DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 02. 2012.   #91
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Sta ti ocekujes da smislis nesto oreginalno sto ne postoji nigde na svetu ??
i da to jos neko od tebe ne klonira u roku od mesec dana ?

Iskreno sam se razocarao jer na pocetku si imao entuzijazam i pozitivnu energiju, a sad ?
Za isradu velike applikacije treba puno puno vise i entuzijazma i energije nego sto si ti ovde predstavio. Pa sta ako ima klonova od sajta sto si hteo da kloniras, mogao si lepo da sednes i napravis.
I da, nisam shvatio jel si ti programer ili menadzer?

Obicno ovo ne radim al evo ti jedne moje ideje jer ja vec razvijam svojih par i sigurno necu stici i ovu, pa nek ti ljudi daju komentare i ako ti se svidi pocni polako i srecno.

Imao u planu da napravi web sajt filmski-kriticar.com (naravno ime bi bilo oreginalnije, sad je samo opisno), gde ljudi mogu da napisu preporuke za film, ocenjuju druge preporuke, komentarisu tudje preporuke i td. u principu bi sve trebalo da radi bas kao stackoverflow.com, da ljudi imaju odredjenu reputaciju koju dobijaju sto su aktivniji na sajtu i sto je njihova aktivnost kvalitetnija. Pa sto je njihova reputacija veca to imaju vise razlicitih opcija na sajtu, menjanje tudjih preporuka,komentara i td.

Kad sam radi neko mini istrazivanje, za takvim webom imas stvarnu potrebu, pogledaj na FBu neke grupe koje se bave tom tematikom, ljudi realno pitaju jedan drugoga za preporuku i komentar koji film da gledaju veceras. Isto to se desava i po nekim forumima.

Moja preporuka ti je da nadjes neku ideju i da nju razvijas bez obzira dal postoji ili ne, razvijaj je zato sto stvarno mislis da ce te to ispunjavati i verujes u tu ideju. Nemoj da budes neciji klon to ne bi nikom preporucio....

I obavezno komentar od clana @vlador nauci napamet i ako mozes poslusaj svaku recenicu !!

Poslednja izmena od tasmaniski : 11. 02. 2012. u 21:12.
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" tasmaniski za poruku:
Staro 11. 02. 2012.   #92
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default

IMBD? Nije losa ideja, razmislicu!
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2012.   #93
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Ne ne imdb, imdb je nesto vise kao baza svih filmova i informacija, ovo bi bilo mnogo vise okrenuto ljudima i njihovim potrebama.

Trebalo bi da bude vise slicno forumu gde svako moze da dodje i kaze bilo sta
samo sto to reputacija dozvoljava ili ne dozvoljava. Kad se neko registruje ima 0 reputaciju i ne moze skoro nista da radi, moze samo recimo da postavi komentar na tudju kritiku, e sad ako je taj komentar dobar drugi ce ga lajkovati i on ce dobiti reputaciju na osnovu lajkova tog komentara, kad dobije dovoljno veliku reputaciju onda ce moci i on da napise kritiku za film, onda ako je dobru kritiku napisao ljudi ce lajkovati kritiku dobice novu reputaciju i moci ce da radi nove stvari itd itd. samo masta treba da ti bude granica, a klonovima samo blokiras svoju kreativnost ...

Pogledaj stackoverflow.com, ili neki srodan sajt, procitaj njihov faq ...

za pocetak ti trebaju ljudi koji bi pisali kritike i bili aktivni na sajtu, kao sto sam rekao njih mozes da nadjes po fb-grupama i forumima koji se bave filmovima na nivou: "e evo me blejim tu sa ribom u poslednje vreme gledamo samo krsh filmove aj preporucite neki dobar ??"
imdb nije ono sto sam zamislio, mislim da ciljas previsoko...

Ceo taj web bi se razlikovao od foruma sto ne bi mogli ljudi da dolaze i pisu bas bilo sta, dakle 1 kritika 1 film ili eventualno ako neki clan zeli da napise kritiku na film na koji je vec napisana kritika, onda bi ta njegova kritika morala da bude drugacija od prve, tipa prva je "film je super bla bla preporucujem ga svim mladim parovima bla bla" , a druga "film je ispod ocekivanog jos jedna propast iz holivuda i td itd" (naravno ako ima dovoljno veliku reputaciju za to) i onda ljudi koji dolaze citaju kritike, odgledaju film i ako im se svideo lajkovace prvu kritiku ako ne lajkovace drugu i ostali koji dolaze na sajt da citaju kritike znace da je kritika sa vise lajkova bolja ....

