DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 03. 2011.   #61
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

@tamarab

Knjižicu nećeš moći da overiš ako ti fali 1 dinar poreza za imovinu, sve i da nisi blokirana.

To znači dok ne izmiriš sav dug prema državi, nećeš moći da overiš, sve proveravaju vezano za tvoj JMBG. Ne možeš da uplaćuješ šta misliš da ti treba (npr. meni ne treba državna penzija, pa neću da plaćam PIO)

Oni neće "pokušati" da ti blokiraju račun, oni će ti blokirati račun

A ako do toga dodje, zapravo već ako dodje do obaveštenja da ćeš biti blokirana za odredjeni iznos (verovatno ne i kompletan iznos duga koji ti je potreban za knjižicu), onda će proces blokade da krene.

Tada ti je bolje da uplatiš u banku na svoj račun i čekaš da pare automatski budu prenete državi za iznos koliko je blokiran.

Poreska uprava tebe blokira za X dinara, banka tebe onda duži za X dinara i nisi ti ta koja će da odblokira, nego poreska uprava kad kaže banci "OK, registrovali smo od vas uplatu od X dinara".

A poreska uprava se neće automatski setiti tvog naloga za uplatu van banke, zato je bolje ostaviti da proces sam ide, ako je već krenuo.

Inače možeš doći u situaciju kao ja, dobijem obaveštenje, uspaničim se i platim sav dug, a onda po automatizmu bukvalno sutra budem blokiran za X dinara. Dok sam im objasnio da je dug plaćen, prošlo je 2 nedelje.

I na kraju, bila blokirana ili ne, to ti ne garantuje da ćeš imati zdravstvenu knjižicu.

Naravoučenije: peri zube, jedi musli, ostavi cigare, vežbaj redovno...

Poslednja izmena od srdjan : 23. 03. 2011. u 10:32.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2011.   #62
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Imaj u vidu da po zakonu oni nisu duzni da tebe obaveste o bilo cemu... debilno, ali tako je kako je...

Najbolje je da sto pre izmiris sve dugove, jer ce oni samo da cepaju te kamate, i posto si radnja u nekom trenutku mogu da krenu u prinudnu naplatu oduzimanjem imovine, a onda je pakao dok se ispetljas iz toga cak iako dobijes kasnije spor. Zato prvo plati sve kako znas i umes, pa se onda posle zali i tuzi da ti vrate pare...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2011.   #63
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Naravoučenije: peri zube, jedi musli, ostavi cigare, vežbaj redovno...
Kakvo nam je zdravstvo, ovaj savet u Srbiji važi čak i da imaš 10 overenih zdravstvenih.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2011.   #64
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Imam li pravo da podnesem tužbu (kome) za to što su mi uskraćena osnovna prava da od svog rada živim ili makar ako sam odlučila da zarađujem onoliko koliko je potrebno da zaradim kako bih samostalno uplaćivala sebi Doprinose za socijalno i porez na dohodak toliko i zarađujem?
S kojim pravom me neko posle dve godine rada dokle sam redovno uplaćivala ove osnovne doprinose i poreze obaveštava da dugujem nešto za šta nisam znala dve godine da postoji (tek posle dve godine rada stiglo mi je na kućnu adresu rešenje o nekakvoj firmarini koja treba da se plati za predhodni period). Dakle u Poreskoj upravi preko koje sam redovno namirivala sva svoja zaduženja nisu rekli da išta dugujem i ja sam mirno radila i redovno uplaćivala sve što su mi tražili.
Kome da se žalim što mi je uskraćena informacija da kao preduzetnik imam pravo da tražim da budem oslobođena plaćanja komunalne takse na isticanje firme i o tome moram slučajno ili namerno da saznam tek posle četiri godine rada jer mi nadležni u poreskoj to nisu na vreme rekli.
Kome da se žalim što nadležne službe u razumnom roku ne rešavaju zahteve ili molbe već na njihov odgovor treba da čekam i po dve godine a dotle moram da plaćam ono što možda i ne moram da plaćam. (i ako platim, oni posle ne vrate pare sa kamatom, a kad im ja dugujem moram da platim i basnoslovnu kamatu)?
Kome da se žalim što mi ova država/grad/opština uskraćuju pravo da poštenim radom zaradim makar za goli život jer mi sve što zaradim uzmu za doprinose, poreze, takse, ...
Ako ovde ne mogu da dobijem odgovore na ova pitanja kome onda da ih uputim?
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2011.   #65
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Ako ovde ne mogu da dobijem odgovore na ova pitanja kome onda da ih uputim?
Dobrodosla u Srbistan.

