DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 10. 2006.   #121
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Off Topic: jedan drugi domen je napravilo dar mar na serveru ,nema veze to sa ovom pricom ... slao je sam cms na tom sajtu previse queria na mysql ... i tu se mysql zaglupeo ...nema veze sa ovim sajtom
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #122
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic: Sad nisam shvatio, jel stvarno spajder pogotka odgovoran za to ?

Vec sam cuo ranije nke ljude da mi se zale na neke domace spajdere, pogodak izmedju ostalih... Trebalo bi im skrenuti paznju da ubace neki mehanizam za kontrolu kolicine upita koji salju, nije to toliko tesko... a ako to ne urade u neko dogledno vreme, da se dogovorimo svi lepo i zabranimo im pristup, posto ovo nema smisla...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #123
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao zira
Samo pokusavam da covjeku pomognem da izadje iz necega sto je i njemu prestalo biti zadovoljstvo.
Ja stvarno ni jednog trenutka nisam ni pomislio nešto drugo. Tvoje učešće u ovoj temi cenim isto koliko i učešće svih ostalih.
Citat:
Originalno napisao zira
Mnogo je fino biti buntovnik i pruzati otpor verbalno, ali malo je nezgodnije to osjecati na svojoj kozi. Pogotovo ako nisi 100% siguran koji je tvoj cilj, niti da li ga mozes ostvariti, niti treba li ti to sve u tvom zivotu.
Što se cilja tiče, odgovorio ti je Iwanhoe, cilj je znači sredstvima koje imaš uraditi nešto protiv ljudi za koje smatraš da ti uništavaju životni prostor. Sve što na bilo koji način doprinosi njihovom proterivanju u istoriju - dobro je. Ja nisam neki mesija niti raspolažem sredstvima da im naudim bog-zna-koliko, ali sam iskoristio priliku koja je iskrsla da nešto malo doprinesem tom cilju.
Što se posledica po mene tiče, ne znam da li će ih biti (nadam se da neće), ali o njima uopšte ne razmišljam. A već sam bio u situaciji da gladujemo i ja i supruga jer nismo mogli da dobijemo posao ako se neko od nas ne učlani u JUL ili SPS. Ne bih da ti pričam svoju istoriju, možeš da mi veruješ ili ne, ali bukvalno je bilo tako. Dakle imam neke svoje ideale i principe za koje sam spreman da snosim posledice i bez toga bih bio neko sasvim drugi.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #124
po-chat-nick
Misha Wokl
Na probnom radu
 
Avatar po-chat-nick
 
Datum učlanjenja: 14.09.2006
Lokacija: Bern
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
po-chat-nick is on a distinguished road
Default

