DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 12. 2005.   #1
mindspace
novi član
 
Avatar mindspace
 
Datum učlanjenja: 08.11.2005
Lokacija: Srbija
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
mindspace is on a distinguished road
Default Kako napraviti dobar forum?

Skinuo sam sa sajta phpbb najnoviju verziju njihovog foruma, posto planiram da ga postavim na svoj sajt. Do sada sam koristio free hosting kompaniju i free forum (mozete pogledati na http://mindspace.10.forumer.com ).

Za koji dan uzimam paid hosting, ali sam u velikoj dilemi; koliko prostora je potrebno za jedan forum, da kazemo za normalan rad, bez padanja servera.
I sledece pitanje; da li je phpbb najbolja varijanta, ili da uzmem IPB, ili mozda neki treci?

Da cujem vase predloge, savete, iskustva
mindspace je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2005.   #2
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default

Ja kad vidim phpBB sav se najezim i doobro razmislim da li da se uclanjujem. Nemam pojma sto ali nesto me nervira.

Ovo je moje licno misljenje, nema veze sa opstim javnim mnjenjem Nisam ti mnogo pomogao ali eto ja bih uzeo neki drugi forum cisto da se razlikujes od milijarde drugih ako nista drugo.
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2005.   #3
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Definitivno IPB.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2005.   #4
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Sto se hostinga tice, za pocetak 200MB prostora i 5GB/mesecno bi trebalo da bude sasvim dovoljno. Ovo mozes da nadjes za vec od 2$/mesecno i da to bude ok (iz licnog iskustva). Naravno, sve vise od toga je bolje, ali i skuplje, zato budi realan u proceni svojih potreba, ne dozvoli da te ponesu cifre koje se nude u hosting paketima. Sto si nerealniji, to ce uglavnom vise da te kosta. Imaj u vidu primer koji se cesto navodi, a to je da je 7.5GB transfera mesecno uz prosecnu velicinu stranice od 50kb (iako su stranice foruma bez slicica bar upola manje) dovoljno za 5000 posecenih stranica dnevno.

IPB vise nije besplatan. Bio je do verzije 1.3.1, mozda cak i do 2.0.0 . Medjutim, tesko da ce te neko proganjati zato sto si skinuo IPB verziju 1.3.1. Ono sto je mene odvratilo od toga je cinjenica da se IPB verzije 1.x.x vise ne razvijaju. Negde sam procitao da moze da bude problema narocito usled nekompatibilnosti sa novom verzijom PHP-a.

PHPBB cesto ima sigurnosnih propusta, pa se neretko desava da bude hakovan. Medjutim, zakrpe su uglavnom brzo pojavljuju, tako da sa te strane nije preterano nesiguran. Da bi izbegao baktanje u vezi sa tim, mozes da odaberes neki drugi forum. Takodje, vec gotovo dve godine se najavljuje PHPBB u verziji 3, ali to nikako da se desi. Nesto slicno toj jos "nerodjenoj" verziji PHPBB 3 mozes naci na ocbb.montecarlohosting.com . Na PHPBBXS.com mozes naci nesto sigurniju verziju PHPBB 2.

Ja sam odabrao SMF forum i mogu ti reci da je odlican. Jos kad se malo "ulepsa" i/ili uklopi u Mambo/Joomla (sto bi trebalo da bude veoma jednostavno uz pomoc tzv. "bridge"-a), dobije se savrsen portal "ocas posla" (sto moze da se doda i naknadno, na vec instaliran forum).

PunBB.org je takodje stabilan, jednostavan, nije zahtevan po pitanju resursa, jedino sto se privatne poruke i attachment uz poruke moraju dodati naknadno, kao modovi.

Uzmi u obzir i http://mybboard.com i http://fudforum.org koji takodje imaju pregrst funkcija.

Postoji jos mnogo foruma, ali ako bas hoces da se zaludjujes tragajuci za ostalima, ili pak da saznas nesto vise, a i dosta korisnih informacija o forumima i kreiranju "zajednice", onda pogledaj:

http://foruminsider.com/
http://thinkofit.com/webconf/forumsoft.htm#freeware
http://big-boards.com/
http://www.theadminzone.com/forums/mainpage.php
http://forumuniversity.com/
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 04. 2009.   #5
kameleon
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 16.07.2008
Poruke: 24
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
kameleon is on a distinguished road
Default

A kakav je FireBoard forum za Joomla-u? Što se tiče bezbjednosti i ostalih stvari.
kameleon je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako napraviti ponudu za oglašavanje na sajtu? Dragan Varagić Marketing i SEO 22 21. 09. 2010. 15:41
Kako napraviti sopstveni affilate Markok e-Business 2 24. 09. 2009. 16:23
kako napraviti wrapper za mysqli_stmt_bind_result() ? ivanhoe PHP 1 10. 09. 2008. 12:44
Kako napraviti ODBC drajver? Pedja SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 2 16. 10. 2006. 18:04
Uh kako dobar crnjak :) mungos Opušteno 1 30. 09. 2005. 14:40


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.