DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 05. 2006.   #11
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Hteo bih da napomenemo da B92 Blog ne nosi oznaku V.I.P. samo zato što su autori poznate ličnosti već i zbog toga što smatramo da je veoma važno da i u Srbiji blogging postane široko prihvaćen način komunikacije poznatih ličnosti sa svojom ciljnom grupom.
Suština blogovanja nije komunikacija manjine (oni za to već imaju sopstvene PR službe), jer to zasigurno to vodi u kvazi-elitizam, već masovnost, na kraju krajeva - kosmopolitizam.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
To je praksa koja je odavno prihvaćena u svetu, prvenstveno od strane ličnosti iz sveta biznisa, politike i zabave.
Da je ovo praksa u svetu, blogovanje sigurno ne bi bilo na ovoj lestvici na kojoj je sada. Zamislite samo blogger.com koji je dostupan samo VIP personama.

Takođe, ovo VIP je i nadalje problematično jer se izbor VIP-ova zasniva na subjektivnoj imaginaciji selektora, a gde god ima selekcije ima i diskriminacije.

Nego, ukoliko imate resursa, a verujem da možete da ih pruštite radije kreirajte javni blog servis, dostupan svima.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog

Poslednja izmena od Goran Aničić : 21. 05. 2006. u 16:13.
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #12
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Meni uopšte ne smeta što je VIP, naprotiv. Obzirom da štampu ne čitam, ovo mi dođe baš zgodno, ukoliko ovi VIP blogeri stvarno budu pisali kao što bi pisali kolumnu za neke novine.
Rekao bih da je Dinkić to shvatio kao zgodnu priliku za marketing što mi se ne dopada. Da li on uopšte shvata celu ideju? Za razliku od njega, ostali su izgleda shvatili i čini mi se da od njih mogu da očekujem ono što rekoh malopre.
Naravno, što neko reče, about sekcija bi stvarno morala da se uvede, par imena su mi totalno nepoznata.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Nego, ukoliko imate resursa, a verujem da možete da ih pruštite radije kreirajte javni blog servis, dostupan svima.
ne slazem se, jer zaista stoji da besplatnih blogova ima koliko volis, ne vidim nikakav smisao pravljenja jos jednog. Samo jos noise-a u etru.. Ljudi koji imaju sta pametno da kazu uglavnom vec imaju blog, a s druge strane odnos kvalitet vs. kvalitet pocinje da biva (IMHO) veliki problem cele ideje blogova..

S druge strane ideja da blogove pisu javne licnosti mi je mnogo zanimljivija i originalnija... uglavnom me mnogo vise interesuje sta imaju VIP da kazu nego neki virtuelni john doe..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #14
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
ne slazem se, jer zaista stoji da besplatnih blogova ima koliko volis, ne vidim nikakav smisao pravljenja jos jednog.
besplatnih blogova (?!)

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Samo jos noise-a u etru..
Šta je "noise", a šta nije?

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Ljudi koji imaju sta pametno da kazu uglavnom vec imaju blog
???

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
uglavnom me mnogo vise interesuje sta imaju VIP da kazu nego neki virtuelni john doe..
Lični, subjektivni izbor, stvar afiniteta.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #15
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

I meni se čini da je suština blogovanja promašena, kada na blogu pišu ljudi čije mišljenje možeš da čuješ bilo na tv-u ili pročitaš u novinama...
Ja u principu pratim veblogove na kojima mogu da pročitam nešto čega nema u klasičnim medijima, tako da mi je (lični afinitet) web log Mlađana Dinkića prilično nezanimljiv, osim ako ne bude pisao dobre recenzije na temu muzičke underground scene...

Što se tiče elitizma, to generalno i nije loša ideja, ali više u smislu rangiranja blogera po čitanosti, ili već nekako. Ali ako "viša sila" (koja je medijska kuća!) određuje ko može a ko ne može da ima blog, stvarno deluje malo neozbiljno nazivati weblog-ovima. To su kolumne koje pišu profesionalci za medijsku kuću, na obostranu korist.

Mada je blog.b92 sa druge strane sasvim legitimna poslovna odluka b92, koji pokušava da se ustoliči kao lider na domaćem internetu i tu se nema šta zameriti.
BraMom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #16
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Suština blogovanja nije komunikacija manjine (oni za to već imaju sopstvene PR službe), jer to zasigurno to vodi u kvazi-elitizam, već masovnost, na kraju krajeva - kosmopolitizam.
Malo si me pogresno shvatio i/ili si izvrnuo sta sam hteo da kazem. Naravno, da sustina blogovanja nije komunikacija manjine, ali cak i u Srbiji dosta ljudi ima neki svoj blog na javnim servisima, da ne spominjem Hrvatsku i svet. Sa druge strane, vrlo mali broj poznatih licnosti ima svoj blog i to bi trebalo na ovaj nacin da se promeni.

Razlika je imati PR sluzbu a razlika je imati svoj blog.