Stvar se komplikuje i mislim da autor koliko god bio u pravu preživljava veoma neprijatne trenutke. Ponoviću , treba ići u samo središte stvari "In medias res", i slučaj zatvoriti isto tako junački i beskompromisno, kako je i započet.
Ima li osnova, mogučnosti, i materijala za tužbu, gledano iz oba ugla, parničenje ili neke druge gluparije i neprijatnosti, ne bih proveravao .... Kod nas je ipak sve moguće pa je bolje ne eksperimentisati, a i sasvim je moguće da protivnička strana iz čistog revanšizma pokrene niz gluposti koje bi Borstaletu dodatno zagorčale čitav slučaj.
Koliko sam uspeo da saznam iz druge i treće ruke niko nema preciznu ideju šta treba uraditi i čeka se da autor popusti, što se u odredjenom obliku i desilo, medjutim veliki broj simpatizera -radikala ouopšte ne zna o čemu se tu radi i ubedjeni su da je sajt opštinski. Iz tog razloga (verovatno) su se odlučili za mirovanje jer bi u suprotnom mnoge stvari morale biti detaljnije obrazložene i definisane a to bi svakako morala biti istina. Ne znaju ljudi ali sa njima- takvima se nije šaliti a to govorim samo iz jednog razloga a taj je da gotovo svi sad u Boru znaju o kome se radi i ko je autor.
Ne smatram da je sramota povući se korak unazad pogotovo što se niko iz ostalih demokratksih opcija i stranaka nije oglasio (ili sam nešto propustio) i podržao Borsteleta, i privesti slučaj kraju. Poruka je svakako izuzetno snažna i korisna, svi su obavešteni i svi znaju ono što je sam autor u osnovi i hteo da saznaju pa ne vidim razloga za dalju agoniju u kojoj nismo mi koji pišemo i pokušavamo da budemo pametni nego Borstale kome sigurno nije baš tako svejedno šta će i kako biti.
Da rezimiram: Pravac opština i direktan razgovor oko svega, eventualno telefonski ... ili nastavak junačke priče koja nema više nikakvu važnost jer je do sada čitav slučaj imao apsolutnu medijsku pažnju, uz ostvarenje svih Borastaletovih ideja zbog kojih je sve i pokrenuo.
Borstale misli malo i na sebe jer pored toga što radikali nisu zaslužili vlast i imaju gomilu mana i propusta, život ide dalje.... a i nisu oni ni slučajno jedina politička opcija i pojava kojoj si indirektno i na odredjeni način dao sasvim pristojan marketing..... kakav takav, kotraproduktivan, i savim nekorisan ali ipak se o radikalima govorilo i to doooobro i mnooogo.
Veliki procenat našeg biračkog tela uopšte ne registruje šta je dobro a šta ne (to nas uče desetine promašenih izbornih trka , kroz koju su upravo ONI- izrasli u najjaču političku stranku na našim prostorima) pa to treba shvatiti ili bar pokušati.... eto sad je mislim dosta ....

s poštovanjem po-chat-nick

Poslednja izmena od po-chat-nick : 07. 10. 2006. u 16:04.
po-chat-nick je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 10. 2006.   #125
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Da rezimiram: Pravac opština i direktan razgovor oko svega, eventualno telefonski ...
Pa lopta je kod njih. Ja sam ponudu dao i ne pada mi napamet da nekom idem na noge. Oni treba da se izvlače iz svega. Ja sam koliko-toliko nešto postigao, oni su u očima javnosti budale. Mogu da prihvate ponudu, da probaju da se "cenjkaju", a mogu i da me tuže ako hoće da ispadnu još veće budale. Ali izbor je njihov, a ne moj.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2006.   #126
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Mislim da ces u celoj ovoj stvar ispasti kao slon u staklarskoj radnji i da nista neces postici. Ti prakticno svoju komunikaciju svodis na to da radikale nazivas glupima i budalama.

To sto pojedinci nemaju dovoljno znanje o Internetu a pogotovo o domenima, ne cini ni njih glupima, a narocito ne sve pripadnike odredjene politicke opcije. Takvo znanje nema ogroman broj ljudi u Srbiji, cak ni oni koji bi morali da ga imaju.

Uz to, nisi marsiarao samo Radikale, nego dobar deo gradjana Bora koji su ih birali. I jos si svoje Mars predstavio kao poruku onog drugog dela gradjana iako se radi o tvom licnom stavu.

Sajt ti ima visok rejting zato sto je nov i ima kljucnu rec u nazivu domena. To je normalno za svaki sajt ali nece dugo trajati, ako sajt uskoro ne dobije smislen sadrzaj.

Spusti loptu. Nemoj ocekivati da ce vlast da saradjuje sa tobom (koja god da je, ne bi). Oni ce registrovati neki drugi domen i nastaviti ono sto su naumili da urade.

Ti gledaj da paznju koju trenutno ima tvoj domen preusmeris na nesto sto ce zaista biti korisno za grad.

