DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 11. 2006.   #11
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Citat:
Originalno napisao Baic
A gubici su izrazeni u evrima i to reda velicine 6 cifara.
Pa zasto ste onda uopste uzeli servere u Srbiji??
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2006.   #12
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao crews_adder
Pa zasto ste onda uopste uzeli servere u Srbiji??
nisu... uzeli su ih u svetskoj... (loopia)
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #13
dulem
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 09.11.2006
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dulem is on a distinguished road
Default

Pa tako ti je kad ti se posao vrti za 6 cifara EUR-a a zakupis negde shared hosting. Meni to deluje malo neozbiljno.
dulem je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #14
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dulem
Pa tako ti je kad ti se posao vrti za 6 cifara EUR-a a zakupis negde shared hosting. Meni to deluje malo neozbiljno.
Samo da naglasim da ja nisam radio taj posao, i da sam ga ja radio nista slicno se nebi desilo, znam sta su ljudi sremni da urade samo da to uniste posao od 4 cifre, procitao sam jedan dobar post radije na biznisblogu "Sa kime si takav si", takve stvari se dese kada se ispostavi da je mali iz komsiluka jeftiniji.

No bilo je sta je bilo ljudi iz loopije su ispali korektni dok je sezam zasluzio da ih na svakom koraku pljujem po svim osnovama.
__________________
bre cbc fb
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #15
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Imao si srecu, prema tebi su ispali ok.
Ja imam losa iskustva sa loopiom od ranije, evo poslednjeg:
http://www.serie3.org/blog/?p=8
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #16
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Nisi ispricao jesi li i kako si rijesio problem, ali citajuci sve to rekao bih da server na kojem se vrte sve te forme i formice ima problema sa komunikacijom.
Nisi rekao da li je jedan server i za web i za mail ili su 2 u pitanju. Da li jedan server prima a drugi cita postu ili su oba na istoj masini?...
Zasto ne pokusas sa razlicitih IPova (dislociranih) slati e-mailove, kontaktirajuci direkt e-mail server pa vidjeti probleme.
Moguce je takodje da imate stari DNS server koji nije sinhronizovan a koga neki klijenti query-uju i tako dobijaju 'staru' adresu mail servera koji vishe ne drzi vashe mailove.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2006.   #17
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

Ukratko dva su servera i dva razlicita domena:
1. i jedina mogucnost je da iza toga stoji provaider(host, dobavljac konekcije), ili neko sa vecim ovlascenjima od njuh

Nisam tu bio da resavam ono sto se desilo vec da saniram posledice ako je moguce, sto je uz kakve takve rezultate i postignuto, jedno je sigurno sve ce se zavrsiti u najboljem redu.

S druge strane, nas poslovni svet je totalno neobrazovan sto se tice interneta i Dragan Varagic, koga svi oni jako cene bi trebao da organizuje neki dogadjaj na kome bi organizovao seminare o bezbednosti internet poslovanja.

Retrospektiva:
Unajmili osobu koja je trebala da obezbedi besprekorno funkcionisanje svega sto se tice interneta, ne da programira nego cisto konsalting, koja zna koji su programeri u stanju da odrade besprekorne aplikacije, ko je u stanju da garantuje bezbednost servera i ko je u stanju da obezbedi bezbedan pristup na internet. Posao bi bio odradjen bez i jedne greske, a novac koji bi ta osoba utrosila na angazovanje profesionalaca bi bio zanemariv u odnosu na prihode.

Stvar je jednostavna sve je odradjeno totalno neprofesionalno sto se tice weba, funkcionisanja svega u vezi weba, kao i web promocije. Ako dizajner nije cuo za FF ili nesto drugo osim IE, ako mu kazete dodaj ovaj clanak na sajt, a on kaze nemogu sada ostao mi neki fail kod nekoga tamo, ili nema pojma o tome kako se kodira file koji ide u include, a uz sve to vam stavi neke svoje delice koda u vas site da prati kako vam posao napreduje. Posteno da sam ja angazovao dizajnera i programera onog trenutka kada bi mi pokazali sta su napravili odrobijao bi ih bez ikakvog razmisljanja.

Tako sam divnu noc proveo, necu vise da razmisljam o ovome, odoh pod tus i pravo u krevet.
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 18. 11. 2006. u 05:26.
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Saradnik na izradi frontend resenja Sparkles Media Poslovne ponude i zapošljavanje 0 16. 09. 2010. 12:35
Generalno oko problema pri registraciji .RS domena gorky e-Business 35 16. 02. 2010. 16:00
linux: cp ima problema da kopira fajlove sa non-ascii karakterima u imenu ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 5 31. 03. 2009. 09:02
Par CSS/browser optimizing problema bokey (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 6 14. 05. 2007. 01:28


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.