DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 05. 2011.   #11
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Imam kolegu Cileanca koji se kune da je tamo obecana zemlja ako ste obrazovani i radite bitan posao. Kaze iznajmljivanje dadilja i kucnih pomocnica/kuvarica je tipa $300 mesecno a kucu za $500-600 ono sa 3 spavace i bazenom

Ima IBM u Antafogasta (Atacama Desert mapa u Bad Company 2 ko igra ). U Santiago je krs ziveti zato sto je prevelik. U bilo kom rudaskom gradu ljudi se rasipaju parama posto rudari imaju sulude plate.
U nekim regionima nema poreza na kola
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dzordz za poruku:
Staro 02. 05. 2011.   #12
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Ja se panicno bojim zemljotresa, a Cile je pogodilo par zescih skoro, ako se ne varam

Inace, Argentina je, po meni, najbolja zemlja na tom kontinentu (kvalitet zivljenja), ali ne znam kako stoje stvari sa startup-ima tamo.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 06. 2011.   #13
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ko želi da se prijavi, aplikacije se šalju od 11.jula do 11.avgusta.

http://www.startupchile.org/about/apply/
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 06. 2011.   #14
Sandra Jakovljevic
član
Certified
 
Avatar Sandra Jakovljevic
 
Datum učlanjenja: 24.04.2007
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 74
Hvala: 30
10 "Hvala" u 5 poruka
Sandra Jakovljevic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Sandra Jakovljevic
Default

Jedan moj prijatelj je bio u Cileu i bio je zadovoljan zivotom tamo, dobio jos kvalitetniju ponudi i preselio se za Afriku. Tako da verovatno vredi razmisliti. Elem koristan link za zivot u Cileu ako se vec nije negde provukao je ovaj
http://www.escapeartist.com/Live_In_Chile/
Sandra Jakovljevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 06. 2011.   #15
miloshz
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2007
Lokacija: juzno od ekvatora
Poruke: 91
Hvala: 2
4 "Hvala" u 3 poruka
miloshz is on a distinguished road
Default

kao neko ko se s prekidima muva juznom amerikom desetak godina, da izjavim nesto za dnevnik

chile je jedina juznoamericka zemlja prvog sveta. uruguay je isto super i IT hub

startupchile je super program i vredi pokusati. mada, rok je 4. jula.

business-friendly, odlicna infrastruktura, flexibilna imigraciona politika, ...

minusi chilea - ogromne socijalne razlike, dosta visoka stopa kriminala (problem kompletne latinske amerike), konzervativno stanovnistvo

korupcije takoreci nema

kulturni i nocni zivot, kao i obrazovanje nisu nesto. masa ih dolazi u argentinu

za nekog u IT vodama, odlicna alternativa EU i USA. masa nasih u IT vodama uspesno pliva u chileu

ako imate nekih pitanja oko chilea i uopste juzne amerike, tu sam

znanje spanskog je obavezno. u IT vodama cak i ja, koji perfektno govorim i pisem spanski, koristim engleski. no, mimo toga - mrka kapa! chileanski spanski je dosta nakaradan, inace. kolumbijski je najpravilniji i najlepsi

brazil je u nevidjenom ekonomskom usponu, ali veca divljina od chilea i nije bas business-friendly

startupchile je dosta slican SPRING singapore

obzirom da sam cesto u chileu i upoznat s prilikama, trudicu se da pomognem koliko mogu
miloshz je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje miloshz za poruku:
Staro 29. 06. 2011.   #16
miloshz
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2007
Lokacija: juzno od ekvatora
Poruke: 91
Hvala: 2
4 "Hvala" u 3 poruka
miloshz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Imam kolegu Cileanca koji se kune da je tamo obecana zemlja ako ste obrazovani i radite bitan posao. Kaze iznajmljivanje dadilja i kucnih pomocnica/kuvarica je tipa $300 mesecno a kucu za $500-600 ono sa 3 spavace i bazenom