Poslednja izmena od tasmaniski : 11. 02. 2012. u 22:16.
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2012.   #94
acca
profesionalac
Qualified
 
Avatar acca
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Poruke: 146
Hvala: 55
202 "Hvala" u 26 poruka
acca is on a distinguished roadacca is on a distinguished roadacca is on a distinguished road
Default

Ta ideja o filmovima je ako dobro razumem, nešto kao http://www.rottentomatoes.com/
__________________
Neparno 10
acca je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" acca za poruku:
Staro 11. 02. 2012.   #95
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

da tako nesto.. eto cak i postoji

Inicijalna ideja je bila da je centar sajta kritika od ljudi a tek posle opis filma, linkovi ka torentima itd. za pocetak napravis jednostavan sajt samo za srbiju pa vremenom proucavas potrebe korisnika/clanova dodajes oduzimas, peglas bugove. Onda kad imas gotov proizvod mozes da izadjes i na trziste stare jug.

Nemoj da mastas da ces napravidi klon IMDB-a na njemu verovatno radi jedna manja zgrada programera, jel imas ti toliko ??
pocni od majeg sajta i vremenom ga razvijaj ....
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2012.   #96
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default

Razlog zasto mislim da jos u pocetku treba sagledavati stvari globalno je broj stanovnika Srbije (makar ciljati na balkan), mala platezna moc, samim tim odsustvo reklama i sl. Potrebno je naci ili ideju koja pije vodu za ove prostore (limundo,naslovi,putovanja.info i sl.) ili uraditi nesto novo za globalno trziste jer bolje da imas posetu globalno 0,00001 nego li 10% korisnika Srbije... Ideja sasvim OK!

Mozda bi ovaj koncept mogli da prenesemo ne za filmove nego za start-up ideje pa da se o njima diskutuje (nekomercijalan sajt) ???????
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2012.   #97
tasmaniski
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Poruke: 211
Hvala: 68
78 "Hvala" u 32 poruka
tasmaniski is on a distinguished road
Default

Ok, ovo jeste malo trziste.
Logika bi bila da ako neki sajt ima 10% u Srbiji posecenosti onda ce lako imati 0.00001% na globalnom nivou. Ja uvek imam u planu da krenem sa Srbijom kao neko testo okruzenje gde necu nista(ili malo) zaraditi al cu dobiti gotov proizvod koji radi i koga su testirali ljudi u real time-u.

Zato sam rekao krenes sa Srbijom pa kad ispeglas sve bugove(resis sve probleme) onda krenes na bivsu jug. pa kad i tu resis sve probleme sa kojima se susretnes onda pucas na jednu zemlju iz evrope, tipa samo Nemacka.

Svuda ces se susretati sa novim problemima, ako pucas odma na globalnom nivou verovatnoca da neces nista uraditi je veca... zato se smejem kad vidim da pokusavas da i pomislis da kloniras IMDB i sl. a u stvari izgleda da ne vidis koliko je to velikih razmera ...
tasmaniski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2012.   #98
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanet Pogledajte poruku
...

Mozda bi ovaj koncept mogli da prenesemo ne za filmove nego za start-up ideje pa da se o njima diskutuje (nekomercijalan sajt) ???????
Takvi sajtovi postoje, i to je dobra ideja, ne znam koliko postoji zainteresovanih u okviru našeg govornog područja,
ali izgleda nešto kao Twitter. Imaš one koji iznose ideje, i one koji žele da investiraju, u njuzFeedu se pojavljuju novosti i diskusije vezane za izvesni projekat-ideju
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2012.   #99
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Ja uvek imam u planu da krenem sa Srbijom kao neko testo okruzenje gde necu nista(ili malo) zaraditi al cu dobiti gotov proizvod koji radi i koga su testirali ljudi u real time-u.
Ovo je otprilike najgora odluka koju mozes da doneses i zbog koje pada 99.999% projekata.
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2012.   #100
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Koliko okvirno košta da se napravi web aplikacija kao što je Pinterset?
Ako neko ima željeni algoritam, šta ta aplikacija treba i može da radi,
i dostavi to ekipi programera/dizajnera, a oni naprave Pintereset.
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.