DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 05. 2006.   #41
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic
Hvala na cestitkama i, takodje, nek vam je srecna nova nezavisna drzava Srbija,
Uh, kako mi ovo posprdno zvuci. Nezavisna drzava Srbija. Srbija, hvala bogu, ima suverenitet ihaaj otkad.

Citat:
Uglavnom, nema sanse da se izmedju CG i Srbije pojavi nekakav kinesko-berlinski zid (osim ako se Toma Nikolic i Predrag Supurovic ne budu pitali :P), mislim da je ovo pravo rjesenje za sve -cisti racuni.
Ne znam sta Toma Nikolic misli ali ja se uopste ne zalazem za nikakve zidove vec da izmedju Srbije i Crne Gore treba da postoje uobicajeni medjudrzavni odnosi po svetskim standardima a ne da vi kao budete nezavisni i suvereni a da sve sotane po starom, da nas muzete kako stignete. Ne mozete vise ovde da studirate besplatno, ne mozete da odavde dobijate stipendije, ne mozete vise da se zaposljavate u Srbiji kao da ste domaci, ne mozete da poslujete sa srpskim firmama po lokalnim tarifama, nego sve preko carine. Za vas treba da bude isti rezim kao sto je za ostale strance.

Citat:
Nakon ovoga mozemo u svakakve balkansko-evropske zajednice a da se niko ne osjeca iskoriscen... Bez guslanja, kojevitezanja i nacional-romantizma, ovo je definitivno najpovoljnije rjesenje za sve.
Pa upravo ovim postupkom ste napravili da se cela Srbija oseti iskoriscena. Uzimali ste sve sto ste mogli pa kada ste se nafatirali onda, aj cao, sad to proglasavate kao cist racun. Cist racun je jednacina koja za rezultat im nulu, a vi ste kod Srbije dobrano zasli u minus.


[quote=bluesman]@Pedja: Šta je problematično u takvom ponašanju - to je tako "ljudski". I ti se družiš sa nekim dok ti odgovara, kada ti ne odgovara više - aj' ćao [quote]

Recimo udruzis se sa nekim manjinskim partnerom, recimo da ti je to rodjeni brat, kome slabo ide pa si ga prihvatio u firmu da mu pomognes, i za sve vreme takvog psola, ti ga dotiras jer nije bas u stanju sam da odradi posao a posle nekog vremena, njemu dune da nece vise da radi s tobom, pa tikaze aj cao, odnese pola inventara pa cak i auto koji si mu dao da vozi dok se ne snadje da kupi svoj... Ljudski zar ne?

Citat:
Da je neko nas ovde pitao verujem da bi rezultati bili slicni kao u CG.
Nesumnjivo. Samo sto bi to bila potpuno druga situacija. Kad te neko za*e*e, ti ga oteras u tri lepe.

Jedini razlog da Srbija ne zeli odcepljenje Crne Gore je toliki narod u Crnoj Gori koji se smatra Srbima i koji smatra da Srbija i Crna Gora jesu jedna drzava i koji zele u takvoj drzavi da zive.

Citat:
Originalno napisao Dinke
Ma jok, leg(ij)alista je to, sto ce reci, samo se rezultati koje "referendumska komisija" objavi priznaju. To sto ovi izdajnici iz Cesida/Cemija i ostali strani placenici objavljuju, to nas nista ne dotice.
Ni Tadic, ni medjunarodna zajednica ne zele da se izjasnjavaju dok ne cuju konacan rezultat, jer je rezultat toliko tesan da se radi o tempiranoj bombi. Sto bi se bilo ko sa tim igrao?

Citat:
Originalno napisao Djuki
Tako je, ovo je najbolje resenje. Od nekadasnjih 10% dosli smo do 55%, tu se vidi nezaustavljiv proces koji se mora prihvatiti. Nezavisnost je nesto sto zele gradjani crne gore.
Da, to je proces koji traje deceniju i spada u najpodlije i najprljavije igranje sa jednim narodom. Bilo je dovoljno samo odgledati malo Crnogorskog TV programa koji je cak i u decjem programu sejao mrznju prema svemu srpskom. Samo u retkim prilikama Srbija nije pominjana u negativnom kontekstu. Generacije su odrasle u takvoj sredini, sasvim je normalno da su morali da prihvate takav nacin razmsiljanja. nezavisnost Crne Gore je rezultat jedne velike manipulacije.

Citat:
Originalno napisao Djuki
U ostalom pokazaće vreme, ali od ove srbijanske vlade i ne očekujem bolje od puke sile i pritisaka na Crnogorce.
Bas naprotiv. I Kostunicina i Tadiceva struja naginju ka tome, da ne samo ne podizu odnose izmedju Srbije i Crne Gore na medjudrzavni nivo, nego ce jos dodatno da olaksaju Crnogorcima dajuci im jos vece privilegije.