Ima IBM u Antafogasta (Atacama Desert mapa u Bad Company 2 ko igra ). U Santiago je krs ziveti zato sto je prevelik. U bilo kom rudaskom gradu ljudi se rasipaju parama posto rudari imaju sulude plate.
U nekim regionima nema poreza na kola
san pedro de atacama ne preporucujem ni najgorem neprijatelju. prijateljica je predavala hrvatski potomcima HR imigranata i propevala kad se preselila u santiago

kucu s 3 sobe i bazenom za US$600 nemas ni u paragvaju. bilo nekad. sad vise ne. ali, za tu lovu sem b airesa, rija i sao paula rentas skroz ok nekretninu bilo gde u juznoj americi

vina del mar i valparaiso su ok gradovi, a blizu santiaga

iquique y antafagosta su uzas

srednja klasa, istina, ovde u juznoj americi ima bolji standard nego u evropi, mnogo bolji

pod uslovom da naviknes na:

- petty crime
- korupciju (sem chilea)
- birokratiju (sem chilea)
- odsustvo etike kod ljudi (latini ce prevariti i mater rodjenu)
- intelektualno-mentalnu ogranicenost ljudi
- ogromne socijalne razlike
- nacionalizam skoro kao nas (argentinci i chileanci se ne podnose a zajedno ne vare bolivijance)

http://wander-argentina.org/2011/02/...-buenos-aires/ iako je za argentinu, dobrim delom vazi za lat am uopste
miloshz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" miloshz za poruku:
Staro 29. 06. 2011.   #17
miloshz
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2007
Lokacija: juzno od ekvatora
Poruke: 91
Hvala: 2
4 "Hvala" u 3 poruka
miloshz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Ko želi da se prijavi, aplikacije se šalju od 11.jula do 11.avgusta.

http://www.startupchile.org/about/apply/
dobro da ima jos 1 krug

ako treba pomoc ili insider info, tu sam. nicolas shea mi dobar prijatelj, btw
miloshz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 06. 2011.   #18
squirll
Wait, What?
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 148
Hvala: 8
188 "Hvala" u 14 poruka
squirll is on a distinguished roadsquirll is on a distinguished road
Default

ako sam dobro razume to se i prosle godine odrzalo?
Steta sto sam kasno video :S
__________________
Svakog dana uvlacim linije pa misle da se drogiram.
squirll je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 06. 2011.   #19
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

od kako je pocela tema pratim startup chile, kao i citam povremeno o zemlji

imam neke poznanike iz juzne amerike, za koje ne bih rekao da za njih vazi:
"- odsustvo etike kod ljudi (latini ce prevariti i mater rodjenu)
- intelektualno-mentalnu ogranicenost ljudi"

ali opet, to su ljudi koji su dosli u evropu i bili mozda preduzimljiviji, ne znam

pozitivno iskustvo malo starijeg bracnog para iz USA (koji su mozda visha srednja klasa, na osnovu napisanog)
http://www.escapeartist.com/efam/75/..._In_Chile.html
http://www.escapeartist.com/efam/76/...n_Chile_2.html



sto se tice prednosti:
- daju lovu - nije previse, cak bih rekao da nije dovoljno za mali tim i 6 meseci, ali opet daju ljudi
- vaznije: veze i ljudi - upoznajete kolege i foundere, buduce partnere i investitore
- za mene je plus i tih 6 meseci u Chileu - zemlja koja izgleda interesantno, bar izdaleka


http://www.startupchile.org/wp-conte...-July-2011.pdf

odavde vidim da je "plata" ogranicena na oko 350000 pezosa (740USD)
po onome sto vidim od sajtova, to i nije bas neka suma za santiago, recimo
opet, daju mogucnost da se kofinansira od njih smestaj, pa mozda bude OK

ima vise zackoljica nego na prvi pogled
trebas uloziti bar 10% kesha u ukupnu investiciju (recimo oni 40k, ti 4)
svi troskovi se odobravaju postfaktum, t.j. moras imati lovu kod sebe kad odes - savetuju 2-4k$


edit:
da pojasnim, izgleda da neki nisu procitali:
"Applications will open on Monday, July 11, 2011 at www.startupchile.org/apply. Closing date will be Thursday, August 11, 2011."
" Kick off – July 11th
Last day to submit application – August 11th
Announcement of selected participants – September 21st
"
dakle prijava za drugi krug od 11 jula do 11 avgusta

Poslednja izmena od robi-bobi : 30. 06. 2011. u 10:21.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 06. 2011.   #20
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

http://hervalicio.us/blog/2011/06/28...w-about-chile/
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:56.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.