DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 04. 2009.   #31
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Moguce da je ta tema otisla zajedno sa bazom, kada je bluesmanu riknuo server
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2009.   #32
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao chegevara Pogledajte poruku
zatim se javio još neko, pa je odlučio da proba WebFaction, i na kraju je zaključio da mu ovaj ne odgovara zbog njegovih resseler potreba i relativno oskudnog panela kod WF. Onda se taj neko prebacio na MediaTemple koji je imao panel baš kakav je i trebao.
To sam bio ja

Elem njihov control panel se ne moze nazvati control panelom jer to zapravo nije. Posto je Che toliko hvalio WebFaction a nalazio sam se u istoj situaciji kao Dinke (trebao je da se produzi hosting) odlucio sam da probam WF. Medjutim, to je bilo toliko razocarenje da sam se nakon dva dana igranja sa njima zahvalio momcima i uradio refund.

Ono sto je bila cinjenica jeste da im je server bio brzi od (mt) i to za nekih 30-40% ali recimo za svaku bazu, za svaki FTP si morao da kreiras novog usera i ne postoji centralni user koji moze upravljati svim bazama i nalozima. Tako da sam ipak odabrao (mt) koji je stvarno vrhunski hosting provider.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2009.   #33
razno
Miljenko Rebernišak
Qualified
 
Avatar razno
 
Datum učlanjenja: 05.03.2009
Lokacija: Jagodina-Beograd
Poruke: 191
Hvala: 4
25 "Hvala" u 22 poruka
razno is on a distinguished road
Default

Moja preporuka ti je MediaTemplate ako sve sajtove hostujes ti i klijentu ne treba statistika posecenosti , jer MT daje ukupnu statistiku ne po domenima.
Druga stvar koja mi se ne svidja je broj mysql korisnika. Mozes kreirati 100 baza sto je ekvivalent 100 domena koje mozes da hostujes po jednom nalogu, ali zato mozes kreirati 5 korisnika besplatno. Dodatna opcija je da dokupis po paketima 10,20 ili 50 usera. Cinimi se da cene idu $20,$75,$150/mesecno. Korisnicima mozes da kreiras email adrese koji imaju pristup svom webmailu i opcijama da podesavaju svoj email (autoresponder..). Forvardovanje se vrsi kroz glavni nalog ne moze klijent sam podesiti.
Ne znam kolika ti je posecenost sajtova,ali trebalo bi pripaziti na GPU jedinice.
Sto se tice support jako sam zadovoljan, a imaju i dobar knowledge base.

Poslednja izmena od razno : 22. 04. 2009. u 17:22.
razno je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2009.   #34
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

I tako mt dobi jos jednog korisnika sa DPT-a. Mozda je vreme da nam daju neki poseban popust (pored ovog promo koda)

Elem, hvala svima na odgovorima, narocito chegevari koji mi je detaljno opisao usluge WF-a, ali nekako mislim da su i moje potrebe vise kao i kod jasmanca, tako da sam se ipak opredelio za mt.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2009.   #35
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

eh, evo i mene, ne stizem bas da pratim forum, pa sam propustio ovaj thread... elem, regarding webfaction:

ZA:
- Uptime je dobar, nisam do sad primetio da je pucao server
- Support je dobar, trebalo mi je samo par puta nesto od njih i oba puta su mi brzo pomogli (<24h), plus u jednoj prilici problem je bio u nekim izmenama u Wordpress konfiguraciji, znaci uopste nije imalo veze sa njima, ali mi je covek iz supporta rekao za tu foru, i time mi ustedeo puno vremena i nerviranja. I ljudi koji rade u supportu znaju posao, to se odmah vidi po pitanjima koja postavljaju.
- Prate sta se desava na serveru, kontaktirali su me kad sam imao pick saobracaja, predlozili mi neka resenja, sve to ljubazno i kulturno, znaci nije ona varijanta da ti ugase sajt, pa ti onda kroz par dana jave to..
- relativno je jeftino, a mislim da su perfomanse ok, onako odokativno, nisam merio
- dozvoljavaju shell, podrzavaju python, ruby, i pokretanje sopstvenih skripti/procesa, postoji velika sloboda oko podesavanja, zgodno za probanje spidera i slicnog sto bi inace zahtevalo VPS..
- postoji memcache server koji moze da se koristi, a memorija koju vam daju je sasvim dovoljna za prosecan sajt da moze super da radi kesiranje..