Citat:
Originalno napisao crews_adder
"Sad nemamo more."
A kao imali smo ga? Deru nas ko najcrnjeg neprijatelja. Letovanje u Grckoj, Turskoj ili Bugarskoj te kosta dva do tri puta manje, a tamo imas carski tretman u odnosu na ono sto te doceka u Crnoj Gori.

Ekonomski gledano, Srbiji se vise isplatilo da koristi luku Solun, ali je luka Bar i zeleznica izgradjena da bi smo bratski delili...
Pedja je offline  
Staro 23. 05. 2006.   #42
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Pedja, zajednica sa Srbijom je Crnoj Gori, izmedju ostalog donijela i uvlacenje u rat, ekonomske sankcije, bombardovanje a evo od skoro i prekid pregovora s EU, zato sto Vlada Srbije nikako da uhapsi Ratka Mladica, koji pritom ne da se ne krije u Srbiji nego se slobodno seta Beogradom.
Srbija zadnjih 15 godina konstantno ima "rjesenje" za sve ex-yu republike, osim za sebe. Zato sam cestitao nezavisnost. Inace, "ihaaj otkad" :P prouci malo istoriju prije nego se sljedeci put pocnes hvaliti suverenitetom.

Kad malo razmislim, toliko me tvoja prica podsjeca na one likove koji su 1991-e govorili da ce "Slovenija propasti bez srpskog trzista, bre" da sam izgubio svaku volju da polemisem s tobom i pravo da ti kazem, zbog tebe mi je jos malo draze sto smo se odvojili. Over & out.
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline  
Staro 23. 05. 2006.   #43
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Što mi reče danas prijatelj, neka su otišli, uvijek su bili pizde. Mislim kad svaka šuša hoće da ima svoju državu, tako i treba. Čestitke CG na samostalnosti!

Još jedan novi jezik u komšiluku i to je to. Baj, baj... bratstvo i jedinstvo, vidmo se again svi utale u EU, naravno svako iz svog samostalnog tora. Još da ove naše političke pizde u Republici Srpskoj budu imale muda da traže referendum nakon što ode i Kosovo, pošto je faktički u poslednjih 16 godina jedino Srbima u RS uskraćeno pravo na referendum i vlastitu državu.

Citat:
Pedja, zajednica sa Srbijom je Crnoj Gori, izmedju ostalog donijela i uvlacenje u rat, ekonomske sankcije, bombardovanje a evo od skoro i prekid pregovora s EU, zato sto Vlada Srbije nikako da uhapsi Ratka Mladica, koji pritom ne da se ne krije u Srbiji nego se slobodno seta Beogradom.
Srbija zadnjih 15 godina konstantno ima "rjesenje" za sve ex-yu republike, osim za sebe. Zato sam cestitao nezavisnost. Inace, "ihaaj otkad" :P prouci malo istoriju prije nego se sljedeci put pocnes hvaliti suverenitetom.
Ovo je najgore propagadno ispiranje mozga, jao kuki, jadni vi koliko vam je Srbija nanijela zla u istoriji. Srecno u novoj drzavi gdje nema Srbije da vas sputava
mungos je offline  
Staro 23. 05. 2006.   #44
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Što mi reče danas prijatelj, neka su otišli, uvijek su bili pizde.
Ne mogu da verujem šta čitam ovde u zadnjih nekoliko postova!
Mungose, ja bih te banovao zbog ovoga pa da si Gay Kawasaki lično.
__________________
RainDog
borstale je offline  
Staro 23. 05. 2006.   #45
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic
a evo od skoro i prekid pregovora s EU, zato sto Vlada Srbije nikako da uhapsi Ratka Mladica, koji pritom ne da se ne krije u Srbiji nego se slobodno seta Beogradom.

ovo sve stoji sto ti kazes, ali da te podsetim da nije Mladic jedini koga EU zeli, tu je i Karadzic, a on je kod vas u sesnaestercu.. nezavisnoj crnoj gori sad sledi da ga uhapsi, a mi smo, bogu hvala, zahvaljujuci ovom referendumu bar to skinuli sa vrata...

Tako da po meni ovo je super stvar...cista racun, duga ljubav kako to kaze nas (i vas ) narod...

a jos sam i poliglota postao, pored srpskog i engleskog znam i hrvatski, bosanski i crnogorski..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 23. 05. 2006.   #46
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

A inače, to da je Srbija uvukla Crnu goru u rat... nije Srbija već političari srpski (koji su uglavnom Crnogorci).
__________________
RainDog
borstale je offline  
Staro 23. 05. 2006.   #47
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Mislim da nema razloga da sirimo diskusiju na ovaj nacin. U svakom slucaju temu do daljnjeg zakljucavam.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline  
Staro 24. 05. 2006.   #48
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

pametno
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.