DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 10. 2007.   #1
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default Privredna Komora Srbije Sajt

ako vec ljudi organizuju konferenciju o internet poslovanju red bi bio da im neko ko je u kontaktu sa njima (organizatori konferencije) kazu da
http://pks.komora.net/
ne dolazi u obzir na internetu, pogotovo za poslovni svet
radi se o ponasanju sajta u Firefoxu, a pomalo i u Operi
ne nije dovoljno raditi sajt samo za IExplorer

ja sam recimo sa najave konferencije sa optimizmom kliknuo na link PKS i onda se zaprepastio, ovo je upravo prica gosp. Dragana Varagica i o udruzenju
neko je ljudima prodao ovaj sajt ili im uradio a u stvari ih obogaljio
vreme je da se deluje

kritika je krajnje dobronamerna i posto se forum hvali kako ga posecuju razne poznate face nase informaticke scene mislim da je ovo dobar primer kako ne treba raditi, verovatno su vec mnogi primetili ali onda je trebalo odmah i delati
MrSteel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2007.   #2
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Default

ne znam dal ste videli,ali na ovo naleteh malopre http://www.rzii.sr.gov.yu/?Preporuke...20lokacije.pdf
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2007.   #3
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

Dokument je, mora se priznati, dosta dobro sastavljen.
Nisam siguran koliko se postuje jer stranice ministarstava koje su dobro uradjene su retke, vecinom nisu bas odgovarajuce uradjene po specifikaciji

cak se i u ovoj preporuci spominje
Osnovni zahtevi za graficko resenje :
- izgled stranice treba da bude identican u svim zastupljenijim internet pretrazivacima i sl.

PKS mislim da nije duzna da postuje Vladine preporuke ali Vladine agencije, ministarstva i sl. bi trebale
MrSteel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2007.   #4
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Default

Kako stvari stoje izgleda da niko nije duzan da postuje ove preporuke!

Veoma interesantna stvar da je 41% sajtova drzavnih organa uradila osoba ili osobe koje su zaposlene u samoj toj instituciji
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2007.   #5
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ala ste brzi za popljuvati, svaka vam čast. Da li je neko kontaktirao ekipu u PKS da sa konstruktivnim savetom, ponudom da pomogne or whatever? Ipak taj sajt predstavlja "Portal srpske privrede"

Nego zbilja, vidim ovde i neke hejterske komentare od strane osoba koje se žale na to da je jedan od većih problema DevProTalk foruma u tome što ima previše hejtera.

Oh well...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2007.   #6
aleksandarqm
novi član
 
Datum učlanjenja: 22.02.2007
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
aleksandarqm is on a distinguished road
Lightbulb

Ovo je radio "Virtual team" iz Kragujevca, koji su inace Microsoft partneri i nema nade da ce ovo raditi "normalno" van IE-a
aleksandarqm je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2007.   #7
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

VirtualTeam? Za to nije ekipa koja je radila VirtualTruth (ili kako se već zvaše) i osvojila neku MS nagradu za to?
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2007.   #8
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

ne vidim da je neko nesto pljuvao,
a da ja kontakiram PKS nema sanse, bas zato sam i ovde postavio pitanje
nije mi jasno ili mi je sasvim jasno ali me zanima
zasto oni koji organizuju konferenciju sa njima nisu ukazali da to ostavlja losu sliku, da je internet sajt nesto sto je olicje internet poslovanja itd itd
i naznacili im da to mora da se popravi

voleo bi ako neko moze da odgovori na ovo makar sa dve recenice, jer nema nama razvoja interneta uz ovakav pristup tematici
ne znam sta da kazem a da se gospoda ne uvrede, da ne bude pljuvanje a da neko prizna da je ovo upravo ono sto moze za sekund da obori sve papire
voleo bi i Dragan da kaze da li ce delati na ovu temu, buduci da je to bila jedna od premisa udruzenja i da on sa njima ima solidnu saradnju (valjda)

ako diram u materiju u koju ne bi smeo i nije lepo da to radim recite mi i to ali za mene ovo nije normalno makar se cinilo i kao preuvelicavanje ali u potpisu bizz buzz organizatora stoji jedan sajt koji je ovakav kakav jeste

Poslednja izmena od MrSteel : 19. 10. 2007. u 16:12.
MrSteel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2007.   #9
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Na nesreću, ovaj forum je namenjen recenzijama i kritikama radova, a ne javnom razapinjanju bilo čijeg sajta. Diskusija o pitanju ko sme a ko ne bi smeo da načini sajt s nekom greškom je za neko drugo mesto.

U nedostatku bolje pameti, ovo pod ključ.

//edit - Na molbu MrSteela, tema je prebačena u Linkove, očišćena od svih komentara vezanih za ono što se zatekne na samom sajtu (to zaista nema šta da se komentariše). Postoji tu neka priča (istina mene ne dotiče baš nešto), pa dogod može da se nastavi kulturno ostaće otključano.

Poslednja izmena od noviKorisnik : 20. 10. 2007. u 14:55. Razlog: čišćenje, premeštanje i otključavanje teme
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje noviKorisnik za poruku:
Staro 20. 10. 2007.   #10
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

ok, hvala puno
generalno pogresno je shvaceno da je ovo tema kreirana da bi neko poplj....

svako ima pravo na sajt koji ne valja, ali ima i obavezu da ga ispravi
ja cu kontaktirati PKS bas sa linkom koje preporuke Vlada ima za dobar sajt
nadam se da ce neko odgovoriti

voleo bi da jos poneko ponesto kaze na ovu temu jer generalno mislim da je ovo veoma bitan primer preseka situacije srpskog interneta
tu bi mogli mozda eksperti vise da kazu, gresim li ili ne ali mislim da je ovo primer kao stvore za pricu eStart i sl.
a mozda i najbolje da zaboravimo na ovu temu i pustimo da bude kao sto je i bilo (ne mislim samo na sajt nego uopsteno na kvalitet koji se kod nas ocekuje)

tada bi voleo da odemo u drugom smeru mozda na drugoj temi
Quality Assurance Manager je potreban timu? da ili ne ?
prilikom izrade softvera cesta je pojava da odnos programera i QA kadra bude 1:1 (pri prvom releasu), za sajtove naravno nema potrebe ali jedan covek po timu mogao bi da spase tim mnogo pogresnih koraka

eto nadam se da nisam preterao sa komentarima i pitanjima

Poslednja izmena od MrSteel : 20. 10. 2007. u 16:14.
MrSteel je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ambasada Srbije u Indiji Vladimir Rodic Linkovi 22 02. 10. 2009. 14:26
Tržište Srbije Dragan Varagić e-Business 7 02. 09. 2008. 01:19
Video spot Srbije na CNN-u Dejan Bizinger Opušteno 38 01. 02. 2007. 21:20
Opera cudan bag -> quirksmode sajt prebacuje strict mode sajt u quirks u drugom tabu bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 12. 02. 2006. 13:42
Budžet Srbije za 2006. bluesman Komunikacije 6 25. 01. 2006. 12:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.