DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 12. 2010.   #331
ajankovic
Aleksandar Janković
Qualified
 
Avatar ajankovic
 
Datum učlanjenja: 16.10.2010
Lokacija: Bg-Sd
Poruke: 165
Hvala: 70
54 "Hvala" u 36 poruka
ajankovic is on a distinguished road
Default

^Ovde su ti svi laici bato. Možda ako dođe neki DB obaveštajac .
__________________
ajankovic.com]

Poslednja izmena od ajankovic : 04. 12. 2010. u 00:40.
ajankovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #332
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

^ Ma, možda je on okrenuo pogrešan broj, al' je dobio koga je tražio
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nn.nn za poruku:
Staro 04. 12. 2010.   #333
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

"The Office of Management and Budget today directed all federal agencies to bar employees from accessing the Wikileaks web site."

drago mi je da tamo ipak postoje i ljudi kao Ron Paul...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #334
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Prvi amandman, free speech highlight...
lista USA cenzora se uvecava (Amazon, EveryDNS, PayPal, Kongresna biblioteka, Federalne agencije, pojedini univerziteti?, US trupe...

Sve ovo bez podizannja bilo kakve optuznice u USA ili bilo gde protiv WL.

Mislim nesto...sto se blamiraju ovako na parce, sto ne blokiraju ne celoj teritoriji. Sta, svi ovi blokirani kod kuce nemaju internet?
Dakle, cisto zastrasivanje onih koji bi mogli svojim uticajem okrenuti javnost!
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #335
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Zasto misliš da su cenzori?
Amazon, kao i svaka druga firma, radi u interesu svojih vlasnika, u skladu sa terms of use koji prihvatiš.

Baš zato što USA nije Kina ili recimo Turska, nije moguće blokirati pristup internetu.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #336
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ po ko zna koji put slazem se da USA nije ovo sto si nabrojao, ali zalosno je da pocinje da lici
Naravno da Amazon ima "terms of use"...ali ih ne primenjuje na nekoliko stotina slucajeva knjiga koje su u sporu zbog autorskih prava. Ne primenjuje ih ni u slucaju ociglednog krsenja zakona prodajuci knjigu/prirucnik o Pedohiles How To
Da budem precizan...knjiga se nasla u prodaji i brzo je povucena nakon ogromnog pritiska javnosti, ali je i pored svog ociglednog naslova dospela na "rafove". Ako to nije bolesno ne znam sta je?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #337
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Složićeš se da Wikileaks i tamo neka knjiga koju je neko iščačkao medju milionima artikala nemaju isti značaj ili medijsku težinu.

Pa misim ovi PRodavci magle ubiše se da objasne kako se treba pojavljivati u pozitivnom svetlu. Možda su namere WL časne, ali publicitet je ekstremno negativan. Gde god se spominje WL imaš u istom tekstu korupciju, ubistva, špijunažu... Zbog čega bi Amazon ili bilo koja druga firma htela da bude spomenuta u tom kontekstu, umesto da se izmaknu iz cele priče i tako usput izbegnu bilo kakve zakonske probleme sutra kad budu optužili WL za otkrivanje državnih tajni.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #338
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Složićeš se da Wikileaks i tamo neka knjiga koju je neko iščačkao medju milionima artikala nemaju isti značaj ili medijsku težinu.
Slazem se..u slucaju knjige je cisto krsenje zakona, a u slucaju WL "krsenje zakona", politicka pozadina i "poziv" kongresmena. Ubedjen sam da nije bilo poziva kongresmana da Amazon ne bi reagovao.
Dalje, ako ostavimo po strani privatne kompanije, objasni mi koja je logika bana u drzavnim sluzbama?

Citat:
Možda su namere WL časne, ali publicitet je ekstremno negativan. Gde god se spominje WL imaš u istom tekstu korupciju, ubistva, špijunažu...
Naprotiv...ja sam stekao drugaciji utisak. Koliko vidim na drustvenim mrezama uziva ogromnu podrsku. Suprotno tome, zvanicnici raznih vlada u svetu su izuzetno besni. Zato te molim neki link koji dokazuje tvoju tvrdnju o korupciji, ubistvima...
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #339
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Slazem se..u slucaju knjige je cisto krsenje zakona, a u slucaju WL "krsenje zakona", politicka pozadina i "poziv" kongresmena. Ubedjen sam da nije bilo poziva kongresmana da Amazon ne bi reagovao.
Dalje, ako ostavimo po strani privatne kompanije, objasni mi koja je logika bana u drzavnim sluzbama?
To sa knjigom je kao što u neke radnje dodje keks na kom piše "uvoznik za Kosovo", pa neko primeti, pa sklone keks.

Koja je logika u državnim službama??


Citat:
Zato te molim neki link koji dokazuje tvoju tvrdnju o korupciji, ubistvima...
Sa sajta Blic.rs:

POVEZANE VESTI:
Pejpal blokirao donacije za Vikiliks
Josipović: Vikiliks ugrožava bezbednost ljudi i država
Čitaoci oborili sajt Gardijana pitanjima za Asanža
Ambasadorka SAD osudila objavljivanje tajnih dokumenata
Skotland jard bi danas mogao da uhapsi osnivača Vikiliksa
Vikiliks: Korupcija i pronevere izjedaju Avganistan
Vikiliks: Srbiji nuđen SSP zbog Kosova
Vikiliks: Medvedev lobirao protiv priznavanja Kosova
Vladimir Putin besan na Ameriku zbog afere "Vikiliks"
Afera "Vikiliks": Rusija je mafijaška država

To su sve negativni naslovi, to ti pričam.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #340
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@srki: Nije to ni u Americi bas tako kako ti zamisljas, i tamo se okrecu telefoni, vrse politicki pritisci, cine usluge, lobira i prave dogovori ispod zita. To kao prvo, a kao drugo niko ni ne bi znao da je WL hostovan na Amazonu da mediji (ukljcujuci mainstream medije kao CNN) nisu to ponavljali over and over, cime je indirektno izvrsen medijski pritisak na Amazon i ostale korporacije da operu ruke. Cenzura je nezgodna, ali auto-cenzura je mnogo, mnogo dublja i gora, a jednako nedemokratska pojava...

A uzgred, ova druga vest koju sam ja preneo gore, da je naredjeno da svim zaposlenima u drzavnim sluzbama bude zabranjen pristup WL (ne samo na poslu, nego da je prekrsaj da i od kuce pristupe WL) je cista drzavna cenzura... objasnjenje kako je to zbog "povecanja sigurnosti" je cista budalastina, jer onaj ko hoce da prenosi podatke ce sigurno naci nacina... ovo je cisto pritisak na ljude, da im se ZABRANI da citaju ono sto vladi ne odgovara...

i ne znam cemu poredjenje sa Srbijom, naravno da smo mi u mnogo vecem k***, ali ovde je bar vecina ljudi toga svesna... Amerika je lider i zato se ocekuje da ispunjava neke vise standarde, tako da to nije ista prica...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 04. 12. 2010. u 15:32.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:34.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.