DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Programiranje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Programiranje Java, Perl, VB, ASP, .NET, C, C++, Pascal, Delphi Sponzor: VIP izazov 3

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 07. 2005.   #1
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default Macka i mis, logicno frisko sa ispita

Evo stavio sam ovdje, dje su code baje, ono jaki logicari i matematicari, bar bi defaultu trebalo tako
Evo me sa prijemnog ispita za fax, lomim se oko ovog primjera da li je dobro:


- mis je udaljen od kucice 20 misijih koraka, macka ga juri, ona je udaljena od njega 5 skokova
- mis ce stici prije macke u kucu
- jedan maciji skok je deset puta veci od misijeg koraka
- kada macka napravi jedan skok, mis pravi tri misija koraka

- pitanje je za koliko misijih koraka ce prije stici mis od macke u kucu

ponudjena rjesenja: 5, 7, 10 (i jos cetvrto 2 ili 15, ne sjecam se)


Ja zaokruzio 5, postovacu metodu kasnije kad cujem vas, ali nisam siguran.

Poslednja izmena od mungos : 01. 07. 2005. u 13:53.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #2
kalkulus
Dusko Petrovic
Professional
 
Avatar kalkulus
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 297
Hvala: 14
1.151 "Hvala" u 9 poruka
kalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kalkulus
Default

znaci dok macka predje tih 5 skokova do mesta odakle mish pocinje(20 mishjih koraka od kucice) mish je preshao 15 mishjih koraka i sada se nalazi na 5 koraka do kucice. macka skoci josh jednom i sada je na 10 mishjih koraka do kucice dok je mish na 2 koraka do kucice
e sad, ako mish predje 3 koraka dok macka preskoci 10 to bi otprilike znacilo da ce macka za ta 2 mishja koraka da predje 6.6~7 koraka shto znaci da je mish pretekao za 3 shto se ne slaze sa ponudjenim odgovorima.. hmm.. ne znam, moracu posle josh malo da porazmislim.

neka ovoga cisto da me neko ispravi gde greshim
kalkulus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #3
random
novi član
Na probnom radu
 
Avatar random
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
random is on a distinguished road
Default

Miš je već jedan korak u rupi kad mačka stigne do nje. Knap. Ne treba nikakva računica, može prosto da se broji na prste koliko je ko prešao. To neki prijemni za srednju školu?
random je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #4
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Sto ce reci da je 3.33 odgovor na pitanje "za koliko misijih koraka ce prije stici mis od macke u kucu"...
Evo ti i kod (ne znam oce li raditi, pisao sam ga u Quick Reply )
Kôd:
float mackaOdRupe=70;
float mackinSkok=10;
for(int misOdRupe=20; misOdRupe>0; misOdRupe--)
         mackaOdRupe-=(mackinSkok/3);
return mackaOdRupe;
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #5
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Za fax prijemni. Inače, moj previd je kod rastojanja, nisam kod mačkinog rastojanja do kuće zbrojio na ispitu i miševe korake, rješavao sam po sistemu:

miš, mačka
20 mišijih koraka, 5 mačijih skokova (1 skok = 10 koraka)
20 koraka, 50 koraka (početak)
17 40
14 30
11 20
8 10
5 0

p.s. gore sam greškom napsao, sedam, zaokružio sam pet u stvari
p.s.2 ortak iz ofisa je došao do istog rješenja kao random. Izgleda da je zadatak falično postavljen s njihove strane ;((

Poslednja izmena od mungos : 01. 07. 2005. u 13:55.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #6
cicika
član
Na probnom radu
 
Avatar cicika
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Zemun
Poruke: 37
Hvala: 7
5 "Hvala" u 5 poruka
cicika is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za cicika
Default

Mojom računicom za vreme koje je potrebno mišu da stigne do kućice mačka predje dužinu od 66.67 mišjih koraka, što znači da će mačka biti 3.33 mišja koraka udaljena od kućice (mišje rupe )... jer je njeno ukupno udaljenje 70 mišjih koraka...
Sve u svemu ništa mi nije jasno, kao da nije dobro postavljen zadatak.
Pogledaću još jednom kasnije.
__________________
Use The Force!
cicika je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #7
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Tačan odgovor je
Citat:
Originalno napisao random
Miš je već jedan korak u rupi kad mačka stigne do nje. Knap.
jer
Citat:
- pitanje je za koliko misijih koraka ce prije stici mis od macke u kucu
ili "koliko još koraka može da načini mišonja dok ne dođe maca na vratanca"

Poslednja izmena od noviKorisnik : 01. 07. 2005. u 15:27.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #8
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

pa resenje je vrlo jednostavno:

mis je udaljen od kucice 20 misijih koraka
macka je udaljena od kucice 50+20 misijih koraka

kada smanjujete vrednost misijih koraka za 3 i macijih skokova za 10 misijih koraka doci cete do vrednosti:

misiji koraci = 2
maciji skokovi (u misijim koracima) = 10

i sada izracunate vrednost

10:3=x:2
3x=20
x=6.67

a posto vrednost koraka ne moze biti decimalan broj vrednost se zaokruzuje na 7. sto je i resenje zadatka.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #9
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
za koliko misijih koraka ce prije stici mis od macke u kucu
Znači, treba da stigne i mačka do kuće da bi se znalo koliko je miš stigao pre nje.

Pa se izmeri koliko mački treba skokova da stigne do kuće, a to je inicijalna razdaljina od mačke do miša plus od miša do kuće, dakle 5 skokova i 20 koraka, odnosno 5 * 10 koraka i još 20, dakle 70 koraka ili 7 skokova.

Mačka stiže za 7 skokova. Koliko koraka načini miš za to vreme?

Za svaki skok po 3 koraka, to mu dođe 21. A to je jedan više no što mu je trebalo da stigne do kuće, pa je za toliko (1) koraka isprednjačio u dolasku kući u odnosu na mačku.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 07. 2005.   #10
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

@korisnik:

To sto si ti napisao jeste tacno, ali posto mis ima 20 koraka do kuce a pravi po tri koraka njemu ce na kraju ostati da napravi 2 koraka umesto tri,a ako on napravi dva koraka, tada macka nece napraviti citav skok nego samo jedan deo a taj deo meren u misijim koracima iznosi 7 koraka.

A takodje ni u odgovorima nije ponudjena mogucnost od 1 koraka.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.