Nemoj se previse uzbudjivati, jer kad vidis kolike kamate nasa ljubljena zemlja obracunava videces da je Toni Soprano u stvari dobrotvor.
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2011.   #66
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Perem zube, jedem musli, nikad nisam pušila, nemam auto i gde god treba idem peške (čak ne koristim lift) kako bi se razgibavala posle sedećeg posla - da li onda mogu legalno da radim neki posao od koga ću moći da platim privatnog lekara ako mi nedaj bože zatreba (zar ne apeluju stalno da moramo redovno ili bar jednom godišnje da kontrolišemo zdravlje) od kojih para kad mi uzmu sve za obavezne doprinose i poreze a pride i za nametnute takse? ...
Odlučila sam i da ne idem u penziju - radiću dokle god sam sposobna makar i štrikala u dubokoj starosti. Zašto onda da plaćam Penziono. A šta ako i ne doživim tu duboku starost i ne iskoristim penziju - da li ću onda uludo bacati pare za PIO?
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2011.   #67
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Ovaj odgovor od službenice. Kakva bre službenica. Kakva drugostepena komisija i rok od 2-3 godine!? Pa jel 2 ili 3 godine? Oni moraju da imaju zakonski rok u kome moraju da rešavaju po žalbama, i taj rok nije ovoliko ILI onoliko. Ovo zvuči kao klasično skidanje s k****, poslali su te kući, a ti skupljaj pare da platiš. Za 2-3 godine ko živ ko mrtav.

Idi ponovo u poresku upravu i zahtevaj HITNO rešavanje po žalbi.

Traži INSPEKTORA (sa imenom i prezimenom) koji je zadužen za tvoju firmu, nikakve službenice. Ponovo (treći put ili već koji je), podnesi PISMENI zahtev za rešavanje po žalbi sa oznakom HITNO (+datum/pečat/potpis). Znači ovo ti je najvažnija stvar, da se uvek PISMENO obraćaš nadležnom organu u formalnom obliku. Jer ti kad izađeš iz te kancelarije, sa nebuloznim odgovorom neke službenice, to sve zajedno kao da se nikad nije ni dogodilo. Evo i još jednom da ponovim, PONOVO IM SE OBRAĆAJ U PISMENOJ FORMI. Skupljaj i čuvaj svu dokumentaciju. Traži PISMENI odgovor ODMAH, i rešavanje po žalbi u zakonskom roku. U svom pismenom obraćanju, u slobodnoj formi napiši šta se tačno dogodilo i šta ti je ko rekao, sa svim datumima, npr. "Na osnovu vašeg usmenog odgovora od dana tog i tog, zahtevam HITNO rešavanje po žalbi.... itd.".

Traži informacije kakva drugostepena komisija je u pitanju, koja adresa, ko je zadužen, ime prezime tog inspektora, konkretno. Traži da se dalje odraćaš toj komisiji direktno. (ako uopšte postoji ovo)

Na kraju ukoliko nema odziva u doglednom roku, obavesti ih da ćeš se obratiti višoj instanci, jasno im daj do znanja da ćeš ODMAH SADA podneti prijavu protiv te njihove kancelarije nadležnoj službi kontrole ili konačno direktno Ministarstvu finansija. Što ti na kraju i preporučujem, da kontaktiraš direktno Ministarstvo Minansija i podneseš im svu dokumentaciju, PISMENO. http://www.mfin.gov.rs/pages/issue.php?id=7148 Obavesti ih da ćeš ukoliko se njihovo nepostupanje nastavi podneti i TUŽBU. Konsultuj se sa advokatom.

Borba do kraja. Srećno.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gargoyle za poruku:
Staro 23. 03. 2011.   #68
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Imaj u vidu da po zakonu oni nisu duzni da tebe obaveste o bilo cemu... debilno, ali tako je kako je...

