DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 07. 2008.   #21
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja imam fujitsu siemens Amilo vec godinu dana i zadovoljan sam, nisam primetio bilo kakvo nenormalno grejanje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 07. 2008.   #22
andrej
profesionalac
Qualified
 
Avatar andrej
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 131
Hvala: 2
7 "Hvala" u 4 poruka
andrej is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za andrej
Default

Šta kažete na ovo čudo ili još bolje?
andrej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 07. 2008.   #23
skaarj
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Lokacija: Zemlja cuda
Poruke: 114
Hvala: 11
3 "Hvala" u 3 poruka
skaarj is on a distinguished road
Default

Deluju jako lepo ali obrati paznju da nVidia ima grdnih problema sa svojim mobilnim cipovima serije 8 (koji oba laptopa imaju). Prvo je HP objavio da postoji problem, a zatim i Dell. Drugi cute ali su u pitanju isti cipovi, tako da po mom misljenju treba izbegavati te masine.

Vise informacija ovde
skaarj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 07. 2008.   #24
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Gde cesh Acer-a... Zemi sebi jedan Dell XPS 1330 (ili 1530) i uzhivaj, to mozhe da se uglavi u trazhenu cifru.
__________________
PHP <del>Rul</del>LOLez!
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2008.   #25
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default a IBM / Lenovo

Pa za tu cijenu iz licnog iskustva ti mogu reci da jedan IBM / Lenovo moze biti odlicna opcija..

Ja sam prije 5-6 mjeseci pazario

IBM / Lenovo z61m, core 2 duo
konfiguracija slicna ovoj
http://itsvet.com/proizvod/lenovo-th...laptop/194/552

Iskreno prezadovoljan sam, radi 14-15 sati dnevno..
Po meni jedna od vecih prednosti je ThinkVantage dugme koja je ekstra pogotovo ako se kupuje laptop sa os. Za full novu instalaciju sistema treba manje od 15 minuta.

Mana mu je sto dolazi preinstalirana gomila nepotrebnog softvera, ali moze se pri novoj instalaciji izabrati sta da ostane..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2008.   #26
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ajd da ozivim ovu temu posto mi je propala 17-ta varijanta za nabavku laptopa iz usa

Slucajno videh u kg metro-u Sony Vaio VGN-NR430e.

(http://www.metro-cc.co.yu/metro_mail...na_18_2008.pdf , strana 3).

Koliko vidim u odnosu na aktuelnu NR seriju jedina razlika je u procesoru (c2duo vs. dual core).

Sta mislite o ovoj kupovini? Kolika je uopste razlika izmedju c2duo i dual core procesora (inace laptop bi koristio za Webdev ... nista gaming i sl) . Ima neko iskustva sa NR serijom?
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 03. 09. 2008. u 10:50.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2008.   #27
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Za web dev sam procesor ti je nebitan. Primeti se kada nedostaje RAM-a ako koristiš malo teže alate (Photoshop, neki IDE tipa Zend ili Eclipse itd), ali sam procesor retko predstavlja bilo kakav faktor.

Ipak, ako novac nije veliki problem i budžet nije strogo ograničen išao bih sa C2D. Ipak je to mašina koju ćeš (predpostavljam) koristiti bar dve, tri godine. Malo više novca danas znači da ćeš je kasnije morati menjati ili da ćeš je moći više proširivati.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 09. 2008.   #28
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Novac generalno nije problem, mada generalno ja u svakodnevnom radu pretezno koristim desktop, tako da se trudim da ne potrosim previse para. A sad videh da je i MBP na nekoj akciji tako da ...bummer! Treba odoleti
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 09. 2008.   #29
pRED
devigner
Na probnom radu
 
Avatar pRED
 
Datum učlanjenja: 06.06.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
pRED is on a distinguished road
Default

Ja pre par nedelja uzeo Dell 1525!

15.4" Widescreen WXGA (1280x800) Display,
Intel C2D T5550 1.83GHz FSB 667MHz Cache 2MB,
Intel GMA X3100,
2GB DDR2, 160GB HDD (5400RPM),
DVDRW 8x, modem, LAN, WiFi 802.11b/g, Bluetooth,
2.0MP Webcam,Dell Travel remote Control,Battery 6-cell 56WHr Li-Ion.
bez OS,

49.000 din! Kupis, pogledas cenu u USA, malo pustis suzicu pa kad prodje, mazis svog novog ljubimca

Sasvim solidna sprava i za sada jako zadovoljan.
__________________
ProgressiveRED - interactive web design by Stefan Kovac. Enjoy!
pRED je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2008.   #30
MaxMagnus
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 26.11.2007
Poruke: 36
Hvala: 18
3 "Hvala" u 1 poruci
MaxMagnus is on a distinguished road
Default

HP 6715b KU230ES - 44.000 din

AMD Turion 64 X2 1.9GHz, 4GB DDR2 667MHz, 250GB SATA, 15.4" WXGA 1280x800

ostalo standard... ekran je matirani i bash juche sam radio direktno obasjan suncem a posto nisam imao mogucnost da se pomerim morao sam da "trpim" ali sam se ODUSHEVIO kako je skoro normalno bilo raditi pod tim uslovima. izuzetno se vidi, a da ne pricham u ostalim situacijama. baterija fenomenalna, posto 90% vremena radim chisto kodiranje na njemu izdrzhava 4 sata bez problema. Procesor odlichan, memorije previshe za moje potrebe i HDD extra velikog kapaciteta za namenu mashine... 4usb, chitach kartica koji mi bash extra znachi, firewire koji josh nisam stigao da probam ali verujem da ce extra obradjivati snimke sa MiniDV kasetica koje su se nakupile ...

ja iskreno mogu da preporuchim svakome ko zaista zheli mashinu za rad a ne za shminku. nemam nista protiv apple mashina i ostalih fansy sprava, ali posto sam imao kratku priliku da radim i sa jednim apple modelom, mogu samo da kazhem da je posle 2 sata odushevljenje spalo i pocheo sam da se pitam koji je razlog davanja tolikog novca osim nekih emotivnih????

ja posle ovog modela definitivno vishe ne planiram da uzimam desktop, bar za mene... ovih dana planiram da uzmem dock i reshim josh neke druge "probleme"...
MaxMagnus je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Laptop se restartuje hypo Hardware 11 10. 06. 2010. 23:00
Preporuka za laptop bluesman Hardware 38 14. 09. 2007. 09:38
Hladnoca i laptop. [nq] Opušteno 27 30. 11. 2006. 14:53
Help Me Buy a Laptop! Petar Marić Opušteno 13 25. 11. 2006. 08:05
Laptop dilema [nq] Opušteno 17 04. 09. 2006. 20:30


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:43.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.