DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 11. 2009.   #1
Dragana Djermanovic
novi član
 
Avatar Dragana Djermanovic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2009
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dragana Djermanovic is on a distinguished road
Default Prvi TwittupBG - followup

Elem, nakon današnjeg twittupa u Beogradu, koji je rezultat Pedyinog inspirativnog pisanja i pisanja na još nekim mestima neki cool svet je dao konkretne smernice na temu: PRojekat "Srbija".

Evo o čemu se radi:

Mi o svojoj zemlji imamo da kažemo dosta toga... dosta ok stvari, dosta važnih pozitivnih informacija... o našoj zemlji i mnogi koji su je posetili neretko govore pozitivno. Verujemo da su neke stvari vredne pažnje. Naše, a i naših prijatelja, komšija... S toga smo namerili da postavimo osmislimo i uredimo određenu web lokaciju i da je u kontinuitetu bogatimo sadržajima (foto/video/textualni) o Srbiji.
Šta, kad, kako, ko bile su teme večerašnje neformalnog okupljanja.

Zaključci #twittupbg:

* Tehnički detalji:
  1. Sve ideje i aktivnosti realizovaćemo na ovom Forumu (poželjno je širiti van foruma, ali poentirati i rezimirati ovde; čisto zbog praktičnosti i preglednosti)
  2. Neki dobar svet (ima par ponuda tako da nije problem) ponudio je domen
  3. Domen bi bio com (inicijalnji, tj. primarni)
  4. Isto neki fin svet (isto ima par ponuda) ponudio je CMS
  5. Takođe na raspolaganju su nam developeri, dizajneri... ko se nije (pri)javio kod Pedye mi ćemo ga javno pozvati
  6. Blog/sajt (ili oba? hm, to, vidiš nismo precizirali) će biti na srpskom, a sadržaji će biti rejtingovani i oni koji se izdvoje po kvalitetu biće prevođeni i publikovani na eng stranama
  7. Sadržaje mogu prikupljati i administraciji slati SVI, a na osnovu preporuka koje ćem
o definisati kao neki zvanični dokument, sadržaji e biti i publiokvani

PRojekat:
[list=1][*]Vrsta projekta - volonterski; [*]Ključne reči - entuzijazam i akcija[*]Ciljna grupa - (za sada ugrubo) 20-35 godina, region i šire, ali svakako i naš svet (jer i mnogi od nas o svojoj zemlji ne znaju mnoge fine stvari)

Bilo je i konkretnih ideja koje su brain stormane, tipa:

Staviti akcenat na podršku blogera koji pišu van SRB; uključiti online zajednicu u izbor domena (a onda se opredeliti za jedan, a kao nagradu organizovati posetu Srbiji od nekoliko dana u našoj režiji); prikupiti/prikupljati impresije o našoj zemlji od posetilaca i publiokvati; pa tu je i neki poznati svet koji je rečima i delom pokazao naklonost ka našoj coolturi i mentalitetu;

Međutim, početni korak bi bila izrada plana (da ne kažem strategije) čitave ove priče: jasno targetiranje, pregled (analiza) sličnih aktivnosti, opis ključnih aktivnosti i poruka, implementacija (uz delegiranje konkretnih aktivnosti), praćenje i razvijanje/unapređenje projekta... Ovaj projekat ima najmanje tehnički, sadržajni (kontekstualni) i komunikacijski aspek. Svaki je vrlo značajan i nismo svi za sve, ali kada definišemo target grupu, pa pregledamo urađeno (dobre primere), pa definišemo osnovne poruke možemo da pričamo o svakom pojedinačnom aspektu.