Najbolje je da sto pre izmiris sve dugove, jer ce oni samo da cepaju te kamate, i posto si radnja u nekom trenutku mogu da krenu u prinudnu naplatu oduzimanjem imovine, a onda je pakao dok se ispetljas iz toga cak iako dobijes kasnije spor. Zato prvo plati sve kako znas i umes, pa se onda posle zali i tuzi da ti vrate pare...
Ako moram da izmirim sve dugove (mada je dug za firmarinu diskutabilan) koliko vremena treba da radim da pored redovnih troškova zaradim i ovo što su mi nametnuli - a da bi radila moram da zaradim i za potrošni materijal pa da zaradim za markicu za prevoz teoretski je nemoguće jer već četiri godine zarađujem samo za PIO zdravstvo i porez i potrošni materijal ... imam dvoje dece muž kao invalid radi skraćeno i niti imamo kola, nismo deset godina mrdnuli iz Beograda ali nismo kukali i radim onoliko koliko moram kako bi mi ostalo dovoljno vremena da mogu deci da se posvetim i svojoj deci i pomognem im u učenju. Zato sam i izabrala samostalnu delatnost kako ne bih morala bilo koga da moljakam da me pusti ako mi se deca razbole i kako bih bila prisutna u kući jer ne želim da mi decu vaspitava ulica, televizija i internet... Posao obavljam u kući noću dok deca spavaju, preko dana idem na teren i završavam u poreskom i banci dok su deca u školi ili kad je muž u kući dakle treba da prestanem da spavam da budem ceo dan van kuće kako bih zadovoljila nezajažljivu državu/grad/opštinu - pa čemu onda rad, život, porodica, deca - koji je smisao ovog rada?
Jednostavno pitanje: Od kojih para da izmirim te besmislene dugove? Muž bi trebalo da radi puna dva meseca ali da ništa ne jedemo, ne plaćamo struju, kiriju, ne kupamo se ... pa da sakupimo te pare a ja samo da radim da uplaćujem redovne troškove i budem vesela i nasmejana da deca ne primete da imamo ikakvih problema ...
Ako mi konfiskuju ovo malo što imam vrednog u kući (a to su mi dva računara i štampač) - onemogućiće me da zaradim i ono što mi treba za PIO i porez, ako nam uzmu televizor, šporet, frižider i DVD uređaj onemogućiće nam da deca imaju osnovne uslove za život, ako nam uzmu nameštaj neće se mnogo ovajditi a mi ćemo spavati na podu - a ako nam uzmu stan ostaviće nas na ulici i onda će imati samo još jednu porodicu na teretu - znači džabe sam četiri godine redovno uplaćivala Doprinose i Porez na dohodak - znači tako dok ne pocrkamo ...
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2011.   #69
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Hvala na podršci i konkretnim predlozima koje sam i ja planirala. Ne mislim da sam ja jedina sa ovim problemom i volela bih da mi se pridruže svi oni koji imaju sličan/isti problem, da se zajednički izborimo protiv ovog lopovluka...
Da razjasnim: ovo što se tiče firmarine rešava se u Sekretarijatu za finansije Gradske uprave u Sektoru javnih prihoda za područja gradskih opština Na Odeljenju Zvezdara koji je odvojen od Poreske uprave tačnije filijale za opštinu Zvezdara gde inače redovno uplaćujem Doprinose i Porez i gde mi je inspektorka jedna predivna i prelepa mlada žena sa kojom imam odličan kontakt i koja me uvek upućuje gde treba i izlazi u susret i ne bih je menjala. Kada sam je pitala za savet po pitanju ove opomene koju sam dobila i ona me je savetovala da preduzmem slično ovome što mi i ti predlažeš. Dakle ona mi je potvrdila da je ovaj Sektor koji naplaćuje firmarinu potpuno odvojen od Filijale Poreske uprave i Poreska uprava nema veze sa naplatom firmarine niti je ona potražuje.
A ona neljubazna službenica koja mi je tražila da podnesem sada Prigovor na Opomenu kojoj sam to juče predala, iz kancelarije te službe koja traži firmarinu, pitala sam kad ću dobiti odgovor na podneti Prigovor - odgovorila mi je da ne zna jer su zatrpani zahtevima i primedbama. Kada sam je pitala da mi kaže svoje ime i prezime, prvo što mi je odgovorila je bilo da to nije važno jer će ona uskoro otići na drugo radno mesto. Insistirala sam da mi kaže svoje ime i prezime jer želim da znam kome sam traženi Prigovor predala ona je jedva prihvatila. Tražila sam da mi da neku potvrdu na osnovu koje ću imati dokaz da sam joj predala taj prigovor što ona nije učinila odmah i verovatno mi ne bi dala da joj nisam tražila - već po mom traženju okrenula neki telefon da pita nekog da li treba da mi da tu potvrdu (??!). Kada sam je pitala zašto moram da čekam 2 godine da bih dobila odgovor na Dopis koji sam predala pre tri meseca, ona mi je pored ostalog odgovorila da sam pogrešila što sam taj Dopis predala na šalteru u prizemlju (gde sam dobila potvrdu da je Dopis predat zajedno sa uplaćenom taksom) i gde inače svi predaju Zahteve, Dopise, Žalbe ... već da sam taj Dopis trebala da predam njoj u kancelariji ... dakle sve to mi je dalo naznaku da se ovde radi o teškoj mućki ...
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 03. 2011.   #70
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
2. Под фирмом, у смислу ове одлуке, подразумева се сваки истакнути назив или име на пословном простору, које упућује на то да правно или физичко лице обавља делатност у том простору.
---
Ako neko nema poslovni prostor i posao obavlja od mesta do mesta (sa onog spiska na kom je navedeno koje to delatnosti ne zahtevaju poslovni prostor) onda bi to značilo da nema obaveze isticanja firme, jer zašto bi neko isticao firmu koja treba da uputi da se delatnost obavlja u tom prostoru, kad se ona tu ne obavlja (tj. tog prostora nema) - onda zašto bi bio u obavezi da taksu i plaća?
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje firme GaVrA Sva početnička pitanja 70 29. 03. 2011. 01:16
Osnivanje Offshore firme teknoledge e-Business 38 01. 03. 2010. 19:18
Predlog za ime firme Ilija Studen Opušteno 36 18. 01. 2007. 08:50
Hosting od kuće (firme) BluesRocker Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 10 07. 08. 2006. 01:55
Naziv firme jasmanac e-Business 23 14. 06. 2006. 11:07


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:19.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.