DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 01. 2009.   #1
martovac
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 24.12.2007
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
martovac is on a distinguished road
Default Neka ideja kako bi zaziveo sajt!

Izvinjavam se ako sam pogresio kategroiju foruma!
Napravio sam ovaj sajt sa ciljem da postoji uvid o firmama i proizvodima na tereitoriji opstine Leskovac, a i da se uzgred nesto zaradi, iskreno.
Ali sve ide nekako traljavo! Imam utisak da ljude to ne zanima!
Isao sam po gradu, posetio bar 20 radnji, ali nista mrka kapa.

Komentar starijih: "Ma ko ce to da gleda i da postavlja svoje proizvode, nemamo mi vremena za tako nesto! Nema vajde od te reklame!".
Komentar mladjih, nesto slicno: "Ko ce da posecuje takve sajtove, mladi posecuju facebook, nikog to ne zanima!".
Znaci njih ne zanima ni dzaba, a kamoli da im ponudim uslugu!

Da li je ovo u opste dobra ideja, sto ja hocu?
Jel ima neko neku ideju, kako bi sajt mogao da zazivi medju Leskovcanima?

>>> Sajt
martovac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #2
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

lol zemljak

Ajde pomozite coveku
__________________


Poslednja izmena od jasmanac : 28. 01. 2009. u 16:46.
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #3
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Pozdrav zemljače,

Isprva, to što je leskovac odabran je totalno pogrešno ovde ništa ne može da se primi.

elem, u vranju su neki nišlije uspeli da naprave posao tako što su angažovali devojke (devojke pod obavezno), studente koje su išle od radnje do radnje i nudili proizvode pred novu godinu (upaljače, hem. olovke, kalendare). Usput su im nudili i upis u sajt www.svetuspesnih.co.yu. Ovde je glavni catch bio naziv sajta jer svako želi da vidi negde kao uspešnog. Šta se desilo sa sajtom možeš da vidiš ako probaš da ga posetiš.

Elem, kao i svaki katalog poslova, privredni registar ili kako se već to zove, to je one-time zajeb koji se dalje ne razvija.

Ono što bi ti mogao da uradiš jeste da im pored nečeg drugog "uvališ" i prasiće (sajt) kao deo paketa. U ovu svrhu, oformi neke pakete koji su privlačni i angažuj devojke koje će da rade od procenta (npr. paket košta 1500 dinara, daj njima 800 dinara). Drugo, moraš privrednicima da budeš ispred očiju, probaj sa oglašavanjem u Balkan Info koji se besplatno deli po gradu.

Nemam više saveta za tebe, ili bar ne želim da se "provaljujem" jer ovde sem gluposti ne može ništa da se "zapati".
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #4
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Realno, tako nešto može da postoji samo ako to finansira neko ko troši državne pare. Učlani se u neku stranku ili nadji nekog u vlasti ko će da te finansira. Uvaljaj im neku priču sa modernim rečima web, marketing, advertajzing, prodaja preko interneta, php, asp, pgp rts...
Na taj način to može biti "uspešan projekat".

Na komercijalnoj osnovi teško. Dobar je ovaj savet da im praviš neke sajtove.

Poslednja izmena od Markok : 28. 01. 2009. u 17:44.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #5
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
Uvaljaj im neku priču sa modernim rečima web, marketing, advertajzing, prodaja preko interneta, php, asp, pgp rts...


hahahaah ubi me sa ovim covece
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #6
martovac
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 24.12.2007
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
martovac is on a distinguished road
Default

Prema vasim odgovorima nema nista od moje ideja niti bilo kakve zarade!
Vrlo tesko! Izgleda uzaludan trud.
Al' dobro naucio sam nesto dok sam radio o samom PHP, bazama i dizajnu!
Spreman sam da napravim jos nesto da pokusam!

Sta mislite koji sadrzaji sajta najbolje prolaze, odnosno koji su najposeceniji, a da se uzzgred od reklama zaradi nesto?
Znam da je trziste prezasiceno i web developerima i dizajnerima, al eto trazim i ja svoje mesto pod suncem, pa bih mogao i u tim vodama da se okusam!

