mega giga super intergalakticki bolji od svih drugih.
Drugo objasnjenje im je, posto problem nije od racunara do uticnice u zidu (a njihove bandere naravno rade kako treba), da je problem u instalaciji u kuci.

Ne znam zasto sam ovo napisao morao sam da iskalim bes ovo traje vec godinu dana svakih par meseci jos od usb modema koji sam jedva izvojevao bitku da ga nateram da mi radi i na slacku (dodatno nerviranje) i sad kada sam uzeo ruter i switcher i 4 racunara u kuci su mi povezana na net opet se desava ista prica... U telekomu nece slucajno da se potrude da saznaju problem vec samo pokazu prstom na eunet, a EUnetu se usijao telefon koliko sam ih zvao za ovih godinu dana... i uvek satro - `Jedini ste koji ste nas zvali za takav problem`, jos ja ispadnem budala. Kao u logovima se vidi da ste vi gasili link. Sto bih ja gasio link? I onda sledi posto svaki put je druga osoba u teh podrsci prica iz pocetka, a jel ste pokusali da resetujete ruter? Jeste? Ajmo mi to ispocetka da pokusamo, aj pokusajte direktno u zid da utaknete bez da prolazi kroz switcher. I na kraju, `mora da je do kablova oni vam ne valjaju`, ama ljudi zamenio sam kablove imam 4 racunara na 3 prikljucka u kuci i ista prica gde god da prikacim ruter... A, onda mora da je do instalacije ili do telekoma, kontaktiracemo telekom pa ce otkloniti kvar u toku narednih dana. `Dobro hvala vam dovidjenja...`. Posle `par` dana dobijam poziv kao sve je u redu nema sta da se brinem kvar je bio na profilu u centrali i sada je sve u redu. Ja odusevljen dolazim kuci, pogledam ruter, nema linka! Mislim.. smesno je koliko je neozbiljno ;-))
Ako je neko imao slican problem... Slusam

Jedva cekam da dodje neki drugi tel provajder da pruzi konkurenciju telecowu i da batalim poslovanje sa neozbiljnim ljudima
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 11. 2006.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa ja sam na sezamu vec prilicno dugo, bez vecih problema. Juce su kao bili najavljeni radovi pa je pucala veza, ali to se generalno retko desava, jednom u par meseci, i ne traje dugo.

Tako da definitivno moze da bude do Euneta, ja sam imao dosta problema sa njihovim hostingom, pa sumnjam da su kao provajderi mnogo bolji..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tele(cow) povećao net-pakete! glaspodrinja.com Komunikacije 15 21. 01. 2009. 11:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.