DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 02. 2006.   #1
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default Kućni office ili office u gradu?

Pitanje je sad, gdje vam više odgovara radna sredina:

- kućna kancelarija
nekome je to kompjuter u sobi u kojoj spava, neko ima specijalizovanu prostoriju ili garažu, uglavnom neke od prednosti su: radno vrijeme na raspolaganju 24h (možete da radite duboko kasno u noć i ustajete u podne, izuzev ako ritam klijenata/saradnika ne zahtjeva drugačije) možete da radite u pidžami i da izbjegnete brijanje i prateće ritaule, blizina voljene osobe i djece (case study: čitajte bluesmanove poruke između redova , frižider vam je na dva koraka od makine, itd.

- kancelarija u gradu
prednost može da bude sve ono što niste u dodira sa svim onim nabrojanim pod prošlom stavkom, relativno fiksno radno vrijeme, šetnja do posla i nazad (ovo nazad zna ponekad da demonstrira zombie prirodu ovog posla, npr. privikavanje na 3d okruženje) ili gužve u saobraćaju (zašto smećari kupe smeće kraj puta baš u 7 ujutru?) ili susret sa prijatnim ljudima u jutarnjem prevozu koji stignu da mirišu već u 6.00 tako da je potreban vatrogasni šmrk, administrativno jurcanje po gradu, znatno više susreta sa ljudima u fizičkom svijetu, osjećaj vlastite firme i odnosno što je najvažnije jasno razgraničavanje radnog od životnog prostora.

Naravno navedite i kojoj osnovnoj varijanti pripadate:
(btw. napišite isto textualno a ne putem brojeva, oni su tu samo radi redosleda, zna da postane nezgrapno za čitanja ako se nagomila više postova)

1) radite full time za određenu kompaniju u gradu pa kući freelance dok vas san ne uhvati

2) radite full time za svoju kompaniju

3) radite full time kao freelancer

4) radite part time kao freelancer ili za part time za određenu kompaniju

5) ako sam nešto zaboravio ili previše zapetljao

Plus sva dodatna objašnjenja zbog čega je jedna od ove dvije varijante bolja i zašto je praktikujete (ili bi ste željeli da je praktikujete) se posebno traže da bismo diskusiju učinili vrednijom i zanimljivijom ;-)
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 02. 2006.   #2
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Evo ovog minuta je kraj full time za određenu kompaniju, sledi kuća i porodica s mestimičnim udarima freelance ... dok ... ne znam dokle ... lagano ću to da menjam.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 02. 2006.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Aj', ja drugi

Koliko god lepa bila varijanta rada u pidzami, kod kuce, sa radnim vremenom "po potrebi", u blizini svih koji su ti najvazniji u zivotu, moram da priznam da mi je produktivnost opala bar 40%.

Verujem da svi "single" možete da izbegnete interrupt-e "tata piški mi se", "hajde da ručamo", "hajde stavi suđe u mašinu, ja sam danas već 3 mašine napunila"... "kad ćemo da gledamo neki film"... i slično. To su sve "slatke" muke ali znate i sami šta se dešava kada u sred neke funkcije morate da prekinete...

Drugi, veći problem je glasna muzika (moraju deca da se zabavljaju), glasan TV, igrica koja ne radi... a i sam, ako si u takvoj poziciji, suviše često baciš pogled na TV pa i to oduzima, ne toliko vreme, koliko koncentraciju.

Sada sam u svom office, po defaultu bi trebalo da je bolje, međutim imam drugi problem. Jednostavno mora da prođe neko vreme da se naviknem na novi environment, nov računar, drugi monitor.... sve drugačije. Pa još ako posle office radiš i kod kuće, pa sutra ponovo u office... definitivno moram da kupim IDENTIČNE monitore, konfiguracija MORA da bude ista... sve identično.