Citat:
Da je ovo praksa u svetu, blogovanje sigurno ne bi bilo na ovoj lestvici na kojoj je sada. Zamislite samo blogger.com koji je dostupan samo VIP personama.
Ja nisam ni rekao da blogger.com treba bude dostupan samo VIP licnostima ali B92 Blog i blogger.com su dva razlicita pojma. B92 Blog nije javni blog, a poenta blogger.com je da ima sto vise blogera od kojih 95% ne vredi nista.

Ja sam napisao da je praksa u svetu da poznati bloguju, da imaju termin CEO blogging.

Citat:
Takođe, ovo VIP je i nadalje problematično jer se izbor VIP-ova zasniva na subjektivnoj imaginaciji selektora, a gde god ima selekcije ima i diskriminacije.
Znas kako, SCG moze na SP da bude prvak sveta ali to i dalje nece nekog da spreci pre SP da kaze kako je neko drugi trebalo umesto nekog da igra. Kod nas nije poenta da nekog odbijamo, zato sto nije VIP. Naprotiv, mi nudimo sansu i onima za koje gotovo niko ne zna da postanu VIP. To nudimo i na sajtu.

Da li je neko do nedavno cuo za Jovana Djordjevica? Mozda niste ni sad culi. Ali njegovi tekstovi na B92 su izazvali odusevljenje kod mnogobrojnih posetilaca i on zbog svojih tekstova putuje kao vodja B92 navijaca na SP. Procitajte samo jedan njegov tekst a ima ih nekoliko:

http://www.b92.net/zivot/lifestyle.php?nav_id=193573

http://www.b92.net/zivot/lifestyle.php?nav_id=195788

Na kraju ovog teksta mozete da nadjete linkove na njegove druge tekstove.

On je jedan od najzasluznijih sto je ponovo pokrenuta praksa razmene slicica.

Citat:
Nego, ukoliko imate resursa, a verujem da možete da ih pruštite radije kreirajte javni blog servis, dostupan svima.
Resursi sigurno da postoje, ali mislim da to nije neophodno s obzirom da postoje vec nekoliko takvih servisa koji nude dobru usluge. Nama nije u interesu kvantitet nego kvalitet.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #17
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao BraMom
Što se tiče elitizma, to generalno i nije loša ideja, ali više u smislu rangiranja blogera po čitanosti, ili već nekako. Ali ako "viša sila" (koja je medijska kuća!) određuje ko može a ko ne može da ima blog, stvarno deluje malo neozbiljno nazivati weblog-ovima. To su kolumne koje pišu profesionalci za medijsku kuću, na obostranu korist.

Mada je blog.b92 sa druge strane sasvim legitimna poslovna odluka b92, koji pokušava da se ustoliči kao lider na domaćem internetu i tu se nema šta zameriti.
Zasto neko ne ode na Weblogsinc ili na Gawker i kaze Calacanisu i Dentonu da hoce da pise za njih i zasto oni svakom ne daju to pravo? To su dve najpoznatije svetske mreze blogova. Ako vam odgovore, verovatno ce vam reci da imate mnogobrojne besplatne blog servise a druga varijanta je da ih kazete zasto bi bas vi trebali da pisete za njih. To i mi nudimo. Generalno, na B92 Blogu, svaka poznata licnost moze da ima svoj blog (ako dobro pise). To isto vazi i za pojedince nepoznate siroj javnosti. Ako neko vec ima svoj blog i kaze, ovo je moj blog, ovako ja pisem, ako ima kvalitetan blog, vrlo je verovatno da ce moci da pise za B92 Blog-u.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #18
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao BraMom
I meni se čini da je suština blogovanja promašena, kada na blogu pišu ljudi čije mišljenje možeš da čuješ bilo na tv-u ili pročitaš u novinama...
Pa ako budu pisali kao Dinkic onda ce biti nezanimljivo. Ja bih im predlozio da pisu o stvarima koje nemaju veze sa njihovim poslom ili o zivotu kao celini onog sto je "na sceni" i licnog stava o svemu tome, dakle i o onome "iza scene". Ako bi pisali samo o svom poslu onda je tu jedina prednost to sto su oni to licno napisali, odnosno da tekst koji procitas nije interpretacija nekog novinara.

Iako sam imao zamerke, pohvalio bih projekat. Bravo za trud, bravo za inicijativu!!!
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #19
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao shoba
A zasto nema Profil onoga ko pise blog?
To i ja mislim da treba. Napravicemo neku About sekciju.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 05. 2006.   #20
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Sigurno da je neka "About" sekcija preko potrebna.

Ovako, pojma nemam(o) ko su ljudi koji su tamo, tj. čime su to zaslužili da budu u društvu sa npr. ministrom finansija, što automatski znači ono što je Aničić napisao (kvazi-elitizam), jeftina promocija.

Inače, moglo bi da bude interesantno.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Blog software dinke Web aplikacije, web servisi i software 14 04. 08. 2005. 16:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:10.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.