DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 05. 2011.   #1
telekoplus.com
novi član
 
Datum učlanjenja: 12.03.2011
Poruke: 9
Hvala: 13
0 "Hvala" u 0 poruka
telekoplus.com is on a distinguished road
Default Link Building. Ko je najbolji u Srbiji ili Šire u regionu?

Takodje bi zamolio ekipu profesionalaca da mi pomognu vezano za link building...
Naime konstatovano je od strane stručnih lica da mi je neophodan link building. Da li neko možda ima konkretan savet kako to da uradim, kome da se obratim i ko je najbolji u zemlji za tu vrstu usluge. Koja je optimalna cena usluge za tako nešto i da li postoje neki free alati koji mogu da pomognu u tome? Unapred zahvalan na vašem brzom odgovoru...telekoplus.com
telekoplus.com je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 05. 2011.   #2
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Veliki izbor mobilnih telefona,cene -Samsung,Htc,Ericsson -Mobilni telefoni prodaja.


Znaci urlove moras nazvati kljucnim recima koje napadas.
Najjednostavnije je da izvuces 40 strana sa sajta, svakoj strani daj naziv, odnosno kljucnu rec, koja definise tu stranu.Naravno bitno je da odradis i onpage optimizaciju.

Bilo bi dobro, pre nego sto bilo koga angazujes, da se sto bolje informises u vezi link bildinga, da bi znao sta tacno zelis i sta mozes da ocekujes.Imas dosta lokacija na netu gde mozes da procitas i naucis bar osnove.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Ekvador za poruku:
Staro 31. 05. 2011.   #3
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

Najbolji u zemlji obicno rade za sebe ili jake iz inostranstva


Inace, pre linkbuildinga imas i ogroman posao optimizacije samog sajta jer ima dosta stvari koje moras prvo na samom sajtu da resis.

Sto se samo strukutre sajta tice, po meni je to prilicno lepo odradjeno ali je potrebno dosta zatezanja. Posle tog zatezanja kojeg ima dosta bih ti savetova i da poradis ozbiljnije na tekstualnom sadrzaju a i toga ima mnogo jer imas tu hiljade raznih telefona.

Inace, dobra ti je stvar sto si valjda "direktan" prodavac a ne neki affilate pa bi pare od ulozenog trebalo mnogo brze da ti se vrate.

I jos nesto, pre izgradnje linkova moras dobro i strategiju da osmislis jer (nisam bas upucen) mi se cini da se bijes protiv mobilnogsveta i cega jos pa da ne pucas u prazno i trosis novac na ono sto neces postici vec da vidis mane konkurencije pa prvo pocnes da popunjavas ono gde oni nisu jaki kako bi sto pre krenuo sa pravim trafficom.


Obzirom na ove nove google promene i ubijanje velikog broja sajtova sa nekvalitetnim sadrzajem mislim da treba da angazujes jednu osobu koja ce se baviti samo prvodjenjem (nekim rewritingom) svih tih modela telefona. Mozda ce google kvalitetan sadrzaj lagano i da nagradi a svakako ces sirokim tekstovima dobiti i ogroman broj poseta za razne long tail kljucne rece...


Uglavnom, kod takvih sajtova te velicine vrlo je vazno on-page i jaka strategija a ne samo da pocnes da pucas po linkovima!

Ajd uzdravlje
__________________
registracija vozila | Nadogradnja kose
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" m2-webs za poruku:
Staro 01. 06. 2011.   #4
telekoplus.com
novi član
 
Datum učlanjenja: 12.03.2011
Poruke: 9
Hvala: 13
0 "Hvala" u 0 poruka
telekoplus.com is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao m2-webs Pogledajte poruku
Najbolji u zemlji obicno rade za sebe ili jake iz inostranstva


Inace, pre linkbuildinga imas i ogroman posao optimizacije samog sajta jer ima dosta stvari koje moras prvo na samom sajtu da resis.

Sto se samo strukutre sajta tice, po meni je to prilicno lepo odradjeno ali je potrebno dosta zatezanja. Posle tog zatezanja kojeg ima dosta bih ti savetova i da poradis ozbiljnije na tekstualnom sadrzaju a i toga ima mnogo jer imas tu hiljade raznih telefona.

Inace, dobra ti je stvar sto si valjda "direktan" prodavac a ne neki affilate pa bi pare od ulozenog trebalo mnogo brze da ti se vrate.

I jos nesto, pre izgradnje linkova moras dobro i strategiju da osmislis jer (nisam bas upucen) mi se cini da se bijes protiv mobilnogsveta i cega jos pa da ne pucas u prazno i trosis novac na ono sto neces postici vec da vidis mane konkurencije pa prvo pocnes da popunjavas ono gde oni nisu jaki kako bi sto pre krenuo sa pravim trafficom.