Ako ne mozes da napravis sadarnju sa postojecim sajtovima, pokupi linkove sa DMOZ.org koji su vezani za Bor, pokupi vesti sa naslovi.net opet koej su vezane za Bor, i eventualno nadji jos neki slcian izvor i stavi to sve na sajt, tako da ako nista, ono bar na taj nacin promovises informacije o Boru.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2006.   #127
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja
Ti prakticno svoju komunikaciju svodis na to da radikale nazivas glupima i budalama.
A oni mene kriminalcem.
Citat:
Originalno napisao Pedja
To sto pojedinci nemaju dovoljno znanje o Internetu a pogotovo o domenima, ne cini ni njih glupima
Naravno, ali to što posle deset dana nisu uspeli (ili hteli) da se raspitaju šta se u stvari desilo već tvrde da sam ishackovao njihov sajt ih čini glupima.
Citat:
Originalno napisao Pedja
Ako ne mozes da napravis sadarnju sa postojecim sajtovima, pokupi linkove sa DMOZ.org koji su vezani za Bor, pokupi vesti sa naslovi.net opet koej su vezane za Bor, i eventualno nadji jos neki slcian izvor i stavi to sve na sajt, tako da ako nista, ono bar na taj nacin promovises informacije o Boru.
Sačekaću još dan - dva pa ću ili da uradim baš to što si predložio ili ću da se dogovorim sa momcima iz bor030.net o saradnji. Mada je i vođenje bloga neki sadržaj, ako se radi o rejtingu sajta, zar ne? Postoji ideja da kao gostujuće blogere ili kako to već da nazovem pozovem nekoliko viđenijih Borana stručnjaka iz različitih oblasti, da se napravi neki on-line nezavisni magazin. I inače je situacija sa medijima u Boru prilično loša, mnogi koji bi imali šta da kažu - nemaju gde.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2006.   #128
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao borstale
Naravno, ali to što posle deset dana nisu uspeli (ili hteli) da se raspitaju šta se u stvari desilo već tvrde da sam ishackovao njihov sajt ih čini glupima.
pa ne bas, oni su se snasli, i to prilicno dobro... umesto da priznaju da su jurnuli pred rudu sa najavom sajta kome jos ni domen nije obezbedjen (i koji je najverovatnije samo prazna prica u smislu politicke reklama, a ne bi nikad ni zaziveo), oni su prevrnuli u svoju korist, jer su predstavili situaciju kao da su ih "jos jednom napali domaci izdajnici i strani placenici"... ksnofobiji sklonoj i neobrazovanoj raji koja predstavlja vecinu radikalskog glasackog tela (a i gradjana Srbije, budimo realni) ovo zvuci mnogo uverljivije i realnije, nego tamo neka prica o nekim domenima i drugim tehnickim stvarima koje ni ne razumeju... to da "branioce vaskolikih srBskih vrednosti" napadaju zli stranci to im je lakse da razumeju, posto im to pricaju vec 15 (a mozda i 60) godina ...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2006.   #129
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

E pa sad, ja tu ne mogu mnogo da uradim. Politika će da objavi sutra demanti (a i oni - u rubrici "među nama", ono gde pišu dokoni penzioneri), ali TV Bor će to da uradi na kukovo leto. Ma šta sad, ko je shvatio - shvatio je, bar sam ulepšao dan ljudima
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2006.   #130
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Citat:
Originalno napisao borstale
bar sam ulepšao dan ljudima
Hehe, sta dan - pola godine!
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Bilo Kuda Metak Svuda noviKorisnik Web aplikacije, web servisi i software 25 09. 01. 2008. 00:39
FAQ, bilo bi korisno pcigre Obaveštenja, predlozi i pitanja 7 04. 11. 2007. 20:59
Adsense bilo gdje u wordpress clanku dee Web aplikacije, web servisi i software 9 28. 04. 2007. 00:53
Koliko bi bilo opasno dozvoliti EMBED HTML tag na forumu? Peca (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 11 10. 01. 2007. 17:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.