PROTIV:
- mail server se ne nalazi na istom serveru gde i web server, tako da slanje maila iz skripti zahteva malo petljanja sa PEAR klasama (ali jednom kad se namesti radi ok). Svakako nije zgodno za ljude koji ne zele da pipaju editor, jer recimo vecina WP pluginova za forme (cforms i sl.) nece raditi bez tweakinga
- web panel je malo konfuzan u pocetku, i uopste nije praktican za dodavanje veceg broja domena ili mailova odjednom. Kad sam selio 10 sajtova sa Dreamhosta opasno sam se smorio od kliktanja dok sam ih namestio. Mada to se retko radi, pa i nije neki problem
- privilegije su malo problematicne. Ne secam se vise sta je tacno problem, ali sam imao dosta problema da namestim FTP nalog kojim ce moci da se pridje samo jednom sajtu, a ne i ostalima. Znaci ako cesto treba klijentima da dajete pristup sajtu, ili hostujete nekom sajt nije bas zgodno, pogotovo sto sve mora da se podesava iz shella..

ZAKLJUCAK:

Nemam pojma, sve zavisi sta vam treba, meni je ok, ali ja nemam problem da petljam iz shella, i retko dodajem nove sajtove, nisam bas merodavan..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2009.   #36
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Samo da kazem da sam se juce malo igrao sa MT-om i nisam bas presrecan sa njima.

Evo samo nekih detalja koje sam primetio:

- Da bi se ssh-ovao na server moras explicitno to da dozvolis iz panela (ok jednom kada provalis kako se to "ukljucuje", dalje nije problem)
- U konzoli nemaju joe editor i odbili su da mi ga instaliraju
- Komande tipa top, locate i sl nisu dostupne!?
- Cron ne moze da se setuje kroz cli vec samo preko panela
- Prosecan odgovor supporta je veci od 6 sati!?
- Sva imena baza moraju/korisnika moraju imati prefix u zavisnosti od lokacije servera, tipa db3626_{$user} itd.
- Nisam uspeo da dodam jedan .co.yu domen na listu domena. Odgovor supporta bio je da oni samo podrzavaju .com, .net i .org (WTF!??).

A ovo je sve zabelezeno u sinocnoj jednocasovnoj sesiji upoznavanja. Jedva cekam da nastavim druzenje sa njima u narednim danima
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dinke za poruku:
Staro 23. 04. 2009.   #37
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^^ ovo za .co.yu domene mi nije verovatno doduse samo sam do sada imao .com .net .org ...

ti nemas virtuelni server, vec imas grid ... te zato i nemas top,locate i slicno .. postoji sve to na dedicated ....

ista stvar za cron, ali prilicno je easy da se podesi kroz panel

nije da ih branim ... ali to sto nude, prilicno radi dobro
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2009.   #38
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

^ cak i na nesrecnom DH-u imam locate, crontab -l/e, joe editor, top. Isto sam imao i na webairu pre toga. Ali dobro, <irony>hvala ti sto si mi otvorio oci da cu imati sve to ako zakupim dedicated ili vps</irony>
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 04. 2009.   #39
pRED
devigner
Na probnom radu
 
Avatar pRED
 
Datum učlanjenja: 06.06.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
pRED is on a distinguished road
Default

OK, pitanje za sve na (mt)-u: da li imate (gs) ili (dv) host?

Cuo sam zalbe na ogromnu sporost i tromost GS, npr. activeCollab je svaku akciju odradjivao skoro pola minuta da bi prica bila potpuno drugacija prelaskom na (dv)!
__________________
ProgressiveRED - interactive web design by Stefan Kovac. Enjoy!
pRED je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 04. 2009.   #40
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Aj i ja da se priključim pitanjima, doduše za dedicated. Imam jedan server koji bih "downgrejdovao" jer ga plaćam $220 a trenutno nema na njemu nekih zahtevnih stvari pa mu je CPU uglavnom 0.00

Voleo bih neki jeftin a pouzdan dedicated (Hetzner?), mada ste toliko izreklamirali taj (mt) da razmišljam da probam i (dv) ali mi 50$ izgleda malo mnogo za ono što se nudi, za par desetina dolara više već može da se nađe neko celeronče dedicated.

Generalno VPS je sasvim sigurno dovoljan za sajtove koji bi se tu vrteli, ali volim da imam full root access zbog testiranja raznih stvari, instaliranja softvera i sl. jer pored hostovanja nekih sajtića, to mi je ujedno i development/testing server. Zato bih pre neki dedicated. (nemam iskustva sa VPS pa ne znam kakava su sve ograničenja).

Neka iskustva sa (dv)?

Poslednja izmena od mileusna : 24. 04. 2009. u 19:54.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta sve preporučujete za učenje PHP-a chandler Sva početnička pitanja 14 15. 09. 2009. 15:55
Maximalan i preporučeni broj fajlova u direktoriju mb_sa PHP 17 27. 01. 2009. 23:01
google.co.yu preporučuje francuske feedove? pcigre Opušteno 0 09. 04. 2008. 02:00
Hosting od 100MB koji je velicine 88MB !!! shoba Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 8 27. 09. 2005. 01:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.