Obzirom na ove nove google promene i ubijanje velikog broja sajtova sa nekvalitetnim sadrzajem mislim da treba da angazujes jednu osobu koja ce se baviti samo prvodjenjem (nekim rewritingom) svih tih modela telefona. Mozda ce google kvalitetan sadrzaj lagano i da nagradi a svakako ces sirokim tekstovima dobiti i ogroman broj poseta za razne long tail kljucne rece...


Uglavnom, kod takvih sajtova te velicine vrlo je vazno on-page i jaka strategija a ne samo da pocnes da pucas po linkovima!

Ajd uzdravlje
Da li tu vrstu usluge Vi radite? Zatezanje i linkbuilding i td? Sto se tice tekstualnog sadrzaja oduzima mnogo vrmena i realno bi trebalo imati osobu koja samo to radi, u svakom slucaju mi smo malo vise orijentisani na prodaju a malo manje na review(iako smo svesni da google to ceni)....uglavnom stavljamo review u video formatu sa youtuba od drugih ljudi posto nam to oduzima manje vremena....Link building nam je savetovao Varagic i drugi...
telekoplus.com je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 06. 2011.   #5
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

Sto se tice usluga, time se bavim. Tj. vec godinu i nesto dana mi je SEO primarni posao i sem toga nista drugo ne radim.

Mada iskreno, nisam bas nesto za domace poslove jer nemam bas razrvijene resurse za domaci net. Tj. ulog bi ti se vise isplatio ukoliko nadjes nekoga kome je google.rs fokus. Za domace klijente radim ili sitne poslove (kada ih prakticno prepustim pomocniku) ili kada moram (prijatelji i preporuke koje ne mogu da odbijem).

E sad, sto se tice optimizacije samog sajta, to bi trebalo da bude posao programera, tj. na osnovu uputstava i u koordinaciji sa covekom koji vodi SEO programeri zategnu sta treba. Takodje, ko je ozbiljan SEO strucnjak moze preuzeti na sebe i kreiranje sadrzaja jer bi morao da ima ljude u ekipi koji i to rade. Tako da ni to ne mora da ti oduzima mnogo vremena, samo dodelis pristup sajtu za unos sadrzaja i to je to.

Rekao si i da trazis "najboljeg na ovim prostorima" ali ti moram reci da to i nije pravi izbor ukoliko ne planiras da ulozis veliku sumu novca u to. Jacinu SEO strucnjaka bi trebalo da izaberes u odnosu na planirana ulaganja/ocekivanja. To bi bilo kao da zelis da angaujes 3 mehanicara formule 1 da ti "zategnu malo" trabanta.

Iskreno, moram reci da pojma nemam koliko nasi strucnjaci kostaju i koliko traze kada rade za domace klijente. Neka moja gruba procena je da bi optimalno ulaganje u optimizaciju (i onpage i linkovi) za period od nekih 6 meseci bilo izmedju 3000 i 5000 eur. U to je naravno ukljuceno i kreiranje sadrzaja, inicijalna izgradnja linkova i optimizacija samog sajta. I na to treba jos dodati mozda nekih nedelju dana rada programera koji su ti radili sajt.

Nakon ulozene te sume morao bi da imas dosta uvecanu posetu (i prodaju) a period od 6 meseci je sasvim dovaljan da se uspesno izanalizira situacija i kreira dugorocna strategija (uglavnom linkbuilding) koja ce doneti jake rezultate.

p.s. nisam ja neki vrhunski ekspert koji radi za top klijente pa da ne ispadne da ovde "solim pamet". Ovo je neko moje misljenje a na ovom forumu ima jos dosta vlasnika jakih domacih sajtova koji bi te sigurno i bolje usmerili
__________________
registracija vozila | Nadogradnja kose
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" m2-webs za poruku:
Staro 14. 06. 2011.   #6
reddragon
novi član
Na probnom radu
 
Avatar reddragon
 
Datum učlanjenja: 29.05.2011
Poruke: 14
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
reddragon is on a distinguished road
Default

Prvo bi trebalo da ti neki stručnjak proceni kolike su mogućnosti monetizacije sajta ako bude na prvom mestu za ključne reči koje želiš pa onda da razmišljaš koliko se isplati plaćanje optimizacije jer možda te optimimizcija bude koštala ko dvadesetogodišnji profit od sajta a to se baš ne isplati takodje moraš računati na to da se recimo posle godinu dana pojavi sajt koji će ti preuzeti poziciju i više njih pa onda moraš dodatno platiti.
reddragon je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" reddragon za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:25.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.