DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 08. 2010.   #1
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default Paket racuna kod Raiffeisen banke, problem.

Nedavno sam uzeo ovaj paket, pa nisam siguran dal je ovo ok, kako radi.

Ovaj paket sadrzi:
- banka online
- tekuci dinarski racun,
- devizni racun po vidjenju
- devizni racun za koji je vezana Visa Virtuon kartica.


Na ova dva devizna racuna imam po 25 eura.
Da bih mogao da placam sa ovom visa Virtuon kartice, mora na njoj da postoji vise od 20 eura. Sve sto je preko 20 eura se moze koristiti za placanje (u mom slucaju je trenutno 5 eura), a ovih 20 ostaje kao neki depozit. To vazi za Virtuon karticu.

E sad, na ovom drugom deviznom racunu (racun po vidjenju) imam takodje 25 eura i kad sve te eure hocu da prebacim na Virtuon devizni racun, ne dozvoljava mi.
Dozvoljava mi da prebacim samo ovih 5 sto su preko 20 eura.

Znaci da ispada da i na jednom i na drugom racunu mora postojati po 20 eura, kao depozit, odnosno imam zarobljenih 40 eura sa kojima ne mogu nista da radim.

Pa vas pitam da li je to zaista tako (da na oba racuna mora postojati po 20 eura) ili ja gresim u koriscenju ove online banke?
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2010.   #2
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Da, tako je, navodno je sve besplatno, ali ti zauvek moras tu drzati po 20e.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2010.   #3
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Kod njih se čak i online banking plaća. Čini mi se 45€ godišnje
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2010.   #4
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

i ja sam odavno imao taj virtuon kod njih.
Najvise me nerviralo sto nikako nisam uspevao da svratim do banke i uplatim potrebni novac.

Kada je inteza aktivirala ovu uslugu, a posto vec imam racun kod njih bilo mi je zgodno da onlajn prebacujem sredstva. Nisu mi trazili nikakav depozit i sve je besplatno.

Kada sam u rajfajzenu hteo da podignem depozit naplatili su mi gasenje racuna!!!
Mislim da su i u intezi prevaranti, ali ovi su ga bas preterali. Nikada vise kod njih...

Inace, pravilno je reci EVRA, a ne EURA, EUR je oznaka valute. To je pravilno na nekim drugim podrucjima.
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" agvozden za poruku:
Staro 28. 08. 2010.   #5
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Ni na jednom deviznom računu ne moraš da imaš novca.
Sa oba računa možeš u bilo kom trenutku da podigneš novac i da ti stanje bude 0eura.
Ako treba nešto da platiš, položiš 20eura više i nakon plaćanja podigneš preostalih 20eura.
Ovo je malo neefikasno rešenje ali je korisno iz razloga moguće zloupotrebe Visa Virtuon kartice.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2010.   #6
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

U RF banci na obadva devizna računa moraš da imaš 20 eur, zato ne možeš da prebaciš više od 5 eur na drugi račun. I sam sam mislio da nešto nije u redu kada sam pokušavao da prodam sve devize sa deviznog računa (ne onog za virtuon), pa sam otišao u banku i pitao.

Ako želiš da koristiš Virtuon ne moraš da ideš u banku, već na drugom računu držiš novac i prebaciš onlajn kada ti zatreba (to je isto kao i u Intesi, čak je i softver isti).
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2010.   #7
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
U RF banci na obadva devizna računa moraš da imaš 20 eur.
Ne mora.
Ja podizao i bilo mi stanje na Virtuon 0eura.
Ali kada plaćaš moraš imati 20eura više jer ti je za plaćanje raspoloživo sve preko 20eura.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2010.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

da, mozes da licno podignes sve pare, pa ih onda uplatis na drugi racun, ali ako to probas online nece raditi.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2010.   #9
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Znaci Raiffeisen banka je najveci prefarant. Mnogo glupo ovo sto na oba racuna mora da postoji po 20 evra.
Posto nisam testirao sistem u potpunosti, dacu im jos malo vremena, da vidim kako ce da funkcionise placanje preko Virtuon kartice.
E banking sam vec probao, sto se tice placanja sa dinarskog racuna.

E-banking se mislim placa 250 ili 350 dinara mesecno.

Koju bi ste banku preporucili jos, pored Intese?

Hvala na odgovorima!!
martinluter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2010.   #10
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao martinluter Pogledajte poruku
E sad, na ovom drugom deviznom racunu (racun po vidjenju) imam takodje 25 eura i kad sve te eure hocu da prebacim na Virtuon devizni racun, ne dozvoljava mi.
Dozvoljava mi da prebacim samo ovih 5 sto su preko 20 eura.

Znaci da ispada da i na jednom i na drugom racunu mora postojati po 20 eura, kao depozit, odnosno imam zarobljenih 40 eura sa kojima ne mogu nista da radim.
Čitam malo detaljnije pitanje i shvatam da si na osnovu toga što ne možeš da prebaciš 20eura sa jednog na drugi račun zaključio da moraš imati po 20eura na svakom?

Nisi probao da pozoveš telefonsku podršku?
Ova "prevarantska" banka ima podršku 24h, a jedini u BGD-u imaju i šalter koji je otvoren 24/7.

Probaću da promenim račun i odem u Karić banku. Uželeo sam se tih starih, dobrih vremena...

Poslednja izmena od vidak : 28. 08. 2010. u 23:04.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Raiffeisen ebanking mileusna e-Business 5 28. 08. 2008. 11:04
Citibank UK, otvaranje racuna cvele e-Business 8 24. 08. 2008. 03:45
PHP PROGRAMER/PROJEKTANT - Raiffeisen Bank BluesRocker Poslovne ponude i zapošljavanje 25 25. 01. 2007. 11:17
O cemu treba voditi racuna, visejezicni sajt sa bazom itd. [nq] Planiranje i usability 17 08. 08. 2006. 12:58
Treba mi e-commerce paket koji... fuzzylogic e-Business 2 13. 03. 2006. 22:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:25.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.