Znači, ja sam izabrao varijantu koju mungos nije precizno naveo, otvorio sam svoju firmu, imam svoj office, imam + jednog progamera (BTW, može da mi se javi zainteresovani dizajner za honorarni posao, dok ne bude potrebe za stalni posao za par meseci) i uplaćujem plate... PIB, MIB ... ovo-onom sve po zakonu... imam i agenciju koja mi radi knjigovodstvo. Prava firma, šta reći ?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 02. 2006.   #4
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Ja bas i nisam za rad (k)od kuce... Been there, done that. Jedna od (doduse, relativno prijatnih) stvari koje 'ometaju' je to sto te niko ne shvata ozbiljno: E, pliz trkni do prodavnice, izbaci smece, tata ovo, tata ono...
Takodje, nikako napraviti razliku kad si stvarno doma a kad radis, kad si stvarno s porodicom a kad jedva cekas da se zabave necim drugim pa da trknes do kompjutera i "samo isprobas ono sto ti je palo na pamet"... Sve u svemu, MENI rad od kuce nikako ne lezi. Mozda je to samo subjektivna stvar koja pride zavisi i od broja i karaktera clanova porodice... Mozda nema recepta... Definitely maybe.
[edit]Vidim da je Bluesman u medjuvremenu uletio sa slicnim odgovorom... Mozda nas treba shvatiti ozbiljno tj. "lako je bilo Tesli da ismisli struju kad nije imao ovoliko dece"... [/edit]
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.

Poslednja izmena od Milos Vukotic : 06. 02. 2006. u 19:38.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 02. 2006.   #5
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Uhhh, koju sam ja unutrašnju borbu sa ovim imao ne tako davno... Kod mene je bilo malo drugačije doduše, ja sam morao da pobegnem iz kraja.

Drugari manje-više besposličari, stalno se cirka, stalno neki partiji, divljine, višenje po ulici satima... to mi nikako nije išlo na ruku, znao sam da moram da promenim način života ukoliko želim zaista da se posvetim nečem novom što je počelo da mi pričinjava zadovoljstvo dok radim, a to je naravno web dizajn. Mislim, možda zvuči glupo, ali stvarno sam postao pomalo i geek zbog svega toga. Mislim ono, ne skroz.

Enivej, život u kraju, barem ovde na Detelinari ti ne da lako da se iščupaš iz te njegove žabokrečine. Drugari se gudriraju, navlače i svlače po stoti put, glumite i vi i oni da ste još uvek prijatelji... to nikuda ne vodi, definitivno ne u napredak. Jednostavno sam raskrstio sa time, imao sam sreću da veoma rano dobijem svoj stan (koji je daleko od Detelinare i to mi je pružilo priliku da se 100% posvetim poslu. Od tada, produktivnost mi je skočila milion posto, mogu sebi da priuštim neke stvari koje ranije nisam mogao (u materijalnom smislu, notebook računar, foto aparat, ostale sitnice i gadgeti), 'fala bogu ostane i da se zalije malo posle svega.

Što je najveća ironija, osećam se preterano kada svratim u kraj, posetim drugare, podelimo koje pivce onako kako smo pre to radili. Ali ono što je najbitnije je da ne osećam potrebu da živim na taj način više. Nadam se samo da će i oni to uskoro shvatiti.

U pičku materinu ovo gore je trebalo u oftopik... Enivej, frilensam, sa gajbe, ofis mi je spavaća soba, uskoro ću da radim novi radni sto (can't wait), TV mi nije neka distrakcija. Ali imao sam prilike da radim i "u firmi". Vreme mi tada prođe mnogo brže, ali nije meni to to, čini mi se da bolje rezultate postižem od kuća, valjda zato što sam tako krenuo pa sam i navikao.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 02. 2006.   #6
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Verujem da svi "single" možete da izbegnete interrupt-e "tata piški mi se", "hajde da ručamo", "hajde stavi suđe u mašinu, ja sam danas već 3 mašine napunila"... "kad ćemo da gledamo neki film"... i slično. To su sve "slatke" muke ali znate i sami šta se dešava kada u sred neke funkcije morate da prekinete...
Lol, sve gore nabrojano je 1000% istinito Zenu sam jos i istrenirao da "ovo ovde nisam ja vec moja hologramska projekcija" ali dete aka "tata piski mi se ... " nikako

E sad, ja sam jedno vreme radio u office-u (u isti se vracam od 01. Marta) i mogu reci da obe "metode" imaju odredjene prednosti i mane. Uz ovo gore sto je nabrojao Bluesman kao mane, neke prednosti su sto mozes da jedes domacu klopu, izvalis se u krevet na 5 minuta kad zelis da se odmoris, i sl stvari ... ukratko znatno veci stepen komfora.