Tako da skroz je cool da sada svi brain stormamo šta nam padne na pamet na ovu temu, ali kako bismo krenuli ne bi bilo loše da se držimo nekog reda... pa da se temama, sadržajima i konkretnim akcijama (poza)bavimo kada osmislimo pod kojim domenom se (tačno) kome obraćamo i zašto (šta hoćemo da im kažemo). Onda da pucamo kako (sadržaj) to da im kažemo (govorimo), ko, kad i po kom redu (pravilima) na tom domenu govori faktički u ime naše zemlje koja za sada ima ušljivi web visibility

Evo nekih linkova koji nisu loš početak (za deo "analiza"):


"Da li Srbija ima klempave uši?" by Peđa Milićević
"Zemlja kao brend - Srbija kao brend" - moji neki postovi
Belgraded
Jelena Jovanović sublimirala neka fina pisanija

Future Brand - Country Brand Index 2009 - indikativno, sveže & zanimljivo

Ne znam sad šta sve još, ima toga... pa ću dodavati i domaće i strane interesantne izvore i dobre primere (umor stigao Gagu )
Pucajte vi sa linkovima.

Sve što smo pričali je i usnimljeno (opalac), tako da se ne vatamo za reč nego za dela. Svako koliko može, ali sa srcem i ne može da bude slabo!
Divota
p.s. moje PRvo forum iskustvo(uvek mi bili cool ovi smajlići po forumima, sad ću da preteram vidim )
p.p.s ovo pod p.s. je off topic a to nije fer, izvinte me
p.p.p.s hash na Twitteru?
Dragana Djermanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #2
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Hvala Dragana i dobrodošla. Samo samo hteo pre prvih predloga da navedem šta imamo do sada:

1. Torbica nam je dao besplatan hosting kod njega, bar u prvo vreme dok sajt ne pređe neku kritičnu masa kada bi bio pretežak. Iako to nije tražio mislim da je red da stavimo neki linkić u footeru.

2. Boccio nam je dao besplatan CMS software vivvo sa svim mogućim pluginovima. Ako neko hoće da vidi kako izgleda na delu neka pogleda recimo e-novine. Iako to nije tražio mislim da je red da stavimo neki linkić u footeru.

3. Ja sam registrovao 2 domena ali ako ne odgovaraju, ostaviću ih za sebe, na kraju bolje i da nema ništa tu nego da ga uzme neko za anti-reklamu (viđali smo to dosta puta)

Generalno od tehničkih stvari imamo sve što je potrebno za početak, sada samo da se dogovorimo oko konkretno sadržaja i da napravimo neku delegaciju ko će čime da se bavi i konkretne obaveze.

p.p.p.s. Hash na twitteru? Što ne #prsrbija ?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #3
Dragana Djermanovic
novi član
 
Avatar Dragana Djermanovic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2009
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dragana Djermanovic is on a distinguished road
Default

#PRsrbija je username Društva Srbije za PR i bio hash na DSOJ Konferenciji pa mislim da nije ok

Poslednja izmena od Dragana Djermanovic : 27. 11. 2009. u 20:23.
Dragana Djermanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #4
Vukašin
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 13.03.2008
Poruke: 50
Hvala: 6
7 "Hvala" u 4 poruka
Vukašin is on a distinguished road
Default

Bilo bi kul napraviti neki repozitorij linkova - tekstova, videa o Srbiji koje bismo voleli da imamo u prvoj verziji sajta, mozda u okviru zasebne teme ovde.

Takodje, sta bismo sve zeleli da bude u toj prvoj verziji - bez cega sve ne bismo zeleli da pokrecemo lokaciju, najosnovnije stvari na kojima se dalje moze graditi.