Cek, cek PPAVLOVIC, pa i ti si me nazvao zemljakom, da nisi i ti iz Leskovca, Vranja ili okoline?
Kako ti prolazis sa tvojim sajtom polovniautomobili, mislim ako je tvoj?
Markok, kakvo je stanje kod tebe sa tvojim sajtom?
Oduvek sam se pitao za sajtove poput netsrbija, odakle se prikupljaju informacije, jer tu ima mnogo posla, trazenja i pisanja??
Pozdrav!
martovac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #7
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Ma može sve, samo bez nervoze. Ja sam uradio pre jedno godinu i nešto dana gradskiservis.com koji je imao sličnu namenu kao tvoj samo za borske firme.
Fokusirao sam se u početku na privatnike koji vrše različite popravke po stanovima (elektro, vodovod, grejanje, krečenje i slično) pa se vremenom to proširilo i na privatne lekare, cvećare, veterinara, kućna dostava prehrambenih proizvoda preko "Borprometa"... svašta je bilo, ali sve na principu - usluga u vašem stanu.
Sajt sam reklamirao preko oglasa u lokalnim novinama i povremeno preko malih oglasa na TV Bor. Trebalo je nekih tri meseca da zaživi a posle šest sam imao petnaest privatnika (naplaćivao sam im 70€ na godišnjem nivou). Na kraju je bilo nekih dvadesetak čini mi se. Nije bog zna šta, ali nije ni loše, jel tako?
Pre mesec dana sam sajt prodao jer se pojavio čovek koji je ponudio dobru cenu i video perspektivu u tome. Vidim da ga sad redizajnira (što mi je malko žao, ali ebiga...) a znam da ima poslovnog duha i da će sigurno da ga unapredi.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #8
martovac
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 24.12.2007
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
martovac is on a distinguished road
Default

Borstale, eto tvoja ideja u opste nije losa, da se fokusiras na odredjene delatnosti i polako to prosiravas. I ja sam razmisljao da se usmerim na ljudi koji se bave nekim zanatom, da ce oni biti zainteresovani za nesto ovako, ali problem je bio sto sam se lako obezvoljio.
Ti si mi malo dao svetlosti u tunelu, pa cu smognuti snage i pokusati da napravim neke kontakte.
Samo me interesuje da li si te ljudi sami kontaktirali nakon gledanja tvojih reklama i oglasa ili si ti sam isao i nudio usluge?
Kako si pokupio vise klijenata?
Drago mi je da si imao koristi od tvoje ideje i da si ostvario neku dobit!
Pozdravljam te!
martovac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #9
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao martovac Pogledajte poruku
Samo me interesuje da li si te ljudi sami kontaktirali nakon gledanja tvojih reklama i oglasa ili si ti sam isao i nudio usluge?
Kako si pokupio vise klijenata?

Ne verujem da su cekali u redu ispred Borstaleta...
Moraces sam da se potrudis, jos kad neko od njih vidi rezultat svog oglasavanja i reklamiranja kod tebe na sajtu, sigurno je da ce te preporuciti svojim kolegama. U tom slucaju ce ti se sami javiti zeleci da i sami budu deo svega toga.
Moraces da se potrudis reklamirajuci svoje cedo gde god budes mogao, a vremenom ce se ustaliti neke stvari. Ako zelis da uspes u svojim nameram ne mozes tako lako da se predas i odustajes od posla, jer ces svaki sledeci projekat, ma koliko bio bolji od predhodnog, ladna izgubiti jer ce te okarakterisati kao "lakopamtljivog", "nestalog u akciji", "neradnika" i slicno...

Guraj svoj projekat koliko god budes mogao, sve dok nista ne gubis snjim...ako pak imas prevelike gubitke: vreme, novac, zivci, prijateljstva, batali i igraj igrice ili pravi druge stvari...
deda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2009.   #10
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Moze jedno glupo pitanje? Zasto bi ti (ili bilo ko drugi) pored zivog Interneta radio bilo sta vezano za Leskovac? Ok je, nov si, jos uvek nemas novaca/znanja whatever da razvijes sopstveni biznis ... ali svejedno mozes da:

a) Posaljes svoj CV na hiljade poslova koji se nude po raznim belosvetskim sajtovima. Dobijes posao i radis za pristojne novce
b) Odradjujes scripte na nekom od rentacoder.com like sajtova

Mislim ... ja svoje dupe (manje vise) nisam pomerao iz Kragujevca sve ove godine, ali daleko bih dogurao da sam kao ti isao po lokalnim firmama i nudio svoje usluge
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako razdrmati sajt :) twix Opušteno 2 30. 08. 2009. 21:33
Kako otkriti kako je neko provalio u sajt Aleksandar.Ilic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 41 21. 03. 2008. 23:45
Potrebna mi je ideja za sajt olujicz Sva početnička pitanja 4 15. 10. 2007. 14:31
Neka ideja ? Pozadina, <20K [nq] (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 6 23. 11. 2005. 22:18


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:04.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.