Ja sam inace od onih koji cak i kad radi u office-u, uvek deo posla odradi i od kuce, tako da sam praktikovao da uvek vucem laptop na posao, gde ga jednostavno ubodem na veci monitor i usb mis, i radim sasvim normalno. Kada stignem kuci, ako zelim dalje da radim, isto.

Inace, ja spadam u grupu 3) mada radim na tome da predjem u 2).
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 06. 02. 2006. u 21:35.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 02. 2006.   #7
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Donedavno 3, od skora 4 a želja je da u nekoj doglednoj budućnosti pređem u 2. Kako će se sve razvijati videćemo...

Radim u stanu, ali sam prilično "mobilan". Nema žene, nema dece, nema roditelja, a TV ne gledam. Dva cimera nisu ometajuć faktor pošto svi radimo isti posao i razumemo kad ovaj drugi ode u hologram mod (sviđa mi se izraz)...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 02. 2006.   #8
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic
Ja bas i nisam za rad (k)od kuce... Been there, done that. Jedna od (doduse, relativno prijatnih) stvari koje 'ometaju' je to sto te niko ne shvata ozbiljno: E, pliz trkni do prodavnice, izbaci smece, tata ovo, tata ono...
Takodje, nikako napraviti razliku kad si stvarno doma a kad radis, kad si stvarno s porodicom a kad jedva cekas da se zabave necim drugim pa da trknes do kompjutera i "samo isprobas ono sto ti je palo na pamet"...
I ovo mene nervira, ali to obicno rjesavam pricom "e spremam neki puno nezgodan ispit pa me ne smijete ometati"

Citat:
Originalno napisao Dragan
Drugari manje-više besposličari, stalno se cirka, stalno neki partiji, divljine, višenje po ulici satima...
Slicna varijanta, neki uzivaju u blagodatima studentskog zivota, i roditeljskoj pomoci, neki gluvare itd.. pa ono ajmo na kafu, ajmo na pivo itd...ali i dalje uspjevam nekako da balansiram cak sam i jednom drugu koji je bio poprilicno besposlen nasao posao , pa sad mi je saradnik...

Trenutno sam izmedju 3) i 4) u toku su neke aktivnosti za 2) nadam se..

generalno vise mi odgovara posao od kuce, jer se vrlo tesko navikavam na ono 8h stand. radno vrijeme za racunarom.. nekako najbolja varijanta bi mi bila da svoj stan pretvorim u radni prostor(namjerno nisam napisao office)
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 02. 2006.   #9
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Trenutno full time za druge, pa posle kuci sta stignem za sebe.

Medjutim ne javljam se zbog toga. Pre 5-6 godina sam radio za neke amerikance od kuce. I svaki dan sam slao timesheet, sta sam radio i koliko je to trajalo. Placali su na sat, sta god da prijavim.

Na prvi pogled idealno - imas stalan posao, a mozes sam da rasporedis vreme, i jos sam sebe kontrolises. Medjutim to je bio mac sa 2 ostrice - glupo je da prijavis da si radio samo 2-3 sata (jer je blizu deadline), a ne mozes ni da kazes da si 8 sati radio neku sitnu glupost.
Mnogo je bilo lako kilaviti se u toku dana, pogledati ovaj sajt, pogledati onu seriju... Kako se priblizi popodne shvatam da nisam poceo nista. I onda udri do sitnih sati.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2006.   #10
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

Freelance, part time.
Tako da ono, kucna kancelarija, nije tesko, posto nemam zenu decu i tako to
Mada, s jedne strane bi i lakse bilo da imam kancelariju negde u gradu, bolje bi odvajao taj "work time" i "play time"...
__________________
The knack of flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
shared office miloshz e-Business 6 25. 08. 2008. 16:13
MS Office Killer? crews_adder Opušteno 16 26. 09. 2007. 17:16
office 2007 chux Opušteno 7 21. 11. 2006. 15:01


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:21.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.