Inace bih dodao rok za izradu te prve verzije koji je pomenuo Torbica i oko kog smo se nacelno slozili - da je napravimo u roku od 3 meseca, dok smo svi jos puni entuzijazma.
__________________
http://twitter.com/vukasin
Vukašin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #5
gkojadinovic
Goran K.
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
gkojadinovic is on a distinguished road
Default

„Elem, 20 godina čekamo da neki TOS odradi nešto valjano, kako koji političar dođe, zamrlja nešto, uzme pare i ode. Nema više čekanja. To što imamo - imamo, bolje nemamo, ali nismo baš ni Bagdad.” G. Pilipović


Pozdrav svima,

iznenadio me je i obradovao pozitivan odjek u zajednici na inicijativu Pedye i Bluesmana. Izdvajam dve ideje vodilje:
”A zar ne bi mogli neki od već postojećih i neki od budućih postova da se sakupe na jedan blog? Pa dok se zemlja ekonomski razvija (ili bar planira da to učini), da se na jednom mestu nađu neke lepe istine o nama?”
„Poučen ranijim “brainstorming” iskustvom u vezi najbanalnijih tema – uvek ostane na nekim planovima niko da nešto napravi.” (Bluesman)

Za članak, sliku ili nešto lepo o Kragujevcu, računajte i na mene - spreman sam da učestvujem i dam svoj doprinos, jer želim što pre da vidim nešto slično: blog platformu i pozitivno obojene članke. Za akcente, targetiranje i proučavanje aspekata ima vremena.

Na Facebooku već sedam meseci sasvim slučajno i ničim izazvano postoji grupa Beautiful Serbia sa skoro šest hiljada članova i zanimljivim jezičkom Blog na kome su dostupni afirmativni članci o Srbiji na engleskom jeziku.

Društvo lobista Srbije je neprofitna, nevladina i nestranačka organizacija osnovana u januaru 2009. godine. Članovi Društva su profesionalci koji žele da aktivno učestvuju u kreiranju strategija, ostvarivanju i zaštiti ciljeva i interesa Srbije u zemlji i inostranstvu

Sa poštovanjem,
Goran K.
gkojadinovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #6
Pedya
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Pedya
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Hvala: 0
3 "Hvala" u 1 poruci
Pedya is on a distinguished road
Default

Hashtag #dptsrbija?
Ne "zadire" u PR, ne govori mnogo ako se ne zna na šta se misli, a asocira na ovaj forum...
Pedya je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #7
Pedya
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Pedya
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Hvala: 0
3 "Hvala" u 1 poruci
Pedya is on a distinguished road
Default

Svima koji su komentarisali "Srbiju sa klempavim ušima" (osim ovde već prisutnima), kao i Karlu Haudbourgu, koji se sličnom aktivnošću već uveliko bavi na svom blogu, poslao sam mail sa obaveštenjem o nastavku diskusije na ovoj adresi...
__________________
http://www.pedya.rs
Pedya je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #8
fOrbiddEn
novi član
 
Datum učlanjenja: 30.06.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 5
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
fOrbiddEn is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za fOrbiddEn Pošaljite poruku preko Yahoo za fOrbiddEn Pošaljite poruku preko Skype™ za fOrbiddEn
Default

Javljam se da znate da sam tu i da pratim

P.S. @ognjanovic a.k.a fOrbiddEn
__________________
I prefer an interesting vice to a virtue that bores (Speaking of)
fOrbiddEn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #9
verkic
novi član
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
verkic is on a distinguished road
Default

Hvala Pedji na pozivu, i naravno Torbici za sve što je u samom startu dao.
Ponosim se što ću biti deo ovako jednog velikog, jakog, pravog TIMA.
Za sada toliko, nadam se da će i moje skromno znanje doprineti celokupnom radu. Krećemo! VREME JE!!!!!!
verkic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #10
Vukašin
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 13.03.2008
Poruke: 50
Hvala: 6
7 "Hvala" u 4 poruka
Vukašin is on a distinguished road
Default

hashtag - #projekatsr ili #projekatsrbija? ili vec ime projekta ukoliko skorije odlucimo...
__________________
http://twitter.com/vukasin
Vukašin je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
[REŠENO] moj prvi web site radakon Sva početnička pitanja 4 19. 05. 2011. 12:14
Prvi maj kickloop Opušteno 2 01. 05. 2010. 03:33
Prvi TLA na dnevnikeklektika.com Dragan Babić Marketing i SEO 25 10. 06. 2007. 20:01


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.